Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 05.08.2009, 19:32
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Citat:
Objavil-a s@ma_j@ma Prikaži sporočila
A, protestanti ? Kateri pa ? Slišim, da je veliko vrst protestantov ?
Kako pa so ljubili Božjo besedo?!!!
Da, veliko vrst je protestantov. Kateri so pravi? Tisti, ki so šli za Božjo Besedo. Resnični razvoj vernika bi moral biti takšen: Iz katoličana – luteran,- nato metodist , - nato binkoštnik in nato Kristusova Nevesta. Naštel sem seveda glavne mejnike napredka. Kako ljubiš Božjo Besedo? Tako, da jo sprejmeš točno takšno, kot je v tem trenutku. Ne smeš ostati v preteklosti. Pravi vernik vedno hodi naprej. Katoličani so jo ljubili, vendar so obstali ter jo še danes ljubijo takšno, kot je bila nekoč. Obstali so. Isto so naredili luterani. Najprej so stopili korak naprej, nato pa so prav tako obstali. In vsaka naslednja denominacija je stopila korak z Resnico naprej, nato pa obstala. To se je zgodilo v roku 3 let po nastanku vsake nove smeri. Zadnji so bili binkoštniki. Po nekaj letih napredovanja so obstali. Če bi šli naprej, bi postali Nevesta. Hoditi za Božjo Besedo. To pomeni ljubiti jo. Naš cilj pa je postati Kristusova Nevesta. Mi moramo rasti.
Tudi posameznik mora rasti. Poglej 2. Petrovo 1,5-7: Prav zato prispevajte vso vnemo in tako dodajte vaši veri krepost, kreposti spoznanje, spoznanju samoobvladanje, samoobvladanju stanovitnost, stanovitnosti pravo pobožnost, pravi pobožnosti bratoljubje, bratoljubju ljubezen.
Vaš temelj je VERA. Na ta temelj izgrajujete sedem lastnosti. Zadnja je LJUBEZEN. To pa je Kristus. Ko to dosežete, postanete podoba popolnega človeka – To je NEVESTA Jezusa Kristusa. To je torej rast.

