Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 29.03.2009, 16:27
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752
Privzeto wireless router-pomoc pri nakupu

Kupujem brezzicni router. Gledam nizji cenovni razred iz razloga, ker ne potrebujem popolnoma nicesar kar se tice posebnih nastavitev. Le dhcp in moznost odpiranja portov, kar pa mislim da imajo vsi osnovni.

Rad bi le neko stabilnost, da mi nebo metalo povezave na 10 minut vn in pa nek soliden domet, da nebo tezav ce bom "za 2 steni oddaljen".
Za neko solidno ceno.

Pa me zanima, ce bom s tem trofil kar iscem:
http://www.mimovrste.com/artikel/114...l-wr642g-108mb

Seveda sem pomislil na legendarnega Linksys WRT54GL. Ampak mi je v bistvu ze predrag za to, kar iscem. In kot sem rekel, ne potrebujem nekih posebnih konfiguracij.
Staro 30.03.2009, 22:19
geekman Uporabnik geekman ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Naslov: Dragomer
Sporočila: 69
Privzeto Re: wireless router-pomoc pri nakupu

V redu bo...
ali pa netgear v tem razredu je tudi ok, samo so s teli kar bolje obnesli...

Life is not a beeatch, it's only us faaking it.
Staro 31.03.2009, 10:42
Šmek Uporabnik Šmek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Šmek
Član od: Oct 2007
Sporočila: 177

Ravno takega sem kupil mesec dni nazaj. Prvenstveno zaradi wireless opcije, ki sem jo rabil za priklop PS3 na omrežje..

Zaenkrat sem brez pripomb, vse dela brez problema, 'out of the box', bi se reklo.. Pa sem čez router vezal tako kišto PC, kot PS3 in notebooka... Ekstra zadovoljen; je pa res da, tako kot ti, nisem zahteven uporabnik in zadevo rabim samo za osnovno uporabo - povezat par elementov na net... Z določenimi manjšimi modifikacijami na routerju, predvsem zaradi torrentov.

Vsekakor dober nakup. Priporočam!

EDIT: kupil sem ga pa ravno pri linkanem podjetju.. ustrezalo, ker imajo osebni prevzem, pa mi je glih na poti iz službe..

Nazadnje uredil Šmek : 31.03.2009 ob 10:44.
Staro 01.04.2009, 01:09
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Šmek Prikaži sporočila
Ravno takega sem kupil mesec dni nazaj. Prvenstveno zaradi wireless opcije, ki sem jo rabil za priklop PS3 na omrežje..

Zaenkrat sem brez pripomb, vse dela brez problema, 'out of the box', bi se reklo.. Pa sem čez router vezal tako kišto PC, kot PS3 in notebooka... Ekstra zadovoljen; je pa res da, tako kot ti, nisem zahteven uporabnik in zadevo rabim samo za osnovno uporabo - povezat par elementov na net... Z določenimi manjšimi modifikacijami na routerju, predvsem zaradi torrentov.

Vsekakor dober nakup. Priporočam!

EDIT: kupil sem ga pa ravno pri linkanem podjetju.. ustrezalo, ker imajo osebni prevzem, pa mi je glih na poti iz službe..
Zanimivo, js pa razocaran do konca

Le en hodnik je vmes cca. 10 metrov. Pa mi kaze tukaj 4 crtice od petih, pobralo mi je pa skoraj vso linijo od 10mega bitov, mi dela le eden

Bom najbrs poslal nazaj.
Staro 01.04.2009, 01:35
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

Vgrajena je tehnologija eXtended Range in Super G za večji domet in pa hitrost prenosa do 108 Mbps.

glede na ta podatek je večji domet 1,1mm
al maš pa pregost zrak v hodniku
sosedje pa vsi hepi,k jim net noro vleče

na 10m razdalje ne rabiš met extend range vklopljen - ostale nastavitve pa kar sam mal pogruntej,če ti že defoltne niso všeč...
mogoče si pa mel večje zahteve ?

Nazadnje uredil Slowhand : 01.04.2009 ob 01:40.
Staro 01.04.2009, 07:22
lintwer Uporabnik lintwer ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 167

Probaj tega :

http://www.buffalo-technology.de/pro...-access-point/

Lp
lintwer
Staro 01.04.2009, 12:18
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Slowhand Prikaži sporočila
Vgrajena je tehnologija eXtended Range in Super G za večji domet in pa hitrost prenosa do 108 Mbps.

