Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 29.02.2008, 23:16
GOETHE Uporabnik GOETHE ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 2
Privzeto Re: Smo živali! kaj pravite na to?

.... mačka miško, miš pšeničko pod goro pod to goro zeleno..... človek je zival, žival je človek, samo da človek tolikokrat zlorablja svojo moč, potem pa se še hvali in misli da je boljši ker misli in govori (naprimer laže) ima čustva...... neka testiranja so res total nepotrebna na živalih - naprimer rezil raznih britvic...... ali pa "pelc mantli" Kristus - te pa res čudno pogledam ko so ogrnjeni v trupla..... Ja ljudje imamo res srečo da nas krave ne jedo, ali pa opice ne delajo poiskusov na ljudeh ali mačke ne nosijo ogrlic iz človških zobkov, ki bi jih prej populile ljudem - čim mlajšim ki imajo zdrave in lepe seveda...... znanstveniki bi pa lahko najdli kak drug način testiranja saj so konec koncev znanstveniki.....
Staro 09.03.2008, 13:45
zeriX Uporabnik zeriX ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce zeriX
Član od: Jan 2007
Naslov: Last bit of your memory
Sporočila: 875

Citat:
Objavil-a cefizelj Prikaži sporočila
Nisem. Zato ker smo začel ločevati ljudi in živali na podladi zmožnosti razmišlanja, uporabe logike in tako naprej. Pač jaz sem na vrhu prehranjevalne verige, v učbeniku za biologijo je piramida in jaz sem narisan na vrhu. Na podlagi bioloških razlik smo zadeve tako popredalčkali, sej tut mesojeda rastlina si lahko misli da je žival, ampak ni ker njena biološka struktura in druge značilnosti ne ustrezajo tistim bitjem katere spadajo v skupino živali. In dokler jaz pišem poste na računalniku medtem ko si moj pes ne zna zapomnit kje ne sme scat sem jaz človek in on žival.

Aja, to da imam zlo v sebi nima nobene veze tukej. Razlika med živaljo in človekom je osnovana na biološkem nivoju imo na sposobnosti razmišlanja
A tako? Žival pa ne razmišlja in uporablja logike?
Zakaj potem recimo psi lovijo divjad v skupinah? Zato ker vedo da ima en sam pes male možnosti da ujame recimo srno, ko pa sta dva ali celo trije se pa možnosti zvišajo.

Že tudi velociraptor, to je tale stvarca:
http://healthstones.com/dinosaurdata...lociraptor.jpg
je lovil v skupinah, in sicer ubrali so tehniko tako da se je en pokazal plenu in sicer na tak način kao da ga ne vidi(velociraptor plena), zato se je plen pibližal velociraptorju z namenom da bi ga ubil, tako so plen spravili v past, druga dva sta pa plen napadla iz zasede.

Ali pa morda misliš da smo zaradi inteligence mi ljudje in drugi živali? Svinja, prašič ali kako pač hočeš se po inteligenci kosa z človekom, in je tudi najbolj čista žival, tudi bolj od človeka, da je svinja tako umazana je kriv človek da jo zapira v premajhne prostore.

Že da je človek na vrhu prehranjevalne verige, z tem se strinja verjetno vsak, ampak človek je sesalec, tako kot marsikatera druga živalska vrsta. Ne razmišljaj človeško. Postavi se izven te zgradbe in pogledaj na njo. Mi smo samo ena od živalskih vrst in sicer od sesalcev.

In da smo začeli ločevati ljudi in živali, saj verjetno ti tudi ločiš med slonom pa mačko recimo.
Staro 19.03.2008, 19:38
keyCaSh Uporabnik keyCaSh ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce keyCaSh
Član od: Jul 2004
Naslov: Ultimate Fighting Championship
Sporočila: 4.175

Seveda smo živali sploh če uzamemo kakšno party drogo npr. kn0fi, speed....
Staro 22.03.2008, 22:27
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Cefizelj... ko sem prebrala tvoje poste, sem res skor crknla od smeha ja, crknla kot žival

Js pravm... tko k je v unmu komadu.... "You and me baby, we're nothing but mammals, so let's do it like they do on the Discovery Channel..."
Staro 26.03.2008, 21:03
Kvitta Uporabnik Kvitta ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2008
Sporočila: 4
Talking Re: Smo živali! kaj pravite na to?