Citat:
Kdo je ta Branham - v Svetem pismu ga ne najdem ?
Njegovega imena res ni najti v SP. Ampak on je glasnik 7. Dobe. Razodetje 2 in 3 opisujeta sedem cerkva. To so simboli za 7 dob. Te dobe so EFEZ , SMIRNA, PERGAM, TIATIRA, SARDE, FILADELFIJA in LAODIKEJA. Predstavnik vsake dobe je en glasnik. To so bili Pavel, Irinej, Martin, Columbo, Luther, Wesley in Branham.
Pavel je prvi, Branham pa zadnji prerok v ciklusu. Zato pravi v Razodetju jaz sem alfa in omega. Kje vidimo Branhama? Vidimo ga v Eliji. Ta Elijin duh prihaja v zgodovini petkrat. Prvič je bil na starozaveznem preroku Eliji, drugič na Elizeju, tretjič na Janezu Krstniku pred Jezusovim prvim prihodom in sedaj četrtič na preroku Branhamu v sedmi dobi. Peti prihod pa je na eno izmed prič iz Razodetja 11.
Pred drugim prihodom našega Gospoda torej mora priti Elija (oz. prerok z Eijevim duhom), zaradi obnove v cerkvi. O tem govori Malahija 4:5:Glejte, pošljem vam Elija, preroka, preden pride Gospodov dan, veliki in strašni. Obrnil bo srce očetov k otrokom in srce otrok k očetom, da ne pridem in ne udarim dežele s prekletstvom.”
Prerok Branham je tudi dejansko glasnik iz Razodetja 10:7 , ter je bil eden in isti kot iz Malahija 4:5-6. V naravnem smislu je enak Eliji in Janezu Krstniku. Prva dva nista bila povezana z uveljavljenimi religijskimi šolami svojega časa. Tudi Branham ni bil. Oba prva preroka sta bila človeka puščave. Tako se je tudi Branham gibal ter delal večinoma v naravi. Oba prva preroka sta delovala le, ko sta imela dano besedo po principu “Tako pravi Gospod,” in to neposredno od Boga po razodetju. Oba sta grajala takratne religijske zakone in voditelje svojega časa. Toda ne samo to, grajala sta vse nepoštene in tiste, ki so druge vodili v nepoštenje. In pazite, oba sta prerokovala mnogo zoper nemoralne žene in njihova pota. Starozavezni Elija je vpil zoper Jezabelo, ki se je poročila s takratnim kraljem Ahabom in Janez Krstnik je grajal Herodiado, Filipovo ženo. Enako je delal Branham. Samo imena oseb so druga.
Najlepše pa je to videti v Razodetju 10:7: “V dneh, ko se bo oglasil sedmi angel in zatrobil, se bo dovršila Božja skrivnost, kakor jo je Bog oznanil svojim služabnikom prerokom.”
Pazimo sedaj. To 10. poglavje govori o dveh angelih. Prvi angel je sam Jezus Kristus, drugi angel pa je samo glasnik – človek. Ne smemo ga zamenjati s sedmimi angeli s trobentami, ki se vključujejo že od 8. poglavja naprej. Torej ta oseba, ki je v tej vrstici King James verzije prevoda Biblije imenovana “angel,” NI nebeško bitje. Šesti angel s trobento, ki zatrobi, ki je nebeško bitje, se nahaja v Razodetju 9:13 . Sedmi angel s trobento je v Razodetju 11:15. Ta angel v Razodetju 10:7, pa je glasnik sedme dobe in je človek. Upam, da je to jasno, drugače si preberite celotna poglavja Razodetja 8, 9, 10 in 11. Ta človek mora prinesti sporočilo od Boga in njegovo sporočilo ter služba bosta dovršila Božjo skrivnost, kakor je Bog oznanil Svojim služabnikom, prerokom. Bog je obravnaval tega zadnjega glasnika kot preroka, KER ON JE BIL PREROK. V prvi dobi je bil to Pavle in tudi zadnja doba ima prav tako svojega. Bog vedno prej opozarja svoje ljudstvo. To je njegov princip delovanja. Tako pravi tudi starozavezni Amos 3:6-7: “Če zatrobi rog v mestu, mar se ljudstvo ne prestraši? Če se v mestu dogodi kaj hudega, mar tega ne stori Gospod? Da, Gospod ne stori ničesar, ne da bi svoje skrivnosti razodel svojim služabnikom prerokom.” Čudovito!

Citat:
Navedi mi prosim te povezave !
Te povezave sem malo opisal zgoraj.

Citat:
Tamuz - Tudi tega ne najdem v Svetem pismu ???
Primer je opisan v Ezekielu 8,14-15

Nazadnje uredil Vernik : 05.08.2009 ob 19:54.
Staro 05.08.2009, 19:49
Pripravnik

Citat:
Navedi mi prosim te povezave !

Sploh te ne razumem...... preveč zgoščeno pišeš, kot da jaz vse to že vem !!!
Glede povezave bom podal en primer:

Poglejmo, kaj pravzaprav Sveto pismo govori o ljubezni? Preberimo odlomek iz 1. pisma Korinčanom, kjer apostol Pavel piše te znamenite besede: »Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva je ljubezen, ni nevoščljiva, ljubezen se ne ponaša, se ne napihuje, ni brezobzirna, ne išče svojega, ne da se razdražiti, ne misli hudega. Ne veseli se krivice, veseli pa se resnice. Vse prenaša, vse veruje, vse upa, vse prestane. Ljubezen nikoli ne mine(1.Kor 13,4-8)
Na drugem mestu nam Pismo konkretno pove, kdo je Ljubezen. Apostol v 1. Janezovem pismu med drugim govori: »Kdor ne ljubi, Boga ni spoznal, kajti Bog je Ljubezen.« (1.Jan 4,8)
Bog je ljubezen. Zato lahko v Pavlovih verzih upravičeno namesto besede Ljubezen vstavimo besedo Bog. Nič ne bomo storili narobe. Tako dobimo opis Boga, ki ga še nismo brali. Takole lahko beremo:
»Bog je potrpežljiv, Bog je dobrotljiv, ni nevoščljiv, Bog se ne ponaša, se ne napihuje, ni brezobziren, ne išče svojega, ne da se razdražiti, ne misli hudega. Ne veseli se krivice, veseli pa se resnice. Vse prenaša, vse veruje, vse upa, vse prestane. Bog nikoli ne mine

