Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 15.03.2007, 20:57
MP3CE Uporabnik MP3CE ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2001
Sporočila: 2.668
Privzeto Re: Kako dolgo smemo živet?

Biz, moja žena je prejšnji teden staknila tako sranje v križu, da skorajda hodit ni mogla. Obiskala je osteopata (podobna varianta a la kiropraktika), ki jo je v eni seansi tok zrihtal, da lahko vsaj sedi. Cena posega je bila 70 EUR, tablet pa ne rabi več.
Pred letom do dvema dni sem imel sam podobne težave, namreč, vnele so se mi pete, tako da sem zjutraj po vseh štirih hodil na stranišče, ker nisem mogel stopiti. Redno zdravstvo mi ni bilo sposobno niti postaviti diagnoze, samoplačniški ortoped (eden od najboljših v tem poslu, prof. dr.) mi je pomagal z injekcijami. Vendar so se bolečine ponavljale, prejel sem kar 9 injekcij (sem pa lahko vsaj hodil). Edina opcija je bila operacija, zato sem sklenil poizkusiti alternativno medicino. Izbral sem akupunkturno masažo po penzlu, in v dobrem mesecu sem dosegel stopnjo brez bolečin, danes lahko vozim kolo (sem bil letos že na Nanosu, Slivnici, Čemšeniški, cca 7000 vm vzpona vse skupaj) po 6 ur skupaj, itd. Terapije so me stale manj od 500 EUR.
Vendar pa, če boš obiskoval osteopata, v Sloveniji jih je nekaj, ki imajo zdravniško izobrazbo (klasične medicine), in svetujem ti, da obiščeš takega, ker je kar precej šarlatanov, ki ti lahko še poslabšajo stanje. Pomagala bi ti lahko tudi kiropraktika, ampak kolikor vem, je bolj švoh scena s kiropraktiki, in je verjetnost, da boš naletel na šarlatana, žal velika.

Nazadnje uredil MP3CE : 15.03.2007 ob 21:19.
Staro 15.03.2007, 21:04
Mojster

Še link na osteopata:
http://www.fitex.si/zdravljenje.htm
In manualna medicina, ki jo moja žena zelo priporoča (dela na reviji Viva)
http://borisov-vladimir.com/

In seveda še moj akupunkturist:
http://www.apmpopenzel.com/

Nazadnje uredil MP3CE : 15.03.2007 ob 21:16.
Staro 15.03.2007, 21:33
Mojster

Aja, biz, pa slikanje vseeno opravi. Namreč, ko sva se zdej pogovarjala z ženo, pravi, da so osteopati zahtevali sliko hrbtenice. Mislim pa, da bo RTG dovolj.
Staro 16.03.2007, 07:56
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a MP3CE Prikaži sporočila
Aja, biz, pa slikanje vseeno opravi. Namreč, ko sva se zdej pogovarjala z ženo, pravi, da so osteopati zahtevali sliko hrbtenice. Mislim pa, da bo RTG dovolj.
Hvala za informacije in linke , bom poskusil, mogoče bom lahko spet vsaj normalno sedel in se ponovno ukvarjal z športom

Vendar se moramo vprašati kako dolgo še in kdo se dela norca iz nas, kako je lahko v dragi Avstriji in Italiji cena enake usluge za 30 - 50% cenejša kot v Sloveniji, zakaj so zdravila v Avstriji v veliki večini cenejša kot pri nas, pa čeprav imamo nižji standard kot pa v Avstriji in Italiji. Kdaj bo minister Bručan končno kaj spremenil in tako izboljšal zdravje Slovencev, in kdaj bomo za naš denar dobili končno to kar zaslužimo.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/

Nazadnje uredil biz : 16.03.2007 ob 11:18.
Staro 16.03.2007, 19:47
Mojster

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Hvala za informacije in linke , bom poskusil, mogoče bom lahko spet vsaj normalno sedel in se ponovno ukvarjal z športom

