Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.01.2008, 17:32
bucka Uporabnik bucka ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 8
Privzeto IP itd. (prošnja za pomoč)

Ker sem že povsem besna na Siol, Telekom in njihov odziv takrat, ko kaj "zašteka", predvsem pa na to, kako veliko denarja jim plačujem, resno razmišljam o prestopu na t2. Ko sem primerjala ponudbe, sem šele ugotovila, da Siol telefonijo in v okviru tega imam (preden se res prestavim) nekaj vprašanj:

- Koliko ta telefonija stane (naročnina, paket ...) in kaj je potrebno narediti, da zamenjam ISDN s siol telefonom?
- Me potem še karkoli veže na Telekom in ali lahko ohranim stari, ISDN (brezžični aprat)?
- Kakšna je kakovost IP glede na klasično telefonijo? Se izpiše tudi številka klicočega kot pri ISDN?
- Kaj potrebujem za tak priklop?
- Se mi meša ali pa je res, da so storitve SIOL (sama sem naročnica ADSL paketa, televizije in ISDN) bistveno dražje kot je enaka ponudba pr T-2? (Zdaj namreč samo za internet in televizijo plačujem čez 40 evrov, da o naročnini na ISDN in porabljenih impulzih niti ne govorim.) Zanima me, ali tudi drugi plačujete toliko ali pa so mene spet kaj "nategnili" in imam kakšen poseben paket?
- Ter še, kakšen paket v okviru prehoda na IP svetujete?
Hvala za odgovore in lp.
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2008, 18:05
XORO Uporabnik XORO ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce XORO
Član od: Jun 2007
Sporočila: 111
Privzeto Re: IP itd. (prošnja za pomoč)

zakaj ne preides na trio paket...in preneses isdn stevilke...na ip telefonijo...pa bo dosti ceneje...

Nazadnje uredil XORO : 12.01.2008 ob 21:21.
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2008, 18:24
sašot Uporabnik sašot ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007

Prehod na PRD 41 € (Telefonija internet TV)
Siol je Telekom daš cca 38€ in imaš nov telefon
Slabša Da
Pogodbo za prehod na PRD
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2008, 18:41
bucka Uporabnik bucka ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007

Hvala obema! Večino odgovorov sem zdaj končno našla tudi na Telekomovem spletu, nekaj vprašanj (predvsem v zvezi s prehodom s Solo na trio paket) pa sem jim zastavila po e-pošti. do starih naročnikov namreč res niso prijazni - že dvakrat za po dve leti sem se morala vezati na njihov paket in res upam, da se mi zdaj ne bo treba še tretjič, ker se nameravam poleti seliti in jim ne mislim plačevati kakšnega mastnega denarja za prestavitev ... Hja, očitno jih bo res zbudila šele konkurenca - in vse več prestopov razočaranih uporabnikov.
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2008, 21:23
sr@nje Uporabnik sr@nje ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce sr@nje
Član od: Oct 2005
Sporočila: 79

Bucka ne ga srat, če vzameš trio in preneseš cifro na siol telefonijo, pomeni da odpoveduješ telekomov priključek, kar pomeni, da ne moreš nikamor drugam, ker si BREZ TELEFONSKEGA PRIKLJUČKA.

Samo odpovej ISDN in zahtevaj navaden telefon, kar ni dosti ceneje ali pa še bolje , spokaj takoj drugam.
Staro 12.01.2008, 21:23
Pripravnik

sr@nje to glih mislim da ni res...tak da ne serji...se vedno se lahko prestavi k drugemu ISPji...se vedno ma svojo linijo...

Mislim da so pri vseh ISPjih razocarani in zadovolni uporaniki....

da bos vzel enga ISPunudnika ni vec kot vcasih...da si vzel 1 mega interneta pa je blo to to...zaj je to malo vec stvari...kot neke dodatne opreme...bi lahko temo reko...

Nazadnje uredil XORO : 12.01.2008 ob 21:25.
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2008, 21:49
sr@nje Uporabnik sr@nje ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce sr@nje
Član od: Oct 2005
Sporočila: 79

Sploh ne vem zakaj uporabljaš telekomov znak za avatar? da zavajaš folk ali si njihov in nimaš pojma.

Pišem iz prve roke, moja prošnja za TUŠ je zavrnjena ker nimam telefonskega priključka, imam razvezan trio,
razen če bi imel TUŠ kolokacijo na naši centrali pa je nima, imajo pa 15 kolokacij po celi SI.
Staro 13.01.2008, 09:28
RS71 Uporabnik RS71 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce RS71
Član od: Dec 2005
Naslov: Maribor
Sporočila: 55

@sr@anje
Ne moreš imeti Tuša zaradi tega ker nima svojo kolokacije na tem območju, ti pa imaš PRD in bi ga imel tudi pri Tušu. Lahko pa ga imaš preko WS modela, vendar moraš imeti PSTN ali ISDN priključek.

Lp
Staro 13.01.2008, 09:35
RS71 Uporabnik RS71 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce RS71
Član od: Dec 2005
Naslov: Maribor
Sporočila: 55

@bucka

- paket s tremi storitvami (internet, phone in TV) stane 41€ pri razvezani zanki - PRD
- vezave nimaš, če ne vzameš TV komunikatorja po subvecionirani ceni, ker ga že imaš ti ga ni potrebno jemati novega
- stari ISDN tel. aparat ni možno uporabljati na IP telefoniji (pri Telekomu)
- kakovost IP telefonije proti PSTN ali ISDN je slabša
- številka se izpiše
- za priklop se lahko naročiš na 0808000, www.siol.net ali v najbližji teletrgovini
- verjetno si še na starem paketu (vključena pred 1.6.2005), zato plačuješ po tem ceniku.

Lp
Staro 13.01.2008, 10:04
Pripravnik

Citat:
Objavil-a sr@nje Prikaži sporočila
Sploh ne vem zakaj uporabljaš telekomov znak za avatar? da zavajaš folk ali si njihov in nimaš pojma.

Pišem iz prve roke, moja prošnja za TUŠ je zavrnjena ker nimam telefonskega priključka, imam razvezan trio,
razen če bi imel TUŠ kolokacijo na naši centrali pa je nima, imajo pa 15 kolokacij po celi SI.
ne zavajam folka...zavajas ga ti....
sploh ne ves kako lahko mas PRD

Značke
pomoč, prošnja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ... Girl16 Potovanja 362 18.09.2016 20:51
vprašanja: iščem, kje se kupi, ima kdo, pozna kdo ... Sebbi Prosti čas in igre 141 09.03.2013 11:58
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 21:50
IP Telefonija pomoč? extremni Tehnična pomoč 3 05.12.2007 13:27
Pomoč, disk??? mrph71917 Računalništvo in internet 30 30.11.2007 19:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:40.