jaz sem mnenja da smo živali in ravno zaradi naše razvitosti smo sposobni se razvit v najhujše živali.vemo kaj delamo in da s tem škodimo drugim.včasih se primerjam z mojo psico in vidim da je boljša,bolj nedolžna žival od mene.jaz sodim v kategorijo podivjanih živali,tako kot mnogo drugih ljudi
Staro 27.03.2008, 20:26
keyCaSh Uporabnik keyCaSh ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce keyCaSh
Član od: Jul 2004
Naslov: Ultimate Fighting Championship
Sporočila: 4.175

Citat:
Objavil-a Kvitta Prikaži sporočila
jaz sem mnenja da smo živali in ravno zaradi naše razvitosti smo sposobni se razvit v najhujše živali.vemo kaj delamo in da s tem škodimo drugim.včasih se primerjam z mojo psico in vidim da je boljša,bolj nedolžna žival od mene.jaz sodim v kategorijo podivjanih živali,tako kot mnogo drugih ljudi
w00 p0l prawŠ das čist divja?
Staro 27.03.2008, 21:03
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681

Citat:
Objavil-a Snif Prikaži sporočila
V šoli so me učili, da so "živali" na eni in "ljudje" na drugi strani.... Jasno mi je postalo, da je jasna razlika, nekaj kar loči ljudi od živali....
Torej vas vprašam ste živali ali niste?
v mojih časih so nas učili tudi, da je edina razlika med človekom in ostalimi sesalci, da samo človek ima smisel za humor
Staro 06.04.2008, 10:26
leja12 Uporabnik leja12 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce leja12
Član od: Apr 2008
Sporočila: 21

Citat:
Objavil-a Snif Prikaži sporočila
Zanimiva debata se je vnela in me zanima kaj mislite na slednje:

V šoli so me učili, da so "živali" na eni in "ljudje" na drugi strani. Ampak razmišljal sem, da smo ljudje tudi živali, torej zakaj ne bi vse oklical za živali? Nekaterim sem začel praviti "človeške živali" in ostalim "živali, ki niso človeške". Spoznal sem, da je to antropocentrično, zakaj bi bila razlika za "ljudi"? Torej sem razmišljal naprej, mora biti možnost, da bi imenoval "živali, ki niso človeške", ki bi izključevala človeka in ne bi omenjala ljudi ("kot živali, ki niso človeške"). Jasno mi je postalo, da je jasna razlika, nekaj kar loči ljudi od živali. Torej sem začel ljudem praviti "ljudje" in živalim "dobre živali", ker so ljudje edine živali, ki imajo zlo v sebi.

Zaključujem s temle:
Ne poslušaj tisitih, ki pravijo, da je brezveze. Zaradi ljudi, ki tako mislijo so stvari take kot so. Če si tiho nikoli ne pomaga žrtvi.

citati: Mačkon (cat)

Torej vas vprašam ste živali ali niste? (za dovoljenje objave besedila, ki je citirano sem prosil in sem jo dobil in vaše mnenje zanima tudi avtorja torej mu bom posredoval vaše odgovore, če jih bo kaj)
Ljudje bi lahko bili ljudje, če hočemo. Večkrat smo nečloveški, kruti do živali, ki so čuteča bitja. Nočemo jih razumeti.

Nazadnje uredil Faust : 06.04.2008 ob 11:19. Vzrok: Brisana reklama.
Staro 06.04.2008, 12:09
leja12 Uporabnik leja12 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce leja12
Član od: Apr 2008
Sporočila: 21

Priporočam, da si preberete kaj o etičnem odnosu do živali pri Društvu za osvoboditev živali http://www.osvoboditev-zivali.org/revije/revija01.pdf
Staro 03.07.2008, 08:16
partibrejker Uporabnik partibrejker ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce partibrejker
Član od: Jul 2005
Sporočila: 320

Citat:
Objavil-a šnela Prikaži sporočila
Ooo, čutovito bitje, tale Mačkon

Sem žival. Ampak sem sposobna vzgojiti bes, jezo, POHLEP do nemogočih razsežnosti. Ker mi je dovoljeno. Ker sem človek. Lahko sem slaba in lahko druge zasužnjim. Ker sem najmočnejša. Človek je slaba žival.
šnela ti si dobra žival

Značke
kaj, pravite, smo, živali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice Goody Živalski svet 306 28.11.2014 19:32
Pred nakupom, posvojitvijo hišnega ljubljenčka preberite Nota Živalski svet 37 20.09.2012 11:02
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
o ribah wildfish Živalski svet 55 09.03.2008 13:36
Kaj pravite na to? Tono Tehnična pomoč 3 06.09.2007 09:30

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:19.