Vse to je torej Bog. Marsikdo take podobe Boga še ne pozna.
Podobno zamenjavo poizkusimo narediti z besedilom pesmi »Vjeruj u ljubav« in poglejmo, zakaj je vsebina te pesmi nekaj posebnega. Originalno besedilo se glasi takole:
Vjeruj u ljubav, jer ljubav je sve.
Vjeruj u ljubav, ne živi bez nje.
Vjeruj u ljubav i sačuvaj nju.
Vjeruj u ljubav, u dobru i zlu.

Daj mi svoju ruku sad, neka ljubav veže nas.
Daj mi svoju ruku sad, kao rijedak cvjet.
Daj mi svoju ruku sad, prava ljubav je uz nas.
Nek nas vodi u sretniji svijet ....

Jaz sem besedilo prevedel v slovenščino in nato zamenjal besedico ljubezen z besedo Bog. Tako sem dobil novo besedilo, ki se glasi takole:
Verjemi v Boga, ker Bog je vse.
Verjemi v Boga, ne živi brez njega.
Verjemi v Boga in ga ohrani.
Verjemi v Boga, v dobrem in slabem.

Sedaj mi daj svojo roko, naj naju Bog povezuje.
Sedaj mi daj svojo roko, kot redek cvet.
Sedaj mi daj svojo roko, resnični Bog je z nama.
Naj naju popelje v srečnejši svet.

Meni je to besedilo zelo všeč. Zdi se mi, da zveni kot prošnja, kot povabilo, naj verjamemo v Boga. Celotna prva polovica pesmi je namenjeno izključno temu. Prosi nas, naj nikakor ne živimo brez njega, ker nas bo popeljal v boljši, srečnejši svet. Pa če bo še tako hudo verjeti. In kateri je ta svet, ki ga ima v mislih? To je Milenij, ki ga Sveto pismo večkrat omenja. Torej, naj se nam godi dobro ali slabo, ohranimo Boga v naših srcih. Človeško dušo to besedilo zelo prevzame, ker v bistvu ne opisuje zemeljske ljubezni med dvema zaljubljencema, temveč Božjo ljubezen do človeka. Na prvi pogled je seveda to skrito. Tudi v svetopisemskem besedilu bi te besede lahko našli. Primerjajmo posamezne verze.

Verjemi v Boga,

Verjemi v Boga. Janez 14,1: »…Vaše srce naj se ne vznemirja. Verujete v Boga, tudi vame verujte

…. ker Bog je vse

On je vse, ker napolnjuje vso stvarstvo. Efežanom 4,10: »On, ki se je spustil, je isti, ki se je vzdignil čez vsa nebesa, da bi napolnil vse.« Ali pa 1. Janezovo 3,20: »…saj je Bog večji od našega srca in spoznava vse.« 1. Korinčanom 15,28: »….. da bo Bog vse v vsem.« To je nekaj odlomkov na temo prvega verza, sedaj pa poglejmo naprej:

… ne živi brez Njega.

Človek ne more obstati in živeti brez Njega. Tudi če ne verjamemo vanj, ne moremo obstajati brez njega. Efežanom 2,12-14: »…Bili ste brez upanja in v svetu brez Boga. Zdaj pa ste v Kristusu Jezusu vi, ki ste bili nekoč oddaljeni, postali po Kristusovi krvi bližnji. Kajti on je naš mir …«

…… in Ga ohrani.

