Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 21.02.2007, 20:23
Shin3r Uporabnik Shin3r ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Shin3r
Član od: Apr 2006
Naslov: Kranjsterdam
Sporočila: 11
Privzeto Zmrzovanje modema

Bom problem pripisov kar tukej ker se mi niti ne da niti nimam volje klicati na helpdesk ker tut sam delam isto delo samo pri drugi firmi in sem sit tega dela.

Problem je da mi modem zmrzne ponavadi zjutrej, velikrat pa zvečer včas tut v prestankih do 5 minut. Seveda zadevo reši le reset vendar to ni to. Zdej zanima me če so krive nadgradnje ali sam modem. Modem mi je brez problema pridt zamenat na kranjsko poslovalnico ker mam do tja 5 minut.
Ko zmrzne včas lahko pridem prek računalnika nanjga in ga tko resetirat (priznam sem prelen da bi hodu do njega :P) , na cajte se pa tut odzivat noče, tko da gremo na hard reset :P

lp upam da se poštima tole ker od zadnje težave je blo problemov skoraj nič
Odgovorite s citatom
Staro 22.02.2007, 07:48
Death Paladin Uporabnik Death Paladin ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Death Paladin
Član od: Dec 2005
Sporočila: 126
Privzeto Re: Zmrzovanje modema

Predpostavljam, da tisti drugi ponudnik ni mozen pri tebi . Kater modem pa mas ? Kako zmrzne ? Pravis da preko LAN interface se lahko dostopis do njega ?
Staro 22.02.2007, 08:19
Shin3r Uporabnik Shin3r ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Shin3r
Član od: Apr 2006
Naslov: Kranjsterdam
Sporočila: 11

Ne ne možni so vsi tudi optiko imam pred bajto samo ni speljana do hiše, samo ne da se mi urejat par stvari pa tut določene stvari mi niso všeč

Mam sagemov modem, zmrzne, oz prenos podatkov se ustavi, ADSL sveti normalno. Ja povezat se da občasno enkrat ne enkrat ja. Na začetku je prekinjal tko ponavadi 1x zutrej pa 1x zvečer, zadne čase tut na 5 minut.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2007, 11:17
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125

Tudi jaz imam čisto iste probleme. Na Sagem sem nadgradil decembra, ker sem hotel uporabljati telefon. pred tem sem imel Callisto in v dveh letih mi niti enkrat ni izginila internetna povezava, sedaj pa se to dogaja vsak teden (Sagem je nastavljen kot router). Kot si opisal zgoraj, vse je v redu z ADSL povezavo, ampak včasih modem kar zmrzne, zmanjka povezave na računalniku, čeprav so vse IP vrednosti pravilne, pa tudi telefon lahko človek uporablja, ni pa se mogoče povezati na spletni vmesnik modema 192.168.2.1. Oživljanje modema ne pomaga, tudi če ga izklopiš za par minut in vklopiš nazaj, se napaka ne popravi takoj. Ponavadi preživimo kako uro, da ga spet vzpostavimo. Spet drugič se zafecla telefonu: nekdo pokliče na telefon, pa poleg glasu uporabnika, ki se javi na Sagemu sliši še tu-tu-tu-tu-tu... torej isti zvok, kot pa če je zveza zasedena. Spet je treba resetirati modem. WLAN mi tudi ne dela z WPA, ampak samo WEP. Ampak, to je bilo šele potem ko so mi nadgradili WIFI software, najprej WLAN sploh ni delal.

Skratka, modem je prava katastrofa in sem ZELO ZELO ZELO ZELO ZELO nezadovoljen. Najraje bi imel Callisto nazaj. Kaj pa menjava za Sinope? Ali je to mogoče?
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2007, 11:40
Cavallo Uporabnik Cavallo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Cavallo
Član od: Jan 2004
Sporočila: 384

Hmmm zanimivo. Mam iste probleme. Sploh zadnje 3 do 5 dni. Modem dela in lahko dostopam do njega nakar kar na enkrat crkne in nemoram vec do njega dostopat in nic. Samo izklop iz stroma in reset potem pa dela :/ Nevem zakaj se je to zdaj zacelo ? Pred tem je delal ko šus
Staro 23.02.2007, 12:43
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Sporočila: 2.780

Nas je več. Ravno sem iztikala in vtikala :D
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2007, 12:45
mihies Uporabnik mihies ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2006
Sporočila: 331

Sagem klasika. Meni se je to pred časom dosti časa dogajalo in približno 123-a nadgraditev biosa modema ga je spravla malo k sebi.
Vejetno je kak pameten SIOLovec kaj nadgrajeval (povejo itak ne, kot da se uporabnika ne tiče)...
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2007, 12:51
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
Nas je več. Ravno sem iztikala in vtikala :D
Da se ni moj modem to kaj od tvojega nalezel :D
Staro 23.02.2007, 12:53
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Sporočila: 2.780

Citat:
Objavil-a Cavallo Prikaži sporočila
Da se ni moj modem to kaj od tvojega nalezel :D
Mogoče bi pa res morala kej testirat ne vem, pri mojem je včasih ratalo že v prvo, zdaj moram že večkrat ponovit vajo
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2007, 12:56
Pripravnik

Hmmm sam to so mogl neki za***at pomojem. A se men sam zdi al dans ful pocas net dela ?

Značke
modema, zmrzovanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako dolg je lahko kabel do modema? mazho Tehnična pomoč 3 01.02.2007 17:31
Zamenjava modema dualband Tehnična pomoč 1 11.12.2006 14:51
povezava na internet prek modema (2 racunanika) jeanmike Tehnična pomoč 3 02.10.2006 11:17
Igra WarRock in resetiranje Sagem modema PuLpKeKs Tehnična pomoč 5 10.09.2006 07:49
Lan preko sagem modema Ursuss Tehnična pomoč 10 30.08.2006 12:55

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:30.