Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.03.2017, 01:50
tinodj Uporabnik tinodj ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2017
Sporočila: 19
Privzeto Innbox V60U + Router (Asus AC68U)

Pozdravljeni,

ker sem imel dolocene tezave z WI-FI na INNBOX-u, svetovalka mi je svetovala kvalitetnejsi ruter. Zdaj ko sem nabavil, hocem zvezati nekako da imam vse prek ruterja. Imam vec vprasanj, najbolj pomembno je prvo.

1. Ko povezem STB na ruter, in dam na ruter da je IPTV in VLAN 3999, zadeva ne dela. Vse drugo dela normalno, razen TV. A mi lahko pomagate prosim? Pripravljen sem z vami deliti vse informacije ki so potrebne da to resimo.

2. Ko STB pustim na INNBOX, vse ostalo na router, mi ne dela Daljinec+. A se lahko naredi aplikacija pametnejsa, oziroma da rocno skonfiguriramo nekje IP od STB da lahko dela, tudi ce niso na isti SWITCH, ampak da je dovolj ce "se vidijo" prek IP-ja?

3. Na INNBOX-u sem isklopil WI-FI. A vseeno se vedno ga vse naprave se vedno zaznajo, ampak se na njem ne morejo povezati. A se da v celoti isklopiti wi-fi-a?

Predvidevam da bo AP-mode resil tezave, a tega si ne zelim, saj ruter ima zelo pametne funkcije kot so VPN, TimeMachine, SMB server, QOS, in se in se ki super delajo in mi veliko koristijo.

Druga resitev je da imam telefon (zaradi daljinec+) in STB povezana na INNBOX, vse ostalo na Asus. Ampak tudi to ni najboljsa resitev.
Odgovorite s citatom
Staro 17.03.2017, 13:41
veso266 Uporabnik veso266 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2016
Sporočila: 118
Privzeto Re: Innbox V60U + Router (Asus AC68U)

@tinodj

1. na Asusa naloži OpenWRT, nisem najbolje zastopil kaj si že naredil ("Ko povezem STB na ruter, in dam na ruter da je IPTV in VLAN 3999" (IPTV je na VLANu 3999 a si tagiral VLAN 3999 na WAN portu od routerja in na portu kamor boš priklopil box? (potem daš ta 2 VLANA v bridge in bi zadeva morala špilat (BOX namreč dobi vse razen youtube, tunein na VLANU zato bi lahko tudi dal VLAN 3999 (tisti ki je na WAN strani) in pa port na katerega priklapljaš box v en bridge pa bi vse razen youtube špilalo)

2. Daljnicec+ verjetno ne zna najti boxov ki so pred NATom ki ga dela Asus

3. a WIFI lučka na innboxu gori? (drži tipko kjer piše WIFI ene 2 sekundi in poglej če se lučka izklopi
Odgovorite s citatom
Staro 17.03.2017, 13:54
Novinec

1. na Asus-u imam originalni Firmware, in ta podpira nastavitev IPTV-a preko VLAN. To sem uporabil. Mozno je da je Firmware issue, nekaj je bilo govora na to temo:
https://www.snbforums.com/threads/bu...irmware.31237/

Drugac pa takole zgleda:
https://www.snbforums.com/attachments/notitle-png.2010/

in tuki na LAN4 upisem: 3999, prio 0, in na LAN4 priklopim STB.

2. Tocno to - sprasujem pa kako to resiti ?

3. WI-FI lucka ne gori. Tipko zadzal 2 sec., vse isto. Lucka ne gori WI-FI-ja se vedno vidim.
Odgovorite s citatom
Staro 17.03.2017, 17:21
Novinec

1. - reseno. Sem dal 3999 na LAN3, prestavil kabel na LAN3, izklopil STB iz elektrike, ponovo vklopil in vse dela kot je treba. Mogoce ta reset je pomagal, mogoce je kaj narobe z LAN4, ne vem.

2. in 3. se vedno rabim nasvet.

Bonus: udproxy ne dela
Odgovorite s citatom
Staro 17.03.2017, 18:44
Pripravnik

@tinodj

2. pojdi pod Uporabniški računi->končna možnost v meniju (uporabniški podatki ali kako se že reče) in poglej kateri ip ti piše pod ip (če je isti kot ip kot ta ki ti piše na VLAN IP, potem imaš na direktni bridge (kar verjetno imaš: potem Daljinec+ in yt in tunein ne bosta delala)

3. probaj Innboxa resetirat na tovarniške in povej če je kaj bolje (če na pa na siol nesi in reči naj ti dajo drugega)
Odgovorite s citatom
Staro 17.03.2017, 19:06
Novinec

nisem razumel.

na STB imam 10.78.XX.XXX. To je ip ki ga verejetno dobi prek DHCP-a od VLAN 3999. Kje naj pogledam se? ASUS je na 192.168.2.0/24, Innbox je na 192.168.3.X.

