Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 30.06.2009, 14:30
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Škoda drstane8, ampak upanje umre zadnje.

Glede lastnosti prerokov in lažnih prerokov zagotovo veš iz Pisma, kakšni so bili. pravi prerok mora izpolnjevati KRITERIJE. Mogoče za nekatere, ki ne berejo tako detajlno:
V 1 Janezovem 4:1 beremo: “Ljubi, ne zaupajte vsakemu duhu, ampak duhove preizkušajte, ali so od Boga, kajti veliko lažnih prerokov je prišlo v svet.”
Si opazil to? Antikristov duh je identificiran z lažnimi preroki. Cerkvene dobe so se začele z lažnimi preroki in tudi končale se bodo z lažnimi preroki. Preden se bo razodel Kristus, se bo pojavilo mnogo lažnih prerokov. Ti lažni preroki so označeni za nas tudi v različnih drugih vrsticah Svetega pisma. Branhama sva z ženo preizkusila z Božjo BESEDO. Poglej si jih nekaj:

2. Petrovo pismo 2:1-2: “Med ljudstvom pa so nastopili tudi lažni preroki, kakor bodo tudi med vami lažni učitelji, ki bodo skrivaj uvajali pogubne ločíne. Celo Gospoda, ki jih je odkupil, bodo tajili. S tem si bodo tudi nakopavali naglo pogubo. In mnogi bodo sledili njihovim razuzdanostim in po njihovi krivdi se bo preklinjala pot resnice.”
Ali je Branham uvajal pogubne ločine. NE, nikoli. Izrecno je bil proti njim. Ali je Branham tajil Gospoda. NE, nikoli ni tajil GOSPODA. Vse je delal tako, kot je ON hotel. Ali se po krivdi Branhama preklinja Božja Beseda. NE nikakor. Jasnost Besede se je celo povečala.

2 Timoteju 4:3-4: “Prišel bo namreč čas, ko nekateri ne bodo prenesli zdravega nauka, ampak si bodo po svojih željah poiskali veliko učiteljev, ker hočejo ustreči svojim ušesom. Ušesa bodo obračali proč od resnice in zabredli v bajke.”
Ali lahko primerjaš Branhama z bajkami in recimo z mormoni. NE, ne moreš. To je natanko tako, kot so za Jezusa dejali, da ima Belzebuba. (hudiča). Ali je zabredel v bajke? NE, nikoli. Nikoli si ni izmislil zgodbice. Nobene. Imel je na tisoče vizij in vse so se uresničile in so bile za ozdravljenje. To se je videlo, ker so jih ljudje zapisovali. Ali je hotel ustreči svojim ušesom? NE, nikoli. Zaradi resnice je bil na koncu zelo zaničevan in zapuščen od »cerkva« in to kljub silnim delom, ki jih je Bog storil preko njega. Za razliko od katoliških »bajk« je on ostal v RESNICI. če bi bil katoličan, bi zaradi teh čudežev bil že 1000 x svetnik. ampak ni pripadal nobeni cerkvi.

1 Timoteju 4:1:Duh izrecno pravi, da bodo v poznejših časih nekateri odpadli od vere in se vdajali zavajajočim duhovom in naukom demonov.”
Ali je Branham odpadel od vere? NE, niti v enem trenutku. Ni imel niti 15 minutne duhovne suše. Se pa mu je trgalo srce, ko je videl milijone ljudi, ki jih je demonski nauk raznih cerkva potegnil vstran od vere. Na žalost je demonski duh najmočnejši v najstarejši krščanski cerkvi.

Drstane8. Kaj naj še napišem? Branham vzdrži vse kriterije. V vseh primerih lahko opaziš, da je lažni prerok nekdo, ki je zunaj Besede. To naj ti bo merilo. Naj ne bo merilo število ljudi, ki mu sledi. To ni pravi pokazatelj. Pravi pokazatelj je ujemanje z Besedo in ne z denominacijo. Tako kot je napisano, da “antikrist” pomeni “anti Beseda,” tudi razni lažni preroki sprevračajo Besedo in ji dajejo lažen pomen. to je hibridizacija Besede. S tem zavračajo njeno MOČ.

O.K. sedaj ne bom več govoril o Branhamu, temveč samo o tej forumski temi.
Staro 30.06.2009, 20:05
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

Vernik,
zastonj se trudiš.
V najinem dopisovanju sem že odgovoril na niz Branhamovih herezij, ki so odpadniške ne le za nekega TEOLOGA danes, ampak so bile odpadniške tudi za njegove sodobnike in skupnosti, kjer je pridigal. Njegovega preroštva (to je, da bi ga kdo priznal za preroka) že oni niso sprejemali.

