Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 23.08.2009, 03:19
latilen Uporabnik latilen ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2009
Sporočila: 6
Privzeto Nova Sony Bravia in HD

Stvar je takšnale, pred kratkim sem kupil nov TV, če je pomembno točno katera Bravia je povejte..in prešel na Siol trio...
Slika je polom..TV je full HD in lahko le rečem da imam boljšo sliko na telefonu...pa ne po krivdi Tvja
Rad bi programe prenesel na TV (pod zavihkom digital TV piše: no programs are stored), namest da imam za vir HDMI 2..auto tunning ne deluje, sem pa to imel že nastavljeno, a pred dopustom, po dopustu pa je bilo potrebno komplet vse razstaviti zaradi prenove...kako pa sem nastavil pa ne vem, v navodilih ni nič.
Preprosto bedasto je uporabljati 3 daljince (receiver za glasnost, siol za programe in tv za za sliko)
Drugače pa sem na optiki, vmesnik je Sagem..

Zakaj Siol TV ne zazna kot digitalno televizijo?

Če ima kdo Sony Bravio naj se prosim javi, kako naložiš programe v TV...drugače grem nazaj na kabelsko in zarade preslabe slike vračam trio paket..nima smisla..

Btw...kabelsko na auto-tunning normalno najde...siol se očitno skriva da ga TV ne zazna..
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2009, 07:25
Rezilo Uporabnik Rezilo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Rezilo
Član od: Apr 2009
Naslov: Postojna
Sporočila: 444
Privzeto Re: Nova Sony Bravia in HD

Ja halo..kabelska je še veno prek navadnega priklopa za anteno...in kabelske tv in IP rv ne moreš nikak primerjat..in zato ti ne najde programov ker to ni analogni signal ki pride prek priključka za anteno....zato ker pri sagemu lahko tv priklopiš al s Scart priključkom ali HDMI kablom in pri tem ne gre naložit programov na tv...
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2009, 08:42
Andrei Uporabnik Andrei ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 166

Ok, takole je. Tisti digital tv je za digitalno kabelsko. Tako kot je analog tv za dobro staro analogno. Televizija dojema oboje na podoben način.. v signalu ki pride direktno do nje najde kje je kanal in ga prikaže ko preklopiš nanj.
Pri IPTV (kakršna je siolova) pa rabiš odkodirnik, ki ti pretvarja signal. Predstavljaj si ga kot videorekorder/dvd player. Na tv nastaviš samo kam je priklopljen, ostalo upravljaš z njim preko njegovega vmesnika.
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2009, 09:19
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

IPTV TV ne zna dekodirat. Za to rabiš STB ali PC. Programov zato ne moreš shranit v TV.

Z daljincem od STB se da krmilit tudi TV. Beri navodila!

Kaj si imel pred dopustom pa mi sploh ni jasno glede na to kar pišeš. Imaš pa na optiki tudi opcijo analogne kablske in verjetno je tudi nekaj testnih digitalnih, kot se je pred časom pisalo v forumu. Slika na tem ekranu pa je zagotovo boljša kot IPTV. IPTV je v sedanji obliki pač narejen za doseg uporabnikov na bakru. Spremembe pa so napovedane....
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2009, 10:07
scenic Uporabnik scenic ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Sporočila: 71

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Z daljincem od STB se da krmilit tudi TV. Beri navodila!
....
Meni to še ni uspelo, TV je LG
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2009, 10:19
Rezilo Uporabnik Rezilo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Rezilo
Naslov: Postojna
Sporočila: 444

Citat:
Objavil-a scenic Prikaži sporočila
Meni to še ni uspelo, TV je LG
Kera navodila...a ta ki si jih dobi zraven STB sagema...so za en K****... v nebeno pomoč...kar se razlage tiče daljinca in samega sagema je samo o Siol tv +
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2009, 10:41
Mojster

hm.
Priznam, da nisem na tekočem kako je v praksi ampak s spremembo programske opreme na STB-ju se v daljincu ni nič spremenilo...

Kode morajo delat.
Če pa so pri novih TV nove, ki jih še ni v daljincih ob Sagemih je pa seveda problem.

Rešitev pa kak učeči se univerzalni daljinec...
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2009, 11:09
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.017

Jaz se tudi ne spomnim, da bi bilo pri sagemu kakšna možnost za uporabo daljinca tudi za upravljanje tv-ja.
Sicer uporabljam harmonya že od začetka.
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2009, 11:25
Mojster

Aha. No pol pa mimosun.

Je pa res čudno, da ni v daljincu podpore za druge aparate, ki je takorekoč standard v skoraj vsem kar se v roke dandanes prime. Se pa ne spmnim debat na to temo na forumu...
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2009, 11:36
Curyman Uporabnik Curyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2007
Sporočila: 171

Če me spomin ne vara, je imel menda daljinec od Amina možnost upravljati nekatere funkcije na TV.
A ne bom trdil, ker nisem preizkusil sam. Vem pa, da Sagemov daljinec upravlja samo STB.

Tudi sam imam Logitechov Harmony (kar najcenejšo varianto) in sem zelo zadovoljen, ker sem se znebil kar 6 drugih daljincev (upravljam 7 različnih naprav).
Imel sem priložnost preizkusiti tudi Philipsove učeče daljince, pa močno zaostajajo za harmonyji.
Priporočam

Še odgovor na prvi post latilena: IP TV ni standardiziran način prenosa digitalne TV, zato potrebuje poseben vmesnik (STB), ki televizorju dostavi njemu razumljiv signal.
Vsak IP TV ponudnik ima zaenkrat še drugačen sistem, zato v televizorje še ni vgrajenih ustreznih IP TV sprejemnikov.
Kar se pa tiče slabe slike na TVju, lahko kako malenkost postoriš s tem, da nastaviš ustrezno ločljivost STBja. Malce pobrskaj po forumu, kako to narediš.

Nazadnje uredil Curyman : 23.08.2009 ob 11:42.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
bravia, nova, sony

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Sony LCD KDL 26P3000 BRAVIA toni Hi-Fi in elektronika 0 16.03.2008 19:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:23.