Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.10.2005, 09:40
kitl Uporabnik kitl ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce kitl
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.155
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava SloCop

Za probleme ni kriva linija ampak naveza siol-telekom. Ker če model plačuje zadevo in je povezava preslaba da bi delalo uredu je kriv telekom ki ga je sploh priključil kljub temu daje linija slaba.... in siol ki se stem strinja tudi.

Se pravi je še zmerom linija :D Vem kaj si hotel povedati, da ga praktično vlečejo za nos.

LP, Kitl

Odgovorite s citatom
Staro 06.10.2005, 13:33
miha55
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

ne bo držalo, tistih par metrov oddaljenosti od centrale bi linija mogla zdržati brez problemov...
če so pa nametali veliko preveč ljudi na eno centralo je pa to njihov problem... oz. posledično moj

btw... zraven TVja lahko mirno downloadam tam nekje do 150kb/s pa ni nobenih dodatnih motenj na TVju.. začnejo se nekje pri 160kb/s, tako da ima linija očitno vsaj 1,5mb lufta... tiste kockice na pop/a se pa pojavljajo tudi, ko imam internet povsem idle

bistvo je pa vseeno: plačujemo polstoritev, ne boš menda rekel, da so izpadi kanalov in nesihnroniziran zvok s sliko posledica linije?
Odgovorite s citatom
Staro 06.10.2005, 13:42
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684
Privzeto

so problemi tudi če nisi prijavljen na internet?
Odgovorite s citatom
Staro 06.10.2005, 14:22
miha55
Guest
Privzeto

ti, a veš da nebi šel ravno izklapljat vsega sranja, ampak tcpdump trdi, da nimam takorekoč nobenega prometa, pa vseeno na trenutke šteka TV...

sicer pa glede na to, da plačujem obe storitvi, naj bi tudi obe delovali istočasno, kaj praviš... že tako mi gre malo v nos, da ne morem hkrati uporabljati polne povezave 2mb (ampak samo ene 70% tega) in hkrati gledati TV...
Odgovorite s citatom
Staro 06.10.2005, 14:27
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684
Privzeto

To sisi sam kriv, ne glede na to da ti oni to dajo na 2Mbps, če vidiš da ne gre pač sprmeni paket na manj. Ne trdim da imajo oni prav, ampak si pa trmast in rineš z glavo skozi zid.

Odgovorite s citatom
Staro 06.10.2005, 14:32
miha55
Guest
Privzeto

rabim upload zaradi službe...
Odgovorite s citatom
Staro 14.10.2005, 01:38
tanab
Guest
Privzeto

Ne vem če štekate-bom kratek z kratek odgovorom. Več kot bo ADSL-jev, slabše bo s SIOL TV-jem. Vse bar lahko storite je, da odjavite SIOL TV oz. pokličete tista dva mojstra na Telekomu... !!!???(to je lahko trenutna rešitev). Vsa nadaljnja razgljabljanja so brez veze. Tu vas ne reši niti VDSL (mogoče za 0,5-1 leto potem pa-jovo na novo). Če ne bo optike v stanovanje oz.hišo nebo nič.
Odgovorite s citatom
Staro 14.10.2005, 02:19
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto

zakaj? obrazloži mal namest da sam nekej klanfaš??
Kolker sem jaz dojel delovanje Siol TV, čeprav sam sistem ni bil nikol objavljen do centrale prihaja le en sgnal za vsak kanal neglede na to kolk naročnikov na centrali ga gleda in se šele tu razdeli. Zaradi tega tudi posebna oprema za TV. Do centrale je za UDP signale rezervirano tolk prostora kolker največ zasedejo in imajo absolutno prioriteto. Pojavlja pa se vpračanje kaj bo prinesel ADSL2+ in drugi ponudnik saj bo zelo hitro potrebno prenašati vse ponujene signale do centrale istočasno, torej ali so medomrežne kapacitete na razpolago. Tu pa bo treba rezervirat že kar nekaj pasovne širine. In na centrali do ktere je poleg ostalga pipca dost široka bo zadeva špilala napraj enako kot sedaj.
Po moji osebni logiki mislim da je bil zaradi teh medomrežnih povezav tudi precej ustavljena širitev TV. Kar se "last mile" kot jo imenujejo tiče pa tle nima veze. Važno je da signal pride do centrale naprej je zaenkrat parica na kteri bo še kar nekaj časa pri večini rezidenčnih uporabnikov xDSL. Ta pa je sedaj za ADSL ista kot bo za ADSL2+ oz. VDSL2. Omejitve so pač glede na sam protokol. Nič drgač ni blo pred dvema letoma in nič drgač ne bo čez 2 leti.
Odgovorite s citatom
Staro 16.10.2005, 21:01
tanab
Guest
Privzeto