Praviš, da ni tajil Gospoda. Sevda ga je - v izpodbijanju trinitarične krstne formule. S tem je posredno tajil tudi TROEDINOST Boga samega. Še več, nasprotuje Besedi v Marku: "In krščujte jih v ime Očeta in Sina in Duha".

Ker torej očitno uči ZMOTE, kot so izpovedali prej " NJEGOVI "- (dokler se s krivoverji ni ločil od njih), je kvečjemu LAŽNI prerok. Pravi prerok pa NI.

Ne mislim ponavljati vsega, kar sem že pisal in povedal. Nima smisla. Končno, Ti boš prej ali slej Moral spremeniti svoj odnos do tega človeka, če boš želel imeti Gospoda za Rešenika. Sedaj te očitno vodi Branham.

Sedaj sem povedal dovolj. "TI glej!"

V kolikor boš povzemal nauke tega kvazi preroka, pa naj VSI JASNO VEDO, da se ukvarjajo z nečem, kar ni vredno nobene pozornosti. V dokaz naj si ogledajo samo dejstvo, kako razlaga. Razlaga tako, da iz vsakega konteksta jemlje stavke Biblije v potrdilo tega, kar sam napleta. Kakšno vrednost ima tako "dokazovanje", naj si vsak sam odgovori. - Na ta način je mogoče uporabiti Biblijo tudi v dokazovanju "NI BOGA!". Če pa pogledamo cel stavek, potem beremo: "NEspametni govori v svojem srcu: Ni Boga!"
Nič drugega!
Branhamovske "razlage" ne prenesejo niti najosnovnejših prvin razlaganja. Tisti, ki jih berejo nič ne zgreše, če jih imajo za čisti UMISLEK.

S tem sem najih dialog zaključil.

LEpo se imej!
Staro 09.07.2009, 13:55
peterp Uporabnik peterp ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 79

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
Vernik,
zastonj se trudiš.
V najinem dopisovanju sem že odgovoril na niz Branhamovih herezij, ki so odpadniške ne le za nekega TEOLOGA danes, ampak so bile odpadniške tudi za njegove sodobnike in skupnosti, kjer je pridigal. Njegovega preroštva (to je, da bi ga kdo priznal za preroka) že oni niso sprejemali.

Praviš, da ni tajil Gospoda. Sevda ga je - v izpodbijanju trinitarične krstne formule. S tem je posredno tajil tudi TROEDINOST Boga samega. Še več, nasprotuje Besedi v Marku: "In krščujte jih v ime Očeta in Sina in Duha".
Zanimivo, kako drstane8 vztrajno ponavlja eno in isto - Branham je bil odpadnik in konec. Vidim, da je tako sveto prepričan v svoj prav, da ne zmore niti za trenutek pomisliti, kaj pa če le ni tako? Zagotovo je v drugačnem položaju kot Vernik... ampak tako kot vsak se še vedno lahko vpraša, ali je to kar verjamem res? Recimo, če je nekdo duhovnik si morda tega vprašanja niti ne sme zastaviti, ker bi bilo že pomisliti na to bogokletno, nek navaden človek pa si lahko zastavi to vprašanje... ampak odgovor, vsaj za moje pojme, niti slučajno ni trivialen. Čim bolj študiram to temo, tem bolj sem prepričan, da RKC ni "prava" veroizpoved. Jaz in marsikdo si recimo lahko privoščim dvom, medtem ko si teologi tega verjetno ne smejo postaviti tega vprašanja... ampak to je tisti, čisto osnovni temeljni kamen, na katerem gradi vsak svojo vero. Če je temelj napačen, se bo zgradba podrla. Vsak ima pravico do svojega mnenja, to je res. Vsakdo bo tudi sojen tudi po svojem prepričanju... če je nekdo v srcu prepričan, da je RKC tisto pravo, bo sojen drugače kot nekdo, ki je npr. pravoslaven ali celo ateist.

Kar pa se tiče troedinosti Boga samega - to je resnica za RKC. Recimo protestanti to zavračajo. Na prvem ekumenskem koncilu leta 325 v Nikeji so prvič uradno predstavili filozofsko razlago Svete Trojice: gre za tri različne Božje osebe, ki pa imajo isto duhovno substanco in zato vsi skupaj tvorijo enega Boga.