Vendar se moramo vprašati kako dolgo še in kdo se dela norca iz nas, kako je lahko v dragi Avstriji in Italiji cena enake usluge za 30 - 50% cenejša kot v Sloveniji, zakaj so zdravila v Avstriji v veliki večini cenejša kot pri nas, pa čeprav imamo nižji standard kot pa v Avstriji in Italiji. Kdaj bo minister Bručan končno kaj spremenil in tako izboljšal zdravje Slovencev, in kdaj bomo za naš denar dobili končno to kar zaslužimo.
Upam, da se ti bo zdravje čimprej popravilo. Se pa s teboj strinjam, da je marsikaj v našem zdravstvu sramota. Med drugim tudi neurejen odnos do komplementarne medicine (vsaj homeopatije, kiropraktike, manualne medicine, ki so na zahodu priznane), saj poleg Srbije in Albanije samo še v Sloveniji nimamo urejenega tega področja.

In za razmislek, en povzet vic iz Diareje:
dr. Velikonja Drnovšku: Po alternativni medicini imate samo še leto dni življenja.
Drnovšek: In koliko po uradni medicini ?
dr. Velikonja: Po uni bi bli pa že dve let mrtvi
Staro 19.03.2007, 08:45
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a MP3CE Prikaži sporočila
Upam, da se ti bo zdravje čimprej popravilo. Se pa s teboj strinjam, da je marsikaj v našem zdravstvu sramota. Med drugim tudi neurejen odnos do komplementarne medicine (vsaj homeopatije, kiropraktike, manualne medicine, ki so na zahodu priznane), saj poleg Srbije in Albanije samo še v Sloveniji nimamo urejenega tega področja. :
Če bi to bilo edino področje v zdravstvu, ki ni urejeno, prej menim da v zdravstvu ni nič urejeno ampak samo en velik kaos.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 19.03.2007, 21:19
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Danes sem dobil nov dokaz, da so bila naša predvidevanja, na kakšen način se čakalne vrste na zdravstvene posege krajšajo, pravilna.
Znanka mi je pokazala vabilo očesne klinike na operacijo sive mrene, ki je danes prišlo na naslov njenega očeta. Mogoče bi bil ubogi človek še vesel, če ne bi umrl že pred tremi leti. Na operacijo pa se je vpisal leta 2002.

Ko gospod minister Bručan sredi tv ekrana gledalcem cinično razlaga, da stvari ne grejo na slabše, ima gotovo napačne podatke. Če jih nima, pa se nesramno laže.

Staro 19.03.2007, 22:23
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Danes sem dobil nov dokaz, da so bila naša predvidevanja, na kakšen način se čakalne vrste na zdravstvene posege krajšajo, pravilna.
Znanka mi je pokazala vabilo očesne klinike na operacijo sive mrene, ki je danes prišlo na naslov njenega očeta. Mogoče bi bil ubogi človek še vesel, če ne bi umrl že pred tremi leti. Na operacijo pa se je vpisal leta 2002.

Ko gospod minister Bručan sredi tv ekrana gledalcem cinično razlaga, da stvari ne grejo na slabše, ima gotovo napačne podatke. Če jih nima, pa se nesramno laže.
Vladajoči garnituri se krajšajo čakalne dobe, za druge pa je tako vse eno, kdaj pridejo na vrsto.
Staro 22.03.2007, 20:11
Mojster

Hja, ministra Bručana bi lahko imenovali gospod Pogrebnik (lahko tudi doktor, če želi ). Moram sporočit direkciji rolanja na Mladini

Aja, še ena zlobna: K gledam onkološki inštitut, se mi zdi Jankovićeva Electa zelo poceni Tko da Zoki v primerjavi z SCT sploh ni bil slaba izbira Glede narodnostne strukture delavcev so pa tm tm, kar se tiče Slovencev v podjetju (zdomci so cenejši press),
Staro 22.03.2007, 21:44
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Minister Bručan je na Trenjih izjavil, da bo do konca leta sLOVEnske nacionalne sramote št.1 konec. :D
Če bi rekel, da bo v nasprotnem primeru nepreklicno odstopil, bi mu še verjel, da misli resno.

Značke
dolgo, kako, smemo, živet

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako poteka reklamacija? d28 Tehnična pomoč 30 11.04.2008 08:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:01.