Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 14.05.2011, 21:35
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Prehod z Amis-a nazaj k SiOL-u

Čisto tako ni. Meni je recimo tehnik pred časom odnesel Sagema in pustil Sinopa, ko sem mu ob obisku potožil, da imamo težave s telefonijo. Izbolšanje je bilo očitno a težava ne popolnoma odpravljena. Šele naslednje nadgradnje so zadevo rešile saj sedaj ob isti opremi na naši strani zadeve sedaj špilajo 100%.
Oglasil pa se je po prijavi popolnega mrka. So nekaj zafrknili na centrali in nas pustili na hladnem prek vikenda...
Skratka vse komponente v vrsti prispevajo k končnemu rezultatu. V zadnjem obdobju pa zadeve kar špilajo. No saj zato sem pa še tle... kot naročnik TK.
Odgovorite s citatom
Staro 15.05.2011, 02:32
mattejci Uporabnik mattejci ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 190

Modem nima veliko veze, glede hitrosti tvojega prenosa. Največji problem je tvoja odaljenost od centrale in za kakšno povezavo plačuješ. Če imaš možnost oz. si blizu centrale, več plačaš večjo hitrost boš imel in nima modem nič veze. Samo, da se poveže s centralo in kaj veliko več nima..
Odgovorite s citatom
Staro 15.05.2011, 09:09
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Čisto tako ni. Meni je recimo tehnik pred časom odnesel Sagema in pustil Sinopa, ko sem mu ob obisku potožil, da imamo težave s telefonijo. Izbolšanje je bilo očitno a težava ne popolnoma odpravljena. Šele naslednje nadgradnje so zadevo rešile saj sedaj ob isti opremi na naši strani zadeve sedaj špilajo 100%.
Oglasil pa se je po prijavi popolnega mrka. So nekaj zafrknili na centrali in nas pustili na hladnem prek vikenda...
Skratka vse komponente v vrsti prispevajo k končnemu rezultatu. V zadnjem obdobju pa zadeve kar špilajo. No saj zato sem pa še tle... kot naročnik TK.
Za težave v povezavi je lahko kriv tudi modem oz. bolj njegova programska oprema. Za hitrost prenosa podatkov (če je pod hitrost modema mislil to?) pa nikakor ne.
Staro 15.05.2011, 09:45
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Hmm, ne vem no. Če je zahtevana sinhronizacija bolj proti meji linije bi znal modem kar konkretno vplivat na vse storitve. En iz vse večjega šuma izlušči prave podatke drugi pa ne in odmetava paketke... ter posledično zahteva nove.
Odgovorite s citatom
Staro 15.05.2011, 18:48
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Hmm, ne vem no. Če je zahtevana sinhronizacija bolj proti meji linije bi znal modem kar konkretno vplivat na vse storitve. En iz vse večjega šuma izlušči prave podatke drugi pa ne in odmetava paketke... ter posledično zahteva nove.
No ja, to je pa že področje mejnih znanosti, kjer sam nisem preveč doma.

PS-In kateri modem iz šuma izlušči največ podatkov. Za koliko % jih izlušči več, kot najslabši modem? Pa nenazadnje kakšna je cena za kakšen Byte večje hitrosti?
Staro 17.05.2011, 13:29
Gregor K. Uporabnik Gregor K. ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2009
Sporočila: 41

Ja, zgleda da bom res šel na SiOL.
Ko sem včeraj dobil račun za pretekli mesec (naročil sem HBO in HBO Comedy), sem opazil, da so prikrito vse skupaj podražili na 76€, pri SiOLu sem pa za 10Mbps ter skoraj vse možne dodatke (vključno z HBO) plačeval 74€.
Odgovorite s citatom
Staro 17.05.2011, 13:58
Metek Uporabnik Metek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Metek
Član od: Aug 2005
Sporočila: 365

@ Gregor_ K če ti kaj pomaga, tudi Amis ima zdaj servisne strani... https://moj.amis.net/

Sicer pa mislim da boš težko testiral na isti liniji 2 operaterja (z dvemi modemi), brez da podpišeš pogodbo. Ker te morejo vmes preklopiti tudi na delilniku na centrali. Probaj pa, mogoče ti rata?
Staro 17.05.2011, 16:33
Novinec

Citat:
Objavil-a Metek Prikaži sporočila
@ Gregor_ K če ti kaj pomaga, tudi Amis ima zdaj servisne strani... https://moj.amis.net/

Sicer pa mislim da boš težko testiral na isti liniji 2 operaterja (z dvemi modemi), brez da podpišeš pogodbo. Ker te morejo vmes preklopiti tudi na delilniku na centrali. Probaj pa, mogoče ti rata?
100% vem, da če ne drugo, bo vsaj internet delal. Za telefonijo in TV pa je vprašljivo.
Če so moj.amis res servisne strani, zakaj se potem tako ne imenujejo, kajti 'moj račun' ali pa samo 'moj Amis' je pa res neumno ime za servisne strani. Bolj zgleda kot e-račun ali nekaj podobnega, ne pa nekaj, kjer lahko urejaš nastavitve.

P.S.:Očitno pa SiOLu ne primanjkuje novih (vračajočih-se) naročnikov, v nasprotnem primeru bi mi že poslali modem.

Nazadnje uredil Gregor K. : 17.05.2011 ob 16:38.
Odgovorite s citatom
Staro 19.05.2011, 10:28
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.371

Citat:
Objavil-a Gregor K. Prikaži sporočila
100% vem, da če ne drugo, bo vsaj internet delal. Za telefonijo in TV pa je vprašljivo.
Če so moj.amis res servisne strani, zakaj se potem tako ne imenujejo, kajti 'moj račun' ali pa samo 'moj Amis' je pa res neumno ime za servisne strani. Bolj zgleda kot e-račun ali nekaj podobnega, ne pa nekaj, kjer lahko urejaš nastavitve.

P.S.:Očitno pa SiOLu ne primanjkuje novih (vračajočih-se) naročnikov, v nasprotnem primeru bi mi že poslali modem.
V kolikor ste oddali naročilo za prehod med ponudniki, vas prosim, da mi v ZS sporočite ime, priimek in naslov priključka, da preverim stanje vloge.

LP
Jure
Odgovorite s citatom
Staro 19.05.2011, 15:37
Novinec
Arrow Re: Prehod z Amis-a nazaj k SiOL-u

Citat:
Objavil-a 080 Informacije Prikaži sporočila
V kolikor ste oddali naročilo za prehod med ponudniki, vas prosim, da mi v ZS sporočite ime, priimek in naslov priključka, da preverim stanje vloge.

LP
Jure
Naročila še nisem oddal, saj še nisem prejel modema posledično tudi nisem mogel ničesar testirati.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
amis, amisa, nazaj, prehod, siol, siol box, siolu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Living in the box = siol box Boe Joe SiOL TV 105 31.08.2010 15:27
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17
Padanje sinhronizacije modema po priključitvi Siol TV Petrov82 Tehnična pomoč 1 29.07.2008 22:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:16.