Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.10.2012, 19:52
Grisbi Uporabnik Grisbi ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2009
Sporočila: 7
Privzeto Prehod iz solo ADSL paketa na paket TRIO

Pozdravljeni!

Že vrsto let imamo doma ADSL dostop do interneta (hitrost 1024/256) in sedaj smo se odločili, da bi želeli naš paket dopolniti z ponudbo Siol TV in eventuelno še Siol telefonijo (trenutno imamo klasični telefonski Telekomov priključek).

Glede prehoda se nam poraja nekaj vprašanj na katera bi prosila odgovor in razjasnitev nejasnosti.

Ker spadam v malo starejšo populacijo in mi zadeve niso poznane, so vprašanja najbrž malce laično postavljena...

Zanima me predvsem:
1) V kolikor izberemo paket Top Trio za 47 EUR, s hitrostjo interneta do 10 Mb, kaj to pomeni v primerjavi s hitrostjo interneta, ki jo imamo danes - torej (1024/256)?

2) Kolikor sem uspela razbrati iz vaše spletne strani za dostop do Siol TV potrebujemo kominikator SIOL BOX? Ker bi program Siol TV želeli spremljati na dveh različnih televizijah torej potrebujemo 2 komunikatorja? Kako je z plačilom komunikatorja?

Prosim torej za razjasnitev nejasnosti v zvezi z zgoraj postavljenima vprašanjema.
Odgovorite s citatom
Staro 06.10.2012, 21:05
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Prehod iz solo ADSL paketa na paket TRIO

Najprej se pozanimaj kaj je sploh možno na lokaciji.

V paketu DO se hitrost interneta porazdeli med vse porabnike. 10 MB je torej hitrost, ki jo za internet dosežeš ob izklopljenih TV saj TV porabi precej pasovne širine. Ključen dejavnik vsega skupaj pa je seveda kolikšen prenos proti uporabniku je sploh mogoč na lokaciji.

Za Siol TV je uradno potreben komunikator. Enega ob naročilu z vezavo dobiš subvencionirano. Naslednje je treba kupiti. Uradno z garancijo ali pa rabljenega. Se jih kar nekaj najde po oglasnikih...

Obstaja še neuradna varianta ogleda TV prek PC. Preglej malo teme o tem (ogled TV prek PC ne Siol TViN) oz. vkolikor je glede na izjavo o malo že starejši generaciji kak "mladec" v družini bo to alternativo hitro dojel. Deluje ogled v živo. Časovni zamik pa zaenkrat ne. V tem primeru je smiselno naročiti 4 TV vkolikor linija dopušča. Cena je enaka kot za 1 TV. Le linija se drugače konfigurira, da omeogoči ustrezen prenos.

V luči tega je morda smiselen prehod na VDSL2b vkolikor je mogoč. Pri meni se je zadeva izkazala za zelo pozitivno. V tvojem primeru sicer zaenkrat iz napisanega ni potrebe iz linije iztisniti vse bite, ki jih je sposobna prenesti.
Vseskupaj pa je tole le špekuliranje saj je razdalja do centrale in kakovost parice ključna za to kaj je sploh možno pri vas.
Odgovorite s citatom
Staro 06.10.2012, 21:13
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a Grisbi Prikaži sporočila
Pozdravljeni!

Že vrsto let imamo doma ADSL dostop do interneta (hitrost 1024/256) in sedaj smo se odločili, da bi želeli naš paket dopolniti z ponudbo Siol TV in eventuelno še Siol telefonijo (trenutno imamo klasični telefonski Telekomov priključek).

Glede prehoda se nam poraja nekaj vprašanj na katera bi prosila odgovor in razjasnitev nejasnosti.

Ker spadam v malo starejšo populacijo in mi zadeve niso poznane, so vprašanja najbrž malce laično postavljena...

Zanima me predvsem:
1) V kolikor izberemo paket Top Trio za 47 EUR, s hitrostjo interneta do 10 Mb, kaj to pomeni v primerjavi s hitrostjo interneta, ki jo imamo danes - torej (1024/256)?

2) Kolikor sem uspela razbrati iz vaše spletne strani za dostop do Siol TV potrebujemo kominikator SIOL BOX? Ker bi program Siol TV želeli spremljati na dveh različnih televizijah torej potrebujemo 2 komunikatorja? Kako je z plačilom komunikatorja?

Prosim torej za razjasnitev nejasnosti v zvezi z zgoraj postavljenima vprašanjema.
Zdravo,
glede na pisanje mislim ,da je to tvoje vprašanje bolj namenjeno 080 1000 kot pa forumu.
A v osnovi ti sprememba v tvoj željeni paket ponuja pri internetu 10x povečanje hitrosti v smeri proti tebi in 4x v smeri proti internetu.
So pa to vse hitrosti "DO" ki pa so potem pogojeneod kvalitete linije,števila televizorjev.....itd.
Za vsak televizor potrebuješ svoj komunikator (BOX,BOX-S ali Sagem )

Cene komunikatorjev,zmožnosti linije,pa ti bodo podali na Siolu.
Pokliči ali piši na tehnično pomoč ali informacije.
To je na hitro.
l.p. Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 11.10.2012, 17:01
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.371

Citat:
Objavil-a Grisbi Prikaži sporočila
Pozdravljeni!

Zanima me predvsem:

Prosim za uporabniško ime prek ZS-ja ali nam pišite na info@telekom.si in preverili bomo možnosti.

LP
Jure
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
adsl, paket, paketa, prehod, solo, trio

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Trio paket-uporabljal 5 mesecev, sedaj mi pa rečejo, da ga ne morm več ssheikh1 SiOL TV 8 06.03.2009 20:19
Prehod na paket TRIO -optika + fax feler Tehnična pomoč 3 17.11.2008 18:53
Prehod iz paketa TRIO nazaj v DUO...se da? Cojs O storitvah 15 10.11.2007 18:45
Prehod iz paketa Trio na Duo Fon TV Dravlje O storitvah 2 17.10.2007 17:22
Zaračunavanje licence pri podaljšanju varnostnega paketa Dravlje Tehnična pomoč 24 21.06.2007 14:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:04.