Če ohraniš vero v srcu, ohraniš Boga v sebi. Rimljanom 14,22: »…Vero, ki jo imaš, ohrani zase pred Bogom.«

Verjemi v Boga, v dobrem in slabem.

Filipljanom 4,11: »….saj sem se navadil, da sem zadovoljen v vsakršnem položaju.« Psalm 25,13: »…Njegova duša vztraja v dobrem, njegov zarod bo podedoval deželo.« V kakšnih razmerah moramo vztrajati, nam povedo vrstice iz 2. Korinčanom 6,8: »…v slavi in sramoti, na slabem in dobrem glasu, kakor zapeljevalci, a vendar resnični…«

Sedaj mi daj svojo roko, naj naju Bog povezuje.

Bog vse povezuje. Modrosti 1,7: »Da, Gospodov duh prežema ves svet, in ker povezuje vse stvarstvo, ujame vsak glas.« Kološanom 2,19: »…iz katere se po sklepnih vezeh hrani in povezuje celotno telo in tako uspeva v Božji rasti

Sedaj mi daj svojo roko, kot redek cvet.

Cvet kot simbol nežnosti in čistosti. Sirah 26,19: »Otrok, ohrani zdrav cvet svoje mladosti in svoje moči ne razdajaj tujcem.« Redek cvet, redka šaronska roža z lepim vonjem, simbol Kristusa. Visoka pesem: 2,1: »Šarónska narcisa sem, dolinska lilija.« Ljubezen iz Visoke pesmi: 2,2: »Kakor lilija med robidami, taka je moja draga med mladenkami.« Spodbuda iz vrstic Siraha 39,13: »…in brstite kakor vrtnica, ki raste ob potoku

Sedaj mi daj svojo roko, resnični Bog je z nama.

Ti verzi so kot izrečene besede na poti v Emaus, ko se je Jezus Kristus približal učencema. Tako pravi v Luki 24,29: »Ostani z nama, kajti proti večeru gre in dan se je že nagnil,«…in točno tako, kot pravi Pismo v Mateju 1,23: »…imenovali ga bodo Emanuel, kar v prevodu pomeni Bog z nami.« Koga bi se torej lahko bali, ko je Bog z nami. Psalm 46,12: »GOSPOD nad vojskami je z nami,….« in velike obljube odzvanjajo v 2. Kroniški 32,8: »…z nami pa je GOSPOD, naš Bog, da nam pomaga in vodi naše boje

Naj naju popelje v srečnejši svet.

Ta obljuba ne velja samo za naju, Bog jih ima pripravljene za vse, ki verjamejo v njegovo Besedo. Jaz vem, da so njegove obljube resnične. In to so največje obljube, ki stojijo v Svetem pismu. To je povabilo v novi srečnejši svet. To je Milenij – ki je opisan kot tisoč letno kraljestvo in nato kot novo Nebo in nova zemlja. Tam je naš cilj. Celotno Pismo nas vodi proti njemu. Navedel bom samo nekaj citatov, ker bom še zagotovo veliko pisal o njih. 2. Petrovo 3,13: »Mi pa po njegovi obljubi pričakujemo nova nebesa in novo zemljo, v katerih biva pravičnost.« Ali pa Izaija 66,22: »Kajti kakor novo nebo in nova zemlja, ki ju narejam, da stojita pred menoj, govori GOSPOD, tako bosta stali vaše potomstvo in vaše ime.« In vrhunec iz Razodetja 21,1: »Nato sem videl novo nebo in novo zemljo. Kajti prvo nebo in prva zemlja sta izginila in morja ni bilo več.«
Presodite sami, ali je Sveto pismo že bilo del vašega življenja, ko ste vsaj v mislih spremljali melodijo pesmi Vjeruj u ljubav. Če pa ste jo prepevali na glas, je to kot molitev….
Staro 05.08.2009, 21:18
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

REŠITEV sveta je v Gospodovi krvi, preliti za vse. "Kdor bo veroval in bo krščen, bo zveličan..."
Samo ena cena je plačana za rešenje sveta. "In tisti, ki boste v mojem nauku vztrajali, boste spoznali resnico in resnica vas bo osvobodila", je povedal Gospod. Vogelni kamen je torej Kristus Gospod!

