Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.05.2011, 15:37
Gregor K. Uporabnik Gregor K. ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 41
Exclamation Prehod z Amisa nazaj k SiOLu

Spoštovani!

Že 16 mesecev sem pri Amisu - vezava se mi izteče 15.5. Razmišljam, da bi šel nazaj k SiOLu.
Da zapustim SiOL sem se odločil zaradi pogostih motenj pri vseh storitvah, prav tako pa zaradi samodejnega reseta modema ob povezavi določenega prenosnika preko brezžičnega omrežja.
To se pri Amisu, s Thompsonom, ne dogaja.

Zanima me, ali je možno kako dobiti zdajšnji Sinope modem, da jaz to testiram, saj je to dejansko edina prepreka.
Prav tako pa me zanima, kako se obnese tisti do 10Mbps paket in ali je SiOL Box kaj boljši od Sagema, ter, ali je vmsnik Boxa bolj odziven in stabilen?

Lep pozdrav!

P.S.: Ko sem poklical prijazne svetovalce na 080 8000, sem si zaradi njihove prijaznosti že skoraj premislil. Isto velja za spletni klepet. Pomoč/svetovanje uporabnikom je očitno še vedno dno od dna - nič novega, sem bil pač preveč navajen na prijazne Amisove svetovalce.

Nazadnje uredil Gregor K. : 13.05.2011 ob 19:32.
Odgovorite s citatom
Staro 13.05.2011, 18:37
močile Uporabnik močile ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2010
Sporočila: 79
Privzeto Re: Prehod z Amis-a nazaj k SiOL-u

siol box je boljši od sagema. Če je amis tako dober zakaj nazaj? Vem da siol modem če ga naprimer strela trofi, zamenja v parih urah oz. ne dlje kot v 12 urah, amis pa ....
Odgovorite s citatom
Staro 13.05.2011, 19:29
Novinec

Citat:
Objavil-a močile Prikaži sporočila
siol box je boljši od sagema. Če je amis tako dober zakaj nazaj? Vem da siol modem če ga naprimer strela trofi, zamenja v parih urah oz. ne dlje kot v 12 urah, amis pa ....
Amis ... sploh ni dober. Navzven že, toda njihova politika je varčevalna, ne da se jim niti ustvariti servisnih strani, vsako spremembo je treba opraviti s podpisom pogodbe.

Do podpisa pogodbe te obravnavajo kot povprečnega uporabnika storitev, morda celo bolje, ko pa si enkrat pri njih, pa te imajo za smet - pri Amisu se to še bolj izrazi, ponovno, zaradi varčevalne politike podjetja.
Na modemu so izklopljene skoraj vse, tudi deloma napredne nastavitve, jasno, da si butasti uporabniki ne bi česa sami spremenili. Amis TV stalno nadgrajujejo, strojna oprema pa je ves čas ista. Razen za nove uporabnike, ti dobijo drugačen, novejši modem in TV komunikator, ostali pa smo na tistem, kar smo dobili ob podpisu pogodbe. Tudi promocij za obstoječe naročnike nimajo. Amis ima prav tako Media Center, brezplačno ga lahko uporabniki uporabljamo do junija ... pa ne dela.

Pa še en konkreten primer: Amis nudi do 10Mbps + TV + Telefonija za 44€.
Zdaj imam 4Mbps (govorimo o downloadu) + TV + Telefonija, pa je na položnici znesek 60€ in bo še vedno ostal isti, ne glede na nižjo hitrost, pač, ker sem njihov 'stari' naročnik.

--
To so vsaj izkušnje iz moje strani, po 16 mesecih naročniškega razmerja pri njih.
Odgovorite s citatom
Staro 13.05.2011, 20:20
mattejci Uporabnik mattejci ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 190

Trenutno 6. leto naročnik SiOLa. Zaupam jim in vem, da ko pridem domov da bom imel internet ne da bo štekalo.. Podpora je odlična modem se mi je kvaril, pokličem tehnično pomoč v petek zvečer, v soboto ob 7.30 me že tehnik kliče če sem doma da bo pripeljal modem.
Drugače junija kot vidite pridejo paketi za isti denar VELIKO več (stari naročniki)... tako, da SiOL samo kritizirajo, ampak noben dejansko ne pomisli, koliko oni dajo v to da bi pomagal naročnikom, vendar včas ni tako lahko kot mislijo nekateri "zrihtajte...". SiOL bi rad videl da bi vsem delalo kot je treba ampak tehnologija je tehnologija in majo ustrezne tehnike za to...

