Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.04.2014, 11:06
sauperle Uporabnik sauperle ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 87
Privzeto Re: Dodatni tv kanali / spremljanje tv na več televizorjih

Tvoje zahteve za spremljanje 4x mini HD kanalov so mi malo smešne. Kaj naj jaz rečem,
ko lahko spremljam samo en SD tv kanal? Misliš, da plačujem zaradi tega manj? Ne,
isto plačujem kot kateri lahko spremlja dva, tri ali celo štiri TV kanalov. Sem drugorazredni
uporabnik njihovih storitev, saj za isto ceno dobim manj, ampak njihovo stališče je itak znano vzemi ali pusti. Zadnje čase je kvaliteta njihovih storitev porazna, edino kaj znajo je višat cene.
Odgovorite s citatom
Staro 19.04.2014, 11:26
gbauer1 Uporabnik gbauer1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 106

Se strinjam ... večja nepoštenost kot nam z 4 TV-ji, ki bi želeli spremljati 4 HD programe, se godi tistim, ki plačujejo isti znesek za 1 TV in še ta ob večjih obremenitvah kocka... Nismo niti približno na enakem, čeprav plačujemo isto....

Ampak tako pač je, kot je rekel sauperle, druge možnosti ni, vzemi ali pusti...

Tudi nam, ki smo blizu central sem prepričan, da bi lahko telekom ponudil več ampak na žalost je tako, da se vsa podjetja obnašajo tržno...

Zakaj bi vse ponudili naenkrat? Rajši vsako leto oz dve leti dodajo neko malenkost, zvišajo malenkost naročnino, spremenijo pakete, da se moraš ponovno vezat in na ta način sigurno več skasirajo, kot če bi nam ponudili vse kar lahko naenkrat...

Pri drugih podjetjih je isto ... prepričan sem, da bi že sedaj lahko Apple, Samsung in itd. naredila telefone, take, ki jih bomo mi videli šele čez 5 let ... ampak rajši vsake pol leta dodajo neko malenkost, spreminijo minimalno design in mi zopet pokupimo nove telefone...
Odgovorite s citatom
Staro 19.04.2014, 11:49
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a sauperle Prikaži sporočila
Tvoje zahteve za spremljanje 4x mini HD kanalov so mi malo smešne. Kaj naj jaz rečem,
ko lahko spremljam samo en SD tv kanal? Misliš, da plačujem zaradi tega manj? Ne,
isto plačujem kot kateri lahko spremlja dva, tri ali celo štiri TV kanalov. Sem drugorazredni
uporabnik njihovih storitev, saj za isto ceno dobim manj, ampak njihovo stališče je itak znano vzemi ali pusti. Zadnje čase je kvaliteta njihovih storitev porazna, edino kaj znajo je višat cene.
Moje stališče je, da se trenutna infrastruktura, ki je še nekoliko deficitarna v marsikaterem pogledu izkoristi kolikor se le da.

ZAKAJ TRENUTNI MOŽNOSTI NA LOKACIJI NEBI IZKORISTILI? Zaradi fovšije? Da ne bo nekomu smešno?

Tu gre za višjo silo prek katere na trenutno prevladujočem omrežju ne gre.

Ne gre za zahteve. Vedno upoštevam fizikalne lastnosti omrežja. Pač zadevo gledam s svojega zornega kota kar je menda logično in normalno. Pred leti sem najprej navijal za mpeg4, da semo lahok gledali 2 TV. Nato je prišel ADSL2 in z njim teoretična možnost za nekomprimirane SD streame in HD mini. Danse smo na VDSL2b in imamo kar imamo. In ja navijam za cetota, da bo gledal 4 HD mini. Jaz jih ne bom, ker smo na 18 MB bojda na maksimumu. "Jutri" pride optika... cena bo slabša ponudba HD kanalov pri konkurenci...

