Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Evropska unija

Evropska unija vaše mnenje o EU, o vstopu Slovenije ...

Orodja za teme
Staro 14.11.2005, 18:43
Nincha
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto

Men gre pa na zivce, ko slism, da en rece "bom bil doma" al´pa "on bo bil s tabo" ...

Citat:
quote:Ali pa ko "fudbaleri" s Cimetom na čelu govorijo smo jih ZMAGAL.
Albundy,

ta je cist lahka. Pride iz srb.-hrv. "pob(ij)edili smo ih"
Mislim, da "ne rabim vec objasnjevat to"
Staro 15.11.2005, 01:18
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612
Privzeto

Citat:
quote:Originalna objava Nincha

ta je cist lahka. Pride iz srb.-hrv. "pob(ij)edili smo ih"
Mislim, da "ne rabim vec objasnjevat to"
Ih, saj je v slovenščini tudi tako in pravilno: "premagali smo jih ."

Pravilno je tudi:
- zmagati nad nasprotnikom

Pravilna in bolj običajna je celo Cimetova varianta v malo bolj abstraktnem primeru:
- zmagal ga je spanec
- zmagal je vzpon

Torej je najbrž, strogo slovnično gledano, Cimetova varianta tudi pravilna. Gre le nekoliko bolj neobičajno rabo in precejšen južnaški pridih.
Staro 20.11.2005, 18:33
Nincha
Guest
Privzeto

Citat:
quote:Pravilno je tudi:
- zmagati nad nasprotnikom
To mi je znano, ja. Ali - premagati nasprotnika

Citat:
quote:- zmagal ga je spanec
- zmagal je vzpon
V obeh primerih bi rekla, da je "premagal" bolj ustrezen. Sam, ce Cime tko rece... pol nima kej da se muti tle.
Staro 20.11.2005, 19:30
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612
Privzeto

Primeri so iz SSKJ .
Staro 21.11.2005, 17:43
Nincha
Guest
Privzeto

Ok, pol pa "ni panika" Ne oporekam.
Staro 25.11.2005, 18:40
metamorf Uporabnik metamorf ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce metamorf
Član od: May 2003
Sporočila: 19.404
Privzeto

Saj v SSKJ je itak vse živo...

VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL VDSL

Vse napisano je zgolj moje osebno mnenje.

Ni res, da so med nami ljudožerci, zadnjega smo pojedli včeraj!

"I don't trust anything that bleeds for 5 days and doesn't die" South Park
Staro 12.12.2005, 21:43
BMX Uporabnik BMX ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce BMX
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.873
Privzeto Re: Avstrija :-))

Citat:
Objavil-a Davor
Avstrija bo zavrnila prošnjo za podelitev državljanstva otrokom tujcev, ki ne bodo naredili letnika v šoli in bodo morali razred ponavljati. Temu bi se otroci lahko izognili le, če bi naredili t.i. "integracijski test" znanja nemščine, ki pa bi ga mlajši otroci lahko le s težavo naredili, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Če bi v Sloveniji kdo pršu s takim predlogom bi Hanžek spet mel kej za govort. Glede ponavljanja je kruto, saj to vsak ve. Ker pa še ti otroc ne živijo v urejenih družinah, nenormalnih stanovanjskih pogojih ipd. se mi ne zdi prov. Integracijski test/nemščina pa mislm, da je čist OK. Sej če živiš v neki državi in jezika ne znaš...
Staro 22.12.2005, 22:37
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Trenutno imajo v Nemciji neke ideje o ne samo intergacijskem tecaju iz nemscine, ampak na splosno, o integraciji v druzbo. In to precej obsezno zastavljeno, cca. 6h na teden, mislim da traja se pol leta po prihodu...

Sej ne vem, ce bo res kaj iz tega, pa se to bo, ce bo - verjetno le za tiste, ki prihajajo iz povsem druge kulture... Men se to sploh ne zdi napacna ideja.

