Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Šport

Šport aktualni športni dogodki...

Orodja za teme
Staro 08.08.2007, 21:35
grof-92 Uporabnik grof-92 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce grof-92
Član od: Jan 2006
Sporočila: 24
Privzeto Re: PrvaLiga Telekom Slovenije 2007/08

Sploh ne jokam...šamari so zaželjeni, če se malo pošalim...omenim pač, kako je stanje, sploh se pa tle ne govori o bbb ampak o slovenski navijaški sceni kjer menim, da imam dober vpogled v dogajanje. BBB so celo povdarili, da niso nikjer doživeli tako korektnih odnosov z policijo kot v Domžalah a to ni tema ( jaz bi dodal...strah je gospod) tega topica.
Sploh pa ne vem koji mi je k.... bil da se tu spuščam v debato z vami
over and out
Staro 09.08.2007, 09:06
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712

Citat:
Objavil-a grofica Prikaži sporočila
JAPAJADE
v resnici je Telekom Slovenije (ker siola ni več), Tekme pa se prenašajo na Siol Tv, na kanalu 7.
Več o PrviLigi TS pa maš tuki (novice, napovedi, prenosi ...) http://sportal.siol.net/default.asp?...03&page_id=104
Staro 09.08.2007, 13:45
grofica Uporabnik grofica ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce grofica
Član od: Dec 2002
Sporočila: 25.797

Citat:
Objavil-a Goody Prikaži sporočila
v resnici je Telekom Slovenije (ker siola ni več), Tekme pa se prenašajo na Siol Tv, na kanalu 7.
Več o PrviLigi TS pa maš tuki (novice, napovedi, prenosi ...) http://sportal.siol.net/default.asp?...03&page_id=104
HVALA LUBICA..NATE SE ČLOUK RES LOH ZANESE

NIMAM SIOL TV...GREM PA KAŠNO TEKMO U ŽIVO POGLEDAT, ČE GLIH TAKRAT MOJ TAMAU NIMA TEKME...
Staro 10.08.2007, 01:06
sportas Uporabnik sportas ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 43

Citat:
po zakonu je paè tko, da plastenk ne smeš nost na tribune...èe bi si pa ti, tako žejni mariborèani)))) vodo prelili v pvc kozarce, bi jo pa lahko nesli na tribune....
A je po zakonu tudi, da 200 navijačev kupi in plača za karto (10€) isto ceno, kot vsi ostali navijači na stadionu in se jih zapre v kletko za 90min (na 35 stopinj brez sanitarij oz., da te do njih ne spustijo)? Kako naj potem navijač gre in si kupi vodo (ter prelije v pvc kozarec), če pa je zaprt na tribuni skozi vso tekmo, kot žival? Ni to kratenje ene od osnovnih pravic človeka v demokratični družbi?

In sploh se ne gre samo za navijače Maribora. Primer iz Kopra je eden izmed mnogih. Imajo tudi vsi ostali probleme. Je pa represija nad navijači tukaj večja, kot v kakšni državi, kjer pa imajo res probleme s huligani (pravih huliganov v Sloveniji itak ni oz. jih je za vzorec). Na tekmi Domžale-Dinamo npr. mislim, da so odstranili kletko za BBB. Po drugi strani pa jo bodo spet postavili, ko bodo prišle na gostovanje super nevarne skupinice navijačev raznih klubov SNL.

Ti grofica pa si me nasmejala. Pogledaš si kakšno tekmo v Splitu (verjetno v krogu družine) in misliš, da poznaš navijaško sceno?

Naj reče kdo kar hoče, ampak tekmo je boljše gledat ob dobrem vzdušju in dobrem navijanju na tribunah. Če pa kdo hoče mirno vzdušje pa si naj kupi karto za Narodno gledališče ali pa si ogleda kakšno domačo tekmo Domžal .

PS
Kdaj bo Sportal začel opozarjat na sojenje v ligi? Obstaja kakšen dogovor, da se to ne dela? V nekaterih državah so tudi sodniki lahko kaznovani, zaradi slabega sojenja (par tekem prepovedi sojenja na najvišjem nivoju). Mediji bi morali začet opozarjat tudi na to problematiko v slovenskem nogometnem prostoru.

