Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 07.02.2007, 17:45
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641
Privzeto Re: Skrbimo za čisto okolje

Pri vsem skupaj gre za to, da finančno ministrstvo pljuva na prizadevanja okoljskega ministrstva iste vlade.
Če ločevanju in urejenemu oddajanju odpadkov pravi pridobitna dejavnost, bi morala potem priznavati tudi stroške, kot so delovne ure in stroški uporabe vozila. Če seveda odmislimo hvaležnost takim ljudem, da skrbijo za čisto okolje.
Mogoče jim je pa nerodno, ker ne znajo pobrati davka od tistih, ki zbirajo in prodajajo bakrene žlebove z mrliških vežic in še od kod.

Staro 07.02.2007, 20:05
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

jp. partizani us sodelavci okupatorja... večni boj za argentinske zrezke...
30 eurov/kg presss (push)
Staro 08.02.2007, 11:29
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Pri vsem skupaj gre za to, da finančno ministrstvo pljuva na prizadevanja okoljskega ministrstva iste vlade.
Če ločevanju in urejenemu oddajanju odpadkov pravi pridobitna dejavnost, bi morala potem priznavati tudi stroške, kot so delovne ure in stroški uporabe vozila. Če seveda odmislimo hvaležnost takim ljudem, da skrbijo za čisto okolje.
Mogoče jim je pa nerodno, ker ne znajo pobrati davka od tistih, ki zbirajo in prodajajo bakrene žlebove z mrliških vežic in še od kod.
A od skrbi za čisto okolje pa ljudje nimamo čisto nič......? A skrbimo za čisto okolje zaradi države ali pa zaradi tega, da se sami ne bomo valjali v dreku......? In zato, ker smeti odvržem v smetnjak namesto, da bi jih puščala pred svojimi vrati me naj država še nagradi?
Staro 08.02.2007, 11:39
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
A od skrbi za čisto okolje pa ljudje nimamo čisto nič......? A skrbimo za čisto okolje zaradi države ali pa zaradi tega, da se sami ne bomo valjali v dreku......? In zato, ker smeti odvržem v smetnjak namesto, da bi jih puščala pred svojimi vrati me naj država še nagradi?
jp. zaenkrat razvite države posledice svinjarije koštajo kaka 2% BDP (prikrito pod zdravstvo, sanacija, energenti,...). gre pa po eksponentni krivulji navzgor (posledica in škoda zarad neurij, izpadov energentov, poplav, zopet zdravje,...)
Staro 08.02.2007, 11:47
Mojster

Citat:
Objavil-a strašljivka Prikaži sporočila
jp. zaenkrat razvite države posledice svinjarije koštajo kaka 2% BDP (prikrito pod zdravstvo, sanacija, energenti,...). gre pa po eksponentni krivulji navzgor (posledica in škoda zarad neurij, izpadov energentov, poplav, zopet zdravje,...)
Torej bi mene morala država, ker sem prenehala kaditi, zdaj nagraditi.......

Sem namreč nekoliko zmanjšala emisijo dima v zrak.....in zdravstvenemu sistemu oz. državi prihranila nekaj tisoč EUR, ker bom za rakom zbolela verjetno 10 let kasneje.....
Staro 08.02.2007, 12:52
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:

Sem namreč nekoliko zmanjšala emisijo dima v zrak.....in zdravstvenemu sistemu oz. državi prihranila nekaj tisoč EUR, ker bom za rakom zbolela verjetno 10 let kasneje.....
Uporabila si malo neroden primer. Jaz govorim o pozitivnih stimulacijah, ti pa o kaznih.
Kar priznaj, da si nehala kaditi zato, ker ti je država za kazen uvedla oderuške trošarine. :D

Jaz pa vseeno trdim, da je tisti, ki je sam odpeljal smeti na deponijo, prihranil komunali in s tem državi denar za odvoz in poskrbel za čistejše okolje. Še vedno trdim, da je treba tako ravnanje stimulirati in ne kaznovati.