Spet se je v zadeve vpletel človek, in skrivnost svetega pisma razložil po svoje. In ker jih je razložil po svoje, ni čudno da se pogledi različnih krščanskih Cerkva glede Svete Trojice kar precej razlikujejo, vendar gre v večini primerov za globoko teološke probleme, o katerih navadni verniki po navadi niti ne premišljujejo. Znano je na primer vprašanje, iz katere Božje osebe izhaja Sveti Duh. Rimskokatoliška Cerkev uči, da Sveti Duh izhaja iz Očeta in Sina, pravoslavne Cerkve pa učijo, da Sveti Duh izhaja samo iz Očeta.

Spet smo si nekaj izmislili, in po 1700 letih je to resnica, od katerih ne odstopamo. Se mi samo zdi nenavadno, zakar si je človek sploh izmislil takšen termin, saj absolutno ni bil potreben. Ni bil potreben, posledično pa samo ločuje kristnane med seboj. Kot marsikaj drugega - če ne bi svetemu pismu nič dodajali ali odvzemali, kot je to izrecno naročeno v svetem pismu, bi kristjani lahko bili enotni, zaradi naukov in dogem pa ne moremo biti - ali lahko kdo zanika, da je razkol izključno posledica človečkih naukov?

Če bi bila RKC prava veroizpoved, potem bi dvignila vik in krik ob iraško-iranski vojno, ob Kuvajtski vojni, ob Sudanski vojni,... tako pa smo raje tiho. Vojaško politični gospodarski interesi prevladajo nad življenjem, če je npr. v Sudanu v Darfurju bilo pobitih pol milijona ljudi samo zato, ker po nesreči živijo nad nafto, je to pač njihova nesreča. Rušilna moč velesil nosi s seboj smrt in trpljenje, čeprav (vsaj zahodni del) zvesto prisegajo na Boga, ki je dobrota in življenje. Ravno kontra! In če je vpjaški proračun samo ZDA cca. 550 mrd $ - koliko denarja gre za vojsko, ki prinaša samo trpljenje in smrt (in seveda dobiček nekaterim posameznikom). Ampak ti posamezniki imajo krvave roke, čeprav v roki nikoli niso imeli nobenega orožja. Kako bodo sojeni le-ti, si ne upam pomisliti, kajti Bog je življenje in dobrota. Kaj pa se zgodi, ko se srečata neskončna dobrota in neskončno zlo (povzročeno s strani človeka), pa verjetno ne ve nihče razen Boga.

Skratka, ljudje smo totalno zavozili vse skupaj, uradno smo "kristjani" pa se pobijamo med seboj, egoizem, napuh in lakomnost sta normalna pojava v vsakdanji družbi, dejansko smo bili kot ljudje boljši v časih socializma, ki ga nekateri tako kritizirajo. Takrat je večina ljudi vsaj dostojno živela, zdaj bo je s pohodom kapitalizma/globalizacije čedalje huje. Delali bomo čedalje več za čedalje manj, in še srečni bomo morali biti da dobimo več kot Kitajci. Tragično. Pa Evropa je še oaza miru in izobilja (zaenkrat), kaj pa najdemo če gremo kam drugam, kjer je še huje?

Najbolj tragično se mi zdi, da vsako leto umre od lakote več kot 10 milijonov otrok, več kot 10 milijonov odraslih. Vsako sekundo je to okrog 6 ljudi, od lakote ali drugih bolezni, ki so posledica revščine. In to so naši bratje in sestre, vsaj tako nas uči Jezus. In kaj naredimo zanje? Enkrat na leto imamo darovanje za misijone... ampak oni umirajo vsak dan, vsak trenutek! Noben kristjan ne bi smel mirno spati zaradi tega, vendar tudi ne vemo kaj sploh lahko naredimo. Narediti pa ne smemo nič, ker spet trčimo v takšne in drugačne interese nekaterih ljudi, ki imajo od smrti dobiček. In ko bomo vprašani "Lačen sem bil, pa mi niste dali jesti, žejen sem bil, pa mi niste dali piti..." in bomo odgovorili "Gospod, kdaj si bil lačen in žejen in ti nisem dal jesti in piti?" in nam bo rekel, "kar niste storili kateremu od svojih bratov, tudi meni niste storili". In to je res, naši bratje umirajo od lakote in žele, mi jim pa ne moremo pomagati. Tisti, ki bi jim pa lahko pomagali, jim pa nočejo ker je to v njihovem interesu. Kaj bomo rekli takrat? Verjetno bomo tiho.

