Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 29.10.2008, 21:09
Milton Friedman Uporabnik Milton Friedman ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Milton Friedman
Član od: May 2008
Sporočila: 454
Privzeto Re: 4% inflacija

Danes berem, da inflacija v ZDA ni več problem.

Potem berem še, da je nevarnost inflacije v EMU tudi znatno nižja in temu primerno bo ECB tudi v prihodnje ukrepala.

Potem berem, da so mesečne stopnje inflacije v Sloveniji negativne.

Če citiram Winglet1a, potem je to verjetno posledica varčevanja s strani J.J. v zadnjih mesecih svojega vladanja.

Če pa uporabim zdrav razum pa na inflacijo ne vplivajo več zunanji šoki. Nafta je padla iz 145 USD na 70 USD. Cene surovin so se prepolovile, podobno tudi hrane. Skratka, vpliv naše vlade na inflacijo je v trenutnih razmerah zanemarljiv in vlada si ne more pripisati zaslug za trenutne zmanjšane pritiske na rast cen in tudi na predhodno rast je imela praktično zanemarljiv vpliv...
Staro 29.10.2008, 21:41
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
Objavil-a Milton Friedman Prikaži sporočila
Danes berem, da inflacija v ZDA ni več problem.

Potem berem še, da je nevarnost inflacije v EMU tudi znatno nižja in temu primerno bo ECB tudi v prihodnje ukrepala.

Potem berem, da so mesečne stopnje inflacije v Sloveniji negativne.

Če citiram Winglet1a, potem je to verjetno posledica varčevanja s strani J.J. v zadnjih mesecih svojega vladanja.

Če pa uporabim zdrav razum pa na inflacijo ne vplivajo več zunanji šoki. Nafta je padla iz 145 USD na 70 USD. Cene surovin so se prepolovile, podobno tudi hrane. Skratka, vpliv naše vlade na inflacijo je v trenutnih razmerah zanemarljiv in vlada si ne more pripisati zaslug za trenutne zmanjšane pritiske na rast cen in tudi na predhodno rast je imela praktično zanemarljiv vpliv...
hehe, slabo ti citiraš wingleta...

...poleg tega nisi nič komentiral članka od damjana? kako to?
Staro 30.10.2008, 07:00
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
hehe, slabo ti citiraš wingleta...

...poleg tega nisi nič komentiral članka od damjana? kako to?
Ker sem že vse povedal.

Danes ob 10:30 bomo pa spet videli koliko si se motil....
Staro 30.10.2008, 10:00
Uporabnik

nop, na damjanov članek nisi nič povedal...ne se zdaj izmikat...

...težko se bo winglet "motil", ker kot rečeno, ne dajem nobenih napovedi, ne na forumu in ne drugače...no ok, tu pa tam komu, ki mi je blizu...ne si izmišljevat stvari samo zato, da lahko kontriraš...s tem ne dosežeš nič...
Staro 30.10.2008, 14:44
Pripravnik

Citat:
nop, na damjanov članek nisi nič povedal...ne se zdaj izmikat...

...težko se bo winglet "motil", ker kot rečeno, ne dajem nobenih napovedi, ne na forumu in ne drugače...no ok, tu pa tam komu, ki mi je blizu...ne si izmišljevat stvari samo zato, da lahko kontriraš...s tem ne dosežeš nič...
Kar sem mislil na Damijanov članek povedat sem že vse napisal in ne samo 1x. Nimam kaj novega dodat.

Winglet1 ne napoveduje? Mogoče ne, ima pa zanimive zaključke o številu avtomobilov dologčenega razreda na parkirišču pred EF? Od kje ta podatek mi ni znano. Dalje ima ene čudne zaključke o nekem drobižu? Ko ga povprašam koliko znaša ta drobiž je vse tiho.

Ma ne da se mi.

Samo na eno stvar mi prosim odgovori. V določenem trenutku je znašala domača inflacija 6%. Koliko bi po tvoje znašala, če bi naša vlada furala pravo restriktivno fiskalno politiko?

Pri odgovoru imej v mislih, da je delež energentov v domači potrošni košarici šeenkrat višji kot v ostalih evropskih državah.

Zanima me, ali bi bila znatno nižja ali neznatno nižja.
Staro 30.10.2008, 15:55
Uporabnik

No samo tako, da se razumeva...ne napeljuj na nekaj kar ni...glede napovedi mislim...

...glede inflacije in njene vloge države...zakaj bi se ponavljal, sem že vse odgovoril in določeni ekonomisti so to s svojimi prispevki potrdili...vsak si lahko pogleda pretekle poste v tej temi in ne vidim smisla ponavljat svojih besed...
Staro 30.10.2008, 19:12
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a Milton Friedman Prikaži sporočila

Pri odgovoru imej v mislih, da je delež energentov v domači potrošni košarici šeenkrat višji kot v ostalih evropskih državah.

Zanima me, ali bi bila znatno nižja ali neznatno nižja.

Moja logika:
Ker je cena energentov drastično padla na svetovnih trgih, se celo prepolovila, potemtakem bi se morala sedaj inflacija pri nas nižat skoraj enkrat hitreje kot v Evropi? A je tako, ali se motim?
Staro 30.10.2008, 20:22
Pripravnik

Citat:
No samo tako, da se razumeva...ne napeljuj na nekaj kar ni...glede napovedi mislim...

...glede inflacije in njene vloge države...zakaj bi se ponavljal, sem že vse odgovoril in določeni ekonomisti so to s svojimi prispevki potrdili...vsak si lahko pogleda pretekle poste v tej temi in ne vidim smisla ponavljat svojih besed...
skratka za nazaj si pameten svojega mnenja pa nimaš?

vprašal sem te, kolikšen del inflacije bi ti pripisal k skupni (6% inflaciji)?

v člankih, ki si jih objavil to ni bilo nikjer opredeljeno, vse je bilo malo čez palec in nič konkretnega. Se zavedam, da je to tudi zelo težko določit, ampak vseeno, samo tvoje mnenje me zanima.

Razen če ni tvoje mnenje apriori nasprotno mojemu, ko ga jaz tukaj izrazim....(kar se mi zdi tudi vse bolj realistično).
Staro 30.10.2008, 20:24
Pripravnik

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
Moja logika:
Ker je cena energentov drastično padla na svetovnih trgih, se celo prepolovila, potemtakem bi se morala sedaj inflacija pri nas nižat skoraj enkrat hitreje kot v Evropi? A je tako, ali se motim?
Ob vsem ostalem nespremenjenem bi tvoja logika držala. Vendar se zavedaj, da znaša delež energentov v košarici (če me spomin ne vara) okoli 12 % in zato ne moreš tako posplošiti.

Naj me popravi kdo če pozna natančnejšo številko...
Staro 16.12.2008, 21:03
Pripravnik

In tukaj je deflacija, kot sem pisal že poleti....

Hvala za vsa oporekanja in občudovanja vredne protiargumente...

Značke
inflacija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:33.