Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Zaprta tema

Orodja za teme
Staro 22.02.2007, 10:05
M.T. Uporabnik M.T. ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 253
Privzeto Re: SiOL in VDSL

Iz kje si pa ti padu?

Al si sam plačan, da delaš reklamo za t-2?

V vsakem primeru pa le mal poglej okrog sebe in ne piši neumnosti

Cca. 200.000 userjev priklopljenih na xDSL preko različnih ISP-jev se ne bi strinjalo s tem da je baker neuporaben. Če želiš pa lahko odšteješ cca. 30.000 nezadovoljnih (pa pretiravam).

T-2 priklaplja uporabnike na optiko zelooo počasi.

Imaš mogoče podatek, kakšen delež mest je že pokrit z kanali za optiko s strani Gratela?

Ta podatek verjetno ni dostopen, je pa po po mojem mnenju že 5% prenapihnjena številka.

Zdej pa še enkrat preberi kaj si napisal.

get real.
Staro 22.02.2007, 10:29
wishmaster Uporabnik wishmaster ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 403

Imaš mogoče podatek, kakšen delež mest je že pokrit z kanali za optiko s strani Gratela?

Ta podatek verjetno ni dostopen, je pa po po mojem mnenju že 5% prenapihnjena številka.

Od teh mutibaričev ne boš nikdar dobil realne številke, ker je to poslovna skrivnost.
Staro 22.02.2007, 15:57
gremlin Uporabnik gremlin ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce gremlin
Član od: Feb 2007
Sporočila: 48

Citat:
Objavil-a M.T. Prikaži sporočila
Iz kje si pa ti padu?

Al si sam plačan, da delaš reklamo za t-2?

V vsakem primeru pa le mal poglej okrog sebe in ne piši neumnosti

Cca. 200.000 userjev priklopljenih na xDSL preko različnih ISP-jev se ne bi strinjalo s tem da je baker neuporaben. Če želiš pa lahko odšteješ cca. 30.000 nezadovoljnih (pa pretiravam).

T-2 priklaplja uporabnike na optiko zelooo počasi.

Zdej pa še enkrat preberi kaj si napisal.

get real.
Siol sem imel 3 leta in skoraj ni bilo dneva,da mi nebi linija dol padla.O Siol tv sem pa samo sanjal,ker so mi takoj rekli da ni mogoče.Ko pa sem oktobra prešel na t-2 in to po istem bakru pa mi dela internet 100%-še nikoli mi ni linija dol padla,dela mi tv edino s telefonom so bili problemi približno en mesec,ko me klicani ni slišal če sem ga klicalna telekomovo številko,v druga omrežja pa bp.Krivda pa je bila ne TS(medomrežne povezave)

Glede Gratela in priklopov pa sigurno ne gre hitro,saj se dela vse na novo.Vendar je na optiki vso blokovsko naselje v Kranju,Ljubljana Šiška se ravno priklapa.......

Glede priklopa VDSL na baker pa je največji probem,ker na TS bluzijo pri preklopu in prenosu številk.

Pa še če citiram en vic:
SE SREČATA TELEKOMOVC IN GRATELOVC,PA TELEKOMOVC VPRAŠA ČE IMAJO VELIKO DELA.
GRATELOVC PA ODGOVORI:ISTO KOT VI;
KAR VI ODKLOPTE MI PRIKLOPIMO

Staro 22.02.2007, 16:01
Ipod Uporabnik Ipod ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ipod
Član od: Mar 2006
Naslov: Down Under
Sporočila: 321

Se prav bl mal
Staro 22.02.2007, 17:46
Budboy Uporabnik Budboy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Budboy
Član od: Sep 2005
Sporočila: 73

Citat:
Objavil-a Veron Prikaži sporočila
max hitrosti so 90/60
Profili so na 12Mhz.....57/32M
17Mhz.....100/45M
To so max. profili za bande ki so možni.
Drgač pa 30Mhz, še niso standardizeral v evropi.
Ki dopuščajo hitrosti do 250Mbit/sec..
Staro 22.02.2007, 18:07
Budboy Uporabnik Budboy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Budboy
Član od: Sep 2005
Sporočila: 73