Staro 08.02.2007, 15:29
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Citat:
Staro 08.02.2007, 15:32
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157

Citat:

--- ce te ze ne nagradi -- potem, naj te vsaj ne ovira...
Staro 08.02.2007, 17:28
Mojster

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Uporabila si malo neroden primer. Jaz govorim o pozitivnih stimulacijah, ti pa o kaznih.
Kar priznaj, da si nehala kaditi zato, ker ti je država za kazen uvedla oderuške trošarine. :D

Jaz pa vseeno trdim, da je tisti, ki je sam odpeljal smeti na deponijo, prihranil komunali in s tem državi denar za odvoz in poskrbel za čistejše okolje. Še vedno trdim, da je treba tako ravnanje stimulirati in ne kaznovati.
Ne vem, če je primer ravno neroden.....ker potem je potrebno vse, ki se odločijo, da ne bodo onesnaževali okolja nagraditi oz. pozitivno stimulirati.....okolje pa onesnažujemo vsi, eni bolj eni manj.....

Trošarine pa niso bile vzrok, da sem prenehala kaditi.......

Tisti, ki je odpeljal karton na deponijo je dobil zato plačilo 480.- SIT......problem vidite edino v tem, da se mora to plačilo vnesti v dohodninsko napoved.....mimogrede, kateri zaslužek (razen tistega "na črno") pa ne vnašamo v dohodninsko napoved......?
Staro 10.02.2007, 14:54
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Ne vem, če je primer ravno neroden.....ker potem je potrebno vse, ki se odločijo, da ne bodo onesnaževali okolja nagraditi oz. pozitivno stimulirati.....okolje pa onesnažujemo vsi, eni bolj eni manj.....

Trošarine pa niso bile vzrok, da sem prenehala kaditi.......

Tisti, ki je odpeljal karton na deponijo je dobil zato plačilo 480.- SIT......problem vidite edino v tem, da se mora to plačilo vnesti v dohodninsko napoved.....mimogrede, kateri zaslužek (razen tistega "na črno") pa ne vnašamo v dohodninsko napoved......?
Kar preprosto pomeni, da bi morali vsi ki kaj prodajo na netu (Bolha itd,) dobiti obvestilo o dohodninski napovedi.
Nikakor in ne morem se strinjati s teboj. Če sem že toliko, da počistim za seboj, kar je sicer dolžnost vsakega, pa večina tega ne dela, ter si zaradi tega naredim še stroške (poraba bencina), ne vozim pa na odpad materiala zato, da bi s tem lahko preživel ali obogatel, bi bili lahko ljudje, ki si izmišljujejo take zakonske neumnosti, da bi do določene vsote ne bi obremenjevali z dohodninsko napovedjo. Že sama izvedba, da skrbim za čisto okolje in sebi naredim stroške je vredna več, kot tistih par tolarčkov, ki jih bo država pokasirala. In pokasirala bi jih tako in tako, ker mora Surovina odvesti davek, jaz sem pa ta davek že plačal pri nakupu pohištva, ker sem plačal tudi davek na embalažo. Poleg tega, ko sem porabil bencin in avto, sem plačal že davek državi. Za bencin sproti, za avto pri nakupu.
Se pravi nihče ne bi smel dobiti subvencije, ki jo država tako radodarno deli tudi tistim, ki imajo polne riti in jo nikakor ne bi potrebovali! Za vzpodbudo za zavest, da ohranjamo čisto okolje, jo pa dobimo še po žepu. Kar je noro dejanje države, glede na delitev subvecije, katero nikomur ni potrebno vpisovati v dohodninsko napoved, kljub temu pa jo še potem odlično proda naprej. kajti še za nikogar, ki je prejel subvencijo, nisem slišal, da bi potem dolčen pridelek, prodal za pridobljeno subvencijsko vsoto zmanjšano ceno.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 10.02.2007 ob 15:03.

Značke
čisto, okolje, skrbimo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prva lastovka??( ali čisto pravi generator električne energije?) delfin Znanost in okolje 2 01.08.2006 23:35

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:19.