Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 11.02.2007, 16:41
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935
Privzeto Re: Skrbimo za čisto okolje

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Kar preprosto pomeni, da bi morali vsi ki kaj prodajo na netu (Bolha itd,) dobiti obvestilo o dohodninski napovedi.
Nikakor in ne morem se strinjati s teboj. Če sem že toliko, da počistim za seboj, kar je sicer dolžnost vsakega, pa večina tega ne dela, ter si zaradi tega naredim še stroške (poraba bencina), ne vozim pa na odpad materiala zato, da bi s tem lahko preživel ali obogatel, bi bili lahko ljudje, ki si izmišljujejo take zakonske neumnosti, da bi do določene vsote ne bi obremenjevali z dohodninsko napovedjo. Že sama izvedba, da skrbim za čisto okolje in sebi naredim stroške je vredna več, kot tistih par tolarčkov, ki jih bo država pokasirala. In pokasirala bi jih tako in tako, ker mora Surovina odvesti davek, jaz sem pa ta davek že plačal pri nakupu pohištva, ker sem plačal tudi davek na embalažo. Poleg tega, ko sem porabil bencin in avto, sem plačal že davek državi. Za bencin sproti, za avto pri nakupu.
Se pravi nihče ne bi smel dobiti subvencije, ki jo država tako radodarno deli tudi tistim, ki imajo polne riti in jo nikakor ne bi potrebovali! Za vzpodbudo za zavest, da ohranjamo čisto okolje, jo pa dobimo še po žepu. Kar je noro dejanje države, glede na delitev subvecije, katero nikomur ni potrebno vpisovati v dohodninsko napoved, kljub temu pa jo še potem odlično proda naprej. kajti še za nikogar, ki je prejel subvencijo, nisem slišal, da bi potem dolčen pridelek, prodal za pridobljeno subvencijsko vsoto zmanjšano ceno.
Bolha je le posrednik med tabo in kupcem.........in če boš na bolhi prodal karton Surovini boš verjetno od Surovine dobil enako obvestilo kot si ga že......če boš kupil na bolhi od kake trgovine kak stroj boš plačal DDV.......če pa boš prodal en DVD za 2 EURA meni pa verjetno ne boš plačal nič (mali oglas).......če boš na bolhi našel kupca za svoj rabljen avto ali hišo, ki jo prodajaš boš tudi plačal vse davščine, ki gredo iz tega posla.........

Saj pravim, da vidiš problem v 108 SIT dohodnine, v 480 SIT oz. v 372 SIT zaslužka ga pa ne vidiš....... in se zaradi 108 SIT dohodnine vidiš kaznovanega s strani države, ker te ni opravičila plačila teh 108 SIT, ker si skrbel za čisto okolje.....čeprav ti je nekdo za to tvojo skrb za okolje vseeno plačal........
Staro 12.02.2007, 15:01
namgyal Uporabnik namgyal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2004
Sporočila: 951

Jaz mam še eno veliko vprašanje: koliko papirja bi prišparala država in delovala ekološko, če ne bi zahtevala, da se pošilja toliko in toliko izpiskov za 480 SIT zaslužka? Ali sem edini, ki se mu to zdi absurdno?
Staro 12.02.2007, 15:30
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Tiste gostince, ki se pa obnašajo ekološko in ne izstavljajo računov za kavo pa grajamo.....

Značke
čisto, okolje, skrbimo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prva lastovka??( ali čisto pravi generator električne energije?) delfin Znanost in okolje 2 01.08.2006 23:35

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:38.