Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.02.2016, 13:52
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.069
Privzeto Re: SiOL TV na računalniku za telebane

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Pri meni se je pa nekaj spremenilo, ker zadeve nikakor ne morem usposobit. Poizkusil 2 verziji multicasta, nastavljal vse kar mi je prišlo na pamet ampak zadeva ne dela. Je pa res, da že en lep čas nisem preverjal, tako da mi ni jasno od kdaj.

EDIT:

Pa da ne bo pomote. Potegnil sem si svojo listo, torej programe katere lahko gledam prek svojega komunikatorja (Sagem), ampak slike ne prikaže...
Varianta da so se ti winsi kaj posodabljali med tem časom ...Sploh če imaš win10...

lp
Odgovorite s citatom
Staro 05.02.2016, 14:00
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.677

Posodabljali verjetno so se, imam pa sedmico. Ampak sem prejšnji multicast odstranil, pobrisal vse od njega, ponovno omogočil tudi v požarnem zidu, nastavljal IP, avtomatsko pridobivanje, ni da ni ampak...
Edino če je fora kakšna nastavitev še v modemu. Mogoče so mi tam še kaj spreminjali, ampak sagem bi moral met nastavljen port na video, preko compa je tudi šlo tko (vsaj včasih), kabel je pa isti za comp ali sagem tako da tam tudi ne sme biti napake.
Staro 06.02.2016, 09:03
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235

Poizkusi izklopiti požarni zid - v celoti. To je začasno, da vidiš, ali je v tem težava. Ali imaš v MCTV izbrano pravo mrežno kot multicast vmesnik?
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2016, 10:57
Uporabnik

Tudi to sem poizkusil. Tudi odstranil mrežno pa ponovno instaliral, popravil ip...
Sej pravim, nekje je "catch", sam ne vem kje...
Staro 06.02.2016, 17:42
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235

Kaj pa imaš izbrano pravo mrežno kot multicast vmesnik? In na modemu nastavljeno na VIDEO za tisti ethernet port?
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2016, 21:06
Uporabnik

Je izbrana prava zanesljivo.
Na modemu bi pa moralo biti nastavljeno na video, razen če po novem deluje sagem tudi na trunk. Žal pa je edina stvar pri teh Fritzih ki je blokirana ravno port, tistega pač ne morem preverit. Mi je pa takrat tehnik ko mi je montiral dejal da je nastavljen video.

Ma, mogoče bo čez pol leta ponovno delovalo. Mogoče je ob kakšnem čiščenju kaj preveč počistilo, ne vem. Nikoli nisem imel problemov s tem, zdaj pa nikakor ne gre usposobit. Bomo pa sam prek sagema spremljal, malce je nerodno ker na svojem tvju nimam PIP
Staro 07.02.2016, 10:49
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Saj sem prepričan, da si že vse probal pa vseeno...

Pojdi še enkrat (+1x) od začetka tako kot smo to leta počeli. Neka sistemska zadeva verjetno nezmožnost dostopa ni saj menda od vseh naročnikov nisi ti edini s težavami in si se oglasil na forum?

Nastavljeno na DHCP pustiš vklopljeno le tisto mrežno kartico prek katere gre IPTV.

MC skopiraj v novo mapo. Win 10 vedno vpraša, če naj dovoli dostop. Tako si prepričan da firewall ne blokira). Kolikor se spomnim je bilo prej enako W8.1 ali W7.
Po zagonu MC dodaš PL. Včasih ne začne predvajat takoj. Počakaš par minut. Mal pomenjaš kanale. Ponovno zaženeš app. In meni je še vedno speljalo. Pa naj je bilo to pri meni ali kje v gostih... Siol ali T-2.
Probaš na vseh portih modema.

Katero verzijo MC uporabljaš? Probaj MC THJ, ki jo najdeš na T-2 neuradnem forumu. Tam moraš pazit, da dodaš prave VLC knjižnice. 2.1.2 ali 2.1.5. Meni prve delajo bolje. A sliko in zvok dobim z vsemi prek 2.0.0.

Probaj še tole verzijo:
http://uross-digital-tools.appspot.c...lticasttv2_net
Imaš tudi z že nameščeno Siol PL. PL je stara saj kolikor sem bral imate precej premiksano. A kak kanal bi še moral delat.
Staro 07.02.2016, 10:57
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Nisem ravno vsega bral kar si pisal.
Še to. Internet ti dela prek kabla in mrežne prek katere hočeš dobiti IPTV? Sta OK. Kaj če je crknil port na modemu?
Staro 07.02.2016, 19:14
lukadane Uporabnik lukadane ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 474

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Je izbrana prava zanesljivo.
Na modemu bi pa moralo biti nastavljeno na video, razen če po novem deluje sagem tudi na trunk. Žal pa je edina stvar pri teh Fritzih ki je blokirana ravno port, tistega pač ne morem preverit. Mi je pa takrat tehnik ko mi je montiral dejal da je nastavljen video.

Ma, mogoče bo čez pol leta ponovno delovalo. Mogoče je ob kakšnem čiščenju kaj preveč počistilo, ne vem. Nikoli nisem imel problemov s tem, zdaj pa nikakor ne gre usposobit. Bomo pa sam prek sagema spremljal, malce je nerodno ker na svojem tvju nimam PIP
Se strinjam z rock-om,. Ne moreš biti edini, ki ti ne bi delalo. Nekaj si spregledal. Prespi in pojdi čisto od začetka ... Mogoče, ko izločiš težave z modemom, preizkusi še na kaki drugi mašini, če imaš možnost.
Odgovorite s citatom
Staro 08.02.2016, 10:54
Uporabnik

Nekaj ne štima zanesljivo, a ob vseh možnih kombinacijah ki sem jih preveril ne vem več kaj.

A ima kdo fritz box modem, sagem doma in mu tudi deluje preko računalnika?
A ima kdo fritz box modem in mu deluje prek računalnika?

Edino tu ne morem preverit porta...

Preizkusil tudi na drugem računalniku, edina razlika da tam je bil port na trunk tako da verjetno zaradi tega ni delalo. Bom pa v prihodnosti preveril tudi prek "video" porta...

Značke
kako, nedelovanje, preko, prevelikega, programovsioltv, računalnika, računalniku, siol, spremljat, telebana, telebane, večine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV na računalniku bluemax SiOL TV 75 05.02.2008 20:18
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 00:22
SiOL tv na računalniku nehala delovat rocco199 SiOL TV 2 22.09.2006 10:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:09.