Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.04.2014, 15:04
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Dodatni tv kanali / spremljanje tv na več televizorjih

Tu ne gre za nič drugega kot za kontinuiteto, ki jo iz bogvekakšnega razloga ne izvajajo.
Leta so bili možni 4 kanali na ADSL2. Nobene logike ni, da se na VDSL2b ne omogočijo 4 HD kanali... kjer seveda to gre.

Škoda da je konkurenca v riti. Oz kar prevzema Telekomov način trženja. Paketiranje TV kanalov na enak način. Telekom je naredil ogromno v zadnjem desetletju. A rabil je konkretno BRCO...
Nobene inovativnosti ni odkar so se podrle karte. S tem, ko so bili določeni projekti konkurence malo na pamet zastavljeni je ohranil primat. T-2 pa se je neglede na afero dušilk obnašal kot medved v porcelanu in si odnesel ogromno prihodka s tem ko je leta prepozno uvedel mpeg4 pa še to le za SD.
Ne pozabimo, da smo baker kar konkretno sofinancirali naročniki.

Očitno ni potrebe ponuditi maksimalne storitve. Čaka se na novega lastnika, ki bo morda glede razvoja v prvem obdobju še slabši.
K sreči imamo zaenkrat vsaj alternativo za obvoz trženjske neumnosti kot je nedoseg polnih SD in HD streamov.
Staro 18.04.2014, 15:08
Mojster

še ona neumnost z limitom na 12 MB za TV na ADSL2 mi je ušla z glave za trenutek

v mojem primeru se je našel en od tehnikov in mi ponudil VDSL2. Samo kapo dol takim posameznikom.

naj se končno naredi "enaka neumnost" na 24 MB na VDSL2b linijah, ki imajo sinhronizacijo prek tega.
Staro 18.04.2014, 16:31
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
Ja samo na optiki po zapiranju pipce ni potrebe po tem kar je na bakru potrebno če so slabe žice... Ja mam naročeno Mega HD shemo samo zato ker sem na optiki če ne bi bil sigurno nebi bil niti na Telekomu..

Pa sploh veš kolk so pri tebi od centrale do tebe stari kabli ki potekajo do tebe?..
Razumi da je pri meni izmerjeno, testirano brez problema sinhronizacija cca 42Mb.

Želim pa 25Mb. In če naročim hitrost 30Mb jo lahko dobim takoj,tako da ni problem v kablih in če te že zanima starost cca 20 let.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 16:33
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.232

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Razumi da je pri meni izmerjeno, testirano brez problema sinhronizacija cca 42Mb.

Želim pa 25Mb. In če naročim hitrost 30Mb jo lahko dobim takoj,tako da ni problem v kablih in če te že zanima starost cca 20 let.

lp
In zakaj ti nočejo omogočit kar želiš? Kako so ti razlago dali?
Staro 18.04.2014, 16:47
gbauer1 Uporabnik gbauer1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 106

Tudi jaz se strinjam s tem, da bi bilo prav, kjer seveda to gre, da se omogoči normalno gledanje 4 HD kanalov, v kolikor to nima negativnih posledic na kake druge uporabnike, kakor sem že zgoraj omenil.

Ne strinjam pa se s tem, da bi to morali naredi zaradi pogodbe - tukaj se namreč ves čas sklicuje na pogodbo.

Cveto si mogoče v vseh teh mesecih vsaj enkrat reklamiral račun in zahteval pisen odgovor v zvezi z omenjenimi razlogi in da ti zaračunavajo nekaj, kar po tvojem mnenju glede na pogodbo ne izpolnjujejo? (jaz sam, namreč ne bi plačeval nekaj, kar bi mi po pogodbi pripradlo, a ne bi dobil). Če si prosim podaj odgovor, da bomo videli, kako je glede tega uradno stališče telekoma. Če nisi lahko še vedno reklamiraš račun in v kolikor dobiš negativen odgovor (oz. ti ga ne dajo v zakonsko predpisanem roku), posreduješ mail še na varstvo potrošnikov, telekom pa dodaš kot prejemnika kopije sporočila.