Ljudje bomo uničili svet, od nekdaj se že uničujemo med sabo (od Kajna dalje) in iz zgodovine se popolnoma ničesar ne naučimo. Ne naučimo se tega, da vojne niso rešitev za probleme, in da z nasiljem ne rešimo ničesar. Ampak kljub vsemu to delamo še naprej. Se opravičujem, nekaj teksta je off-topic, hočem samo reči da naredi RKC v tem krutem svetu pobijanja in trpljenja premalo, da bi lahko rekli da je to tista prava cerkev - cerkev ki deluje v dobrobit vseh ljudi, ne samo nekaterih. Razen na papirju. Ampak spet smo tam, ko govorimo eno in delamo nasprotno. Na žalost. Pri RKC pa verjetno ne smemo pozabiti še protireformacije, ko so na grmadah umirali tisti, ki so samo brali sveto pismo ali ga prepisovali, na dogajanja po 2 svetovni vojni, ko je Vatikan pomagal nemškim SS oficirjem pobegniti v J. Ameriko, pa verjetno na slavno rimsko vprašanje - da je Vatikan kot neodvisna država nastal leta 1929, s sporazumom med papežem in Mussolinijem - diktatorjem in morilcem. Res, kako lepa popotnica državi, poslani od Boga.

Nazadnje uredil peterp : 09.07.2009 ob 14:12.
Staro 09.07.2009, 14:14
Pripravnik

V mojih odgovorih ne govorim o RKC.
Trditve Branhama se namreč ne ujemajo z NAJVEČJIMI INTERPRETI BIBLIJE ( ki pa so protestanti!).

Vidi se, da PETER P ne pozna problema razvoja dogem, kot ga poznajo protestantski teologi in zato ne ve in ne razume, kaj ves čas zagovarjam.

BRANHAM pa seveda tudi ni PREROK, kot trdi naš VERNIK..., ki zato, ker GA IMA ZA PREROKA, piše to, kar piše. Njegova zmota je napačen pristop v INTERPRETACIJI Razodetja.

Toliko.
Staro 09.07.2009, 18:08
Pripravnik

Citat:
...Vidi se, da PETER P ne pozna problema razvoja dogem, kot ga poznajo protestantski teologi in zato ne ve in ne razume, kaj ves čas zagovarjam......
Peterp je odlično povzel človeške dogme, ko je napisal: "Spet se je v zadeve vpletel človek, in skrivnost svetega pisma razložil po svoje." Čestitam!!
V enem stavku je brez filozofiranja zajel osnovni vzrok zablod. Dogme so namreč zablode, strup, ki ubija. Nima jih samo RKC, ampak tudi protestantske cerkve. V tem je tragika.
Do neke mere je res, da so protestanti največji interpreti Besede, kot pravi drstane8. Ampak PAZI! Samo interpreti. Branham pa je imel nekaj drugega. ni imel človeške razlage Svetega pisma. Ni imel interpretacije. Imel je Božje sporočilo, ki ga je moral prenesti ljudem.
Kdo torej lahko razlaga Sveto pismo? Samo Avtor in to je Bog. On pa vedno uporablja enaki princip: preroka. Kako, da tega nekateri ne vidijo?
Samo prerok ima tolmačenje: TAKO PRAVI GOSPOD! Slučajno je bilo zadnjemu preroku bilo ime Branham, lahko bi mu bilo ime tudi Stanko. Vendar to kar Božji prerok reče, to se dejansko zgodi - uresniči. Pri branhamu je bilo to 100 %. Na žalost nekaterih, moram reči. (vendar na moje veselje!!)
Staro 10.07.2009, 07:02
peterp Uporabnik peterp ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 79

Citat:

