Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.06.2009, 16:20
aichi Uporabnik aichi ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2009
Sporočila: 3
Cool Telekom v kameni dobi :)

Zgodba gre takole: odklopili so mi enega od obeh FTTH priključkov, ker pač nekako računi niso prišli do mene.

Nadalje - ker sem hotel manjkajoče račune poravnat, sem jih seveda šel gledat na servisne strani, EEEEEEEEEE ne gre, ker je račun blokiran. Se pravi, če hočeš človek plačat račune ko te odklopijo, jih ne moreš

Prav, med mejli najdem opomin iz dne 28.5., da dolgujem 56 evrov, super, piše plačajte in pošljite potrdilo na mejl. V dobi elektronskega bančništva je to seveda razumljivo. Ker se naslednji dan ne zgodi nič, naredim korak, ki ga drugače ne in kličem naročniške.
Ženska na drugi strani meni, če sem plačal, naj pošljem potrdilo po faksu. Tu se začne višek debilizma Telekoma:

1) ne morem plačat, oz. ne vem, koliko naj plačam, ker nimam pregleda nad računi
2) smo v 21. stoletju, kjer je fakse zamenjal e-mail, očitno znotraj Telekoma sami ne vedo, katere storitve ponujajo. V mejlu lepo piše naslov, kamor pošljem potrdilo, za katerega je obema stranema jasno, da je digitalni screenshot in nič drugega.
3) ženska mi svetuje, da si preberem pravila na hrbtni strani položnice, kjer piše, da je treba potrdilo poslati po faksu - spet, debilizem, ne vedo, da že nekaj let pošiljajo samo elektronski račun - človek ne veš, ali bi se zjokal ali smejal

Tako se vržem v detektivske naloge in vendarle ugotovim, da sta plačana računa 3 in 4, da pa sta odprta 2 in 5. 5 je bil šele valuta in se mi sladko fučka zanj, glede na stare izkušnje pa bi lahko enostavno preknjižili in s tem denarjem pokrili 2 in 3, odprta ostaneta 4 in 5, kar še vedno ni razlog za odklop. Ampak ne, ker po faksu ne pošiljam potrdil

V bistvu je izrek "pošljite potrdilo po faksu" prav nagravžna žalitev za inteligenco. Kje človek v 21. stoletju dobiš faks in po možnosti celo IP faks? In od kje birokratčikom v računovodstvih ideja, da imamo fakse kar doma? Skratka, smešno za umret!

Zgodba se bo končala takole - priključek, ki je odklopljen, bom poravnal in ga še isti hip dal prenesti na novo lokacijo. Odjavil ga ne bom, ker ne mislim plačat niti centa zarad njihovih debilnih in pravno nevzdržnih penalov. Zato ga bom pač lepo prenesel na novo lokacijo. In hec, na novi lokaciji seveda optika ni mogoča, torej?
Odgovorite s citatom
Staro 30.06.2009, 16:34
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.093
Privzeto Re: Telekom v kameni dobi :)

sam si si kriv. Kaj pa ne placujes redno racunov.
Odgovorite s citatom
Staro 30.06.2009, 16:55
Novinec

Ne plačujem redno? Saj jih ne pošiljajo Vsake kvatre se spomnim it na servisno stran.
Odgovorite s citatom
Staro 30.06.2009, 16:59
Rezilo Uporabnik Rezilo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Rezilo
Član od: Apr 2009
Naslov: Postojna
Sporočila: 444

Ta je dobra ne pošiljajo ti raje povej si dobil in pozabil plačat...ker taki izgovori ne delujejo več...
Odgovorite s citatom
Staro 30.06.2009, 18:46
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990

Zrihtaj si trajnik.
Odgovorite s citatom
Staro 30.06.2009, 19:58
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a aichi Prikaži sporočila
Ne plačujem redno? Saj jih ne pošiljajo Vsake kvatre se spomnim it na servisno stran.
Jaz vsak mesec dobim račune na e-mail. Zase združenega, za brata samo net in še enega, ravno tako net.
Če si opazil, da zaradi kakršnegakoli razloga računi niso prišli do tebe, si po ZOR drugo pogodbeno stran o tem obvestiti, kar pomeni, da so te povsem upravičeno odklopili in ne prodajaj bučk tukaj.
Tudi to, da bi preknjižili po odklopu ne bo dovolj, plačati boš moral vse zaostale račune. Preden se peteliniš, si preberi Splošne pogoje, ki so del pogodbe, le-ta pa je, vsaj v tem delu, ki se tiče plačil, sestavljena po ZOR.

PS: meni e-mail vedno sprejmejo. Seveda ob normalnem odnosu.

Nazadnje uredil madmitch : 30.06.2009 ob 20:03.
Odgovorite s citatom
Staro 01.07.2009, 11:36
Novinec

Zdi se mi, da ma Telekom na plačilu par študentov, ki pihajo v njegov rog.
Seveda sprejmejo mejl, samo to une koke v računuvodstvu ne vedo in potem ti začnejo solit pamet, kako moraš poslat po faksu, takrat se mi pa strga!
Odgovorite s citatom
Staro 01.07.2009, 11:58
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Zdi se mi, da ma Telekom na plačilu par študentov, ki pihajo v njegov rog.
Seveda sprejmejo mejl, samo to une koke v računuvodstvu ne vedo in potem ti začnejo solit pamet, kako moraš poslat po faksu, takrat se mi pa strga!
Ne samo da ga sprejmejo, tudi obdelajo in ukrepajo, kot sem se prej dogovoril. Poznam ljudi, ki delajo na podobnih delovnih mestih in njihov odnos do strank je enak, kot odnos strank do njih. Če se ti "strga", ker nisi poravnal obveznosti, in se prav pokroviteljsko (kot tu nakazuješ) zdiraš na njih, dobiš točno to, kar ti gre. Obdelali bodo tvoje plačilo, ko bo na ekranu in še to zadnje. Edino pravilno.

BTW, če si mene s študentom mislil, si zamudil dekado do dve.
Staro 01.07.2009, 14:23
WooWoo Uporabnik WooWoo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce WooWoo
Član od: May 2008
Sporočila: 111

Grozna zgodba, le kako bi se lahko izognili takšnim nevšečnostim.
Odgovorite s citatom
Staro 01.07.2009, 18:45
shyama Uporabnik shyama ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 101

Citat:
Ne plačujem redno? Saj jih ne pošiljajo .
Verjemi da pošiljajo
Me pa zanima, zakaj se nisi pritoževal ko nisi dobil računa ?

PS upam, da si sedaj uredil
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dobi, kameni, telekom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Full HD kanali na Telekom kabelski (DVB-C optika) -JM- O storitvah 99 04.03.2011 14:14
Trio paket in 2 uri zaston v Telekom gorchi SiOL telefonija 48 05.06.2009 07:50
Telekom Slovenije še enkrat zlorabil prevladujoči položaj Cvetlični deček Gospodarstvo 1 26.10.2007 12:23
nova telekom shema - se obdrzi popust ? howrude O storitvah 1 27.05.2007 15:48
Siol TV - PrvaLiga Telekom Slovenije - kje je? jema SiOL TV 6 18.03.2007 11:10

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:19.