Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 23.05.2007, 20:07
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto reciklirati ali biti škrt?

Kaj pravite, kako bi se vi opisali, da reciklirate ali, da ste skrti? Kaj sem tocno hotu povedat? Ce jaz kupim flaso za katero placam kavcijo in jo ne vrzem ampak vrzem kr nekam v smeti, ali sem frajer ali ne? Ce jo vrnem nazaj, ali sem skrt, ki gledam za vsak tolar, da dobim vrnjen, ali pac sem zavesten in recikliram?

Ta nauk velja za marsikaj, ko se sposojamo kaksne stvari, namesto, da vsak kupi svojo stvar, da rabljeno pohistvo, oblacila, tehnologijo in igrace damo komu drugemu, namesto v smeti. To je pametno ravnanje in, ce kdo sprejme ta darila ni prav nic zanicevanja vreden, v bistvu celo pomaga recikliranju in je lahko celo ponosen na to, ker prejema rabljene stvari, ker vsaka nova stvar, ceprav stane ima tudi tezo na okolje, torej vsi bi se mogli zavedati, da moramo cimmanje kupovati novih stvari in jih izrabiti, dokler lahko delajo, metati dobre stvari proc in kupovati nove, samo, da se delamo frajerje in palimo, kako imamo vse lepo in novo, to so prave skrtice, ker onesnazujejo okolje in ne pomagajo nic k recikliranju.

Nazadnje uredil Faust : 23.05.2007 ob 20:10.
Staro 23.05.2007, 20:58
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: reciklirati ali biti skrt?

Dokler se nov izdelek reklamira na način, ki prikazuje kako starega, a dobrega uničiti, do takrat je z našo reciklažo še vse v povojih.
Obstajajo ločeni zabojniki, a vendar je še mnogo ljudi, ki se jim odpadkov enostavno ne da ločiti, kamoli, da bi premišljevali o bolj smoterni izrabi/rabi vsakdanjih izdelkov.
Staro 24.05.2007, 00:11
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Vračanje steklenice JE reciklaža.
Staro 24.05.2007, 00:29
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Ne vem, ce sem te prav razumel, ker te je Faust "recikliral". Vracanje steklenic JE reciklaza, tako kot je to ze pravilno ugotovila Katrin. V Nemciji komajda se dobis pijace v plocevinkah. Tam so se spet vrnili k povratnim steklenicam. Za plastenke in plocevinke placas 25 centov kavcije po komadu. Te po uporabi prineses nazaj v trgovino. Tam po festivalih zaracunavajo tudi kavcijo za plasticne kozarce za pivo. Za 1 € kavcije vedno prineses plasticni kozarec nazaj. Ce ne ti, pa kdo drug. Pravilen odgovor na tvoje nepravilno vprasanje je: Recikliraj ali umri.
Staro 24.05.2007, 18:55
Odeen Uporabnik Odeen ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Odeen
Član od: Apr 2007
Naslov: ...somewhere between here and nowhere...
Sporočila: 121
Privzeto Re: reciklirati ali biti škrt?

Kar se pa "recikliranja" pohišva in ostalega tiče; v to nas bo pa kmalu naša država prisilila, si kmalu nihče več ne bo mogel novih stvari kupovat..., lahko bi rekli das nas država osvešča in "uči" recikliranja
Staro 25.05.2007, 16:39
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Ne vem, ce sem te prav razumel, ker te je Faust "recikliral". Vracanje steklenic JE reciklaza, tako kot je to ze pravilno ugotovila Katrin. V Nemciji komajda se dobis pijace v plocevinkah. Tam so se spet vrnili k povratnim steklenicam. Za plastenke in plocevinke placas 25 centov kavcije po komadu. Te po uporabi prineses nazaj v trgovino. Tam po festivalih zaracunavajo tudi kavcijo za plasticne kozarce za pivo. Za 1 € kavcije vedno prineses plasticni kozarec nazaj. Ce ne ti, pa kdo drug. Pravilen odgovor na tvoje nepravilno vprasanje je: Recikliraj ali umri.
Ja na tak nacin bi sigurno skori vsi reciklirali, ceprav to bi bil malo krut pristop, ker malo prisili ljudi, samo, ce ne gre z lepa, mora iti z grda, pac lepo bi blo reciklirat, samo, ce bi se potem res recikliralo posamicne smeti, vprasanje, kaj se zgodi z unimi steklenicami, ali jih res pretopijo ali ne.
Staro 31.07.2007, 08:57
emil Uporabnik emil ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 6
Privzeto Re: reciklirati ali biti škrt?

mislim, da ni važno iz katerega razloga vrneš steklenico. važno, da si jo vrnil.
škrtost je tudi veja ekologije.
manj ko kupiš, manj smeti boš naredil. ali ne? to je pa prvo pravilo ekološkega obnašanja.

Značke
biti, reciklirati, škrt

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
Screeni, ali: Ko bom velik, hocem biti kot Smaug Smaug Filmi 321 23.04.2008 00:31
Lepo je biti miljonar z Jonasom na TVSLO BMX Mediji 16 22.12.2006 01:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:44.