Jaz ti priporočam pojdi na SiOL pa naj majo še kakšne akcije v amisu in t-2ju, vendar preberi drobni tisk in ti bo vse jasno.. Razlike med operaterji so v parih evrih vendar dejansko ni nič, dam rajše 5 € več in imam stabilno zadevo.

Jaz ti priporočam SiOL, vendar odločitev je tvoja.
Odgovorite s citatom
Staro 13.05.2011, 21:55
Novinec

Pa mogoče kdo ve, kako bi se dalo dobiti modem, da jaz poskusim, če se še vedno samodejno resetira ob brezžični povezavi določenega prenosnega računalnika v omrežje?
Če bo delalo, grem verjetno nazaj k SiOLu.
Odgovorite s citatom
Staro 13.05.2011, 22:47
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a Gregor K. Prikaži sporočila
Pa mogoče kdo ve, kako bi se dalo dobiti modem, da jaz poskusim, če se še vedno samodejno resetira ob brezžični povezavi določenega prenosnega računalnika v omrežje?
Če bo delalo, grem verjetno nazaj k SiOLu.
A jaz prav razumem, da si ti ISPja menjal, ker ti je modem resetiralo, če si priklopil laptopa na wlan? Če je temu tako, ti res nisi diht. En usran router za 20€ in bi imel mir, ne pa da ISPja menjaš.
Staro 13.05.2011, 23:58
Novinec

Citat:
Objavil-a madmitch Prikaži sporočila
A jaz prav razumem, da si ti ISPja menjal, ker ti je modem resetiralo, če si priklopil laptopa na wlan? Če je temu tako, ti res nisi diht. En usran router za 20€ in bi imel mir, ne pa da ISPja menjaš.
Očitno ste spregledali "Da zapustim SiOL sem se odločil zaradi pogostih motenj pri vseh storitvah".
Odgovorite s citatom
Staro 14.05.2011, 11:38
mattejci Uporabnik mattejci ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 190

Citat:
Objavil-a Gregor K. Prikaži sporočila
Očitno ste spregledali "Da zapustim SiOL sem se odločil zaradi pogostih motenj pri vseh storitvah".
Jaz menim, da si mel zanič modem, mogel bi zaprosit za novega in bi se zadeva rešila. S kabli je vse vredu, ker Amis itak uporablja Telekomove kable. Kakor vem, se ne da da bi sam preizkusil, ampak sem siguren da je bil zanič modem. Jaz imam wireless in sem povezan z tremi napravami nanj in dela odlično. Uptime imam pa na modem prbl. 130 dni od zadnjega izpada elektrike..
Poklič na SiOL pa vprašaj, če je možno, da bi dobil nekakšno testno obdobje če je možno.

Glede stabilnosti boxa in sagem. Oba sta stabilna in sedaj tudi ni več kockanja, tisti ki so imeli kockanje je SiOL nadgradil firmware in se je zadeva po večini odpravila.
Odgovorite s citatom
Staro 14.05.2011, 13:53
kolesar Uporabnik kolesar ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kolesar
Član od: Jul 2009
Naslov: na trati
Sporočila: 148

slabe izkušnje z Siol modemom-prepočasen je.
Odgovorite s citatom
Staro 14.05.2011, 21:04
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a kolesar Prikaži sporočila
slabe izkušnje z Siol modemom-prepočasen je.
Le kakšno zvezo ima napis SIOL na modemu z njegovo hitrostjo? In kaj je sploh hitrost modema? Če SIOL-ov modem vozim s skirojem je počasen, če pa ga vozim z letalom pa je hiter?
No ja, bi človek rekel, da mati marsikaj rodi.

Značke
amis, amisa, nazaj, prehod, siol, siol box, siolu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Living in the box = siol box Boe Joe SiOL TV 105 31.08.2010 15:27
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17
Padanje sinhronizacije modema po priključitvi Siol TV Petrov82 Tehnična pomoč 1 29.07.2008 22:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:43.