Nazadnje uredil sportas : 10.08.2007 ob 01:11.
Staro 10.08.2007, 14:44
Pacijent

Citat:
Objavil-a sportas Prikaži sporočila
A je po zakonu tudi, da 200 navijačev kupi in plača za karto (10€) isto ceno, kot vsi ostali navijači na stadionu in se jih zapre v kletko za 90min (na 35 stopinj brez sanitarij oz., da te do njih ne spustijo)? Kako naj potem navijač gre in si kupi vodo (ter prelije v pvc kozarec), če pa je zaprt na tribuni skozi vso tekmo, kot žival? Ni to kratenje ene od osnovnih pravic človeka v demokratični družbi?

In sploh se ne gre samo za navijače Maribora. Primer iz Kopra je eden izmed mnogih. Imajo tudi vsi ostali probleme. Je pa represija nad navijači tukaj večja, kot v kakšni državi, kjer pa imajo res probleme s huligani (pravih huliganov v Sloveniji itak ni oz. jih je za vzorec). Na tekmi Domžale-Dinamo npr. mislim, da so odstranili kletko za BBB. Po drugi strani pa jo bodo spet postavili, ko bodo prišle na gostovanje super nevarne skupinice navijačev raznih klubov SNL.

Ti grofica pa si me nasmejala. Pogledaš si kakšno tekmo v Splitu (verjetno v krogu družine) in misliš, da poznaš navijaško sceno?

Naj reče kdo kar hoče, ampak tekmo je boljše gledat ob dobrem vzdušju in dobrem navijanju na tribunah. Če pa kdo hoče mirno vzdušje pa si naj kupi karto za Narodno gledališče ali pa si ogleda kakšno domačo tekmo Domžal .

PS
Kdaj bo Sportal začel opozarjat na sojenje v ligi? Obstaja kakšen dogovor, da se to ne dela? V nekaterih državah so tudi sodniki lahko kaznovani, zaradi slabega sojenja (par tekem prepovedi sojenja na najvišjem nivoju). Mediji bi morali začet opozarjat tudi na to problematiko v slovenskem nogometnem prostoru.
SRČKI MOJI...SAMI STE SI KRIVI, DA Z VAMI TKO DELAJO...JST SI GREM TEKMO OGLEDAT IN SEDIM LEPO NA TRIBUNI...KER PAČ NISM PR VIOLAH AL PR GROFIH AL PR...(A SO ŠE KERI DRUGI NAVIJAČI PR NAS)?? JST GLEDAM TEKMO IN SE NE DEREM ZA SVOJE, KER SVOJIH V SLOVENIJI ITAK NIMAM..DEREM SE SAM NA TEKMAH SVOJGA SINA, ENI ME SICER MAU ČUDN GLEDAJO, SAM VARNOSTNIKI ME PSTIJO PA PR MIR... ZAENKRAT ŠE...SO ME PA ODSTRANL IZ DVORANE, (FUTSAL), KSM V SODNIKA VRGLA PLASTENKO..IN GLIH ZATO LUBI MOJ, PLASTENK NE PUSTIJO VEČ NOST NA TRIBUNE AL PA FLAŠ AL PA...

TEKMO V SPLIT SI GREM OGLEDAT S FANTI IZ SAMPDORIE, K GLIH MISLJO KUPIT MOJGA SINA IN JE TO ENA LEPA PRILOŽNOST, DA JIH SPET VIDM IN, DA KAKO REČEMO...

GLEDE SODNIKOU PA...VELIK GLEDAM FUZBAL...ENI RES NIMAJO POJMA...V VEČINI PA OPAŽAM, DA MATE ŠE MANJ POJMA TISTI ĐUKCI, K SEDITE NA TRIBUNAH IN KOMENTIRATE SOJENJE...

TOLK...
Staro 10.08.2007, 15:58
Novinec

Citat:
SRČKI MOJI...SAMI STE SI KRIVI, DA Z VAMI TKO DELAJO...

TEKMO V SPLIT SI GREM OGLEDAT S FANTI IZ SAMPDORIE, K GLIH MISLJO KUPIT MOJGA SINA IN JE TO ENA LEPA PRILOŽNOST, DA JIH SPET VIDM IN, DA KAKO REČEMO...
In zakaj bi navijači bili krivi? Takšno razmišljanje ne vodi nikamor. V Sloveniji z navijači ni takšnih problemov, kakršna je represija nad njimi.

