Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.11.2010, 14:10
gbauer1 Uporabnik gbauer1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 106
Privzeto Odklop telefona

Pozdravljeni,

Imam eno vprašanje. Stric je naročnik SIOL TV paketa, preko spletnega obrazca je vnesel spremembo iz 1 TV na 4 TV, pri tem pa je narobe izbral (namesto PSTD dostop digitalni dostop).

Sedaj pa je telekom prekinil naročniško razmerje za telefon. Zanima me, če lahko to storijo brez pisne privolitve lastnika telefona (ki je v tem primeru drug - stara mama). Ona je sicer dobila domov obrazec za podpis prekinitve a tega ni izpolnila in ni pošiljala nazaj, ker seveda tega ne želi.

Sedaj so mi na 080 8000 rekli, da verjetno prvotne številke ne bo šlo dobiti nazaj oz. bo potrebno neko plačilo, če bo že šlo. Zanima me kako lahko odklopite telefonsko številko brez pisne oz. kakršne koli privolitve lastnika telefona???

Lep pozdrav
Odgovorite s citatom
Staro 11.11.2010, 21:03
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729
Privzeto Re: Odklop telefona

Citat:
Objavil-a gbauer1 Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

Imam eno vprašanje. Stric je naročnik SIOL TV paketa, preko spletnega obrazca je vnesel spremembo iz 1 TV na 4 TV, pri tem pa je narobe izbral (namesto PSTD dostop digitalni dostop).

Sedaj pa je telekom prekinil naročniško razmerje za telefon. Zanima me, če lahko to storijo brez pisne privolitve lastnika telefona (ki je v tem primeru drug - stara mama). Ona je sicer dobila domov obrazec za podpis prekinitve a tega ni izpolnila in ni pošiljala nazaj, ker seveda tega ne želi.

Sedaj so mi na 080 8000 rekli, da verjetno prvotne številke ne bo šlo dobiti nazaj oz. bo potrebno neko plačilo, če bo že šlo. Zanima me kako lahko odklopite telefonsko številko brez pisne oz. kakršne koli privolitve lastnika telefona???

Lep pozdrav

Je možno kolkikor vem kajti vnesel je podatke s katerimi se logira na servisne strani to je uporabniško ime naredil spremembo in se je zgodilo kar se pač je.
Odgovorite s citatom
Staro 11.11.2010, 21:13
Senitel Uporabnik Senitel ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2006
Sporočila: 152

Jah, pri Telekomu je vse možno...
Ampak načeloma se to ne bi smelo zgodit. Lastnik telefonskega priključka se v tem primeru pisno odpove možnosti za xDSL, da sploh lahko ti dobiš xDSL priključek. Nebi ga pa niti približno smel kar odklopit brez še enega njegovega podpisa (torej podpis stare mame).
APEK?
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2010, 07:42
Pripravnik

Citat:
Objavil-a fazan Prikaži sporočila
Je možno kolkikor vem kajti vnesel je podatke s katerimi se logira na servisne strani to je uporabniško ime naredil spremembo in se je zgodilo kar se pač je.
On je naredil napako to vem. Ampak vseeno. Kako lahko odpoveš ti nekomu telefonski priključek katerega lastnik nisi ti? Na njegovo ime je samo SIOL TV.
Odgovorite s citatom
Staro 12.11.2010, 07:44
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Senitel Prikaži sporočila
Jah, pri Telekomu je vse možno...
Ampak načeloma se to ne bi smelo zgodit. Lastnik telefonskega priključka se v tem primeru pisno odpove možnosti za xDSL, da sploh lahko ti dobiš xDSL priključek. Nebi ga pa niti približno smel kar odklopit brez še enega njegovega podpisa (torej podpis stare mame).
APEK?
Tudi jaz mislim točno tako. Tudi ko sem jaz delal prenos iz telekoma na SIOL so morali starši podpisati izjavo za prenos, ker je bil telefon na njih. Sedaj je prišla do stare mame ista izjava, ki pa je ni podpisala, odklop so pa vseeno izvršili.
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2010, 15:21
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.371

Citat:
Objavil-a gbauer1 Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

Lep pozdrav
Prosimo vas, da nam napišete vaše uporabniško ime, ter zahtevo za vrnitev klasične telefonije na e-naslov info@siol.net. Vsekakor se, lahko zadeva uredi v prvotno stanje v roku 30 dni.

LP
Jure
Odgovorite s citatom
Staro 24.09.2014, 07:24
bravisima Uporabnik bravisima ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2012
Sporočila: 1

Imam kabelsko optiko ter zraven tudi siol telefonijo, ki je ne uporabljamo, pa me
zanima ali je možno stacionarni telefon odklopiti, potem takem bi verjetno moral biti tudi račun malce nižji, kaj moram storiti in kaj to potegne za sabo?

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 24.09.2014, 15:29
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Če imaš Trio in boš odjavil telefonijo boš imel položnico višjo,kot če bi imel telefonijo zraven,
Če pa samo ne želiš uporabljat telefona pa ga lahko mirne duše izklopiš,položnica bo nižja samo za toliko koliko si klical iz telefona.

Nazadnje uredil krepki : 24.09.2014 ob 15:35.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
odklop, telefona

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
bluetooth povezava z FM radiom telefona!!! toben Mobilna telefonija 14 12.01.2010 17:48
Prodaja telefona preko interneta v tujino markokov Mobilna telefonija 11 26.06.2009 10:57
napeljava telefona v hiši mao Dom in družina 16 21.10.2008 01:33
Trio priklop telefona nejcx11 Tehnična pomoč 4 13.12.2006 19:00
Nedelovanje SIOL TELEFONA sr@nje O storitvah 13 02.10.2006 12:31

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:22.