Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 29.10.2008, 14:35
kopriva007 Uporabnik kopriva007 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 33
Unhappy Ali je možno, da sem zasvojena z telovadbo?

tečem namreč vsak dan in takrat, ko to ne naredim (ne grem teči samo v primerih, če pada toča - brez heca)...sem cel dan slabe volje oziroma me razžira slaba vest...tako zelo,da ne morem normalno delovati v svojem delovnem okolju.....Kaj je narobe z mano...sem red odvisna?
Staro 29.10.2008, 17:08
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663
Privzeto Re: Ali je možno, da sem zasvojena z telovadbo?

Po mojem da ja.
Staro 29.10.2008, 17:27
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Mislim, da ne. Telo se je navadilo na določen povečan vnos kisika in pospešen ritem srca vsak dan. To je samo plus zate, da te opominja da moraš telovaditi.
Staro 29.10.2008, 17:35
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Odvisna si od tistih hormonov sreče, ki se spoščajo v možgančkih pri telesni aktivnosti... Jaz sem sicer navajena migat 3-4 na teden in če ne, postanem v parih dneh neznostno, tečna, zoprna in deprasta
Staro 29.10.2008, 18:33
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

če ob odsotnosti nečesa, na kar si navajena, doživljaš abstinenčno krizo, in ti očitno jo, si zasvojena.
Staro 29.10.2008, 18:35
Mojster

Po mojem pa to ni fizično, kot pravita tom777 in katrin, glede na to, da praviš, da te preganja slaba vest. Slabe volje si torej zaradi slabe vesti, ne zaradi ne-sproščanja hormonov sreče v možgančkih. Razmisli, če se ti to dogaja tudi na drugih področjih v življenju in poskusi biti malo manj stroga do sebe.
Staro 29.10.2008, 18:38
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

sicer pa zasvojenost z "zdravim načinom življenja" baje ni več redka stvar (in športna aktivnost spada zraven) - kar je in ni fizična zadeva - ni fizična, ker ne gre za zasvojenost z neko snovjo, ki bi jo vnašali v telo, in je fizična, ker se telo nanjo tako odzove...
je pa predlog od polupčkejme vsekakor vreden razmisleka.
Staro 29.10.2008, 20:46
kopriva007 Uporabnik kopriva007 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 33

hm ja Kiss me prav si povedala....res sem stroga do sebe...to izhaja iz tega sam res se neštekam zakaj ne morem biti en dan brez...prva skrb zjutraj je kje in kako bom telovadila...to počnem na tešče in se zmatram do maksimuma...potem me pa oblike en tak val sreče...jaja val sreče....vrjetn izhaja tudi iz tega, da sem spet premagala samo sebe....kot, da bi tekmovala sama s seboj....hm tole pomoje mal kliče po psihologu....
Staro 29.10.2008, 21:30
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

endorfin je ta zloglasni hormon ... To se tudi meni dogaja, vendar pa še vedno lahko zdržim kakšen dan brez... No ja pogledano iz drugega zornega kota je to na nek način najmanj škodljiva odvisnost

sicer pa moj avatar vse pove, ane

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 29.10.2008, 21:38
Mojster

Citat:
Objavil-a kopriva007 Prikaži sporočila
hm ja Kiss me prav si povedala....res sem stroga do sebe...to izhaja iz tega sam res se neštekam zakaj ne morem biti en dan brez...prva skrb zjutraj je kje in kako bom telovadila...to počnem na tešče in se zmatram do maksimuma...potem me pa oblike en tak val sreče...jaja val sreče....vrjetn izhaja tudi iz tega, da sem spet premagala samo sebe....kot, da bi tekmovala sama s seboj....hm tole pomoje mal kliče po psihologu....
Ja, po mojem tud. Sej d best da telovadiš, ampak tole ni več zdravo... v bistvu najbrž telovadiš sam zarad tega občutka, da si premagala samo sebe, ne zaradi dobrih učinkov telovadbe same. Podobno kot pri motnjah prehranjevanja
Aldebaran... čeprav je telovadba zdrava, ni zdravo, da se tako zelo žreš in si nesrečen in nezadovoljen sam s sabo, če jo enkrat "ven spustiš", a se ti ne zdi?

Značke
možno, sem, telovadbo, zasvojena

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ali je možno in kako zaganjati .exe programe na linux-ih Guliwer Računalništvo in internet 4 29.06.2008 01:48
a je možno gledanje tv preko računalnika? maja01 SiOL TV 5 15.01.2008 19:06
ADSL in delitev računov ?!? je to možno ? Blond O storitvah 2 23.11.2007 11:11
Kako je to možno? Andreja1 O storitvah 12 21.08.2007 17:03

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:22.