Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 21.09.2007, 14:02
Barak Uporabnik Barak ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Barak
Član od: Feb 2006
Sporočila: 326
Privzeto Re: Napad na Iran

Citat:
Objavil-a Rojen v 20. stol. Prikaži sporočila
Jao, Bibi, rojen politik. Je pokazal svoje, že ko je bil opozicija Rabinu, pa tudi kot prime minister. Zna pa dobro obračat gobec, pa še ameriški židi ga majo radi, ker govori lepo angleščino, izgleda pa da ga imajo tudi doma. Trenutno igra na karto "zmernosti", kar se mu očitno dobro obrestuje.

Saro si pozabu,...brez nje enostavno ne gre! Največji problem z današnjim Likudom je ravno to da ga vodi Benjamin,..ker v njem je več kot dovolj sposobnih ljudi, Benjamin je svojo nesposobnost vodenja države enkrat že dokazal-seveda v tandemu z edinstveno Saro,...
Staro 25.09.2007, 22:29
Luka2k Uporabnik Luka2k ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Luka2k
Član od: Dec 2001
Naslov: AntiTemp
Sporočila: 24.989

Israel plans nuclear strike on Iran

(meni) še nekako najbolj verjeten scenarij:
1. Izrael izvede omejene napade na specifične cilje (omenjeni v članku)
2. Iran izvede povračilne napade
3. Američani se vmešajo v spopad (dobijo izgovor + nekako morajo izkoristiti parkirni listek za letalonosilke v Perzijskem zalivu - USS Enterprise, USS John C. Stennis in USS Nimitz)

Le to mi ni jasno, kaj se bo (bi se) zgodilo potem...

Zgolj moje špekulacije...
Staro 26.09.2007, 07:01
1knap Uporabnik 1knap ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce 1knap
Član od: Sep 2002
Sporočila: 2.035

Citat:
Objavil-a Luka2k Prikaži sporočila

3. Američani se vmešajo v spopad (dobijo izgovor + nekako morajo izkoristiti parkirni listek za letalonosilke v Perzijskem zalivu - USS Enterprise, USS John C. Stennis in USS Nimitz)

Nič samo eno par letalonosilk bo šlo napodn
Staro 26.09.2007, 07:22
Pripravnik

Ah, ne bit skromen,... hrabro perzijsko ljudstvo bo z Allahovo pomočjo sramotno porazilo velikega satana in njene pomagačem brez kakršnih kolili lastnih izgub v ljudeh in/ali infrastrukturi!
Staro 26.09.2007, 07:32
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Luka2k Prikaži sporočila

Če pa bi jaz prilepu članek da Iran razvija jedersko orožje bi bla pa propaganda?? ta članek zgolj služi trenutnim razmeram,..in če se osredotočiva na cajteng predvsem vzdrževanje aktualne novice!

Tvoj scenarij je vsaj zame nemogoč, vendar pri raznih "strokovnjakih" knapovega kova, ki zasedajo zelo pomembne funkcije tudi to ni nemogoče. Ponovno pnavljam, kakršne koli napad, ki ne bi obsegal okupacije je tratenje časa. Ker po tvojem scenaruju bi Iran v tem primeru izpadel kot žrtev in bi porušeno infrastrukturo v parih letih z pomočjo "prijateljskih" držav povsem obnovil, in vsi napori pri napadu bi v hipu izpuhteli. Ker pa okupacija ni izvedljiva, se bo pač treba posluževat drugih prijemov in to je počasno stiskanje Irana za vrat. Pa tudi to bo imelo kontra posledico da bodo ajatole imele nove razloge z katerimi bodo zmeraj bolj nezadovoljno rajo držali še naprej pod svojo kontrolo.
Staro 26.09.2007, 20:46
Mojster

Vešda Iran boš stisnil za vrat... se mi zdi, da se bo prej zgodila iranska nafta borza (poslovanje izključno v EUR) obenem bo Čaveu Bušu zabil klin v hrbet in bo od ZDA zahteval vsa plačila za nafto zopet v EUR in potem bo v tvoji sanski deželi zavladal kaos in YU inflacija
Najbolj zabavno je dejstvo, da prav Francija in ZDA naskrivaj poslujeta z Iranom očitno bi tvoji Bušeki radi monopol na Iranskem tržišču

Staro 26.09.2007, 22:39
Luka2k Uporabnik Luka2k ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Luka2k
Član od: Dec 2001
Naslov: AntiTemp
Sporočila: 24.989

Barak, uporabljaš zdravo logiko in z njo se povsem strinjam. Ampak a se ti ne zdi, da nekateri ljudje na vodilnih položajih v čezlužju ne znajo razmišljati logično?
Sicer pa Lieberman-Kyl’s Iran amendment passes
Še komentar enega od bralcev:
This amendment identifies Iran’s Islamic Revolutionary Guard Corp as “a foreign terrorist organization” which makes military intervention now mandatory.

Kje je logika demokratov, ki so glasovali za amandma?

In a si opazil podobnost retorike ameriških medijev zdaj in kako leto pred Iraško 'intervencijo'?
Staro 26.09.2007, 22:49
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

Meni se zdi pa grozljivo, da v roku nekaj let opazujemo povsem isti scenarij, isto demagogijo, isto izrazoslovje, iste "cilje" ...samo, da ima tokrat tarča črko N namesto K ...in očitno ni nikogar, ki bi lahko zadevo ustavil. Invazija je po moje realnost, luksonov scenarij se mi zdi bolj verjeten od gole invazije. razen, če bodo iskali orožje za množično uničevanje. Oziroma, lahko gredo uničevat super bombo, ki lahko doseže Izrael. Mislim, da bodo v tem primeru stopili na mino, ki bo večja od Vietnama in Iraka skupaj.
Staro 27.09.2007, 07:26
Mojster

Za invazijo na Irak so ZDA potrebovale leto in pol priprav (premik vojske in tehnike).
Do danes še ni bilo nobenih konkretnih informacij, da bi ZDA poslale v "zaliv" dodatne okrepitve...
Očitno nove vojne še lep čas nebo... razen kakšne hitre in omejene akcije
Staro 28.09.2007, 11:02
Pripravnik

Citat:
Objavil-a 1knap Prikaži sporočila

Takle graf (če mu sploh lahko tako rečeva) znam naredit tudi sam, bi prosu za kake konkretnejše vire, kje si to pobral. Sicer ne trdim, da je to lari fari, ker sem bil pred časom ne malo presenečen, ko sem bral da so irancem povsem legalno prodajali rezervne dele,..čeprav so se slednji še par let nazaj na "črnem" trgu vlagali precejšna sredstva v nakup nekaterih delov... pač politika&gospodarski interesi sta veliki ****i. Zadeva precej spominja na Severni Vietnam, ki se je pred nosom američano založil z najsodobnejšim (?!?) ruskim protiletalskim orožjem,..šele potem so dali zeleno luč da se lotijo Saigona ter drugih mest, pač več kot bodo sestrelili več novih bodo naročili.... (mal ironije, ampak morda ni daleč od resnice).

Značke
iran, napad

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Iran čudežni Svet 95 29.06.2009 22:22
Gates poziva Iran k sodelovanju 1knap Svet 3 21.01.2007 14:31
Iran uklonil ZDA maestro II. Svet 93 20.12.2006 15:59
ZDA in Iran 1knap Svet 90 17.12.2006 13:26
In Hezbolah je zmagovalec 1knap Svet 151 18.09.2006 15:36

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:51.