Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Igre, konzole

Igre, konzole (vse o računalniških igricah - PC Xbox , PSP, Gamecube, ...)

Orodja za teme
Staro 01.10.2006, 23:03
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669
Privzeto FIFA vs. PES vs. Winning 11

Mene pa kot ljubiteljico nogometa zanima, katero nogometno igrico najraje igrate na PCju?

Ste bolj navduseni nad EA Sportsovo FIFA serijo al vam je boljsi Konamijev Pro Evolution Soccer?
Al mogoce Winning 11? Kaj cist tretjega?

Zakaj?

Jaz, do nedavnega zaprisezena Fifa-fanica, sem pred cca. 2 letom prvic poskusala igrat PES 3 in mi je blo cist brezveze in sem bla cist razocarana
Zakomplicirano je blo igrat z joypadom, zelo tezko natancno podajat, golmani so vse branili, ekipe so bile z izmisljenimi imeni, itd... Skratka, takrat se mi je zdela Fifa res veliko boljsa in PES 4 sploh proskusala igrat nisem.

Nekaj dni nazaj pa sem prvic igrala Fifo 07 (sicer demo verzijo, ker originala se nisem kupila) in sem bila naravnost navdusena nad videnim.
Fifa 07 je naredila letos velik preskok na boljse od 06 verzije, predvsem, kar se zoga in UI igralcev tice.
Potem sem sla pa igrat PES5 in sem si cist "pokvarila" veselje do nove Fife...

Namrec ocitno je, da Konami denar namesto za kupovanje licenc, da za razvoj cim bolj realisticne igre... In res se mi zdi, da je Konami veliko pred EA ...
Sicer so meniji pri PES mal bolj zakomplicirani in podrobni, ni tako dobre glasbe kot pri Fifi, ampak prav neverjetno, da si lahko do najmanjse podrobnosti sestavis mostvo po meri in vso taktiko, potem pa se res tisti pravi filing pri igranju ... Velik bolj se je treba namatrat za gol in fizika zoge je zelo podobna realni

Sicer demo verzije PES 6 se ni (ce sploh bo, a kdo ve?), je pa igra napovedana za konec letosnjega oktobra. Komaj cakam. Najprej pocakam PES 6 in potem se odlocim, katero bom kupila. Trenutno, pa sem cist navdusena nad PES ...

Preizkusit moram se Winning Eleven...

PS: A mogoce ve kdo, kje bi se lahko dobil patch za PES 5, kjer si lahko dodas originalna imena ekip in ga ni zelo tezko instalirat?

Nazadnje uredil Nincha II. : 01.10.2006 ob 23:05.
Staro 02.10.2006, 08:15
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: FIFA vs. PES vs. Winning 11

PES se nisem igral. Najvec sem igral fifo 99 in 05, pa svetovni prvenstvi 02 in 06. Menuji mi grejo na jetra pri vseh fifah, ker so delani za konzole. Na jetra mi gre tudi nemoznost nastavljanja tipk. Pac nimam joypada in porazdelitev tipk na tipkovnici je za po*****it.

Fifa 05 mi je bila nekoliko boljsa od 06, ceprav sem ob prvic videnim totalno oboleval nad tezavnostjo. Prvih enajst tekem v sezoni, ki sem jo igral, se je koncalo z 0:0

Nad realizmom klubov in igralcev pa tudi ne orgazmiram. Ze fifo je veliko bolj zabavno igrati s kakim levim klubom. Zidane itak ze od 97 naprej zmeri vse predribla
Staro 02.10.2006, 10:38
el_juero Uporabnik el_juero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce el_juero
Član od: Apr 2006
Sporočila: 116

Sam ravno nisem neki poznavalec teh špilov, vendar mi PES nekako ni všeč, ne na PS2 ne na PC. FIFA 07 sem sprobal in mi je kar igrljiva. FIFA 06 nisem prebavil, prav tako ne PES5. Kolega pa še zmeraj prisega na FIFA 2002 world cup.
Staro 02.10.2006, 12:51
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700

Sem skoraj zapriseženec FIFE. Sicer sem pred leti probal tut PES samo me ni prepričal (čeprav me po zgornjem opisu kako so se izboljšal, spet mika da bi mu dal šanso). Drugač sem do sedaj igral vse FIFE (nekatere totalno obnu, nekatere ne) zadnja 2006 me je z igralnostjo dovolj navdušila (le proste strele mi niso nikol priznal, ko pa je jasno videt, kako je golman ponesu žogo v gol) in pa kot je reku Jerry meniji ubijajo. Ker so res blesavo narejeni. Verjetno si bom pa vseeno posnel tut 2007 in jo probal.
Staro 02.10.2006, 12:53
Pacijent

Jaz ful srcno upam, da bodo se kdaj taki prosti streli, kot so bili v 2005... Kaj je Zidane pocel, to ni blo res :P :P :P
Staro 02.10.2006, 13:52
dlx Uporabnik dlx ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2004
Sporočila: 828

se strinjam z večino, ki ste se oglasili;

