Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.09.2007, 19:50
ElQurc Uporabnik ElQurc ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce ElQurc
Član od: May 2004
Sporočila: 236
Question SiOL internet + SiOL TV in VCR snemanje ?

SiOL internet + SiOL TV in VCR snemanje ?

sem skoraj v odločanju o prehodu na internet + televizija v paketu. verjetno je tudi telefon poleg, toda danes v dobi gsm je to nepomembno

prebral sem že skoraj vse, milo rečeno razumem bolj malo, zato sprašujem in upam na pomoč

trenutno stanje:
  1. internet 1024/256
  2. tv preko telemach takole: tv signal (zid) ---> vcr (video cassette recorder) ---> preko scart kabla v tv aparat
  3. naj poudarim, da vcr snema po želji in tv aparat prikazuje program neodvisno kaj se snema ali pa nič ne snema
nova pridobitev (internet + siol tv) mora omogočati uporabo vcr + tv aparata (po siol reklamah sodeč, sta osebni snemalnik in video na zahtevo nekaj, kar me ne zanima)
bo to možno ?

hvala v naprej
Odgovorite s citatom
Staro 04.09.2007, 20:07
080 Rok Uporabnik 080 Rok ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Rok
Član od: Aug 2007
Sporočila: 152
Privzeto Re: SiOL internet + SiOL TV in VCR snemanje ?

Ne. To ne bo mogoce. Raze v primeru CATV paketa (se pravi, ce namesto IPTV narocite kabelsko televizijo).
Staro 05.09.2007, 09:27
Banned

Citat:
Objavil-a 080 Rok Prikaži sporočila
Ne. To ne bo mogoce. Raze v primeru CATV paketa (se pravi, ce namesto IPTV narocite kabelsko televizijo).
hvala za slabo novico

naj tisto moje vprašanje ''nova pridobitev'' malce predrugačim:

ali je možna kakršnakoli uporaba vcr ?

(zavedam se, da te vcr kasete cca. 188x103x24 mm gredo po poti dinozavrov, toda posnetki, okoli 100 kaset, so družinski dragulji)

hvala v naprej
Odgovorite s citatom
Staro 05.09.2007, 10:10
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Prek VCR lahko snemaš le program, ki je na STB-ju nastavljen. Problem je v tem, da ne moreš STB-ju sporočit naj zamenja kanal, da ga bo VCR lahko posnel. Nastavljen kanal seveda lahko snemaš.

VCR imš lahko normalno priklopljen na TV. Lahko gre signal Siol TV prek njega ali pa ga priklopiš v prostv hod na TV.
Ogled videokaset se nič ne sprimeni s tem, ko v hišo pride SIol TV (PLUS).
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2007, 11:29
Banned

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Prek VCR lahko snemaš le program, ki je na STB-ju nastavljen. Problem je v tem, da ne moreš STB-ju sporočit naj zamenja kanal, da ga bo VCR lahko posnel. Nastavljen kanal seveda lahko snemaš.

VCR imš lahko normalno priklopljen na TV. Lahko gre signal Siol TV prek njega ali pa ga priklopiš v prostv hod na TV.
ok. dojel sem, da je STB (set-top box) tista rdeče obkrožena zadeva na sliki. Štima ?

iz povedanega sklepam, da vcr brez težav lahko zamenjam z nekim DVD snemalnikom. Štima ?

posvetilo se mi je tudi, da kanal/program izbiram preko tega STB ter je tako kanalnik v tv/vcr/dvd kišti takorekoč odveč in odvisen od izbire v stb. Štima ?

ali je rešitev za tv gledanje (npr. slo-1) in istočasno snemanje (npr. Animal Planet) nakup - naročilo - montaže še druge stb škatle ? Štima ?