Cerkvam ni potrebno nikakršnih sekt. Te so zgolj človeška neumnost. Sem sodi tudi W. Branham.

Samo v Gospodu je rešitev. Ko torej beremo Besedo, prosimo moči Duha, "ki vodi v vso resnico".

Že Reformatorji (C, L. Z.) so zato predočili svoja načela: Sola SCRIPTURA, SOLA FIDE, SOLA GRATIA. To so jasna načela za vsakega, ki veruje.
Kar pa zadeva Gospodov nauk v evangeliju, je ves izražen v besedi Ljubi Boga... ljubi bližnjega. "Izpolnitev Postave je torej ljubezen", je jasno pisano. To more v veri sprejeti in doumeti čisto vsak.

Ne dajte se torej zavajati od sekt in sektašev. Nič ne koristi.

Nazadnje uredil drstane8 : 05.08.2009 ob 21:24.
Staro 07.08.2009, 17:40
s@ma_j@ma Uporabnik s@ma_j@ma ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce s@ma_j@ma
Član od: May 2007
Sporočila: 146

Joj, Vernik to je preveč za brat. Samo povzetek tega mi napravi, prosim - pa še očala me malo zafrkavajo.
Staro 07.08.2009, 17:45
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
REŠITEV sveta je v Gospodovi krvi, preliti za vse. "Kdor bo veroval in bo krščen, bo zveličan..."
Samo ena cena je plačana za rešenje sveta. "In tisti, ki boste v mojem nauku vztrajali, boste spoznali resnico in resnica vas bo osvobodila", je povedal Gospod. Vogelni kamen je torej Kristus Gospod!

Cerkvam ni potrebno nikakršnih sekt. Te so zgolj človeška neumnost. Sem sodi tudi W. Branham.

Samo v Gospodu je rešitev. Ko torej beremo Besedo, prosimo moči Duha, "ki vodi v vso resnico".

Že Reformatorji (C, L. Z.) so zato predočili svoja načela: Sola SCRIPTURA, SOLA FIDE, SOLA GRATIA. To so jasna načela za vsakega, ki veruje.
Kar pa zadeva Gospodov nauk v evangeliju, je ves izražen v besedi Ljubi Boga... ljubi bližnjega. "Izpolnitev Postave je torej ljubezen", je jasno pisano. To more v veri sprejeti in doumeti čisto vsak.

Ne dajte se torej zavajati od sekt in sektašev. Nič ne koristi.
Mi lahko poveš, kaj pomenijo črke C., L. in Z. ?
Pa če smem prositi še za pomen besed: "Sola SCRIPTURA, SOLA FIDE in SOLA GRATIA"

Pa brez zamere, prosim!
Staro 08.08.2009, 08:27
Kal-El Uporabnik Kal-El ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Kal-El
Sporočila: 158

a pol ste zdejle ob tem neurju vlekli čolne na pohorje???
Staro 08.08.2009, 20:00
Pripravnik

Citat:
Mi lahko poveš, kaj pomenijo črke C., L. in Z. ?
Pa če smem prositi še za pomen besed: "Sola SCRIPTURA, SOLA FIDE in SOLA GRATIA"

Pa brez zamere, prosim!
Začetnice C.L. Z. so začetnice treh velikih reformatorjev. Gre za CALVINA, Lutra in ZWINGLIJA, tri velike teologe, ki so - ob vsej dobri volji - želeli prenovo Cerkve v svojem prelomnem času.