Tudi ce grem prek Wi-Fi-a na innbox-a ga ne vidi. A nekdo iz telekoma/siol-a da kaj pove?

lp,
Valentin
Odgovorite s citatom
Staro 17.03.2017, 19:35
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.506

Pozdravljeni, za način priklopa, kot ga omenjate (uporaba routerja, ki zna delati z VLANi) podpore ne nudimo. Svetujem, da na modemu vzpostavite PPPoE sejo. Vaš usmerjevalnik priklopite, da bo deloval kot Switch (stikalo). Na routerju izklopite DHCP.

LP,
Ilija
Staro 17.03.2017, 19:42
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pozdravljeni, za način priklopa, kot ga omenjate (uporaba routerja, ki zna delati z VLANi) podpore ne nudimo. Svetujem, da na modemu vzpostavite PPPoE sejo. Vaš usmerjevalnik priklopite, da bo deloval kot Switch (stikalo). Na routerju izklopite DHCP.

LP,
Ilija

Ah to pa ne. Ker potem ko bo spet zacel zmrznovati, zaradi prevec naprav, kaj bomo naredili? Vsaj tako ste mi na tehnicno pomoc rekli zadnjic ko ste videli da imam 8 naprav prikopljeno gor in svetovali ste mi naj kupim boljsi ruter. In zakaj sem ga kupil? Da zdaj iz njega naredim switch?

Torej dejmo se potruditi iz Innbox-a narediti modem, ne pa iz dobrega routerja switch, kaj pravite?

Treba se je le malo potruditi. Vi in mi. In bo vse super. Torej, kako naredimo daljinec+ da dela? - ne glede na to kaksno omrezje imamo doma Tolk ste pa lahko prijazni. Za tistih 100eur na mesec ki jih placujempo.

Res ne rabimo ne vem kaksno podporo, ampak ce razlozite princip delovanja aplikacijo daljinec+ mogoce se sam bom nasel resitev.
Odgovorite s citatom
Staro 17.03.2017, 21:37
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.506

Delovanja prek naprav, ki niso preverjene in verificirane s strani Telekoma Slovenije, ne zagotavljamo in za to ne nudimo podpore. Morda smo vam svetovali, nismo pa vam zagotovili, da bo to delovalo.

Za delovanje aplikacije Daljinec+, morata biti BOX in naprava, kjer je nameščen Daljinec+, v istem podomrežju in med sabo ne smeta biti izolirani.

Lep pozdrav,
Marko
Staro 17.03.2017, 21:41
Pripravnik

@tinodj moralo bi ti pisat 2 ipja eden pod VLAN IP: 10.x klasa drugi pa pod IP (ki bi moral biti v 192.168.x klasi

domnevam da ni zato ti Daljinec+ in pa yt, tunein ne bodo delale
tvoj Asus verjetno direktno VLAN 3999 bridga na port 3 (kar bi moral delati je da bi imel 2 VLANA 3999 (eden na WAN strani, drugi na na LAN3 strani in potem daš ta 2 VLANA v bridge drugo pa je vse tako kot da bi bil na LAN3 priklopljen PC

težava pri teh zadevah je da je vsak router malo drugačen (TP-Link ima drugačen GUI kot Asus (pa ne samo to Asusi imajo med sabo tudi drugačen GUI)

zato pa imam najraje Mikrotike (sicer so težki za nastavit če se nisi z njimi delal ampak ko ga pa poznaš pa vedno veš da če boš kupil mikrotika (kateri koli model od najcenejših do najdražjih (routerji in switchi so malo različni ampak minimalno), boš vedno vedel kako nastavit reči ker RouterOS GUI ostaja enak

PS: najcenejši mikrotik ima več možnosti kot tvoj ASUS (softwersko (QOS, VPN, Firewall, VLANI, (UDPXy a pa nima), hardwersko je ASUS boljši in zgleda lepše (no pa najcenejši mikrotik nima USB porta
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
ac68u, asus, innbox, router, v60u

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Optika: innbox in wi-fi router Suunto Tehnična pomoč 12 11.02.2017 14:27
innbox v60u, WDTV in Synology windows shares dj robee Tehnična pomoč 5 07.11.2016 20:57
Innbox v60u - DNS problem Diablo Tehnična pomoč 3 13.12.2015 18:25
Innbox v50u in v60u cveto Tehnična pomoč 17 23.09.2014 19:52
VPN povezava preko PPTP in router Innbox V50 hermitko Tehnična pomoč 1 28.11.2012 12:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:15.