Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.04.2014, 09:28
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056
Privzeto Dodatni tv kanali / spremljanje tv na več televizorjih

V naprej prosim kdor se z mojimi zahtevami po višji sinhronizacij za normalno spremljanje 4x minihd ne strinja naj se vzdrži komentarjev v smislu da to ni pravo mesto za izražanje želj.

Prazno slamo mlatite nekateri izmed vas,osebno imam vse stvari argumentirane in mi niti na misel na primer da bi določene podatke delil z vsemi.

Samo tako malo za pokušino: šestega decembra sem od ene odgovorne osebe na telekomu preko maila dobil odgovor da se bodo želje ali težave ki jih navajam jaz reševale na takšen način :

-Kot sem omenila imate na izbiro trenutno višje hitrosti, v roku dveh mesecev pa bomo ponudili tudi možnost dodatnih TV kanalov.
Več podatkov bo znanih v roku meseca dni.

ga ******.*******
Služba za tehnično pomoč uporabnikom

Sedaj smo aprila in nobenih novih podatkov.

In kot je razbrati iz pojasnila bi se naj dalo naročiti več kot štiri tv kanale in s tem bi se povečevala sinhronizacija.

In še tisočič bistvo.

Če si pripravljen danes plačati hitrost do 30Mb lahko spremljaš štiri minihd.Če plačuješ 20Mb pa zmanjka cca 3Mb sinhronizacije za spremljanje 4 minihd.

Se pravi da je dodatni četrti tv kanal plačljiv.
Tu se pa podira telekomovo pojasnilo in obveza da lahko ima uporabnik do štiri tv na priključek.

To je vse kar želim in zahtevam.

In to bom napisal kolikokrat bom imel željo.

Mene tudi moti pisanje od marsikoga pa nikdar ne nastopam žaljivo.

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 09:48
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962
Privzeto Re: Dodatni tv kanali / spremljanje tv na več televizorjih

Končno se je za to zadevo odprla posebej tema. Upam da se bomo držali teme in sedaj nebo spamanja drugje po forumu.
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 11:41
gbauer1 Uporabnik gbauer1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 106

Se strinjam, da je prav, da se je odprla nova tema...

Moji vprašanji:

1. Piše kjerkoli v pogodbi, da ti morejo omogočiti hkratno spremljanje 4 HD kanalov?
2. Ste prepričani, da če bi privzeto vsem dvignili sinhronizacijo na 25 Mb, da to ne bi imelo posledice na delovanje omrežja bolj oddaljenim uporabnikom, ki imajo že sedaj ob večjih obremenitvah (predvsem zvečer) težavo s spremljanjem le 1 TV-ja in še ta njim kocka. Tudi sam se nagibam k temu, da je to zgolj marketinška poteza ampak vseeno tudi tega ne morem trditi, da so narejeni kaki izračuni koliko omrežje prenese...
3. Če bi Telekom začel na bakru ponujati tudi FULL HD, bi potem takem morali omogočiti vsem tudi hkratno spremljanje 4 polnih HD programov, ker je v pogodbi zapisano, da ti morejo omogočiti spremljanje 4 TV programov?
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 12:17
Mojster

Citat:
Objavil-a gbauer1 Prikaži sporočila
Se strinjam, da je prav, da se je odprla nova tema...

Moji vprašanji:

1. Piše kjerkoli v pogodbi, da ti morejo omogočiti hkratno spremljanje 4 HD kanalov?
2. Ste prepričani, da če bi privzeto vsem dvignili sinhronizacijo na 25 Mb, da to ne bi imelo posledice na delovanje omrežja bolj oddaljenim uporabnikom, ki imajo že sedaj ob večjih obremenitvah (predvsem zvečer) težavo s spremljanjem le 1 TV-ja in še ta njim kocka. Tudi sam se nagibam k temu, da je to zgolj marketinška poteza ampak vseeno tudi tega ne morem trditi, da so narejeni kaki izračuni koliko omrežje prenese...
3. Če bi Telekom začel na bakru ponujati tudi FULL HD, bi potem takem morali omogočiti vsem tudi hkratno spremljanje 4 polnih HD programov, ker je v pogodbi zapisano, da ti morejo omogočiti spremljanje 4 TV programov?
Bom začel pri koncu.Zaradi samih karakteristik,zmogljivosti in so naredili kompromis in uvedli minihd.
Kar je dokaj dobra rešitev,in okoli tega nekih številčnih pritožb nisem nikoli zasledil.

Zakaj bi vsem privzeto dvignili sinhronizacijo na 25Mb.? Ni nobene potrebe.Imajo točen in direkten vpogled koliko sprejemnikov imaš registriranih.
Pri samem naročilu storitev bi morali uporabnika opozoriti kakšno je stanje linije, in koliko televizij je možno.
Če je linija zmožna,in imaš registrirane štiri sprejemnike bi pač odprli na 25Mb.

Zakaj pa ni problema če si pripravljen plačati 30Mb ti sinhronizacijo spremenijo brez problema.

