Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 01.01.2007, 17:52
mikimaus Uporabnik mikimaus ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce mikimaus
Član od: Oct 2003
Sporočila: 73
Privzeto Re: CENE pred prevzemom eura ( Nov. 2006 )

Citat:
Objavil-a strašljivka
obstaja pa poleg navedenega še tretja možnost, tihi dogovor med zadolževalcem Bahukom in trgovci. ob ustrezni podražitvi ne bo potrebno toliko dvignit trošarin, mogoče uspe proračunsko luknjo in z evrom prihajajoč nov obračun gospodarske rasti (ogroženi sta 2 procentni točki če se ne motim = iz 4,5 na 2,5) zapolnit toliko da ne bo potrebno dvignit DDV ?

Tu najbrž misliš trošarine na goriva? Vprašanje, katera opcija je boljša, ali dražiti storitve in blago in nekoliko

manj trošarine na goriva ali obratno. Potrebno je vzeti v obzir da se z zviševanjem cen lahko zmanjša

potrošnja, kar pa tudi ni v redu (od tu najbrž za dve odstotni točki manjša rast)
Staro 05.01.2007, 09:18
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Zveza potrošnikov Slovenije je od uvedbe evra prejela več kot 600 obvestil o podražitvah izdelkov in storitev.

Novih podražitev so bili med drugim deležni malice, kosila, kave, čaji, hitra hrana, športne storitve, časopisi, storitve mobilnih operaterjev, kinovstopnice in parkiranje. Nekateri posamezniki so opozorili tudi na to, da izdelka ali storitve niso mogli plačati s tolarskimi kovanci.

V zvezi potrošnikov so presenečeni nad visokim številom prijav. Svojo "črno listo" bodo z novimi podražitvami dopolnili takoj, ko bodo zbrali vse potrebne podatke. Celotna črna lista je dostopna na spletni strani zveze in na portalu www.evropotrosnik.si.

Več na : http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_...35&c_id=130217

Potem pa se politiki smejijo, slikajo in skačejo od veselja.Yupiiiii, imamo skupno evropsko valuto.
Yebeš ti euro ali evro, ko ti kupna moč čez noč ade za povprečnih 15 - 20 %.
Staro 05.01.2007, 12:16
onri Uporabnik onri ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 8

Še enkrat bom vprašu, ker pod neko drugo temo nism dobil odgovora: kakšna je kazen za preveliko podražitev izdelka? A te dajo samo na črno listo (to je namreč res huda zadeva in hkrati še zastonj reklama), ali te le dodobra štrafajo in boš več plaču kazni, kokr pa v nekem daljšem obdobju zaslužu na račun te podražitve?
Staro 11.01.2007, 10:14
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 649

Cene v restavracijah, gostilnah in kavarnah so se decembra lani povišale v povprečju za kar 3,2 odstotka, ugotavlja Statistični urad. Za slabih 5 odstotkov so se podražile predjedi, s 4,5-odstotno podražitvijo so na drugem mestu sladice, cene brezalkoholnih pijač so bile višje za dobre 4 odstotke, alkoholnih pijač pa za več kot 3 odstotke.
Gostinci za take podražitve niso imeli objektivnega razloga, saj zelo podrobne analize mesečnega gibanja cen urada in petletne primerjave teh gibanj kažejo, da so ostale cene gostincev v mesecu decembru v minulih letih praktično nespremenjene. Po podatkih urada so nekatere višje cene posledica prilagoditev na prihod evra, medtem ko nekateri gostinci pravijo, da so podražitve uvedli, ker cen že nekaj časa niso spreminjali.

Več na :
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/222264/
Staro 11.01.2007, 20:47
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681

a je mogoče kdo zaznal večjo gramaturo bureka?:D
Staro 11.01.2007, 21:17
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Jaz ne. Sem pa skoraj dol padel, ko sem videl cenik v € en teden pred novim letom v Nobel burekarnici na Miklošičevi. Tam me ziher nikoli ne bodo videli. :D
Staro 11.01.2007, 23:20
onri Uporabnik onri ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 8

Kolk je pa kej kebab zdej po novih cenah tm v Ljubljani? No js ga tule v Berlinu jem za 1,5€, sicer je pa tm 2€ povprečje. Mislim pa, da je bil v Sloveniji že pred novim letom okol 3€, tk da se kr bojim prihoda nazaj, ker ti kebabi so res zakon.
Staro 12.01.2007, 00:29
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Ja kebab je bil res tam nekje okoli 3 €. Takrat sem še plačal v tolarjih, pa nisem več ziher, al je bil 700 ali 750 Sitnih. :D Skratka 3 €. Ja, Berlin je menda najcenejše mesto v Germaniji, tako da ti samo uživaj v kebabu, ker kebab zares rulz.
Staro 12.01.2007, 10:48
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a onri
Kolk je pa kej kebab zdej po novih cenah tm v Ljubljani? No js ga tule v Berlinu jem za 1,5€, sicer je pa tm 2€ povprečje. Mislim pa, da je bil v Sloveniji že pred novim letom okol 3€, tk da se kr bojim prihoda nazaj, ker ti kebabi so res zakon.
Mene je pa mal minilo, ko sem zvedla za "Gammelfleisch"
Drugace pa pri nas v Kölnu se nisem vidla kebaba pod 2E.
Staro 12.01.2007, 10:57
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

kaj pa je gammelfleisch?

Značke
2006, cene, eura, nov, prevzemom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
La Biennale di Venezia 06 grantica Filmi 17 09.09.2006 22:25

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:28.