To sem občutil zlasti v ZDA, kjer je v vsaki večji ulici po več deset sekt... in vsaka uči drugače. Čista zmeda torej. Kristus pa je molil "da bi bili VSI ENO", kakot Ti, Oče v meni in jaz v Tebi, da bi bili popolnoma ENO." Sekte nasprotujejo tej osnovni Kristusovi volji! Narejene so po človeških željah, pristranosti in nespameti.
Ena od stvari, s katero se 100% strinjam (čeprav še nikoli nisem bil v ZDA). Ali ni zanimivo, da se je sektaštvo najbolj razmahnilo ravno tam? V ZDA npr. novi predsednik zapriseže pri bibliji, na kovancu za 1$ imajo napis "In God we trust". Po drugi strani pa dejansko zadnje čase vse slabe stvari prihajajo od tam (xxx filmi, imajo največ streljanja po šolah in drugod, imajo največ tolp preprodajalcev mamil in drugih opojnih substanc, skratka ni da ni. Orožje ni problem, dobiš ga kjerkoli in kadarkoli. In to v družbi, ki naj bi bila "najbolj demokratična" na celem svetu? Ali je to demokracija? Če je to demokracija, potem demokracije nočem! Ne želim takšne demokracije, da me lahko mimoidoči ustreli ne da bi mi povedal zakaj sem mu napoti. To ni demokracija, še manj je lahko Bogu všeč takšna demokracija (on je namreč življenje in ne smrt, ljubezen in ne sovraštvo). Zanimivo, ravno nasprotno od ameriške "demokracije". Verjamem pa tudi, da je dosti tem, ki storijo kaj takega potem žal... samo mrtvega človeka kesanje ne more obuditi. Ker smo samo ljudje - majhni in omejeni. Ob tem bi se lahko zamislil tudi ateist. Ljudem bomo dovoli vse - saj imamo vendar demokracijo, mar ne? Samo moralnih vrednot pa nimamo praktično nobenih več... Pa ne samo v ZDA, takšna mislenost se od tam že več deset let širi po celem svetu. Tam se je vse začelo, in potem razširilo po celem svetu. Na vso srečo živimo v Evropi, ki je zaenkrat še oaza miru (no, kolikor toliko). Se mi pa zdi, da bomo na koncu vseeno vsi prišli do spoznanja, da zlo (in greh) ne more prinesti dobrega konca. Samo je vprašanje, ali bo takrat že prepozno da se spremenimo.

No, hotel sem povedati samo še nekaj. Pripomba glede svete birme v RKC. Ko sem bil jaz pri birmi (cca. 20 let nazaj), se je že takrat govorilo pred birmo večinoma o darilih, kako potem ne bo potrebno več hoditi k maši in podobno... To je bilo takrat v 8. razredu. Ampak o tem so govorili med potjo k verouku, nikoli pa pri verouku. In potem je tako tudi bilo - k mladinskemu verouku je potem hodilo kvečjemu 20% tistih, ki so bili pri birmi, približno enako je bilo z obiskom maše. In potem čez 20 let... maja 2009. Sem bil pač prisoten, ko je moja nečakinja bila pri birmi. Nisem mogel verjeti, ampak otroci so se točno pred birmo, ko so se zbirali na svečanost pogovarjali ravno o tem, dobesedno tako "no, samo še tole, pa smo zaključili..." In koliko tistih, ki so prejeli dar sv. Duha bo še vedno hodilo k maši? Bo to verjetno spet tam okoli 20%... Hotel sem samo reči kaj mene pri tem moti... Tele birmance je birmal opat, pa tudi če bi jih škof bi bilo enako. Torej, človek jih birma z besedami npr. "Janez, PREJMI POTRDITEV DAR SVETEGA DUHA." Torej, ali lahko človek podeli sv. Duha? Torej, človek bo rekel, Bog bo pa izvršil njegovo voljo... ali ni bilo rečeno "sv. Duh je odločil, in mi z njim?" Sedaj pa smo mi to malo spremenili in imamo stanje, ko smo "mi odločili, in sv. Duh z nami". Tisto prvo je dejansko zapisano v SP, ampak jaz to razumem v smislu - kakor bo odločil sv. Duh, tako naj tudi bo, ljudje se bomo ravnali tako. Sliši se podobno, ampak v resnici je ravno nasprotno.

Jaz mislim, da sv. Duha lahko nekomu pošlje ali ne samo tisti, ki je sv. Duh, torej Bog. Lahko ga pošlje, ali pa tudi ne - kakor on želi. In darovi sv. Duha so: dar umnosti, dar svèta, dar moči, dar vednosti, dar pobožnosti, dar strahu božjega. Veliko birmancev (ne bom rekel da večina, ampak veliko), ki prejmejo birmo, ali bi lahko zanje rekli da so prejeli dar vednosti? ne. dar pobožnosti? tega pa še sploh ne. Dar strahu božjega? Zagotovo ne. Jaz ne vem, hočem samo reči da v praksi zanje ne bi mogli reči, da so prejeli karkšenkoli božji dar. Edini dar, ki so ga z gotovostvo prejeli je bila človeška nagrada... Za kaj že? Za lepo obnašanje morda? Saj tudi v ZDA imajo še vedno dosti katoličanov, pa tudi ne izgleda da imajo te darove. O sektah tukaj ne bi, ker gre v večini primerov tukaj samo za osebne interese "ustanoviteljev" sekt, ki s samim Bogom nimajo popolnoma nič. Ti ljudje bi prodali dušo najboljšemu ponudniku, ker po moje ti ljudje ne verjamejo v Boga, ki dobro plačuje in hudo kaznuje... In če se potem npr. vodja neke sekte v ZDA zapre skupaj z drugimi "somišljeniki" v nek prostor, zunaj pa policija, se raje ubije in mogoče še koga zraven, kot preda. Res svetopisemsko, ni kaj. Ampak to bilo je napovedano v SP:

