Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 22.06.2006, 13:37
dvojčica Uporabnik dvojčica ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce dvojčica
Član od: May 2003
Sporočila: 15.111
Privzeto Re: a je to normalno...

Citat:
Objavil-a Sharkica
Matr ste pametni vsi, ki še sploh niste prišli do starševske vloge ... Jerry s svojimi "froci" (koliko ene negativnosti je v tvojem pristopu k tej temi, bolje, da nikoli nimaš otrok), Nikka in tvoja "srečna roka" (otrok ni nekaj, s čimer rokuješ, halo?!) ... Najlažje je pametiti in postavljati teorije o "večno deročih" in "večno mirujočih" otrocih. Just a hint: v praksi je vse drugače.
Se podpišem.

Tud meni se je marsikatera teorija v praksi sesula
Staro 22.06.2006, 13:38
Hel Uporabnik Hel ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Hel
Član od: Jun 2004
Sporočila: 203

Lepo ste se razpisali.

Nekje pri treh letih se ponavadi pri veliki večini otrok začnejo izbruhi trmice. Dete zna že samo hoditi, samo jesti, pričenja misliti s svojo glavo, kljub temu pa še ne zmore narediti ali razumeti vsega, kar bi rado. Izbruhi trme so pri nekaterih hujši, pri nekaterih blažji. In samo z vzgojo se jih ne da čisto preprečiti. Tudi sama sem bila - sicer samo enkrat - v situaciji, ko so se prestolonaslednik tuleč kot sirena vrgli na tla sredi trgovine, ker mu nisem hotela kupiti dveh malenkosti. Zmenjeni smo bili namreč za eno. Ena malenkost (čokoladica, sladoled ipd) na en obisk trgovine. Ena in konec. S princesko nikoli nisem imela podobnih problemov, pa mislim, da sta bila oba deležna enake vzgoje. Kaj sem storila? Počepnila k mulcu, mu prigovarjala, mu hotela mirno dopovedati, da smo zmenjeni za eno stvar in konec, pa je samo pojačal volumen. Potem sem pa vstala, rekla, da ga bom čakala pred trgovino, ko se bo umiril, ter mirno odkorakala ven. Zgrožene poglede prodajalk in kupcev še danes včasih vidim v nočnih morah. In tistih 14 minut (ja, 14!!! - ne vem, po kom ima mulc tako trdno voljo) je bilo najdaljših 14 minut v mojem življenju. Vpitje je sicer prenehalo v trenutku, ko sem stopila skozi vrata ven. A trmica mu ni dala, da bi takoj stekel za mano. Prisežem, če bi se vse skupaj vleklo še nekaj minut, bi me panika (aaaaaaa pa kaj se dogaja z njim?) premagala in bi šla jaz ponj in s tem verjetno zgubila ne tako nepomembno bitko. Seveda je kasneje še večkrat poskušal nažicati več, kot smo se zmenili. Izbruhov trme v javnosti pa ni bilo več.

Normalno je, da otroci - čeprav se še kako dobro zavedajo, kje so meje - hodijo po samem robu in te preizkušajo. Odkar se začnejo zavedati sami sebe. In kot starš moraš biti non-stop na preži. Enkrat boš popustil, ker nisi bil dovolj pozoren, ker si bil preutrujen ali se ti ni zdelo vredno posredovati, pa si ga nayebal. Otroci ne pozabljajo.
Staro 22.06.2006, 13:41
Sharkica Uporabnik Sharkica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Sharkica
Član od: Jun 2005
Naslov: Deep blue sea
Sporočila: 1.516

Citat:
Objavil-a čudežni
Meni je pa pri temu ,kar je Jerry napisal zanimivo to, da je vse to sploh opazil.
Meni osebno se mi zdi ,da je imeti otroka in ga tudi primerno vzgajati, ena izmed najtežjih stvari v lajfu.
Zanimivo ... da na to gledaš kot na težko stvar, ne kot užitek, izzziv... zame osebno otroka vzgajati ni težko in na to ne gledam kot na problem; delam po intuiciji, brez vsakršnih priročnikov, in mi, vsaj zaenkrat, odlično uspeva. Kot pravi JJ - vedno, kadar greva s hčero v mesto, sem "gospa" in nimam problemov z metanjem po tleh ali izsilljevanjem, ker take zadeve sproti in spontano razčistiva. Sem pa prepričana, da k temu veliko pripomore prav ne-učbeniški pristop. Poznam kopico staršev, ki se nenehno sklicujejo na neke knjige, priročnike za uspešno vzgojo itd. - njihovi tamali so tipičen primer tega, kar je opisano v uvodnem postu. Tako da, kot sem že napisala, pravil ni, so samo bolj ali manj uspešne izpeljanke tega, čemur pravimo "vzgajenje po občutku".
Staro 22.06.2006, 13:41
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

hel
Staro 22.06.2006, 13:43
Uporabnik

Hel hitro še en post - zdaj jiih imaš 666!!!
Staro 22.06.2006, 13:47
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Sharkica
Hel hitro še en post - zdaj jiih imaš 666!!!
Staro 22.06.2006, 13:47
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

bravo hel

Otrok mora dojet, da je on odvisen od tebe in ne ti od njega. Vsak dan in v vsaki situaciji prides v bitko z njegovimi kratkorocnimi interesi in zdravo pametjo. Eni to znajo zrihtat, drugi pa ne.

Pa da smo si na jasnem: otrok nimam zato, ker se trenutno ne pocutim dovolj zrelega glede tega, da bi ga imel. Mam se s sabo prevec problemov in me niti priblizno ne zanimajo raznorazne peripetije z mularijo. Ce sem zato nepoklican, da se oglasam in je namesto mene (po kriterijih sharkice) lahko bolj pametna vsaka srmklja, ki je pri 17 pridelala otroka in se potem pri 30 skusa smilit celemu svetu, ces kako je mela prekinjeno otrostvo in kako je njen mulc zdej ves zbezljan, pa tudi bodi prav.
Staro 22.06.2006, 13:48
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Hel
Šele zdej vidim tvoj podpis
Staro 22.06.2006, 13:56
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Sharkica
Šele zdej vidim tvoj podpis
Vtipkaj ga v gugla. pa preberi tisto stran - alles gut.
Staro 22.06.2006, 14:02
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Hel
Vtipkaj ga v gugla. pa preberi tisto stran - alles gut.

Značke
normalno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:43.