Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 21.08.2007, 19:20
zaks222 Uporabnik zaks222 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 4
Privzeto SIOL TV ali T2

to wprašanje si postawljamo že od awgusta 2006. ker pa t2 kljub obljubam, da signal seže do naše hiše, ni segel do nas, smo izbrali siol. po nekaj mesecih plačevanja iste cene z weliko motnjami programow, je za en teden siol tw izginil. končno so nam priznali da je signal prešibek.
lažniwci so pr obeh!!!!! sam d siol še bol laže!!!!!! ker zdej mi to plačujemo. prejšnji mesec smo izwedeli da je t2 powečal signal. drugo leto se bomo preselili na t2. zdej se ne mormo. ker mormo še 1 let plačwt!!
wseen pa mam tuki wprašanje: T2 ALI SIOL Tv (ne zanima me siol plus)
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2007, 20:45
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: SIOL TV ali T2

Način prenosa od centrale do tebe (ADSL ali ADSL2+ ali VDSL ali VDSL2) je zadeva pri kateri moraš začeti oz. kaj je realno možno na "tvoji" centrali. Imam pa občutek glede na povedano da je povezava že na optimalnem ADSL2+.

ADSL2+ ima krepko večji uporaben doseg kot VDSL.
VDSL2 naj bi bil na večjih razdaljah zelo podoben ADSL2+. V praksi so stvari trenutno še precej majave a se izboljšuje.
Dvomim, da ti bo T2 (ponuja VDSL in VDSL2) lahko z VDSL2 ponudil večjo pasovno širino, ki jo nudi stabilni ADSL2+, ki ga uporablaj Telekom. Telekom ima seveda tudi operativen ADSl in VDSL2, ki pa ima glede na informacije še nekaj težavic in tudi še ni na veliko centralah. Enako tudi T2 čeprav veselo trdijo da temu ni tako. No morda so res korak pred telekomom trenutno.

No pustmo teorijo, ki te verjetno niti ne zanima.
Zate je pomoje najboljpša varianta ADSL2+ (če je na centrali). Verjetno si nanj že priklopljen in "SIOL plus" ker prek njega teče mpeg4 , ki porabi bistveno manj pasovne širine in s tem možnost sprejema na večji razdalji.

kar se tiče T2 sem nekoliko skeptičen. Prek VDSL2 bo težko prenesel več podatkov, njihovi kanali pa zahtevajo večji prenos.

Najd si enga kolega, ki zadeve pozna in s programčkom FripTV probajte, če vam TV prek mpeg4 dela na računalniku. Saj naročeno še imaš kolker zastopim? To bi sicer moral tudi tehnik, če ste zadevo reklamirali že davno ugotoviti in povedati?! V tem primeru je smiselen nakup Sagem STB-ja, ker omenjeni programček še ni popolnoma operativen, prek računalnika pa vam verjetno ni najbolj priročno gledat TV.
Skratka rešitev je morda ravno v tem kar te ne zanima. Verjetno imaš Amino STB?
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2007, 21:53
nejevernez Uporabnik nejevernez ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 180

Spremljam obe ponudbi od začetka in kar se tiče stanja z uporabniškega vidika (pustimo težave xDSL tehnologij in hitrosti prenosov, je rock lepo opisal trenutno stanje pri obeh) je T-2 daleč pred SIOLom. SIOL od lanskega dodatka EPG in letošnje uvedbe SIOL TV plus (ki je po mnenju mnogih, tudi na tem forumu, pod mejo uporabe) ni naredil praktično nič. T-2 pa je od lanskega starta že nekajkrat prenovil (bolje posodobil) vmesnik in več ali manj potiho uvedel nove storitve, ki tudi delujejo (od EPG, HD (za izbrance na optiki, video na zahtevo s poštenimi številom filmov, radijske postaje, veliko lokalnih TV postaj). Pri SIOLu je ravno nasprotno: z veliko medijskega pompa so najavili vrsto storitev, katere pa ali ne delujejo ali pa niso uporabne (npr. Osebni snemalnik, že omenjeni SIOL TV plus, igre so morda edina stvar ki deluje in so včasih uporabne, video na zahtevo je zaradi vmesnika plus skoraj neuporaben). p.s. T-2 TV imam doma že nekaj časa, prej sem imel SIOL TV, obe varianti, Sagem in Amino; Sagem je neuporabna škatla s stalnimi težavami, vse so opisane na tem forumu).
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2007, 22:45
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

siol tv pa ne gledi na probleme kateri jih imamo ali imajo vse zavisi od tehmičnih motenj.
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2007, 23:02
brivec Uporabnik brivec ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce brivec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 179
Thumbs down Re: SIOL TV ali T2