V poslednjih dneh se bodo namreč pomnožili krivi preroki in kvarljivci. Jagnjeta se bodo spreminjala v volkove in ljubezen se bo sprevrgla v sovraštvo. Ker bo narastla hudobija, bodo ljudje drug drugega sovražili, preganjali in izdajali; in takrat se bo pojavil zapeljivec sveta, kakor da bi bil Sin Božji. Delal bo znamenja in čudeže in zemlja bo dana v njegove roke in izvršil bo hudodelstva, kakršnih ni bilo od začetka sveta. Takrat bo ves človeški rod vstopil v ogenj preizkušnje in mnogi se bodo pohujšali in se pogubili; tisti pa, ki bodo vztrajali v svoji veri, bodo rešeni tudi iz samega groba. In takrat se bodo prikazala znamenja resnice: najprej znamenje odprtih nebes, potem znamenje doneče trombe in kot tretje znamenje vstajenja mrtvih. Seveda ne vseh, ampak kakor je bilo rečeno: »Prišel bo Gospod in z njim vsi sveti.« Takrat bo svet videl Gospoda, ki bo prišel na oblakih neba.

Tragično se mi zdi, da smo tako na meji resnice in laži. Za neko stvar smo sveto prepričani da je res, ampak v resnici morda ni. Ne samo da je drugačna, je njeno čisto nasprotje. Kdorkoli bi v resnici prejel sv. Duha, in bi imel dar umnosti bi zagotovo vedel kakšna je resnica (recimo katera od veroizpovedi je prava, če je sploh kakšna). Jaz in tisti, ki pa tega daru nimamo pa lahko samo domnevamo. Pri tem pa lahko računamo le na našo skromno logiko, kolikor je pač premoremo. Ja, tudi jaz sem birman in ne verjamem, da imam darove sv. Duha. Ker nisem čisto prepričan, kaj je res in kaj ne. Domnevam že, nisem pa prepričan. Še vedno iščem odgovore. Morda jih najdem, morda jih tudi ne najdem, ne vem. Sem pa prepričan, da smo čisto na koncu poti te civilizacije... tako na koncu, da bolj ne bi mogli biti. Za dan in uro ne ve nihče, je pa zelo, zelo blizu. Morda nekaj 10 let? Za dan lahko le ugibamo, ker jo pozna samo Bog oče, še Bog sin jo ne pozna... ampak točen dan za nas niti ni pomemben, vemo le da je čedalje bližje. Sicer pa imamo lahko tudi danes prometno nesrečo, in lahko je že danes za nas poslednji dan. Samo vsa znamenja, ki se bodo dogajala ob koncu "tega" sveta so se že zgodila oz. se že dogajajo... samo slepi tega ne vidijo. Ali ne gledamo, pa ne vidimo in ali ne poslušamo, pa ne slišimo? Poslušajmo in glejmo, morda se nam odprejo oči...

Nazadnje uredil peterp : 10.07.2009 ob 07:28.
Staro 11.07.2009, 11:17
Pripravnik

TO SI ZAPISAL VERNIK:
Dogme so namreč zablode, strup, ki ubija. Nima jih samo RKC, ampak tudi protestantske cerkve. V tem je tragika.
Do neke mere je res, da so protestanti največji interpreti Besede, kot pravi drstane8. Ampak PAZI! Samo interpreti. Branham pa je imel nekaj drugega. ni imel človeške razlage Svetega pisma. Ni imel interpretacije. Imel je Božje sporočilo, ki ga je moral prenesti ljudem.

IZ tega, kar si napisal sklepam, Vernik, da ne poznaš niti osnov interpretacije Biblije. In tu seveda ni kaj razpravljati! Kdor ne pozna, ne more...

W. Branham NI PREROK, ampak zgolj sektaš. V Tvojih trditvah, da je prerok in da je res, kar sektaši, JE RAVNO TVOJA OSNOVNA ZMOTA, Vernik.

