Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.09.2006, 21:03
slokiller
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto ADSL2+ - hitrost!?!

Lep pozdrav,

imam sledečo "težavo", namreč danes sem nadgradil svoj paket na 10/768, ob tem je prišlo tudi do menjave modema in seveda hitrosti bi morale po logiki biti večje od 1mb/s, najprej je downloadalo z 160kb/s, potem sem klical na siol in so rekli da na čez pol ure se kao na novo prijavim in da bo stvar urejena. Ok to nardim čez 1 uro in se je hitrost vsake 10min višala za okol 50kb/s in vse do 700kb/s. Zdaj skozi downloada od 650-700kb/s, upload je pa normaln in lepo uploada z 95kb/s oz je konstantno nad 90kb/s. Probal sem hitrosti z 100mbit FTPji in ne preseže mi 712kb/s al nekaj takega, upload pa dela čisto normalno.

Kaj bi naj bla težava, nastavitve ruterja so čist ql, se tisti tehnik al kaj je je pregledal takrat ko je priklaplal nevem no...in pol naj jaz plačujem 10.000 SIT za povezavo, katera mi deluje okol 70% hitrosti...nevem no, v čem je problem, poznam pa enga ko je mel podoben problem in mu je downloadalo okol 800kb/s, potem pa je skoz tja klical in je po nevem 1 al pa 2 tednih začelo čisto normalno delovat?!
Odgovorite s citatom
Staro 30.09.2006, 06:13
mchregec Uporabnik mchregec ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2001
Naslov: Ljubljana - Šiška
Sporočila: 16
Privzeto Re: ADSL2+ - hitrost!?!

Citat:
Objavil-a slokiller
Lep pozdrav,

imam sledečo "težavo", namreč danes sem nadgradil svoj paket na 10/768, ob tem je prišlo tudi do menjave modema in seveda hitrosti bi morale po logiki biti večje od 1mb/s, najprej je downloadalo z 160kb/s, potem sem klical na siol in so rekli da na čez pol ure se kao na novo prijavim in da bo stvar urejena. Ok to nardim čez 1 uro in se je hitrost vsake 10min višala za okol 50kb/s in vse do 700kb/s. Zdaj skozi downloada od 650-700kb/s, upload je pa normaln in lepo uploada z 95kb/s oz je konstantno nad 90kb/s. Probal sem hitrosti z 100mbit FTPji in ne preseže mi 712kb/s al nekaj takega, upload pa dela čisto normalno.

Kaj bi naj bla težava, nastavitve ruterja so čist ql, se tisti tehnik al kaj je je pregledal takrat ko je priklaplal nevem no...in pol naj jaz plačujem 10.000 SIT za povezavo, katera mi deluje okol 70% hitrosti...nevem no, v čem je problem, poznam pa enga ko je mel podoben problem in mu je downloadalo okol 800kb/s, potem pa je skoz tja klical in je po nevem 1 al pa 2 tednih začelo čisto normalno delovat?!
Preveri v nastavitvah modema na koliko se ti sinhronizira. Pravilno naj bi bilo 11328/1024 kbps.
Odgovorite s citatom
Staro 30.09.2006, 10:21
slokiller
Guest

Hm...mam trenutno narjeno vse preko ruterja, se pravi priklopim direktno na računalnik kam pa potem?

EDIT: aha mam tak nastavljeno vse...hm...čez noč je hitrost šla na 1080kb/s...hm...mogoče se bo pa povečalo

Nazadnje uredil slokiller : 30.09.2006 ob 10:43.
Odgovorite s citatom
Staro 30.09.2006, 10:52
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684

download z nekih 100Mbps FTPjev ti ne bo pokazal prave hitrosti... načeloma jo bo ni pa nujno. Ti snemi nekaj z file.siol.net in spremljaj hitrost.... če ti od tu dela potem je vse ok..... ker imaš paket ki omogoča prenos podatkov do 10Mbps in ne 10Mbps

S siolovega strežnika pa mora it z 10Mbps brez pardona
Odgovorite s citatom
Staro 30.09.2006, 11:52
slokiller
Guest

Ja, sem ugotovil da je bil kriv ruter, če mam povezano preko ruterja gre maximalno z 800kb/s download, upload pa gre čsit ql 90-97kb/s, zdaj mam pa povezano direkt na modem pa dela vse ql!

Odgovorite s citatom
Staro 30.09.2006, 14:16
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

Pri nas (na firmi) je bilo isto ob prehodu na ADSL2+. Router je bil Linksys WRT54G, pomagal je nov firmware za router - od tedaj nobenih tezav vec.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
adsl2, hitrost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:13.