Zakaj vsako pasjo dlako zaračunat? Se postavijo osnovne cene kot ima recimo T-2 in daš v najem dodatno opremo. Pri telekomu jih pridelaš skozi vezave ali za drobiž nabaviš rabljene ali uporabiš alternativo -PC.

Zlobiraj pri občinarjih, da vam enkrat fiber zrihtajo. Druge tu ni. Po tvoji logiki smo vsi na bakru drugorazredni uporabniki. Realnost je pač kakršna je. Ni dolgo nazaj ko smo poslušali "hreščanje modemov" in le nekaj besedila ker kako sliko pretočili do sebe. Vido je bil sanje.
Staro 19.04.2014, 15:46
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Moje stališče je, da se trenutna infrastruktura, ki je še nekoliko deficitarna v marsikaterem pogledu izkoristi kolikor se le da.

ZAKAJ TRENUTNI MOŽNOSTI NA LOKACIJI NEBI IZKORISTILI? Zaradi fovšije? Da ne bo nekomu smešno?

Tu gre za višjo silo prek katere na trenutno prevladujočem omrežju ne gre.

Ne gre za zahteve. Vedno upoštevam fizikalne lastnosti omrežja. Pač zadevo gledam s svojega zornega kota kar je menda logično in normalno. Pred leti sem najprej navijal za mpeg4, da semo lahok gledali 2 TV. Nato je prišel ADSL2 in z njim teoretična možnost za nekomprimirane SD streame in HD mini. Danse smo na VDSL2b in imamo kar imamo. In ja navijam za cetota, da bo gledal 4 HD mini. Jaz jih ne bom, ker smo na 18 MB bojda na maksimumu. "Jutri" pride optika... cena bo slabša ponudba HD kanalov pri konkurenci...

Zakaj vsako pasjo dlako zaračunat? Se postavijo osnovne cene kot ima recimo T-2 in daš v najem dodatno opremo. Pri telekomu jih pridelaš skozi vezave ali za drobiž nabaviš rabljene ali uporabiš alternativo -PC.

Zlobiraj pri občinarjih, da vam enkrat fiber zrihtajo. Druge tu ni. Po tvoji logiki smo vsi na bakru drugorazredni uporabniki. Realnost je pač kakršna je. Ni dolgo nazaj ko smo poslušali "hreščanje modemov" in le nekaj besedila ker kako sliko pretočili do sebe. Vido je bil sanje.

Je res včasih škoda besed. @rock in še nekateri zadevo razumejo,ker jo že z mano vred spremljajo kar nekaj časa.Še ne tako daleč je bila 1Mb linija za bahanje prijateljem.
Danes na istem bakrenem omrežju dosegamo čisto nekaj drugega.

Zelo bode v oči tudi pisanje,če nimam jaz,tudi ti nisi upravičen. ??
Osebno razumem slabo voljo uporabnikov ki komaj spravijo eno televizijo skozi.Ali to pomeni da jaz ne smem imeti štirih ?
Vedno poudarjam da na bakru se je na žalost pač treba prilagajati zmožnostim linije.
Nekateri imamo pač srečo da nam tudi na dveh kilometrih oddaljenosti od centrale linija ponuja še dobre parametre.
Uporabnik ki ima slabo linijo je tudi seznanjen s tem,in dobro ve ,da čudežev pač ni.

In nekateri še kar ne razumejo da ne iščem nič vesoljskega ali nemogočega.
Glede na zakupljen paket imam sinhronizacijo nastavljeno na 22Mb,In vse kar želim je da se sinhronizacija nastavi na 25Mb za normalno spremljanje štiri minihd. In to je vse. A je to res taka znanstvena fantastika. Sem res krivičen do telekoma ? Ker jim vsak mesec namenim cca 100evrov ,in sedaj želim ker mi linija pač omogoča 3Mb višjo sinhronizacijo.