Jezik in kultura sta prvi stvari, ki ju mores sprejet in ti potem tud dost stvari olajsa.
Pa tut ljudje, s katerimi prihajas v stik vsak dan te bolj cenijo, ker vedo, da se trudis, da bi se vklopil v novo okolje. Samo zal vse premalkrat srecamo tok volje in pa seveda kdaj tudi cisto neupravicene predsodke s strani domacinov. Vse se da, ce se hoce.
Staro 22.12.2005, 22:53
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Natanko to, o cemur govoris, imajo ze vrsto let (najmanj deset) na Nizozemskem. Gre za integracijski postopek vkljucevanja tujcev v druzbo, ki obsega realtivno obsiren program, ki vkljucuje ucenje jezika, kulturo, obicaje, sege in podobno.

Ravno te dni v Amsterdamu sodijo nekaj muslimanskim fundamentalisticnim skrajnezem. Ko jih je sodnik vprasal, zakaj so storili doloceno dejanje, je eden od kriminalcev odvrnil: "zato, ker sovrazim Nizozemsko".

Taksnega kretena bi jaz poslal v dezelo njegovega izvora. Se prej pa bi mu vsadil v telo chip, ki bi ga identificiral, ce bi se ta ****** kdaj poskusal vrniti se nazaj.

Sicer se pa tudi z vsem ostalim kar si napisala popolnoma strinjam. :smile:
Staro 22.12.2005, 23:23
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a Jelengar
Natanko to, o cemur govoris, imajo ze vrsto let (najmanj deset) na Nizozemskem. Gre za integracijski postopek vkljucevanja tujcev v druzbo, ki obsega realtivno obsiren program, ki vkljucuje ucenje jezika, kulturo, obicaje, sege in podobno.

Ravno te dni v Amsterdamu sodijo nekaj muslimanskim fundamentalisticnim skrajnezem. Ko jih je sodnik vprasal, zakaj so storili doloceno dejanje, je eden od kriminalcev odvrnil: "zato, ker sovrazim Nizozemsko".

Taksnega kretena bi jaz poslal v dezelo njegovega izvora. Se prej pa bi mu vsadil v telo chip, ki bi ga identificiral, ce bi se ta ****** kdaj poskusal vrniti se nazaj.

Sicer se pa tudi z vsem ostalim kar si napisala popolnoma strinjam. :smile:
Jelengar,

Tega za Nizozemsko res nisem vedla.
Me zanima, ce se je procent priseljencev, ki se cutijo kot del nizozemske druzbe kaj povecal, odkar so uvedli tak nacin?
Je efekt?

Je pa res, da ti lahko ljudi se ne vem kako "prosis" in se trudis, da jim das moznost... potem ti pa na koncu recejo, da sovrazijo tvojo drzavo :shock: Zakaj so potem sploh prisli?
Vem, da bodo vedno deviacije in bolj ali manj ocitni primeri, ampak v takih ocitnih primerih, ko se ukvarjajo z rovarjenjem proti drzavi gostiteljici, pa samo na taprvo letalo in ven iz drzave. Druge resitve ne poznam
Tukaj ti dam cisto prav, Jelengar.

Je pa se ena stvar...

Clovek se vcasih pocuti malce razcepljeno.
Moj primer : zivim v Nemciji, imam se vedno slovensko drzavljanstvo.
Navezana sem se vedno na Sovenijo, ampak tudi Nemcijo cenim in se temu primerno obnasam.
Ce v Sloveniji recem, da se doma pocutim tudi v Nemciji, mi bodo nekateri morda rekli, da nisem "patriotka" in da jim "lezem v rit" (ce lahko temu recemo tako samo zato, ker javno in zasebno govorim NEM in se ne obnasam vpadljivo).

A je res nujno potrebno, da pozabis od kod prihajas, ce se odselis v eno drzavo in tudi to drzavo sprejmes za svojo? Jaz mislim, da ne.

Vasa mnenja?

Nazadnje uredil Nincha II. : 22.12.2005 ob 23:26.

Značke
avstrija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:21.