Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 05.02.2007, 17:56
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Skrbimo za čisto okolje

Da te kap. Lansko leto sva kupila nekaj novih kosov pohištva. Ker nisem take sorte, da bi karton vrgel kar h kontejnerjem in s tem onesaževal okolico, ( skozi tiste male špranje v kontejnerje za papir pa pri tanajboljši volji ne moreš zmetat za dva osebna avta polno, embalaže) sem zložil ves karton v avto in ga 2x zapeljal kakih 500m daleč v Surovino. Seveda, če bi hotel zaslužiti, bi se odrekel prevažanju papirja na odpad, ker pa nočem pacati po naši okolici na katero že tko veliko stanovalcev ne zanima in svinjajo, ko prase v svinjaku, sam ne morem in nočem biti enak nekaterim pujsom.

Toda, lejga vraga ministrskega, kaj mi je za mojo skrb za okolje s tem zakuhal. Danes sem dobil od Surovine dopis, v katerem je lepo razloženo:

Vrsta dohodka: dosežen s posameznim poslom,
Dohodek: 480 SIT
Normirani stroški: 48 SIT
Akontacija dohodnine: 108 SIT
Prispevki za soc. varnost: nič

Bravo VLADA in minister. Res je blo pošteno, da je dobil evropsko priznanje. Le tako naprej, pohvale vreden moj zaslužek, ki ga je potrebno obdavčit do fula. Naslednjič bom naredil rajši tako kot ostali, zabrisal bom vso embalažo na dvorišče ali v gmajno, če pa bo kdo kaj rekel, jih bo pa še fasal. Vsekakor saj za dohodnino ne bom dobil.

BRAVO VLADA IN FINANC MINISTER. Treba je je,ba,t narod. Bolj je pošten, bolj je neumen vlada verjetno želi, da bi bili vsi enaki njej in ostalim politikom. BRAVO!!
Staro 05.02.2007, 19:17
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641
Privzeto Re: Skrbimo za čisto okolje

Sam si si kriv, kaj pa ne premisliš, preden si narediš stroške.
Če bi tiste kartone podaril Karitasu za brezdomce, bi lahko uveljavljal dohodninsko olajšavo.

Staro 05.02.2007, 19:39
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241

Staro 05.02.2007, 20:06
rikec Uporabnik rikec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 152

Ja take kozlarije dela (jo). Jaz bi jih tudi peljal na Surovino, samo kaj ko te tam opalijo. Tudi taka zadeva bi lahko šla v dohodninsko olajšavo, pa ne gre, ker država rabi denar...
In potem na takih zadevah država "varčuje", da jih ni sram!!!!!!
Staro 06.02.2007, 09:00
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

jp. mogoče bi v takih primerih medsebojno medsosedsko sodelovanje kaj premaknilo. osebno - ker živim na vasi, mi ni problem začasne deponije doma in tisti 1x letni komunalni horuk z pobiranjem kosovca. deponijo pak mam 20km stran...
Staro 06.02.2007, 15:23
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Pri kleti velikosti 1 m x 2 m res ne moreš skladiščiti ničesar, kar imaš odveč. Vsekakor pa če se že enkrat gremo ločevanje odpadkov, predvsem pa zaradi ohranjanja čistoče okolice, ki je že tko nasvinjana od brezvestnih ljudi, človek po svoji moči in želji želi imeti vsaj kolikor toliko vzdrževano in prijetno za oko.
Staro 06.02.2007, 15:53
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Kot lahko vidimo iz sprejetih zakonov vlade okolje ni problem ki se bi ga morala lotiti ta vlada ampak nekaj kar bomo prepustili drugim da jih bomo lahko potem obmetavali z drekom. Ločevanje le zakaj in kako, posledica pa bo da bomo vsi spet smeti kurli za hišo, pa naj bo še 100 krat prepovedano, saj pa drugače ne gre več
Staro 07.02.2007, 09:11
1313 Uporabnik 1313 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce 1313
Član od: Jan 2007
Sporočila: 45

Pred časom sem se pogovarjal z nekim kolegom iz Ljubljane, rekel je,da je tudi sam nekoč peljal kar precej takih in drugačnih odpadkov osebno na center za ločevanje (ne vem kje je to, tako je rekel). Vse je imel lepo sortirano, tam pa so vse skupaj zmetali na en kup in "nikome ništa". A je to možno? Ne bi se čudil če je temu res tako.
Staro 07.02.2007, 11:01
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Če prav razumem Vsemogočni, si ti na Surovini za tisti karton pokasiral 480 SIT oz. 2€. Dobil si plačilo za dostavljeno odpadno surovino a ne? Ta 2€ sta tvoj dohodek v "poslu", ki si ga imel s Surovino. Si se denarju (dohodku) na Surovini odpovedal ali si ga sprejel? V čem je zdaj problem?

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 07.02.2007, 16:04
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a rikec Prikaži sporočila
Ja take kozlarije dela (jo). Jaz bi jih tudi peljal na Surovino, samo kaj ko te tam opalijo. Tudi taka zadeva bi lahko šla v dohodninsko olajšavo, pa ne gre, ker država rabi denar...
In potem na takih zadevah država "varčuje", da jih ni sram!!!!!!
V kako dohodninsko olajšavo pa naj bi šla ta zadeva......? Saj ni on plačal 480 SIT ampak je 480 SIT on prejel od Surovine.....torej je dosegel nek dohodek, ki je pa obdavčljiv.......

Značke
čisto, okolje, skrbimo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prva lastovka??( ali čisto pravi generator električne energije?) delfin Znanost in okolje 2 01.08.2006 23:35

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:57.