če bom dobil 4 pozitivne odgovore na moje ''štima'', potem lahko vsaj zase zaključim, da je ta siol tv nekompatibilen na dosedanje gledanje tv kište in snemanje programov.

ali sem kaj spregledal ?

hvala v naprej za odgovore in komentarje
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2007, 11:39
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

4x štima

Obstaja pa tudi uporabna alternativa prek PC. Pač mal kontra logika a kar uporabna z malček iznajdljivosti. Kogar shranjevanje oddaj pač zanima. Meni ni nobena oddaja na TV tako zanimiva,da je nebi zamudil in shranjevanja zaenkrat ne uporabljam. Seveda pa ti namesto daljinca služita miš in tipkovnica. Mislim pa, da si glede na povedano malček konzervativen in te alternativne zadeve kot si jih ponudnijk storitev ni zamislil ne zanimajo.

Bilo bi pa za marsikoga uporabno, če bi se na mesto mrtvega USB-ja na Sagem STB-ju dalo priklopit HD in si shranit prednastavljen kanal namesto shranjevanja na strežniku.
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2007, 12:13
Banned

Citat:
4x štima

Obstaja pa tudi uporabna alternativa prek PC. Pač mal kontra logika a kar uporabna z malček iznajdljivosti. Kogar shranjevanje oddaj pač zanima. Meni ni nobena oddaja na TV tako zanimiva,da je nebi zamudil in shranjevanja zaenkrat ne uporabljam. Seveda pa ti namesto daljinca služita miš in tipkovnica. Mislim pa, da si glede na povedano malček konzervativen in te alternativne zadeve kot si jih ponudnijk storitev ni zamislil ne zanimajo.

Bilo bi pa za marsikoga uporabno, če bi se na mesto mrtvega USB-ja na Sagem STB-ju dalo priklopit HD in si shranit prednastavljen kanal namesto shranjevanja na strežniku.
hvala.
priznam svoj komot in konzervativnost. se pač (zaenkrat) držim preizkušenih in zadovoljivo delujočih stvari shranjevanje tv oddaj pač uporabljamo zato, ker je na vikendu slab tv signal, kakšen film ali oddaja pa ni odveč.

alternativa preko pc je vsekakor zanimiva in vredna razmisleka
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2007, 12:49
rokber Uporabnik rokber ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 4

Citat:

Če se lahko še jaz vključim ... tudi sam imam doma Trio pa mi še ni uspelo posneti ničesar na VHS. Ima kdo idejo kako povezati VCR, TV in komunikator? Na TVju imam vhoda za DVD ali VCR, na VCRju pa Line1 in Line3.

Hvala za ideje, Rok
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2007, 17:27
valter Uporabnik valter ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 105

Citat:
Objavil-a rokber Prikaži sporočila
Če se lahko še jaz vključim ... tudi sam imam doma Trio pa mi še ni uspelo posneti ničesar na VHS. Ima kdo idejo kako povezati VCR, TV in komunikator? Na TVju imam vhoda za DVD ali VCR, na VCRju pa Line1 in Line3.

Hvala za ideje, Rok
Na komunikatorju imaš dva scart priključka. Enega poveži s TV, drugega pa s VCR. Na VCR-ju najdi kanal (oz. vhodni signal iz scarta). Potem VCR poveži z navadnim koaksilnim kablov s TV, da boš posnet material lahko gledal. Enostavno?
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2007, 19:07
videokemik Uporabnik videokemik ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 54

Če ima VCR dva scart priključka, potem poveži komunikator z enim kablom na VCR in nato pojdi ven z drugim na TV. Pogoj je, da je VCR priključen na napetost. Na VCRju potem izberi AV1 ali AV2
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internet, siol, snemanje, vcr

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV in internet hkrati na prenosniku - nastavitve? Kaya SiOL TV 5 02.12.2007 19:03
a ima še kdo težave s tujino ? siolsux Tehnična pomoč 260 21.08.2007 19:49
Siol TV in snemanje na DVD?! Palinko SiOL TV 1 26.01.2007 12:37
SIOL TV snemanje deepsplash SiOL TV 4 07.12.2006 22:17
Povezava TV s videorekorderjem - za snemanje SiOL TV-ja 3nity SiOL TV 7 22.09.2006 11:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:27.