In koliko je star tvoj sin, če smem vprašat? Če je U20, potem bo njegov odhod v Sampdorio (verjetno Primavera) pomenil še en od mnogih zapravljenih talentov, kateri so prehitro odšli iz Slovenije.
Staro 10.08.2007, 19:12
Pacijent

Citat:
Objavil-a sportas Prikaži sporočila
In zakaj bi navijači bili krivi? Takšno razmišljanje ne vodi nikamor. V Sloveniji z navijači ni takšnih problemov, kakršna je represija nad njimi.

In koliko je star tvoj sin, če smem vprašat? Če je U20, potem bo njegov odhod v Sampdorio (verjetno Primavera) pomenil še en od mnogih zapravljenih talentov, kateri so prehitro odšli iz Slovenije.
16...ja, in radi bi, da igra v primaveri...

ne vem kolk zapravljenih talentou poznaš...po moje, da mogoče 2 po imenih...bloudka in štrausa, ki mata pač smolo s poškodbami....

učer mi je blo prou fino gledat na eurošportu ..inter milan-boka điniors...fantje do 21 let...in mariborski golman belec, bajdvej..star šele 17 let...in vezist rene...bajdvej star 17 let..nista delovala prou nč kot dva zapravljena talenta....in prou ponosna sm bla, da moj sin z njima igra v repki...

eni odhod v tujino zagovarjajo...če se misl otrok ukvarjat s fuzbalom in sam s fuzbalom, čimprej vn...drugi spet..kaj, če pridejo poškodbe, more prej nardit šolo in bla bla...je pa res, da se pr nas dela z otroki še po starem...bohnedaj v fitnes, dokler se mišice še razvijajo...v italji je meu fitnes vsak dan...res je, da pr nas ni vse podrejeno nogometu, ko je bil v angliji je ob vrnitvi reku...všeč mi je, ko grejo na vsakem treningu, kot, da igrajo tekmo...torej, so razlike..in glede na to, kje so naši fantje trenutno na lestici..mislim a repko...mi je čist jasn, da se v tujini dela boljše kot pri nas...očitno manjka strokovnjakov...kar pa ve že usak...
Staro 10.08.2007, 20:01
kinsley Uporabnik kinsley ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce kinsley
Član od: Mar 2007
Naslov: tu pa tam
Sporočila: 748

uf...tale grofica pa obvlada sceno,ni kaj.
da dam še jaz svoj komentar.če ima fant možnost treniranja v tujini,naj gre.še zmeraj je bolje kot pa da vegetira v sloveniji...v tujini se z mladimi talenti dela drugace kot pri nas,če bo bo...če pa ne...za slovensko ligo bo še čas...
Staro 11.08.2007, 13:59
DeeY Uporabnik DeeY ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 11

Citat:

ne vem kolk zapravljenih talentou poznaš...po moje, da mogoče 2 po imenih...bloudka in štrausa, ki mata pač smolo s poškodbami....

učer mi je blo prou fino gledat na eurošportu ..inter milan-boka điniors...fantje do 21 let...in mariborski golman belec, bajdvej..star šele 17 let...in vezist rene...bajdvej star 17 let..nista delovala prou nč kot dva zapravljena talenta....in prou ponosna sm bla, da moj sin z njima igra v repki...

eni odhod v tujino zagovarjajo...če se misl otrok ukvarjat s fuzbalom in sam s fuzbalom, čimprej vn...drugi spet..kaj, če pridejo poškodbe, more prej nardit šolo in bla bla...je pa res, da se pr nas dela z otroki še po starem...bohnedaj v fitnes, dokler se mišice še razvijajo...v italji je meu fitnes vsak dan...res je, da pr nas ni vse podrejeno nogometu, ko je bil v angliji je ob vrnitvi reku...všeč mi je, ko grejo na vsakem treningu, kot, da igrajo tekmo...torej, so razlike..in glede na to, kje so naši fantje trenutno na lestici..mislim a repko...mi je čist jasn, da se v tujini dela boljše kot pri nas...očitno manjka strokovnjakov...kar pa ve že usak...
Pred kratkim je Mitja Novinič prestopil k AC Milanu. Kako težko se je prebiti v tako velik klub?
To niti ni tako zelo težko. Potrebno je vedeti, da imajo takšni klubi v svojih vrstah tudi več kot petdeset šestnajstletnikov. Njihov cilj seveda je, da bi iz te šole ven prišel vsaj kakšen vrhunski nogometaš in če jim menedžer sporoči, da je v Sloveniji opazil igralca, ki je nadarjen, ga bodo seveda kupili. Če ga ne bodo oni, ga bo njihov tekmec. Toda pot do uveljavitve v Italiji je peklensko dolga. Biti član AC Milana v Primaveri je lep dosežek, toda prebiti se v člansko moštvo je praktično nemogoče. V Italiji mladi igralci iz AC Milana odhajajo v drugo, tretjo ligo in šele nato začenjajo pravi preboj med najboljše. Nekoliko drugače je bilo v mojem primeru, ko je morala Parma zame odšteti za tako mladega nogometaša dokaj visoko odškodnino. V tem primeru ti v klubu seveda posvečajo nekaj več pozornosti, saj želijo, da bi se jim vložek povrnil, toda kljub temu je preboj iz mladinske v člansko kategorijo v Italiji izredno težak.