Tri načela, ki jih je reformacija tako rekoč povzela v svoji reformatorski vnemi pa so
SAMO PISMO, SAMO VERA, SAMO MILOST. Dejansko gre za trdna teološka načela krščanstva in Cerkva, da v reformnem procesu upoštevamo BIBLIJO kot temelj prenove, milost pa kot temelj opravičenja, po veri.
Skratka zelo transparentne stvari, ki so znane že od 16. stoletja dalje.
Lep pozdrav.
Staro 09.08.2009, 16:59
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
Začetnice C.L. Z. so začetnice treh velikih reformatorjev. Gre za CALVINA, Lutra in ZWINGLIJA, tri velike teologe, ki so - ob vsej dobri volji - želeli prenovo Cerkve v svojem prelomnem času.

Tri načela, ki jih je reformacija tako rekoč povzela v svoji reformatorski vnemi pa so
SAMO PISMO, SAMO VERA, SAMO MILOST. Dejansko gre za trdna teološka načela krščanstva in Cerkva, da v reformnem procesu upoštevamo BIBLIJO kot temelj prenove, milost pa kot temelj opravičenja, po veri.
Skratka zelo transparentne stvari, ki so znane že od 16. stoletja dalje.
Lep pozdrav.
Citat:
želeli prenovo Cerkve v svojem prelomnem času.
Zakaj pa ?
Citat:
Tega pa ne poznam - pa zelo transparentne - ne poznam.
Staro 09.08.2009, 19:47
Pripravnik

Citat:
....Zakaj pa ?....
Všeč mi je, kako razmišljaš s@ma_j@ma.
Bog je preko Branhama povedal, da je z denominacijami nekaj hudo narobe. Vodstvo cerkva in razna učiteljstva sicer trdijo, da vse delajo pod vodstvom Svetega Duha. Če bi bilo to res, zakaj potem reformacija. In to ne reformacija v malenkostih, temveč reformacija v samih temeljih verovanja.
Vemo pa, da se Bog ne spreminja. Ne spreminja tudi svoje poti. Cerkve pa se ves čas skozi stoletja spreminjajo in se prilagajajo napedovanju znanosti. Kakšna bedna slika. Potem pa oni pravijo, da je to samo duhovna rast. Če bi bila duhovna rast, potem ne bi bilo toliko ubitih nasprotnikov. Res ni čudno, da je toliko ateistov.

Nazadnje uredil Vernik : 09.08.2009 ob 19:50.
Staro 10.08.2009, 09:03
Pripravnik

VERNIK, spet narobe učiš!
Branham ne pomeni NIČ. To je prvo. Pri tebi pa je kar PREROK.
Cerkve imajo zgodovino, tako kot medicina, ali katera koli človeška dejavnost. In tudi reformacija je del te zgodovine. Nič drugega.
Ti seveda ne pripadaš NOBENI CERKVI, ker ne doumeš enostavnega dejstva, da je Kristus prišel kot rešenik na ta SVET, za vse ljudi. To je pravilen nauk. In zato je njegov evangelij, oznanilo na zemlji vedno nekaj zgodovinskega.
Ti vernik pa, kot praviš in si zapisal(!), temu procesu Gospoda ne pripadaš. Dejal si, "da te vodi Bog". Kakšna zmota! V večji zmoti pa res ne moreš živeti. To kar počneš je čisto navaden solipsizem v najhujšem pomenu besede. Zato tudi kritiziraš na vse strani, ker pač NISI NIKJER! Če bi bili apostoli taki, potem bi jih Gospod ne mogel pošiljat... nikamor. Toda rekel jim je "POJDITE in učite vse narode in krščujte jih v ime Očeta in Sina in Duha.... kdor bo veroval in bo krščen bo zveličan."

To velja za vse čase. Le zate ne, kot praviš. Pač, kakor hočeš, vendar pa ne trapi ljudi z nekim W. Branhamom, ki je sektaš od sektašev in sploh nikoli ni vedel kaj je Cerkev - Kristusova nevesta. Nikoli!

Nazadnje uredil drstane8 : 10.08.2009 ob 09:05.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:14.