Ko se vključi varstvo potrošnikov telekom ponavadi kar hitro reagira, če je seveda mnenje varstva potrošnika enako tvojemu (mene je v mojem primeru direktor telekoma v Murski Soboti naslednji dan v takem primeru celo osebno klical domov in se mi v imenu zaposlenih opravičil in sem dobil, kar sem zahteval. Šlo pa se je zato, da sem hotel uveljavljati garancijo za pokvarjen SIOL Box - oni so trdili, da do novega nisem upravičen, ker nisem na garancijski list, jaz sam osebno, nalepil serijske številke Siol Box-a, ki je bila priložena v škatli. Škatle sevede več nisem imel, sem pa trdil, da je to naloga prodajalca, da pravilno izpolni garancijski list ne mene in dokler nisem vpletel varstva potrošnikov so me zavračali, takrat pa ni bilo več nobenega problema, da bi dobil novega).

Če ti tudi odgovor varstva potrošnikov ne bo ustrezal jih lahko še vedno tožiš, itak boš dobil stroške povrnjene v kolikor boš imel prav.

S principa lahko reklamiran (s tvojimi razlogi) račun tudi sam (saj sem v isti situaciji s 4 TV kot ti), po potrebi posredujem mail še na varstvo potrošnikov in podam odgovore v zvezi z razlaganjem pogodbe telekoma in varstva potrošnikov na ta forum.

Če mi bodo ugodili hvala bogu, bom še komu s tem pomagal v dosti krajšem času, kot pa traja to pisarjenje na forumu in obenem priznal, da je bila moja razlaga pogodbe napačna in je imel cveto prav.

V nasprotnem primeru pa tisti, ki se skupaj s cvetojem sklicujete na pogodbo lahko s tem prenehate in vsi skupaj kvečjemu razpravljamo, kaj si želimo imeti ter kako bi bilo prav, da bi bile stvari zastavljene s strani telekoma, ne pa da se obtožuje nekoga po "krivičnem", da ne izpolnjuje pogodbe.

Nazadnje uredil gbauer1 : 18.04.2014 ob 17:14.
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 20:38
Mojster

Meni že zmanjkuje energije počasi za to s*ranje.

Normalno da sem kontaktiral ljudi na telekomu.
Odgovori seveda negativni. Največkrat brez prave razlage in v smislu tako pač je.
Res je da bi se še bolj zavzel za zadevo,če nebi imel hkrati še Telemach kabelsko .

In zakaj sem sedaj po tvojem krivičen če se sklicujem na pogodbo.??
Na pogodbi lepo piše štirje hkratni televizorji,in jaz nikjer ne vidim nikakršnih opomb z omejitvami glede hd ali sd.

Zakaj ne dvignejo sinhronizacije na 25Mb. ? Odgovor da te s*rat pritisne. Naročeni hitrosti 20Mb pripad sinhronizacija 22Mb. Vsi vemo da je to larifari in da je možno tako kot je sedaj 22Mb nastaviti 23,24,26....Mb.

A razumeš da če pa si pripravljen plačati hitrost do 30Mb pa nič ne komplicirajo.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 21:08
Pripravnik

Jaz te vse razumem, kako bi bilo dobro in prav, da bi bilo...
Pa tudi, da ti omogočijo, če doplačaš...

Ampak pravim samo tole... So dolžni, da ti to glede na tvojo pogodbo na katero se sklicuješ, to tudi zagotovijo? Če si kontaktiral samo telekom to na žalost ni dovolj... Oni bodo normalno trdili svoje, tudi če nimajo prav... (kakor so tudi v mojem primeru in sem podal že kar nekaj pritožb in reklamacij računov).

In nisem rekel, da si krivičen ampak, da se jih po krivičnem obsoja, če bo tako odločil še nekdo 3-tji, ki je za to pristojen, v nasprotnem primeru bom kot sem rekel tudi sam priznal napako za napačno razlago pogodbe z moje strani (zaenkrat trdim, da ti to glede na tvojo in našo pogodbo niso dolžni zagotoviti, pa če je to sedaj logično ali ni logično sploh pri vsem tem ni bistveno)...

Misliš, da sam ne bi bil rajši, če bi lahko imel brez skrbi istočasno prižganih 4 mogoče celo 5 HD programov? Ampak podpisal sem, kar sem podpisal in glede na podpisano mislim, da moj (tvoj) argument, da bi to morali biti HD programi ne bi vzdržal (čeprav bi si mi to vsi želeli)... Zato ker mi gledanje 4 TV programov enostavno omogočajo (pa tudi, če bi to bili vsi SD) ...