Meni to zelo dosti pove. Še posebaj pa more otrok imet močno osebnost, da ne dobi domotožja in pade na vseh področjih namesto, da bi zrastel.. Psihično more bit tudi težko, ker tukaj je najboljši, ko pa pride v takšen klub, pa je med 50 vrstniki, mogoče, po trenutni kvaliteti 20-30 in potem mu pade morala, malo še domotožje in je od nekega talenta ostalo nič.. Sivo povrečje, ki niti za slovensko ligo ni več dobro.. Da si Diarra, ki je igral v prvi enajsterici pri primaveri Interja in tudi nekaj prijatelskih z interjevimi člani ne pribori prve enajsterice pri Mariboru, pove dosti o tem kaj se dogaja z mladimi pubeci..
Staro 11.08.2007, 21:11
Novinec

Citat:

Kdo bi rad. Njegovi starši? Dosti je takšnih iz Slovenije, kateri propadejo tudi zaradi preambicioznih staršev. Žal je tako.

Da bi si ga pa klub tako močno želel? Iluzija. Stvar je takšna, da klubi iz prvih lig Italije, Nemčije itd. vsako sezono pokupijo po 20 mladih perspektivnih nogometašev (podobnih kot tvoj sin). Plačajo pa drobiž za njih (200,000€ ipd.). In večina jih konča tavat po nižjih ligah držav top5 ali pa raznih drugorazrednih prvih ligah manjših držav.

Teh zapravljenih talentov pa je ogromno. Eden od primerov je Borut Semler, kateri je bil "zvezda" v mladinskem pogonu Bayerna. In vidimo kje sedaj kaže svoje znanje (Hrvaška). Potem tudi Stevanovič, kateri je bil "zvezda" v SNL in U21 reprezentanci. Sedaj pa bo igral v drugi ligi Španije (če bo igral). Bloudek, Štraus, Semler, Dedič, Zajc, Stevanovič itd. itd. so samo eni od primerov iz Slovenije. So še mnogi drugi, kateri niso medijsko poznani.

Najboljše za nogometaše je, da se uveljavijo v Sloveniji in potem v tujino (če pa že morajo odit pred 20 letom pa kakšne manj močne lige tipa Francija, Nizozemska ipd). Dobri primeri so Koren (redno igra za WBA), Jokič in Birsa (danes v prvih 11 pri Sochauxu), Ilič (redno igra za Betis). Vsi ti so bili bolj ali manj uveljavljeni igralci v SNL. Če si dovolj dober nogometaš je itak vseeno, če boš v Sloveniji igral do 25 leta, saj boš potem z odhodom v tujino in tisto pogodbo zaslužil dovolj za vse življenje.

Nič nimam proti tvojemu sinu, amapak bojim se, da bo na koncu razočaran iskal svojo priložnost v naši SNL ali pa kakšni nižji ligi Avstrije, Serie B in C ipd. Pa tudi upam, da nima kakšnega kvazi managerja. Takšnih mašetarjev je preveč v našem nogometnem prostoru.

Nazadnje uredil sportas : 11.08.2007 ob 21:15.

Značke
prvaliga, slovenije, telekom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Zaračunavanje licence pri podaljšanju varnostnega paketa Dravlje Tehnična pomoč 24 21.06.2007 14:46
Prva liga Telekom Slovenije 2006/07 BMX Šport 163 19.05.2007 11:11
Banka Slovenije in SDS biz Slovenija 9 19.03.2007 08:43
Siol TV - PrvaLiga Telekom Slovenije - kje je? jema SiOL TV 6 18.03.2007 11:10

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:42.