Že ko sem imel naročeno hitrost 15Mb je normalno pisalo štiri hkratni tv.

In da, še enkrat preberi,lepo piše štirje hkratni tv.:

in nenazadnje,sedaj pri naročenem paketu 20Mb je sinhronizacija 22Mb.Samo 3Mb manjka pa bi bila stvar dejansko normalno delujoča,,in en kup slabe volje manj.
Vsak se pa mora zavedati,da bakreno omrežje ne nudi povsod enakih možnosti.
To pa ne pomeni,ker nekomu linija ne dopušča več televizorjev,da tudi tisti ki nam linija dopušča ne smemo tega koristiti.

In zakaj bi moralo posebej izrecno pisati za hd programe.??Tudi nikjer ne piše da samo sd.
A potemtakem so na radijskih sprejemnikih stereo postaje luksuz ?Pomoje je mono izjema,stereo pa standard.

lp

lp

Nazadnje uredil cveto : 18.04.2014 ob 12:21.
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 12:31
Pripravnik

Nisi mi glih odgovoril na vprašanja...

Meni linija (in vsem ostalim okoli mene) omogoča precej višjo sinhronizacijo. Ampak, če meni in vsem ostalim okoli mene (ki imajo registrirane 4 sprejemnike ... sicer je ta podatek tak tak ... jaz jih imam registriranih 7, ker starih nisem brisal) dvignejo avtomatično na višjo sinhronizacijo trdiš, da to vsekakor ne bo vplivalo na bolj oddaljene uporabnike?

Jaz vseeno trdim, da glede na pogodbo nimaš prav... V pogodbi je, da ti morejo omogočiti spremljanje 4 TV programov, kar ti tudi omogočajo... Ti (pa tudi jaz) imamo željo, da bi bili to 4 HD programi ampak to v pogodbi nikjer ne piše...

Nazadnje uredil gbauer1 : 18.04.2014 ob 12:42.
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 12:47
Mojster

Citat:
Objavil-a gbauer1 Prikaži sporočila
Nisi mi glih odgovoril na vprašanja...

Meni linija (in vsem ostalim okoli mene) omogoča precej višjo sinhronizacijo. Ampak, če meni in vsem ostalim okoli mene dvignejo avtomatično na višjo sinhronizacijo trdiš, da to vsekakor ne bo vplivalo na bolj oddaljene uporabnike?

Jaz vseeno trdim, da glede na pogodbo nimaš prav... V pogodbi je, da ti morejo omogočiti spremljanje 4 programov, kar ti tudi omogočajo... Ti (pa tudi jaz) imamo željo, da bi bili to 4 HD programi ampak to v pogodbi nikjer ne piše...
Pa zakaj bi moralo ločeno ali posebej poudarjeno pisati za štiri minhd. ?

Če pogledaš situacijo iz vidika nekega uporabnika ki nima pojma,in tudi ne rabi imeti o Mb-jtih,sinhronizacijah....
Človek pač naroči internet,in želi spremljati na dveh,treh, štirih televizorjih.In dobi pogodbo kot sem jo jaz.In zakaj bi si sedaj nek uporabnik moral začeti razlagati koliko kuri sd,koliko minihd.....To je za določenega uporabnika popolnoma nepomemben podatek in tudi nerazumljen.

In telekom bi moral,na vprašanje koliko televizij lahko spremljaš vedno upoštevati največjo pasovno širino enega programa in ne najmanjšo.
Tudi komercialno sestavlajo pakete,da direkt forsirajoče želiš imeti tolikor toliko spodobno programsko shemo moraš naročiti megahd. Pa smo spet na 6Mb po kanalu.In to bi morala biti osnova za izračun zmožnosti linije.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 13:04
Pripravnik

Po eni strani imaš prav po drugi strani pa se mora vsak od nas dandanes pozanimati o stvareh drugače te nateg... kjerkoli je le možno... Tudi Telekom (vsaj meni so) pri naročilu ponavadi razloži kako je s številom TV kanalov (SD,HD), ki jih lahko spremljaš...

Normalno pa je, da vse firme reklamirajo, da pritegnejo ljudi ... in logično je, da bodo reklamirali, da lahko spremljaš 4 TV in ne npr. 2 HD... Sploh, če so pokriti s tem, da jim gre to pravno skozi, da tudi na pogodbo zapišejo, da ti omogočajo spremljanje 4 TV programe (ne piše pa kakšnih)... Ti trdiš, da bi moralo biti pri tem upoštevana največja kvaliteta oni pa da najmanjša... Kdo ima sedaj prav???

Npr. primer, ki nima nobene povezave ... letalske družbe reklamirajo, da je polet v London možen že za XY evrov... Seveda verjetno v najnižjem razredu, boš ti sedaj lahko zahteval na letalu, da bi pa moralo to biti v 1. razredu? (mogoče banalen primer ampak vseeno).
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 13:07
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.232

@Cveto

Če maš prav kar trdiš in z Telekomom ne moreš dosežt dogovora...obstajajo tudi druge inštitucije ki se s tem ukvarjajo in se lepo pritoži..