Bom malo poklamfal. Bistva mojega odgovora nisi razumel. Ni problem hitrost oz. pasovna širina do centrale temveč do naročnika. V centrali lahko potegneš novo vlakno oz. optiko, lahko postaviš novo centralo, lahko povečaš pasovno širino, vklopiš multicast to kar si omenil itd... narediš marsikaj v sami centrali ali do nje. Ko pa želiš hitrost distribuirati do naročnika imaš težave.

V samem začetku, ko je bilo malo adsl-jev in Siol tv-jev je zadeva špilala(pustimo začetniške težave). Sedaj, ko želijo imeti vsi sosedje okrog tebe adsl za 1 tolar pa zadeva začenja škripati. Prihaja do motenj med samimi adsl-ji. Najprej to občutijo tisti s Siol Tv-jem z visokimi hitrostmi, ki se gibljejo nekje med 6-8Mega(rešitev je edino najti boljšo parico). Hitrosti padajo(!!!) oz motnje med njimi se večajo, kar se vidi na TV-ju kot kockice(ne vedno) in če še malo posrfamo se zadeva ustavi, trokira oz. imaš večne težave(dela pa spet ne dela in tako v nedogled). Zadeva gre lahko tako daleč, da ti ne ostane nič drugega kot da vrneš Siol-Tv.
Sama sreča je, da ne more imeti vsak SiolTV-ja, ker ga zaradi zgornjega opisa nihče nebi imel(karikirano). Ne more pa ga imeti vsak zaradi pasovnih omejitev na sami centrali, kar posledično pomeni, da imaš zelo malo možnosti da dobiš dvojčka soseda s SIOL-TVjem, ki bi ti lahko povzročal motnje.
Če to repliciramo na VDSL pridemo na moj odgovor. Želim si optiko v stanovanje oz. vsaj v neposredno bližino.
Odgovorite s citatom
Staro 16.10.2005, 21:49
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto

Smo spet off topic...

Ja sevede nisem kapirov kam meriš saj niti namignil nisi!
Ne vem no od kod ti to, da je (bo) to vsesplošno kritično. Nekaj sem o teh motnjah v kablih pred časom bral. Kaj zaznavnega vsaj v praksi tle okol nas (še) ni. V ulici, ki je resda mal razvejana je cca. 15 hiš. Brez ADSL jih je verjetno še 5 ali 6. Za 4 TV sem prepričan. Tudi dva naša soseda. Od centrale pa smo nekej čez 1500m. Kolk aktivnih ADSl je v vasi se mi niti ne sanja. Prav malo jih ni. Hiš je cca. 150. Je pa blo omrežje v celoti prenovljeno pred cca. 6 leti, kar bo gotovo pripomoglo k večji propustnosti.

Kolkerkol sem do nekaterih stvari precej kritičen pa moram reči, da se je kakovost TV v zadnjem času še dodatno popravila in je ta eorija trenutno še bosa.

Optika je zagotovo rešitev saj je fizikalna omejitev parice že sedaj preveč omejujoča. A se bomo ponekod še zagotovo načakali. Nazadje pa še enkrat predrago plčali.

Glede na to, da imaš nekaj pojma o teh stvareh me pa zanima, kako se v kablu med seboj prenašajo različni frekvenčni pasovi, ki se kolker mi je poznano delno tudi prekrivajo (ADSL, ADSL2+, VDSL). kakšen link...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
channel, dela, dolocenega, history, hrt, info, kabelski, nedelovanja, nedelovanje, pink, programa, siol, sip, spremljanjem, tedn, težava, tvzvok, že

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:47.