Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 28.07.2016, 13:57
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235
Wink Re: SiOL TV na računalniku za telebane

Citat:
Objavil-a vinkop Prikaži sporočila
prosim, dajte mi kaksno idejo kako naj jaz multicast iz innboxa preusmerim na router in od tam dostop z openvpn iz zunanjega omrezja? z udpxy in povezavo z dvema kabloma do routerja mi prekinja povezavo 2x do 3x na dan.....
Malo pogooglaj za openvpn tap. Jaz imam udpxy na OpenWRT routerju, pa mi nič ne prekinja...

Če že hočeš openvpn, izberi tap ne tun. In ga daj na ustrezen eth port oziroma VLAN tag 3999, če imaš priključeno preko trunk porta. Pa "cipher" nastavi na "none" - ne rabiš enkripcije - ti samo kuri CPU.

Nazadnje uredil Mislim : 28.07.2016 ob 14:04.
Odgovorite s citatom
Staro 28.07.2016, 14:49
vinkop Uporabnik vinkop ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2014
Sporočila: 239
Privzeto Re: SiOL TV na računalniku za telebane

preko trunka nimam ker ne dobim slike....imam dva kabla, eden za internet in eden za iptv....tako gre vendar ni to to....udpxy imam isto kot ti na ruterju...ne vem vec...sedaj sem ze vse tako pomesal, da mi niti v lokalnem omrezju vec ne deluje.....
Odgovorite s citatom
Staro 28.07.2016, 19:29
Mislim Uporabnik Mislim ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2011
Sporočila: 235

Citat:
Objavil-a vinkop Prikaži sporočila
preko trunka nimam ker ne dobim slike....imam dva kabla, eden za internet in eden za iptv....tako gre vendar ni to to....udpxy imam isto kot ti na ruterju...ne vem vec...sedaj sem ze vse tako pomesal, da mi niti v lokalnem omrezju vec ne deluje.....
Jaz imam to konfiguracijo na OpenWRT:
/usr/bin/udpxy -p 9090 -a br-lan -m eth0.3999 -c 5 -B 2048Kb -H 15 -M 120

-m pomeni multicast interface, eth0 je ničti port, .3999 pa VLAN za Siol TV.
Odgovorite s citatom
Staro 29.07.2016, 12:25
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Mislim Prikaži sporočila
Jaz imam to konfiguracijo na OpenWRT:
/usr/bin/udpxy -p 9090 -a br-lan -m eth0.3999 -c 5 -B 2048Kb -H 15 -M 120

-m pomeni multicast interface, eth0 je ničti port, .3999 pa VLAN za Siol TV.
to si povezan z enim kablom preko trunk iz innboxa do routerja? ne predstavljam si kako skreirati vlan 3999 da bi delovalo. na racunalniku ze imam skreirano, vendar to je povezava direkt iz innboxa na racunalnik....v tem primeru deluje s tem naslovom: udp://v232.4.1.1:5002 sedaj pa me zmoti ko je kabel povezan samo innbox-router, brez racunalnika, ker gre z wi-fi to naprej.....
Odgovorite s citatom
Staro 05.09.2016, 19:05
wickedboy Uporabnik wickedboy ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2016
Sporočila: 4

Ali je tu kdo ki gleda IPTV na kakem andorid tv boxu? Imam namreč sledečo težavo: na PC sem si pripeljal 2 kabla, enega za net in drugega za tv (ta je nastavljen na trunk). PC s tem nima težav, nobenih potrebnih nastavitev, IPTV dela kot mora. Potem pa sem v preizkus dobil android tv box (kitajska zadeva za malo denarja s nasnetim Kodijem). Ko sem ga priklopil namesto Siol boxa seveda zadeva ni delovala, je pa andorid box dobil ip mreže (192.168.x.x). Potem pa sem ga priklopil na kabel, ki je priklopljen na PC (za IPTV) in spet ni delovalo. V nastavitvah omrežja, mi kaže kot da naprava ni priklopljena v omrežje. Se lahko zadeva kako reši? Pri kolegu, ki ima sicer T-2 je ta android box deloval pravilno in predvajalv vse. Vesel bom vseh predlogov
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2016, 09:55
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

T2 uporablja drugačen način za pošiljanje IPTV kot Telekom. Kako to je pa na računalniku delovalo, če je bil port nastavljen na Trunk in nisi vpisoval VLANov pri mrežni kartici?
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2016, 14:45
Novinec

Saj ravno to me bega. Na pcju, brez nastavlanja ipjev ali kar koli dela multicast, kodi... Oba predvajata IPTV. Ta android pa mi napiše da ni omrežne povezave...
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2016, 20:26
sladzan Uporabnik sladzan ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce sladzan
Član od: Nov 2010
Naslov: Bela krajina
Sporočila: 279

Res škoda ker je pri siolu drugač predvajan tale iptv kot pri t2...Pri t2 vse VsE dela.Zdej majo celo 1TB snemalnika.
Telekom bi malo lahko kaj ekstra naredil.Recimo tale iptv spustu normalno čez ,sam njim se gre ,da nihče ne gleda programov ne naročenih in samo na tvinu ,da se gleda bi radi.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2016, 14:53
Novinec

Pa saj dela, nekaj tudi pri siolu... Samo da prideš do ideale stopnje pa traja in traja ali pa ti nikoli ne uspe. Mi zna kod kaj več povedat kako je s temi vlani pri siolu, če jih ne moreš ustvarjati na mrežni kartici?
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2016, 15:37
Pripravnik

Citat:
Objavil-a wickedboy Prikaži sporočila
Pa saj dela, nekaj tudi pri siolu... Samo da prideš do ideale stopnje pa traja in traja ali pa ti nikoli ne uspe. Mi zna kod kaj več povedat kako je s temi vlani pri siolu, če jih ne moreš ustvarjati na mrežni kartici?
s tem sem se tudi jaz ubadal kar nekaj casa....in tudi nisem uspel.....to bi pri telekomu lahko hitro resili, ampak oni morajo biti posebni, vsaj mislijo da so....jaz bi ze zdavnaj zapustil telekom, ce bi pri t-2 dobil moznost multicasta....ker pa na bro omrezju to ne gre sem pac primoran ostati pri najslabsem ponudniku storitev.....
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kako, nedelovanje, preko, prevelikega, programovsioltv, računalnika, računalniku, siol, spremljat, telebana, telebane, večine

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV na računalniku bluemax SiOL TV 75 05.02.2008 20:18
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 00:22
SiOL tv na računalniku nehala delovat rocco199 SiOL TV 2 22.09.2006 10:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:18.