Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 22.01.2006, 12:47
Smarty Uporabnik Smarty ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smarty
Član od: Sep 2002
Sporočila: 25.822
Privzeto Re: Poroka vs. življenje na koruzi

hvala
Staro 22.01.2006, 12:50
stLARA Uporabnik stLARA ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce stLARA
Član od: Apr 2004
Naslov: between angels and insects
Sporočila: 10.196

Citat:
Objavil-a Smarty
jst bi pa rada mela lepo obleko :D
jaz že vem kakšen kroj bo :shock: :shock:

joj, jaz
Staro 22.01.2006, 17:40
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690

[
Torej:
1. Kaj s poroko pridobiva v vsakdanjem življenju dokler sva brez otrok? - NIČ
2. Kaj s poroko pridobiva, ko na svet spraviva nove državljane RS? - BI REKLA, DA SAMO NEKAJ MANJ FORMALNOSTI, oče otroka je avtomatično tvoj mož, drugače morata obvezno urediti priznanje očetovstva.
3. Na kaj morava biti pozorna, če ostaneva na statusu quo, torej pri življenju na koruzi (npr. kaj je v primeru, da se enemu od naju - bog ne daj! - nekaj zgodi: prometna nesreča, bolezen ipd.)? Kljub temu, da sta obe skupnosti izenačeni, imaš pri teh rečeh težave, ker moraš izvenzakonsko skupnost dokazovati, in pazi, če nista na istem naslovu prijavljena, piši propalo!
4. Kaj s poroko izgubiva (poročeni, na pomoč: kaj se je v vaši vezi po poroki morda poslabšalo isapp: )?
Staro 22.01.2006, 23:00
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Ekonomsko se poroka ne splača. Izgubiš cel kup ugodnosti in subvencij (višji otroški dodatek, subvencije pri vrtcu ...)
Težava v primeru nesreče je le, če oče umre pred priznanjem očetovstva.
Niti v zakonu ni nujno, da morajo otroci imeti priimek po starših. Poznam tak primer (ki je sicer nastal drugače, pa vseeno).
Staro 23.01.2006, 06:31
drobižek Uporabnik drobižek ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2003
Sporočila: 772

Citat:
Objavil-a Mesečnica
Sem v dilemi

S fantom sva pred nekaj meseci prišla do faze v vezi, ko sva začela živeti skupaj. Poleg tega delava na "projektu otrok"
Že od kar sva skupaj (eno leto in dva meseca), se strinjava glede poroke: obema se s stališča partnerskega odnosa zdi nepotrebna - skupaj sva lahko tudi brez tega uradnega potrdila (pa še oba sva ateista, zato nimava nekih moralnih zadržkov proti življenju na koruzi)

Vendar pa se meni kot bolj pragmatični v tej vezi zadnje čase postavlja vprašanje, ali je poroka res tako zelo "nepotrebna" - gledam s praktičnega vidika . Mi lahko pomagate odgovoriti na nekaj vprašanj glede prednosti in pomanjkljivosti poroke vs. življenju na koruzi

Torej:
1. Kaj s poroko pridobiva v vsakdanjem življenju dokler sva brez otrok?
2. Kaj s poroko pridobiva, ko na svet spraviva nove državljane RS?
3. Na kaj morava biti pozorna, če ostaneva na statusu quo, torej pri življenju na koruzi (npr. kaj je v primeru, da se enemu od naju - bog ne daj! - nekaj zgodi: prometna nesreča, bolezen ipd.)?
4. Kaj s poroko izgubiva (poročeni, na pomoč: kaj se je v vaši vezi po poroki morda poslabšalo isapp: )?

Razmišljava tudi o tem, kako bova poroko izpeljala, če se zanjo že odločiva :wink: :
1. Ohcet odpade, se nama zdi izguba denarja in časa - raje vzameva vsak eno pričo, skočiva pred matičarja, potem pa gremo skupaj na kosilo.
2. Za ožje družinske člane (starši, oba brata) "prirediva" eno slavnostno večerjo in je stvar podelana
3. Tega, da sva poročena, ne obešava na veliki zvon - poveva samo najboljšim prijateljem, ki bodo razumeli, da ne marava nobenega cirkusa.
4. Jaz k svojemu dodam še njegov priimek.

