Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 17.05.2010, 13:31
rok217 Uporabnik rok217 ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2010
Sporočila: 1
Angry tuš telekom - KATASTROFA - 55€/mesec za 3MB/s prenosa

Stvar je taka... preselil sem se v novo stanovanje in sem od prejšnjih lastnikov prevzel tuš telekom paket 20MB/s + 2 televiziji. Izkazalo se je da je dejanska hitost povezave 3 MB/s, nato so še tehniki ugotovili da večja hitrost ni možna zaradi tehničnih omejitev.Poleg tega je problem se v televiziji. Slika je zelo motna in kockasta. Na kanalih slo1 in slo2 je slika preko sobne antene(!) veliko lepša od tuš televizije, ostali kanali pa so še slabši. Da o katastrofalnem meniju za izbiranje programov sploh ne govorim...
Seveda sem poslal prošnjo naj prekinejo paket oz. naj ga vsaj zmanjšajo na temu primeren paket. Odgovor je bil da v pogodbi piše da je 20mb/s ZGORNJA MEJA prenosa, torej če je prenosa manj vseeno plačam 55€ na mesec. V pogodbi piše da mora biti prenos vsaj 30%, vendar še to z prenosom, ki ga porabi televizija. Torej če imam 3MB/s internet in IPTV porabi 4MB/s imam skupaj 7MB/s prenosa in ne morem prekinit pogodbe.
Sedaj pa sledi moje vprašanje ali je imel že kdo takšne probleme in kako ste jih rešili????
LP
Rok
Staro 18.05.2010, 15:06
bronco Uporabnik bronco ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Naslov: Zasavje
Sporočila: 70
Privzeto Re: tuš telekom - KATASTROFA - 55€/mesec za 3MB/s prenosa

Mislim, da se splača tožit, drugače boš samo ob živce in denar.Včasih že zadostuje samo grožnja o tožbi, drugače pa kar pogumno, ker so vsi operaterji isti.
Oni ga lahko lomijo , mi pa moramo plačevati, kot za vrhunske usluge.
Staro 18.05.2010, 23:25
bond008 Uporabnik bond008 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2009
Sporočila: 659

to da ne moreš prekinit pogodbe jaz ne verjamem
Staro 18.05.2010, 23:32
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

enostavno - prodaj stanovanje in probleme s tušem prenesi na novega lastnika,tako,kot je prejšnji namestil tebi

od mene bi dobili natanko 18,33€ naročnine (1/3) do vzpostavitve polne storitve
Staro 18.05.2010, 23:39
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

Citat:
Objavil-a bond008 Prikaži sporočila
to da ne moreš prekinit pogodbe jaz ne verjamem
verjetno lahko,sam mora plačati penale,kar zna bit pa kar občutna vsota,drgač bi to najbrž že porihtal

osebno bi časovno vezane storitve enostavno prepovedal in naj trg svobodno odloči,kdo je najboljši operater
Staro 19.05.2010, 23:27
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Mislim, da bi se dalo najti bolj elegantno rešitev. Pri nakupu stanovanja, te prodajalec ni obvestil o tej ponudbi in njenih tegobah, kar je po domače povedano nateg. Če imaš pogodbo za določen čas (enkrat se mora izteči), naj to naročnino plačuje predhodni lastnik stanovanja.
Seveda v kolikor nisi že vse prijavil na svoje ime in s tem enostavno potrdil naročnino.

Vsako pogodbo lahko prekineš, res pa z nekimi stroški. Ker nisi bil seznanjen z vsemi podatki, greš po moje lahko v tožbo. Tako Tuša, kot tudi predhodnega lastnika stanovanja. Da bi nekdo prodajal stanovanje zaradi nekega nategovalca TV in internetne ponudbe nima smisla.
Res pa kot je nekdo svetoval, najemi odvetnika, reši problem (mogoče bo rešen že, ko bo odvetnik poslal prvo pošto Tušu) in stroške za odvetnika zahtevaj od predhodnega lastnika stanovanja, ker ti je zamolčal podrobnosti o teh težavah.
Staro 20.05.2010, 15:42
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Citat:
Objavil-a bronco Prikaži sporočila
Mislim, da se splača tožit, drugače boš samo ob živce in denar.Včasih že zadostuje samo grožnja o tožbi, drugače pa kar pogumno, ker so vsi operaterji isti.
Oni ga lahko lomijo , mi pa moramo plačevati, kot za vrhunske usluge.
Ja, samo tozba je spet rizicna oz. mozna velika izguba denarja. Saj tus v pogodbi lepo pise, da signal do 30%. Torej na kaj se bos skliceval? Na slabo kvaliteto oz. pocasen prenos, pa ti bojo vrgli pod nos "saj je 30 odstoten". (ceprav seveda zelo slab).
Staro 22.05.2010, 08:30
Hejaho Uporabnik Hejaho ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 270

Citat:
Objavil-a rok217 Prikaži sporočila
Stvar je taka... preselil sem se v novo stanovanje in sem od prejšnjih lastnikov prevzel tuš telekom paket 20MB/s + 2 televiziji. Izkazalo se je da je dejanska hitost povezave 3 MB/s, nato so še tehniki ugotovili da večja hitrost ni možna zaradi tehničnih omejitev.Poleg tega je problem se v televiziji. Slika je zelo motna in kockasta. Na kanalih slo1 in slo2 je slika preko sobne antene(!) veliko lepša od tuš televizije, ostali kanali pa so še slabši. Da o katastrofalnem meniju za izbiranje programov sploh ne govorim...
Seveda sem poslal prošnjo naj prekinejo paket oz. naj ga vsaj zmanjšajo na temu primeren paket. Odgovor je bil da v pogodbi piše da je 20mb/s ZGORNJA MEJA prenosa, torej če je prenosa manj vseeno plačam 55€ na mesec. V pogodbi piše da mora biti prenos vsaj 30%, vendar še to z prenosom, ki ga porabi televizija. Torej če imam 3MB/s internet in IPTV porabi 4MB/s imam skupaj 7MB/s prenosa in ne morem prekinit pogodbe.
Sedaj pa sledi moje vprašanje ali je imel že kdo takšne probleme in kako ste jih rešili????
LP
Rok
Jest bi celo štalo naredu in bi znoru ! Še enkrat jim napiši kaj bi rad in ali si 100% da ne dobiš višje hitrosti ? Če ne jim zagrozi z medijem se bojo usral 100%
Staro 22.05.2010, 13:30
Rezilo Uporabnik Rezilo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Rezilo
Član od: Apr 2009
Naslov: Postojna
Sporočila: 444

Citat:
Objavil-a rok217 Prikaži sporočila
LP
Rok

Jah to je problem ker lepo piše DO 20MB/s tko da dokler je beseda spredi DO to ne pomeni da boš mel povezavo 20MB/s ker odvisno kolk linija dovoli tolk je in je do 20MB/s a v resnici se izkaže da lahko samo 3MB/s a to da ne moreš prekinit je velika oslarija..
Staro 22.05.2010, 15:24
Shotky Uporabnik Shotky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Shotky
Član od: Jan 2005
Naslov: Na kavču
Sporočila: 1.047

kar si podpisal to si dobil, če pa tega ti nisi naročil oz podpisal ti, naj se nosi z tem tisti ki je to storil.
Žal je dandanes potrebno prebrati vsako pogodbo preden jo podpišeš, poštenost je na tem svetu šla rakom žvižgat, in še vedno slabše bo.

lp

Značke
3mb or s, 55€ or mesec, katastrofa, prenosa, telekom, tuš

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:51.