Citat:
Objavil-a gremlin Prikaži sporočila
Če bo hotel Telekom konkurirati t-2 ju bo moral optiko graditi na periferiji kajti po mestih mu je že odpelal vlak.
Mislim da bo t-2 polizal smetano ali pa se bo moral Telekom(siol) podrediti in zakupiti optiko.
Mislim da ali si premalo pismen in ne znaš brat al ti pa internet in telekomunikacije niso povsem jasne...
Da ti malo razjasnim pojme....
Telekom in Siol ne bosta nikoli konkurirala T2ju ker T2 nikoli ne bo mel toliko naročnikov. Govorim o fizičnih naročnikih....Oz. bo preteklo še vrsto let preden bo sploh prišel blizu...
Pozabljaš da se T2 že počasi utaplja v kreditih in dolgovih....
Vedeti pa moraš da denar ne priteka samo od fizičnih naročnikov ampak levji delež pride iz poslovnih uporabnikov.....Tle pa T2 nima kej ponudt....In tle se vrtijo megalomanski zneski...
(VPN povezave, pretok alarmov in podobnih storitev preko zaščitenih kablov, ip centreks,računski centri+ še malo morje storitev....te pa t2 nima in jih tudi ne bo mel ali pač mogoče nekoč...davno).
Pa še to optike po npr. lj. bo tok kot jo ma t2 al pa še več tko da nč bat Telekom mit Siol owna T2 kadr češ...kup ga lahk za male pare...
Itak pa mam rajš Siol ki ima vsaj back up, ki ga t2 nima.
Pa tut cerkev ne mislm podpirat.......

Nazadnje uredil Budboy : 22.02.2007 ob 18:21.
Staro 22.02.2007, 18:23
Slayer Uporabnik Slayer ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2000
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a Budboy Prikaži sporočila
Profili so na 12Mhz.....57/32M
17Mhz.....100/45M
To so max. profili za bande ki so možni.
Drgač pa 30Mhz, še niso standardizeral v evropi.
Ki dopuščajo hitrosti do 250Mbit/sec..
Ok dobro, najbols kr 1ghz bomo downlodal z 10TB preko tel. linije
Staro 22.02.2007, 18:48
Novinec

Citat:
Objavil-a Budboy Prikaži sporočila
Mislim da ali si premalo pismen in ne znaš brat al ti pa internet in telekomunikacije niso povsem jasne...
Da ti malo razjasnim pojme....
Telekom in Siol ne bosta nikoli konkurirala T2ju ker T2 nikoli ne bo mel toliko naročnikov. Govorim o fizičnih naročnikih....Oz. bo preteklo še vrsto let preden bo sploh prišel blizu...
Pozabljaš da se T2 že počasi utaplja v kreditih in dolgovih....
Vedeti pa moraš da denar ne priteka samo od fizičnih naročnikov ampak levji delež pride iz poslovnih uporabnikov.....Tle pa T2 nima kej ponudt....In tle se vrtijo megalomanski zneski...
(VPN povezave, pretok alarmov in podobnih storitev preko zaščitenih kablov, ip centreks,računski centri+ še malo morje storitev....te pa t2 nima in jih tudi ne bo mel ali pač mogoče nekoč...davno).
Pa še to optike po npr. lj. bo tok kot jo ma t2 al pa še več tko da nč bat Telekom mit Siol owna T2 kadr češ...kup ga lahk za male pare...
Itak pa mam rajš Siol ki ima vsaj back up, ki ga t2 nima.
Pa tut cerkev ne mislm podpirat.......
Če siol nebi konkuiral ne bi spustil cen paketov,tako jih pa je ker bi mu vsi uporabniki ki imajo šanso zbežali k cenejšemu ponudniku.
Sicer pa komaj čakam,da se telekom privatizira in nam, ki smo pred dvajsetimi leti preplačali priključek vrne denar.Sicer pa bo moral sedaj naročnike iskati na Kosovu in ne bo denarja,da kupi T-2

Glede cerkve pa mislim da je dober gospodar,vsekakor boljši kot država ter sod in kad.
Pa tudi nič nimam proti Siolu,moti me le to,da mi tri leta niso mogli zagotoviti storitev,ki sem jih močno preplačeval.

Nazadnje uredil gremlin : 22.02.2007 ob 19:07.
Staro 22.02.2007, 21:15
Novinec

Čisto podpiram Kitla .
Takoj ko je T-2 prišel na trg je razburkal telefonijo z nizkimi cenami med Slo. operaterji in tudi v tujino,kamor v večino držav kličemo le za 4 Eurocente na minuto ki se obračunavajo v sekundah.
Naprimer Telemach se je šele sedaj zbudil in ljudem ponudil telefonijo.Pa še nekaj:le kam bodo naročniki Isdn paketov dali svoje močno preplačane telefone? Zaenkrat je možna uporaba le teh samo pri T-2(popravite me če se motim)kjer se dobijo vmesniki v uporabo brezplačno.V drugih ip omrežjih jih lahko samo postavijo na podstrešje al pocenii prodajo.Ali pa plačujejo TS za tisto meglo dobrih 15€ naročnine na mesec.
Staro 22.02.2007, 21:21
Ipod Uporabnik Ipod ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Ipod
Član od: Mar 2006
Naslov: Down Under
Sporočila: 321

Super....
Škoda k t-2 ne dela nad 2km.
Siol pa k šus

Značke
siol, vdsl

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 00:22
SIOL TV mi ne dela slikar Tehnična pomoč 4 22.09.2006 18:15
Avstrija :-)) Davor Evropska unija 78 12.01.2006 11:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:01.