FIFO z špilam že od World Cup-a 98 (ps. DEMO (anglija vs. brazilija) je verjetno igrica, ki sem jo najdlje igral. še danes znam povedat večino angleških igralcev )
PES-a sm porbal samo štirico, nad katereo sm bil razočaran. prva stvar, ki sem jo naredil po prvi teki, je bilo preverjenje, če res igram igro, ki bo pokopala FIFO. delovala mi je tako kot dve leti starejša. še posebno muska je piskala, kot iz pac-mana

verjetno gre tu predvsem za to, ker sem (oz. smo) navajen na fifin nači igranja.
Staro 02.10.2006, 14:29
gogo Uporabnik gogo ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce gogo
Član od: Dec 2005
Sporočila: 67

Zadnja fifa ki sem jo igral je bila 03, potem sem pa probal pes3 igra me je tako navdušila da se od takrat nisem niti dotaknil več FIFE. Vsaka nadaljevanje je bilo bolše in bolše. Fifa je bolša le po muziki in licenci, ker pa za PES pridejo hitro vn razni patchi, OP-ji, ki popravijo drese, imena klubov, igralcev itd... je pa tudi to že zanemarjeno. Nincha II. TU IMAŠ OP (že z novimi prestopnimi roki in dresi)katerga skopiraš čez svoj stari op. Nahaja pa se: My Documents\KONAMI\Pro Evolution Soccer 5\save\folder1
Staro 02.10.2006, 14:33
Kaco Uporabnik Kaco ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2004
Sporočila: 159

Citat:
Objavil-a el_juero
Sam ravno nisem neki poznavalec teh špilov, vendar mi PES nekako ni všeč, ne na PS2 ne na PC. FIFA 07 sem sprobal in mi je kar igrljiva. FIFA 06 nisem prebavil, prav tako ne PES5. Kolega pa še zmeraj prisega na FIFA 2002 world cup.
Evo mene, isto, Fifa world cup 2006 sux kokr je možn. Tud Fifa 2005 je bedna. Hočeš nažgat na gol od malo bolj daleč, valda boš tišal D mal dlje časa, in valda da gre čez gol. Plus tega, da ni preigravanja s tipko E, Igralci se čudno premikajo... FIFA 2002 World cup je pa zakon. in verjetno še bo en čas. PES pa nisem še igral, tako da ne vem. Upam da jo dobim vsak čas.
Staro 02.10.2006, 14:34
Pacijent

Fifa je sigurno velikanski pleasure za oko in uho. Ima pa nekaj glitchev, ki jih EA ne popravi in se vlecejo iz sezone v sezono. Mene, objetkivno gledano moti, da je prevec arkadna in da ti racunalnik prevec vpliva na igro. Kaj ti pomaga vsa interakcija, ce moras ne koncu se vedno sam predriblati in zasolirati gol, ker so napadalci prevec leseni, da bi se odkrivali. Se bolj pa mi gre zadnja leta na jetra lesenost branilcev pred golom, ko rata vroce. Cel kup golov fasem samo zato, ker tok casa strikajo in motajo, da pac ne pade gol.

Kaco, v 2005 je blazno tezko dati gol z razdalje. Se ga pa da dat . Ce pa ti je WC02 zakon, se pa ne cudim, da ti 05 ni... Zabijanje golov s star igralci v WC02 je ze naravnost smesno... Vse v 02 je super, ampak s star playerji so sli pa vseeno predalec.
Staro 02.10.2006, 14:41
Kaco Uporabnik Kaco ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2004
Sporočila: 159

Citat:
Objavil-a mrjerry
Fifa je sigurno velikanski pleasure za oko in uho. Ima pa nekaj glitchev, ki jih EA ne popravi in se vlecejo iz sezone v sezono. Mene, objetkivno gledano moti, da je prevec arkadna in da ti racunalnik prevec vpliva na igro. Kaj ti pomaga vsa interakcija, ce moras ne koncu se vedno sam predriblati in zasolirati gol, ker so napadalci prevec leseni, da bi se odkrivali. Se bolj pa mi gre zadnja leta na jetra lesenost branilcev pred golom, ko rata vroce. Cel kup golov fasem samo zato, ker tok casa strikajo in motajo, da pac ne pade gol.

Kaco, v 2005 je blazno tezko dati gol z razdalje. Se ga pa da dat . Ce pa ti je WC02 zakon, se pa ne cudim, da ti 05 ni... Zabijanje golov s star igralci v WC02 je ze naravnost smesno... Vse v 02 je super, ampak s star playerji so sli pa vseeno predalec.
No ja, povej potem kako se v 2005 da dati gol od daleč. Star playerji, nič takega, res je da je ful laže dati gol, pa še bolj spektakularno je ker vidiš tisti glow. mal fantazije pač.

Značke
fifa, pes, winning

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:54.