Že iz same dobre poslovne prakse bi morali uporabniku ki že leta leta plačuje siol,mobitel stopiti malo nasproti.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 19.04.2014, 16:04
Pripravnik

S tvojega stališča si še predober do njih in ne krivičen... Glede na to, da si prepričan, da ti ne ponujajo to kar si podpisal bi jih vsekakor moral prijaviti naprej, kot sem ti že zgoraj napisal...
Če bo pa tudi nekdo "višji" odločil, da nisi imel prav, pa si jih po nedolžen obsojal, da ti ne ponujajo kar si podpisal... (s tem ne pravim, da ne bi bilo logično in prav da bi ti ustregli po povišanju sinhronizacije)
Se že ponavljam
Sicer pa naredi kakor želiš... tebi in ostalim želim, da dosežete zvišanje za teh 3 mega ampak prepričan sem, da s tem, če bomo tu razpravljali kako bi bilo prav, da bi telekom pokazal malo razumevanja ne bomo dosegli nič, ker se telekom kratko malo požvižga na to, dokler sami ne občutijo posledice... Dokler pa mirno plačujemo ali pa jih konkurenca ne prisili v to ... zakaj bi se sploh trudili, saj z manj truda in stroškov dobijo isto v svojo blagajno.

Podoben primer je bil pri SK kanalih, dokler uporabniki niso začeli odhajati, so se tudi požvižgali na jamranje uporabnikov, potem pa so kar razmeroma hitro uredili...

Cveto in ne da bi nam zvestim uporabnikom stopili nasproti ampak nas kvečjemu prej kaznujejo ... vzeli so nam 10% popusta in nas s tem tako rekoč izenačili z novimi uporabniki...

Nazadnje uredil gbauer1 : 19.04.2014 ob 16:10.
Odgovorite s citatom
Staro 19.04.2014, 16:06
Rusy Uporabnik Rusy ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.232

itak da bi jih mogu prijavit če v pogodbi piše eno a v resnici pa tega ne ponujajo oz zagotavlajo....
Staro 19.04.2014, 16:55
kažin Uporabnik kažin ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2012
Sporočila: 363

Ne razumem, od decembra ti niso še nič sporočil glede tvojega vprašanja?
Dodatne kanale (več kot 4), kot razumem ima sploh kdo, ali so se pač premislili in ne bo tega, razen če ne naročiš višje hitrosti?
Odgovorite s citatom
Staro 19.04.2014, 17:17
Pripravnik

Preberi še enkrat, ker je napisal, kar so mu odgovorili...

Če ne naročiš dodatne hitrosti lahko imaš tudi več kot 4 TV ampak ne vse HD (manj HD več SD) ... 7 SD oz. 5 SD + 1 HD (nisem prepričan, da je čisto tako oz. nisem sprobal - tako mi je bilo na tehnični pomoči povedano ... je pa šlo ziher 5 SD - to sem sprobal, več komunikatorjev pa nisem imel Verjetno bi tudi šlo 2 HD + 3 SD (no toliko komunikatorjev imam, tako da bi tole še lahko sprobal)

Nazadnje uredil gbauer1 : 19.04.2014 ob 17:21.
Odgovorite s citatom
Staro 19.04.2014, 18:03
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila

Je res včasih škoda besed. @rock in še nekateri zadevo razumejo,ker jo že z mano vred spremljajo kar nekaj časa.Še ne tako daleč je bila 1Mb linija za bahanje prijateljem.
Danes na istem bakrenem omrežju dosegamo čisto nekaj drugega.

Zelo bode v oči tudi pisanje,če nimam jaz,tudi ti nisi upravičen. ??
Osebno razumem slabo voljo uporabnikov ki komaj spravijo eno televizijo skozi.Ali to pomeni da jaz ne smem imeti štirih ?
Vedno poudarjam da na bakru se je na žalost pač treba prilagajati zmožnostim linije.
Nekateri imamo pač srečo da nam tudi na dveh kilometrih oddaljenosti od centrale linija ponuja še dobre parametre.
Uporabnik ki ima slabo linijo je tudi seznanjen s tem,in dobro ve ,da čudežev pač ni.