Če bi se ti res soočil s tem, kar je krščanska zgodovina in razvoj dogem, potem bi morda uvidel tudi delo Duha. KEr pa tega ne uvidiš, si IZVEN CERKVA in ravno zato si PRISILJEN DRŽATI SE Branhama tako kot EDINE zelene veje.

Brez njega bi lahko bral vse, kar je napisano o interpretaciji, teologiji... zgodovini dogem itd. itd. Tako ti pa ostane samo en sektaš. Vse drugo PA MORAŠ ZAVRAČATI. Tu tiči ves Tvoj problem, vernik.
Konec koncev ti ne gre ne za Božjo Besedo, ne za verovanje, ne za krščanstvo, ne za delo Duha v njem, za zgodovinski razvoj itd. Vse si reduciral na sektašenje W. Branhama... kot bi samo on (po 1900 letih imel Duha, samo on EDINO RAZLAGO, SAMO ON pot ODREŠENJA NEVESTE... SAmo On, W. Branham.
Oprosti, da nekoliko karikiram, ampak taka vera, dragi vernik, me res ne zanima. Še manj pa nek sektaš in SEKTE NA SPLOH. Kaj naj pa dajo? V čem naj koristijo?

Najini bralci pa naj presodijo sami, koliko je tvoje stališče kritično in samokritično...
Staro 11.07.2009, 14:25
Pripravnik

Citat:
... kot bi samo on (po 1900 letih imel Duha, samo on EDINO RAZLAGO, SAMO ON pot ODREŠENJA NEVESTE... SAmo On, W. Branham. .....
Ne gre za to, da bi imel on, Branham razlago. Gre za to da je Bog dal tolmačenje svoje Besede. Kako? Tako kot skozi vso zgodovino. Preko preroka. Poglej vso Sveto pismo in se prepričaj. Uporabljal je samo preroka. Mar ne govori Bog tako: ...Zdaj pa pojdi; s tvojimi usti bom in te bom učil, kaj moraš govoriti....«
In mar ni dejal preroku: "....Glej, svoje besede polagam v tvoja usta. Glej, postavljam te ta dan nad narode in kraljestva, da ruješ in podiraš, da uničuješ in rušiš, da zidaš in sadiš..."

Prerok enostavno mora govoriti Božje besede. Tudi z Branhamom je bilo tako. Moral je ponavljati to, kar je narekoval Bog. Seveda je res, da to ni ugajalo velikim in malim denominacijam. Te ustanove pač niso v skladu z Božjim načrtom. On jih sicer dopušča, vendar bodo sedaj ob koncu časov zvezane v ljulkin snop in vržene v ogenj. Zveza med njimi pa je ekumensko gibanje. To jih povezuje in to bo povezalo vse tik pred koncem. Kako, da ne vidite tega, če proučujete Besedo? Mar ne vidite, da se mora vse združiti v skupine in v zveze?

Svetovno gospodarstvo se združuje, vojaške zveze se širijo, EU se širi na prvotno Rimsko velikost, kot je bilo v času Jezusa, Rusija, severni kralj, mora zbrati 10 kraljev, da dobijo kraljestvo za eno uro. Sedem jih že ima, manjkajo mu še trije. Napetost proti Jeruzalemu in Izraelcih narašča. To mora biti tako, da se vsa scena pripravi za napad na Jeruzalem in s tem se začne Harmagedonska bitka. Ali ne vidite upada vrednosti in moči delnic, ki jih imajo v rokah Judje? Ali ne vidite, kako Amerika pada na kolena pred RKC. Ali ne vidite, kdo ima največje zaloge zlata? Kje je sedaj svobodna versko neodvisna država Amerika?
Vi pa izgubljate energijo z dokazovanjem, ali je bil Branham sektaš ali ne. To sploh ni več bistveno. Bistveno je sedaj v tem trenutku slišati glas Boga. Ali sem zaman predstavil celotni odlomek Izakove poroke na tem forumu? Kdor ima ušesa naj sliši.

Ali ne vidite kdo je postavil sedanjega ameriškega predsednika? Hollywood. On ga je postavil. Hollywood. In to je leglo sodomskih in gomorskih duhov. Golota, perverzija, homoseksoalnost, razvrat, bigamija, prevare, .... In to gre po vsem svetu. Zato je Jezus Kristus dejal: "....toda na dan, ko je šel Lot iz Sódome, sta padala z neba ogenj in žveplo in vse pokončala. Takó bo tudi na dan, ko se bo razodel Sin človekov....." In Sin človekov se je razodel. Ali ne vidite tega?? Branham je bil njegov 2. predhodnik, tako kot Janez Krstnik Jezusov 1. predhodnik. In to piše v SP: "...Glejte, pošljem vam Elija, preroka, preden pride GOSPODOV dan, veliki in strašni..."