glede na ta podatek je večji domet 1,1mm
al maš pa pregost zrak v hodniku
sosedje pa vsi hepi,k jim net noro vleče

na 10m razdalje ne rabiš met extend range vklopljen - ostale nastavitve pa kar sam mal pogruntej,če ti že defoltne niso všeč...
mogoče si pa mel večje zahteve ?
haha .... ja sosedev ze 2 dni ni iz hise, ko so prej meli 1mb linijo zdaj so pa gmajtni :D ...ma ne sem 128bitno zakodirav, vec kot na najdi si pa ne znajo prit ...Sj zgleda da je bilo mal krivo, ker sem dav najnovejsi firmware gor. Sem dav danes starejsega eno verzijo in pride do 1,1Mb le da nato ne vzdrzi dolgo in spet mece na 200kB. -tak zacaran krog

Ja, ce ne bo pa treba kaksen dovod kisika nardit ja

Mah klinac ...sem vse sorte poizkusal pa dela lih 2minuti s polno hitrostjo pol pa adijo ...sem ga poslal nazaj pa bom zamenjal za tega
http://www.mimovrste.com/artikel/247...-asus-wl-520gc

upajm, da tega ne bo motil redek zrak

Nazadnje uredil mckeky : 01.04.2009 ob 15:58.
Staro 02.04.2009, 09:10
Novinec

mckeky - pa si kdaj pomislil, da ni problem samo v usmerjevalniku??

Kilometrina mojih izkušenj mi govori, da imaš težavic verjetno več, pa ne bi o tem na dolgo, pokliči kakega stručkota

Staro 02.04.2009, 13:49
Uporabnik

Citat:
Objavil-a geekman Prikaži sporočila
mckeky - pa si kdaj pomislil, da ni problem samo v usmerjevalniku??

Kilometrina mojih izkušenj mi govori, da imaš težavic verjetno več, pa ne bi o tem na dolgo, pokliči kakega stručkota
Sem pomislil, da. In za stos se menjal wireless gonilnik na laptopu.
In tudi malo sel skos nastavitve na routerju in vse sorte poizkusal.
Router postavil tudi vise na omaro itd,...
Nisem prvic nastavlav brezicno omrezje . Tako, da ne vidim razloga, kaj bi mi po tvoje "strucko" lahko pomagal .

Predvidevam, da je mogoce imel kaksno napako. Se bo videl rezultat, ko bodo poslali drugega.

Glede na to, da imas tudi ti veliko kilometrino pa nebi bilo slabo, ce bi kaj povedal, kaj je pa po tvoje bilo narobe . lp

p.s. : Tudi, ce bi bil signal malo slabsi, se vseeno ni logicno da bi padel kar za 7 megabitov

Nazadnje uredil mckeky : 02.04.2009 ob 14:00.
Staro 03.04.2009, 08:19
Novinec

Glede na sliko si testiral hitrost delovanja tvoje povezave pri ISP...ne pa samo wireless domačega omrežja.

Speedtest.net je nek strežnik postavljen v LJ, ki je povezan na net z 100Mbit/s optiko ali pa več. Na ta strežnik se ti za nek trenutek povežeš in ta ti pove kolikšno hitrost od tebe do tvojega internetnega ponudnika in nato do tega strežnika dobiš glede na vse relativnostne faktorje(oddaljenost, zasedenost strežnika ali linije - ADSL ali koaksialni kabel).

Če bi ti želel izmeriti hitrost delovanja na tvojem routerju oz. domačem wi-fi omrežju, moraš imeti inštaliran program DUmeter(trial lahko downloadaš)
in preko navideznega strežnika ali file shareinga prenašat datoteke med dvema računalnikoma doma(priporočeno da eden na kablu drug na wi-fi) in na SW opazuješ izmerjeno hitrost.

To kar dobiš ti po moje ni odvisno od tvojega routerja, pa tudi rezultati teh strani niso zanesljivi...lahko, da je bila takrat ko ti je "padla" hitrost za 7Mbps ta stran pač toliko zasedena.To govorim zato, ker sem ravno iz firbca testiral tudi to
Meni ta strani na optiki ni pokazala pravih rezultatov, software pa vedno...nekje na Siol forumu je thread o tem. Potegni tisti programček, potem pa imaš na siolovi strani nekje testni file, ki ga potegneš medtem ko programček laufa in vidiš kaj dobiš. Za primerjavo, pa izmeri to enkrat s PC-em direkt na modem, drugič pa na wi-fi in boš videl kaj dobiš.
Drugače kilometrino nabereš tudi tako, da se malo potrudiš brskat po net-u(tudi brez strica gugla)

Lep pozdrav

Značke
nakupu, routerpomoc, wireless

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Wireless router - težava Butec123 Računalništvo in internet 12 02.01.2009 20:20
Wireless router primozib Računalništvo in internet 8 04.11.2008 06:08
Wireless Router LinkSys luky Tehnična pomoč 6 23.07.2008 20:59
Wireless router in optična povezava bearex Računalništvo in internet 11 11.02.2008 18:25
Wireless router dantek Računalništvo in internet 6 08.01.2008 22:18

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:22.