In nekateri še kar ne razumejo da ne iščem nič vesoljskega ali nemogočega.
Glede na zakupljen paket imam sinhronizacijo nastavljeno na 22Mb,In vse kar želim je da se sinhronizacija nastavi na 25Mb za normalno spremljanje štiri minihd. In to je vse. A je to res taka znanstvena fantastika. Sem res krivičen do telekoma ? Ker jim vsak mesec namenim cca 100evrov ,in sedaj želim ker mi linija pač omogoča 3Mb višjo sinhronizacijo.

Že iz same dobre poslovne prakse bi morali uporabniku ki že leta leta plačuje siol,mobitel stopiti malo nasproti.

lp
Poslovna filozofija firme je pač taka da boš teh 3 MB doplačal, če jih želiš imeti. Taka je trenutna prodajna politika Telekoma. Kar je bilo in kar smo imeli pred časom in bi bilo logično, da se omogoči jih žal ne briga. Ne spomnim se več točno ampak za ADSL2 s sinhronizacijo mislim da 13.8/0.75 in omejitvijo IPTV 12MB sem plačeval 2 € več kot za 18/5 na VDSL2 z 15/5 interneta. Skratka logika na bakru je precej nenavadna. Sem v prvi vrsti sodi to paketiranje DO in trženje celotne zakupljene linije brez prioritete IPTV, ki je nekoč bila. Me pa kar malo mika da oddam naročilo na 30/5 in da vidimo kaj bo ven prišlo. Nekaj MB je bojda še lufta. Ravno toliko mi manjka da mi ne grejo skozi čisto vse kombinacije polnih in mini HD.

Gremo edino lahko pogledat kaj konkurenca da za podobne €. A tu so močni, ker konkuranca (t-2) smatra, da miniHD ni potreben. Pa še na bitnem toku prek PC bojda ne gre IPTV vkolikor seveda nima T-2 svoje proste opreme na lokaciji. Mislim pa da niti HD še ne gre. Nekako imam na sumu, da bodo nazadnje zadevo "stisnili" (zaradi stroškov prenosa).

Le optika neglede na ponujeno IPTV shemo bo rešila zadevo. Do tedaj pa eni z 1 SD drugi z 4 HD mini ostali pa nekje vmes zaenkrat s "samopostrežbo" polnih streamov.
Staro 19.04.2014, 18:15
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a gbauer1 Prikaži sporočila
Preberi še enkrat, ker je napisal, kar so mu odgovorili...

Če ne naročiš dodatne hitrosti lahko imaš tudi več kot 4 TV ampak ne vse HD (manj HD več SD) ... 7 SD oz. 5 SD + 1 HD (nisem prepričan, da je čisto tako oz. nisem sprobal - tako mi je bilo na tehnični pomoči povedano ... je pa šlo ziher 5 SD - to sem sprobal, več komunikatorjev pa nisem imel Verjetno bi tudi šlo 2 HD + 3 SD (no toliko komunikatorjev imam, tako da bi tole še lahko sprobal)
In po kateri logiki so po tvoje povsod zapisani samo sd kanali. ?

Kje v moji že stokrat omenjeni pogodbi vidiš ti da je zapisano kjerkoli ali sd ali hd kanali.Niti nobenih omejitev.

In kje v pogojih in pravicah od telekoma ki sem jih tudi že prilepil višje vidiš ti kje da je omenjeno ali sd ali hd kanali. ?
Tam tudi piše samo da ima naročnik pravico zahtevati do štiri hkratne tv.Zopet nikjer govora o sd ali hd.

In zakaj bi moral uporabnik razumeti te zapise o štirih hkratnih tv ravno za sd in ne kot hd. ? A ni jasno da ni nikjer zapisano nobenih omejitev.

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dodatni, kanali, spremljanje, televizorjih, več

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:16.