Aja, pa še to vprašanje: kakšni so stroški take preproste poroke: samo matičar + menjava osebnih dokumentov?

Hvala vsem, ki si boste vzeli čas, da mi kaj odgovorite (lahko samo na tista vprašanja, ki vam bolj "ležijo" )!

P.S. Pa da ne bo pomote, nisva dva najstnika, stara sva 30 in 29 let :D

Pa sta že spala skupi???:shock:
Današnja mladina.

Dobro, hec na stran. Jst se najbrž ne bom nikoli niti jaz niti moj o tem ne razmišljava in se nama zdi vse skupaj res en brezvezen pomp, ki je čist brez pomena.
Se mi pa zdi, da če se še tako zazihr dva odločita, da se bosta poročila, ženski prej al slej to useka na plan, "zakaj si me ne želi za žeeeno?" ueee.. Punce smo take bolj romantične, sploh tiste, ki so živele v "urejenih" družinah potem sanjajo o prstanu in partnerjevem vprašanju "bi bila za vedno moja..?" In o tistem samo njenem pravljičnem dnevu.. To je ženska narava.
Staro 23.01.2006, 07:01
nemehecat Uporabnik nemehecat ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nemehecat
Član od: Dec 2005
Naslov: tukaj
Sporočila: 599

Citat:
Objavil-a kekez
Ekonomsko se poroka ne splača. Izgubiš cel kup ugodnosti in subvencij (višji otroški dodatek, subvencije pri vrtcu ...)Težava v primeru nesreče je le, če oče umre pred priznanjem očetovstva.
Niti v zakonu ni nujno, da morajo otroci imeti priimek po starših. Poznam tak primer (ki je sicer nastal drugače, pa vseeno).
to že zdavnaj ne obstaja več...
Staro 23.01.2006, 07:45
mimika Uporabnik mimika ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2

Če hočeš imeti pošlihtano formalne stvari vse kot je treba, bivališče,priimek itd..se pač moraš poročiti.Drugače pa tako kot jaz:vsak na svojem naslovu, otroci so avtomatsko prijavljeni na maminem naslovu,vsak svoj priimek,moji otroci se pišejo po njemu jaz se po svoje.Na koruzi sem že 12 let, imava 2otroka. Pred kratkim sem si kar spremenila priimek, da se vsaj isto pišemo, saj s poroko pri nas nič ne kaže.
Saj se ti ne mudi s poroko ampak če odlašaš je to hitro 5 ali 10 let naokrog.
Lep dan
Staro 23.01.2006, 07:49
mimika Uporabnik mimika ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2
Cool Re: Poroka vs. življenje na koruzi

Citat:
Objavil-a castor
no, men ni.

je pa fino, ko za poroko dobiš kup daril, ki jih potrebuješ. edino to me lahko spravi k poroki.

Vidiš CASTOR tebi bi se splačalo se poročiti zaradi daril, kaj pa jaz ko že vse imava,ker sva že dolgo koruznika- (denar v kuverto tudi prav pride,hahahah)
Staro 23.01.2006, 07:59
nemehecat Uporabnik nemehecat ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nemehecat
Član od: Dec 2005
Naslov: tukaj
Sporočila: 599

Zakaj folk ne razume, da čeprav se ne misliš poročit, ti glih tko kašno darilo prav pride - vsekakor bolj na začetku kot pa pol čez nekaj let. Eni se hočejo poročit takrat, ko majo že vse pošlihtano. Včasih so se ljudje poročili in najprej živeli pri starših, šele takrat so si začeli štimat stanovanje. Zdaj je drugače, zdej je najprej stanovanje, potem poroka. Potem pa rečejo saj itak nič ne rabiš in dobiš same vaze za darilo. isapp:
Staro 23.01.2006, 08:04
grantica Uporabnik grantica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce grantica
Član od: Sep 2004
Naslov: Downtown
Sporočila: 708

moji starši že 30 let živijo na koruzi... in se mi zdi da jim ne gre niti najmanj slabo... sta pač prijavljena na istem naslovu, skupna sem jim le jaz, mam pa itak priimek od fotra... mama pa je zadržala svojega..... poročit se pa ne mislita.... zmeraj smo živeli dobro in na srečo nas žviljenje nikoli ni postavilo pred pogoj da se morata poročiti.

Značke
koruzi, poroka, življenje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:15.