Nazadnje uredil gbauer1 : 18.04.2014 ob 21:21.
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 21:26
Mojster

Citat:
Objavil-a gbauer1 Prikaži sporočila
Jaz te vse razumem, kako bi bilo dobro in prav, da bi bilo...
Pa tudi, da ti omogočijo, če doplačaš...

Ampak pravim samo tole... So dolžni, da ti to glede na tvojo pogodbo na katero se sklicuješ, to tudi zagotovijo? Če si kontaktiral samo telekom to na žalost ni dovolj... Oni bodo normalno trdili svoje, tudi če nimajo prav... (kakor so tudi v mojem primeru in sem podal že kar nekaj pritožb in reklamacij računov).

In nisem rekel, da si krivičen ampak, da se jih po krivičnem obsoja, če bo tako odločil še nekdo 3-tji, ki je za to pristojen, v nasprotnem primeru bom kot sem rekel tudi sam priznal napako za napačno razlago pogodbe z moje strani (zaenkrat trdim, da ti to glede na tvojo in našo pogodbo niso dolžni zagotoviti, pa če je to sedaj logično ali ni logično sploh pri vsem tem ni bistveno)...
Ti ne razumeš mene,jaz pa tebe ne. Pa ne jemlji to za slabo.

Postavi se v vlogo nekega čisto laičnega uporabnika.Naročiš internet in želiš ogled na štirih tv.Oni sestavijo pogodbo, ti podpišeš in dobiš nekaj podobnega kot sem jaz.

In verjemi da vsaj polovica nima blage veze o sd ,hd, pasovni širini....
Uporabnika zanima samo to kar je želel naročiti in kaj dobil.In meni piše štirje hkratni tv. In mene popolnoma nič ne zanima koliko kuri sd,hd...

Ti si razlagaš mojo pogodbo kot da mi morajo omogočiti štiri sd,jaz pa da mi morajo omogočiti tudi štiri minihd.Poudarjam pa vedno,da normalno tam kjer linija omogoča,drugače pa morajo uporabnika že ob naročilu opozoriti na omejitve linije.
Tudi sam sem imel pred leti odprto za tri televizije.Kasneje sem zaradi potreb podal povpraševanje za četrti kanal. Po preverjanju linije so odobrili in zapisali v pogodbo da imam aktivirano četrto linijo.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2014, 21:36
Pripravnik

Jaz mislim, da vsakega ob naročilu opozorijo kako je z gledanjem SD in HD kanalov oz. če ne, se strinjam, da bi morali...

Glej jaz pravim, da glede na podpisano vseeno niso dolžni, čeprav upam, da imaš ti prav...

Glede na to, da imaš že odgovor s telekoma ti verjetno ni problem vse skupaj še posredovati na mail za varstvo potrošnikov - gp.tirs@gov.si (telekom pa vključi v CC) in bomo videli še njihovo mnenje... In če imaš prav ti in ti bo varstvo potrošnikov odgovorilo pritrdilno, verjemi, da bo tudi telekom reagiral (ker njih ne ignorirajo)....

Nazadnje uredil gbauer1 : 18.04.2014 ob 21:43.
Odgovorite s citatom
Staro 19.04.2014, 09:49
Mojster

Poleg 4* HD mini je na mestu tudi vprašanje zakaj ne 4* mpeg2 SD.
Tu se žal ne bo prišlo do rezultata kot se ni z odpiranjem ADSL2 za polne SD in polni HD (kjer gre skozi). Nekaj se s časom verjetno bo premaknilo, če ne bo prej novi lastnik celotne logike trženja na glao obrnil.
Iz določenih firmi znanih vzrokov nudijo to kar nudijo. Če hočeš vzemi ali pusti...

Verjetnoso so tovrstne debate pred leti vsaj delno pripomogle, d so uvedli pakete DO. Prej se je seštevalo. In če linija ni zmogla si dobil manj interneta, ki pa je bil vedno fiksen na "prodanem" pretoku.
Odgovori

Značke
dodatni, kanali, spremljanje, televizorjih, več

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:29.