Ker res prek foruma ne boš ničesar dosegel...lahko še naslednih 10 let pišeš eno in isto če se ne boš pritožil na pravo inštitucijo ne bo nič od tega da tukaj na forumu pisariš...

Kaj ne vidiš da te Telekom ignorira..

p.s: in še nekaj sinhronizacijo maš ti na bakru ti dopušča 25Mb tolk navajaš...A vsak naročnik na optiki pa ma sinhronizacijo 100Mb in ni važno kolk je odaljen od centrale..Tak da tukaj je bistvena razlika med bakrom in optiko. Ker baker je odvisno kakšno je stanje žic od centrale do uporabnika in kolk je odaljen uporabnik od centrale..Tega pri optiki ni.. Zato na optiki ni pogoj naročit na višjo hitrost če hočeš met več TV-ejev je dovolj 20/20

Nazadnje uredil Rusy : 18.04.2014 ob 13:19.
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 14:47
Mojster

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
@Cveto

Če maš prav kar trdiš in z Telekomom ne moreš dosežt dogovora...obstajajo tudi druge inštitucije ki se s tem ukvarjajo in se lepo pritoži..

Ker res prek foruma ne boš ničesar dosegel...lahko še naslednih 10 let pišeš eno in isto če se ne boš pritožil na pravo inštitucijo ne bo nič od tega da tukaj na forumu pisariš...

Kaj ne vidiš da te Telekom ignorira..

p.s: in še nekaj sinhronizacijo maš ti na bakru ti dopušča 25Mb tolk navajaš...A vsak naročnik na optiki pa ma sinhronizacijo 100Mb in ni važno kolk je odaljen od centrale..Tak da tukaj je bistvena razlika med bakrom in optiko. Ker baker je odvisno kakšno je stanje žic od centrale do uporabnika in kolk je odaljen uporabnik od centrale..Tega pri optiki ni.. Zato na optiki ni pogoj naročit na višjo hitrost če hočeš met več TV-ejev je dovolj 20/20
Če zopet primerjamo optiko in baker. Tudi na optiki ti enostavno zaprejo pipico in do tebe spustijo npr. samo 30Mb,ampak puščajo normalno odprto na 100Mb.
Tudi meni na bakru normalno dopušča linija 40Mb ampak enostavno blokirajo na 22Mb.
In jaz sploh ne iščem da mi odprejo sinhronizacijo na max,kar je v mojem primeru nekje 40Mb ampak želim samo 25Mb.

A če naročim in plačujem za 30Mb samo zaradi tega da bom lahko spremljal na štirih tv pa to ni več nobena težava za telekom.Enosatvno je finta da hočejo četrti tv zaračunat.

Tudi pri Telemachu me ni noben ***siral ali bom gledal hd ali sd programe.
In če imaš na telekomu naročeno megahd shemo,je verjetno tudi nimaš samo zato da plačuješ večjo naročnino.

Pa kdo pravi da se pritožujem samo preko foruma ? Čeprav je to uraden forum ?
S takimi malenkostmi kot so slučajno tile manjkajoči 3Mb si samo kvarijo ime.

lp

Nazadnje uredil cveto : 18.04.2014 ob 14:50.
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 14:56
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.232

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Če zopet primerjamo optiko in baker. Tudi na optiki ti enostavno zaprejo pipico in do tebe spustijo npr. samo 30Mb,ampak puščajo normalno odprto na 100Mb.
Tudi meni na bakru normalno dopušča linija 40Mb ampak enostavno blokirajo na 22Mb.
In jaz sploh ne iščem da mi odprejo sinhronizacijo na max,kar je v mojem primeru nekje 40Mb ampak želim samo 25Mb.

A če naročim in plačujem za 30Mb samo zaradi tega da bom lahko spremljal na štirih tv pa to ni več nobena težava za telekom.Enosatvno je finta da hočejo četrti tv zaračunat.

Tudi pri Telemachu me ni noben ***siral ali bom gledal hd ali sd programe.
In če imaš na telekomu naročeno megahd shemo,je verjetno tudi nimaš samo zato da plačuješ večjo naročnino.

Pa kdo pravi da se pritožujem samo preko foruma ? Čeprav je to uraden forum ?
S takimi malenkostmi kot so slučajno tile manjkajoči 3Mb si samo kvarijo ime.

lp
Ja samo na optiki po zapiranju pipce ni potrebe po tem kar je na bakru potrebno če so slabe žice... Ja mam naročeno Mega HD shemo samo zato ker sem na optiki če ne bi bil sigurno nebi bil niti na Telekomu..

Pa sploh veš kolk so pri tebi od centrale do tebe stari kabli ki potekajo do tebe?..

Značke
dodatni, kanali, spremljanje, televizorjih, več

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:55.