Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 29.01.2009, 17:01
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81
Privzeto Slaba oskrba živali v trgovinah

Pred dnevi sem malo pogledala, kako se kaj godi živalim v nekaterih ljubljanskih trgovinah.

V trgovini Zoo To-bi je stanje obupno. Živali so v nekakšnih steklenih vitrinah, tako motnih, da sploh nisem videla, če so noter miške, hrčki ali kaj tretjega, ena od teh vitrin je na vhodu, da so živali ja lahko na prepihu, ki jim zagotovo koristi ...
Dve skobčevki, ki morda nista za prodajo, sta povsem apatični. V kletki imata le malo vode in hrane, drugega ni. Kakšne igrače itd., vse to je odveč.
Vse živali so v temi, saj imajo kletke tako razporejene, da so v senci. Trgovinica je majhna, dnevne svetlobe skoraj ni, umetna pa je šibka.
Trgovine, kot denimo Taček na Fužinah, živali ne prodajajo, a si ne morejo kaj, da ne bi imeli zlatih ribic kar tako malo za okras. Pa kaj potem, če so v premajhnem akvariju, brez rastlinja.
Isto Zoo Ameba. Ta živali prodaja. A nič hudega, če damo zlato ribico v bučko, če nimamo nobenega znanja o živalih ...

Porazno. Tisti, ki bi morali biti vzor kvalitetne oskrbe živali, so vzor slabega ravnanja z živalmi.

Vurs noče ukrepati, preverjeno. Pred meseci so mi nametali malo peska v oči, da bo o bučkah in drugih neustreznih namestitvah zlatih ribic razpravljal Strokovni svet za zaščito živali. Kljub temu, da sem jih po nekaj mesecih ponovno prosila za odgovor, se ni zgodilo nič. Tudi na prijavo odgovora nisem dobila, čeprav sem ga zahtevala.
Tako je to pri nas. Tuhtam, kaj storiti, da bo bolje.
Staro 29.01.2009, 17:24
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555
Privzeto Re: Slaba oskrba živali v trgovinah

Žal, nič novega. Tako stanje traja že odkar imamo te trgovine - oziroma, pred nekaj leti je bilo še slabše, ker je bilo mogoče skoraj v vseh videvati še mladiče mačk in psov, pogosto v slabem stanju. In kot takrat, tudi zdaj "vsi veterinarski in drugi papirji so v redu", živali pa še naprej trpijo .

Nisem seznanjena z delom oz. akcijami DPMŽ-jev in sorodnih društev, morda bi kaj pomagalo pri splošnem osveščanju, ko bi se le-ti angažirali in izpeljali kakšno dolgotrajnejšo akcijo z rednim osebnim opozarjanjem v samih trgovinah, z letaki in na številne druge načine.

Nazadnje uredil Babi2 : 29.01.2009 ob 17:26.
Staro 09.04.2009, 17:55
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Jst sem gledu v Zootic-u in bi jih pohvaliu, ker imajo res dobro poskrbljeno za njihove živali.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 09.04.2009, 22:02
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Gospa Čadonič-Špelič ima toliko dela sama s seboj, da od nje res ni pričakovati, da bi kaj ukrepala, vsaj v doglednem času ne.

Verjetno bi prijava na evropski ravni kaj zalegla. Tudi kratka vest na kateri od komercialnih TV, bi verjetno gospo spravila vsaj v začasni pogon.
Staro 10.04.2009, 09:35
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Gospa Čadonič-Špelič ima toliko dela sama s seboj, da od nje res ni pričakovati, da bi kaj ukrepala, vsaj v doglednem času ne.
Žal sem se sama že velikokrat prepričala, da tudi na nižjih ravneh ni pričakovati, da bi inšpekcija kaj ukrepala. Veterinarsko inšpekcijo (vsaj občasno) zanimajo le "gospodarsko koristne živali", za dobrobit malih živali jim ni mar.

Značke
oskrba, slaba, trgovinah, živali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Pred nakupom, posvojitvijo hišnega ljubljenčka preberite Nota Živalski svet 37 20.09.2012 11:02
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 20:50
Smo živali! kaj pravite na to? Snif Živalski svet 20 03.07.2008 13:51
Morilci mačk in psov ali zloraba živali doody Živalski svet 80 15.08.2007 10:33

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:28.