Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 30.10.2008, 11:41
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950
Privzeto Re: Ali je možno, da sem zasvojena z telovadbo?

Citat:
Objavil-a KissMe Prikaži sporočila
Ja, po mojem tud. Sej d best da telovadiš, ampak tole ni več zdravo... v bistvu najbrž telovadiš sam zarad tega občutka, da si premagala samo sebe, ne zaradi dobrih učinkov telovadbe same. Podobno kot pri motnjah prehranjevanja
Aldebaran... čeprav je telovadba zdrava, ni zdravo, da se tako zelo žreš in si nesrečen in nezadovoljen sam s sabo, če jo enkrat "ven spustiš", a se ti ne zdi?
Tako je ... Meni naprimer ni problem spustiti ven kakšnega treninga ali dveh... Odvisno pač koliko je drugih stvari. Predvsem od tega, koliko dela imam in koliko stvari moram opraviti... Ja,sem odvisen od športa, vendar ne do te meje, da bi zaradi te odvisnosti ne bil zmožen drugih opravil...
Ker se ukvarjam s skupinskimi vadbami mi je pomembno predvsem združevanje prijetnega s koristnim: telovadba+ druženje z enako mislečimi... Dobimo se nekako 3-4x na teden in najprej švicamo kot budale tisto urico ali dve ...potem se pa vsedemo dol in še kakšno rečemo, se nasmejimo in pokomentiramo ter predebatiramo kaj se je dogajalo tekom dneva in podobno...

v tem zgoraj omenjenem primeru bi bilo iskati vzroke drugje in sicer:
- zakaj se tako ženem?
- kaj mi ni všeč na sebi
- pred čem hočem pobegniti?

Je pa res da je veliko folka odvisnega ampak resno odvisnega predvsem od teka... Imam nekaj prijateljev, ki imajo podobne simptome, kot so opisani v prvem postu ... Kako se rešit iz tega? preprosto ne vem...

tule bi znala najti še kakšen odgovor

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 07.11.2008, 18:44
kopriva007 Uporabnik kopriva007 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 33

hvala Aldebaran za link...mislim, da so mi na tekaškem forumu vse razjasnil...sedaj sem si tudi prebrala mal člankov o tem in zadeva je kar resna...ja bo treba kej nardit...
Staro 07.11.2008, 21:15
solsikke Uporabnik solsikke ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce solsikke
Član od: Nov 2003
Sporočila: 16.452

Glede na opisano, si zasvojena in že to, da si boš to priznala, je začetek na katerem boš lahko gradila.
Spodaj je nekaj povezav, ki si jih preberi:
http://www.brainphysics.com/exercise-addiction.php
http://www.womenfitness.net/exercise_addiction.htm
http://www.active.com/story.cfm?CHEC...STORY_ID=10296
http://www.addictions.co.uk/addiction.asp?id=exercise

Ena od strani priporoča:
"Well, like any addiction, this type of addition needs motivation and encouragement to quit. If you are addicted to exercise or suffer from the above symptoms, talk to someone you trust. Take a break for aerobics and weights for some time. Instead, meditate or take nature walks with family and friends. Take time to do other activities that interest you and spend time with those you have neglected over the years and rebuild these relationships. Finally, keep a journal about your recovery and in it, write your thoughts and your feelings and increase your attention. If you follow these suggestions, you should be on your road to recovery."

Veliko uspeha

Značke
možno, sem, telovadbo, zasvojena

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ali je možno in kako zaganjati .exe programe na linux-ih Guliwer Računalništvo in internet 4 29.06.2008 01:48
a je možno gledanje tv preko računalnika? maja01 SiOL TV 5 15.01.2008 19:06
ADSL in delitev računov ?!? je to možno ? Blond O storitvah 2 23.11.2007 11:11
Kako je to možno? Andreja1 O storitvah 12 21.08.2007 17:03

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:56.