Citat:
Objavil-a nejevernez Prikaži sporočila
Spremljam obe ponudbi od začetka in kar se tiče stanja z uporabniškega vidika (pustimo težave xDSL tehnologij in hitrosti prenosov, je rock lepo opisal trenutno stanje pri obeh) je T-2 daleč pred SIOLom. SIOL od lanskega dodatka EPG in letošnje uvedbe SIOL TV plus (ki je po mnenju mnogih, tudi na tem forumu, pod mejo uporabe) ni naredil praktično nič. T-2 pa je od lanskega starta že nekajkrat prenovil (bolje posodobil) vmesnik in več ali manj potiho uvedel nove storitve, ki tudi delujejo (od EPG, HD (za izbrance na optiki, video na zahtevo s poštenimi številom filmov, radijske postaje, veliko lokalnih TV postaj). Pri SIOLu je ravno nasprotno: z veliko medijskega pompa so najavili vrsto storitev, katere pa ali ne delujejo ali pa niso uporabne (npr. Osebni snemalnik, že omenjeni SIOL TV plus, igre so morda edina stvar ki deluje in so včasih uporabne, video na zahtevo je zaradi vmesnika plus skoraj neuporaben). p.s. T-2 TV imam doma že nekaj časa, prej sem imel SIOL TV, obe varianti, Sagem in Amino; Sagem je neuporabna škatla s stalnimi težavami, vse so opisane na tem forumu).
T2 Zdej mi pa ti povej?Kje ima T2 Explorer tv,Tv 1000 in History.Že zaradi teh programov ne grem na T2,ker jih sploh nima. Poleg tega men na 3km T2 sploh ne seže.Pa še boljšo podporo ima telekom.Ne govori nekaj kar ni res.Uvedli so tri res dobre programe.Men je vseeno za lokalne.Tisti ki so dobri jih pa siol tv itak ima. Men siol tv deluje odlično.Sem čist zadovoljen.

Nazadnje uredil brivec : 21.08.2007 ob 23:04.
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2007, 23:03
black vomit Uporabnik black vomit ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 25

Jutri bo 1 mesec od kar uporabljam T2 TV, in moram rečti da nimam nobenih pripomb. Priklopljen sem na VDSL2 in od centrale sem 1680m zračne razdalje, modem se postavi na 14,9/1,4 Mb. Slika je kristalno jasna, kock ni.

Izkušenj z SIOL TV nimam, vendar pomoje tudi vredu deluje. Mislim pa je levji delež če imaš urejeno interno inštalacijo, sepravi "nove" sukane kable. (ploščati delujejo kot antena).

Vzrok zakaj T2 porabi več pasovne širine, ker signal pošilja naprej v nespremenjeni obliki, tak kot prihaja s satelita. Zasede okoli 6 v špicah tudi do 8 Mb. Baje je pri SIOL-u ta številka občutno manjša. Nevem pa če se na oko lahko opazi razliko med SIOL-ovimi programi.
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2007, 23:17
Mojster

Tukaj imamo problem z veliko razdaljo in 2,9 (mpeg4) : 6-8 mbps prenosa (T2)
Enostavno je treba pozabit ali je logotip ponudnika rumen ali oranžen in na razliko na računu!
Zaključek je še vedno enak kot sem napisal zgoraj. . Na PC-ju mpeg4 je popolnoma enakovredna mpeg2 le napisi so na nekaterih kanalih malo bolj robati, so pa celo bolje vidni.

Koliko TV naenkrat pa ti na 1700 metrih lahko gledaš naenkrat? Če so piki 8 mbps 2 ne gresta skozi.
14.9 pa je za moje pojme kar lepa številka za to razdaljo. Kolk pa je po oceni kabla več?
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2007, 23:17
Mojster

Citat:
Objavil-a brivec Prikaži sporočila
T2 Zdej mi pa ti povej?Kje ima T2 Explorer tv,Tv 1000 in History.Že zaradi teh programov ne grem na T2,ker jih sploh nima. Poleg tega men na 3km T2 sploh ne seže.Pa še boljšo podporo ima telekom.Ne govori nekaj kar ni res.Uvedli so tri res dobre programe.Men je vseeno za lokalne.Tisti ki so dobri jih pa siol tv itak ima. Men siol tv deluje odlično.Sem čist zadovoljen.
Res je. Našteti kanali so vredni 90% naročnine!
So novi in s časom se verjetno oddaje ponovijo... a kljub temu
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2007, 23:24
cc-kola Uporabnik cc-kola ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 26

Citat:
Objavil-a black vomit Prikaži sporočila
Jutri bo 1 mesec od kar uporabljam T2 TV, in moram rečti da nimam nobenih pripomb. Priklopljen sem na VDSL2 in od centrale sem 1680m zračne razdalje, modem se postavi na 14,9/1,4 Mb. Slika je kristalno jasna, kock ni.

Izkušenj z SIOL TV nimam, vendar pomoje tudi vredu deluje. Mislim pa je levji delež če imaš urejeno interno inštalacijo, sepravi "nove" sukane kable. (ploščati delujejo kot antena).

Vzrok zakaj T2 porabi več pasovne širine, ker signal pošilja naprej v nespremenjeni obliki, tak kot prihaja s satelita. Zasede okoli 6 v špicah tudi do 8 Mb. Baje je pri SIOL-u ta številka občutno manjša. Nevem pa če se na oko lahko opazi razliko med SIOL-ovimi programi.
dragomer

Kolko vem, so dam dosti novi kabli, večinoma 0.6 (kar ni pogost pojav) in zato imaš pač skoraj 15mbit na 1.7km razdalji na VDSL2
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2007, 23:46
jagy Uporabnik jagy ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 45

Citat:
Objavil-a black vomit Prikaži sporočila
Priklopljen sem na VDSL2 in od centrale sem 1680m zračne razdalje,
Kako je možno, da si tako daleč in so te priklopili in ti deluje?
Meni so rekli, da sem predaleč za priklop, čeprav sem samo 1590 metrov oddaljen od njihove centrale Vrhnika.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL TV Plus Lipa SiOL TV 1 28.04.2007 18:59
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:24.