Nazadnje uredil Vernik : 11.07.2009 ob 20:22.
Staro 12.07.2009, 14:18
Pripravnik

Vernik, zapisal si:

Ne gre za to, da bi imel on, Branham razlago. Gre za to da je Bog dal tolmačenje svoje Besede. Kako? Tako kot skozi vso zgodovino. Preko preroka. Poglej vso Sveto pismo in se prepričaj. Uporabljal je samo preroka.

No vidiš, na tem mestu se vidi, da ne razumeš, kaj pomeni interpretacija Biblije. Pa tudi to se vidi, da GA IMAŠ za PREROKA, Branhama, čeprav ni prerok.

INTERPRETACIJA BIBLIJE NI PREROKOVANJE preroka. Kajti, kot vsa besedila, tako je tudi preroška besedila potrebno interpretirati - in to ne pomeni prerokovati. Gre za povsem različne diskurze.

TRDITI, da je Branham PREROK, ker razlaga to ali ono biblično knjigo je absurd, ki ne prenese nobene znanstvene preverbe in je v opreki z vsem, kar pomeni razlago.

To, da citira ta ali oni stavek (navadno iztrgan iz konteksta, kar je - mimogrede - nedopustno) in "razlaga" neko novo štorijo, ne pomeni NE PREROKOVANJA in NE INTERPRETACIJE v skladu z besedili, ki jih citira. Besedila imajo svoje literarne vrste in v skladu s tem - in še z marsičem drugim, kar ne bom navajal - največji interpreti RAZLAGAJO. Pri tem pa nič ne prerokujejo, da se razumemo.

BRanham NI INTERPRET, ker ni imel nobenih informacij o tem, kaj je dejansko razlaga. Še manj pa je prerok, ker Biblije ne razlagamo s preroštvi. To, kar je v njej zapisano "kot znamenje časov" pa čisto gotovo ni dejanje, KI BI BILO V RAZLAGI nekega sektaša, ki so ga njegovi izobčili zaradi krivoverstev, ki jih je trosil v posameznih krajevnih skupnostih, dokler je smel v njih pridigati. Sektaš, ki je še krivoverec, nima komu kaj pridigati! Znamenja časov nikoli niso bila in ne bodo kako preroštvo v branhamovskem pomenu besede. Nikoli. Še manj pa bi bila to znamenja, ki jih nek Branham razume kot samo NJEMU, "kot nekemu zadnjemu preroku", kot praviš, dano razumevanje. Absurd kaj takega verjeti.

Vernik, na ta način, kot pišeš vse doslej ne boš mogel ničesar NIKOLI dokazati. To, kar bi se navidez ujemalo s kakšnim dogajanjem v svetu, ki ga citiraš, ni preroštvo in tudi ni razlaga. Žal.
Branham vedno ostane zgolj v svoji sektaški branhamovščini.

Pa dobro se imej, Vernik.

Nazadnje uredil drstane8 : 12.07.2009 ob 14:24.
Staro 12.07.2009, 19:11
Pripravnik

Gospod Stane, mislim da morate najprej vprašati, ali po Pismu sploh mora priti kakšen prerok. Verjetno je to osnovni problem vašega verovanja. Tu je temelj, na katerem lahko padete. Ne vem, če vi in ostali vaši verniki sploh verjamete, da Sveto pismo predvideva prihod preroka pred Kristusovim 2. prihodom. Če verjamete, zakaj ga torej ne sprejmete? Če pa ne verjamete, pa torej ne verjamete Svetemu pismu in ste itak izvem Besede ter vas nič ne bo prepričalo. Gotovo veste, da celo Izraelci pričakujejo preroka.
Glede interpretov: nihče ne more biti interpret Božje Besede. Ne človek, ne Božji angel, ne človeška institucija, skratka NIHČE.
Samo Bog lahko interpretira SEBE, če že govorimo o interpretaciji (čeprav to ni pravi izraz). Človek je to poizkušal in je naredil religijo in tega. Kaj potem nastane je lepo opisal peterp v svojih prispevkih - nastane samo zmešnjava. In to, kar govori o birmi je res.

Nazadnje uredil Vernik : 12.07.2009 ob 19:20.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:36.