Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Znanost in okolje

Znanost in okolje za vse naravoslovne navdušence

Orodja za teme
Staro 29.03.2007, 20:35
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: ali kdo kaj naredi glede tega?

Moje skromno mnenje:
Ne smeš reči, da je Japonski dresnik, grda grda rastlina. Rastlinica je samo izkoristila našo brezbrižnost, tam kjer je doma se mora za svoj obstoj boriti. Saj ni sama "prikorakala" do nas.

Tudi mufloni niso naša avtohtona živalska vrsta, ampak so jih umetno naselili v Triglavskem narodnem parku, okoli leta 1950.

Še en primer človeške nespametnosti. Res, mnoga leta nazaj, so se prebivalci na enem od hrvaških otokov spomnili, da bi se lahko kač, ki so na tem otoku živele že od nekdaj in so postale nenadoma v "napoto" elegantno znebili. Na otok so prinesli živalico - mungota, ki jim gredo kače v posebno slast. Mungoti so opravili svoje "poslanstvo", in pospravili vse kače. Med tem so se mungoti veselo množili, množili in še množili, ker niso imeli naravnega sovražnika, ki bi zadevo uravnaval. Pospravili so vse kače in ker je zmanjkalo hrane so se lotili domače perutnine. Glej ga šmenta, nenadoma so mungoti postali resen problem, ki se ga pa ni dalo tako elegantno rešiti, kakor zadeve s kačami. Gledala sem oddajo, kjer so prebivalci predstavili svoj problem in razmišljali koga bi naselili na otok, da bi se znebili mungotov. kako se je zgodba končala, če se je, ne vem.
Staro 29.03.2007, 22:32
Whitezero Uporabnik Whitezero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Whitezero
Član od: May 2004
Naslov: Vis Uban
Sporočila: 194

Jah, neumnosti ljudi pač - in tudi te tujerodne vrste so uničile cele otoške habitate (R.I.P Dodo in še ena sestrčina tega ptiča) pobila jih je kombinacjia podgan in pobeglih prasotov.

No, to je pač načelo močnejšega, in tudi mi to prispevamo, s tem, da celotni Zemeljski ekosistem spreminjamo v eno biosfero(tujerodne vrste) v nedomačih področjih ipd.

"Hallowed are the Ori!!!" :cool2:
Staro 30.06.2007, 16:19
iveco Uporabnik iveco ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce iveco
Član od: Dec 2005
Sporočila: 17

Poznam to rastlino in res je trdovratna, jo mam na gredi pa sem cele gomolje ven pulo pa brez uspeha. Pa skozi beton pa asvalt pride prez problema, raste zelo hitro.

Če bi rad kdo stvar poskuso, bi se tudi dalo zmenit, ugodno.

Značke
glede, kaj, kdo, naredi, tega

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
pavšalni sp PoisonIvy Gospodarstvo 13 12.07.2006 12:34

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:08.