Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 29.06.2007, 08:05
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Re: ciste na jajčnikih

Citat:
Objavil-a Njuška Trap Prikaži sporočila
Pa je katera od vas operacijo že imela? Ker so mi na UZ odkrili 5,6 cm velik endometriom (cisto), ki naj bi ga operativno odstranili... Me zanima, kako operacija izgleda, je rutinska ali ne, se opravllja pod narkozo, če je za potrebe posega treba biti hospitaliziran (če ja, koliko časa), ali pa te po posegu takoj odpustijo - Njuška se pač ni pozanimala, ko je bila še v ordinaciji, za kar ji je sedaj žal...

Hvala...
Ne
mogoče nekaj osnovnih informacij o laparoskopiji tukaj
in endometrijih
Staro 29.06.2007, 08:57
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a Be inspired Prikaži sporočila
hvala lepa, punci.. kar naprej tabletke papejta pa magari še na kakšno operacijo skočta. Zdravniki itaq vse vejo

očitno ti nisi čisto zdrav v svojem duhu ...

tvoj dumančič je čisto navaden šarlatan ( poznam par, ki že leta! hodi 2x letno v Kr. goro na 4- dnevne terapije ... če bi delovalo, ne bi rabila toliko denarja in časa za ozdravitev in lajšanje težav, ki niso nič posebnega za ljudi njune starosti) ...

torej, vsak se odloči sam in nekateri še vedno zaupamo bolj uradni medicini ...

sama imam sicer nekaj težav s ščitnico, a se imam - verjemi - čisto dovolj rada ...

takale "duhovnost" me spravi v slabo voljo, sploh ker sem že imela prilike videti, kako zgleda, če se nekdo zdravi s pomočjo šarlatanov ... v tem času pa se bolezen razmahne ...
Staro 29.06.2007, 12:11
Be inspired Uporabnik Be inspired ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 82

ej, sej se ni treba jezit. Če pač ne verjameš 'šarlatanom' kot sama praviš, jim pač ni treba. Za take še vedno obstaja nož in tablete.

glejte, pač verjamem, da je misel začetek vsega, vsakega dejanja. In če je slaba in negativna, lahko povzroči slabo. In nasprotno; če verjameš kar delaš in kar si, če se zadosti ljubiš, lahko povzroči dobro. Sori, moje mnenje.
Glede bioenergije ne bomo tukaj razpravljali, škoda, da sem jo omenil. Se opravičujem vsem, če sem jih kakorkoli prizadel v njihovem načinu razmišljanja. Za nekatere je uradna medicina pač še vedno zakon.
Jaz v to pač verjamem in tudi, da imamo vsi to možnost in ne samo bioenergetiki.

Če povzamem kar ste napisale; vsak tumor je bolje rezati, kot pa na primer spremeniti način mišljenja in mogoče stil življenja. Ne kupim. Verjamem pa, da je to vsekakor lažje in bolj 'kamot'.
Za tisto drugo pa ponavadi ni časa, ane??

Sicer pa: vsak se sam odloči. Hvala za mnenja.
Staro 29.06.2007, 12:18
summer Uporabnik summer ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce summer
Član od: Oct 2004
Naslov: I’m smiling. This should scare you.
Sporočila: 15.690

Citat:
Objavil-a Be inspired Prikaži sporočila
ej, sej se ni treba jezit. Če pač ne verjameš 'šarlatanom' kot sama praviš, jim pač ni treba. Za take še vedno obstaja nož in tablete.

glejte, pač verjamem, da je misel začetek vsega, vsakega dejanja. In če je slaba in negativna, lahko povzroči slabo. In nasprotno; če verjameš kar delaš in kar si, če se zadosti ljubiš, lahko povzroči dobro. Sori, moje mnenje.
Glede bioenergije ne bomo tukaj razpravljali, škoda, da sem jo omenil. Se opravičujem vsem, če sem jih kakorkoli prizadel v njihovem načinu razmišljanja. Za nekatere je uradna medicina pač še vedno zakon.
Jaz v to pač verjamem in tudi, da imamo vsi to možnost in ne samo bioenergetiki.

Če povzamem kar ste napisale; vsak tumor je bolje rezati, kot pa na primer spremeniti način mišljenja in mogoče stil življenja. Ne kupim. Verjamem pa, da je to vsekakor lažje in bolj 'kamot'.
Za tisto drugo pa ponavadi ni časa, ane??

Sicer pa: vsak se sam odloči. Hvala za mnenja.
jaz nimam posebej razdelanega mišljenja o alternativni medicini, ker zaenkrat hvalabogu, nisem potrebovala...
mene zanima,ko praviš..spremeniti način mišljenja itd....a lahko tumor izgine..oziroma se je to že naredilo...oziroma cista....

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he doesn't exist.
Staro 29.06.2007, 12:41
Novinec

ja, sem bil v živo prisoten pri takem 'posegu', ko je prijatelju izginil tumor, ki je nastal kot posledica raka na testisih, katere so mu prej odstarnili operativno. Sam se je odločil, da ne gre na kemoterapijo, čeprav je imel potrjen še en tumor.
Po 'posegu šarlatana' je tumor izginil in ga z ultrazvokom niso več našli.

Ne me obsojat, ampak verjamem da so razni tumorji bolj posledica nepravega razmišljanja in ostalih zamer, ki se v letiih kopičijo v človeku.
Ko človek enkrat spremeni pogled na svet, se svet spremeni.
Staro 29.06.2007, 13:07
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Zelo površno govoriš...tko da zveni kot pravljica.
Moje mnenje glede alternativne medicine je: samo alternativna NE, v kombinaciji z uradno DA.
Torej operacija in spremeba načina življenja (logičen bi bil pozitiven način življenja že pred boleznijo, kajne?).
Staro 29.06.2007, 14:06
Novinec

whatever freja. Vsak po svoje, ane?
Staro 29.06.2007, 18:55
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
Zelo površno govoriš...tko da zveni kot pravljica.
Moje mnenje glede alternativne medicine je: samo alternativna NE, v kombinaciji z uradno DA.
Torej operacija in spremeba načina življenja (logičen bi bil pozitiven način življenja že pred boleznijo, kajne?).
Agreed.

(tiste linke sem pa že prebrala, hvala )
Because, what's the difference?
Staro 05.07.2007, 18:47
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Evo, tole je vse, kar sem zaenkrat izvedela (za tiste, ki vas čaka laparoskopija): en dan pred operacijo prideš, da te pripravijo (ee, spucajo), poseg poteka pod narkozo, pri posegu naredijo tri male zareze - skozi eno te pumpajo s CO2-jem, skozi eno gledajo, skozi tretjo pa delajo. Po operaciji si tam še tri dni (kontrole?) in to je to. Cisto pa ponavadi zmeljejo in posrkajo ven...
Because, what's the difference?
Staro 08.11.2007, 10:45
midori Uporabnik midori ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 2

imam ciste in endometriozo (tudi dokaj pogosta in pomeni nastajanje sluznice izven maternice kar lahko sčasoma povzroči težave).

laparoskopijo sem imela 3x. poteka kot je opisala uporabnica že pred mano, mislim, da sem sama ostala po laparoskopiji v bolnici še manj časa, eno ali dve noči. nič za bat, je zelo rutinski poseg, pa samo ciste na jajčnikih so pogoste, večinoma se da pomagat.

sama sem v tem letu imela vnetje trebušne votline zaradi endometrioze ter dev laparoskopiji, pri kateri so mi zaradi močne endometrioze odstranili del črevesja. sedaj počasi prihajam k sebi, rodila naj bi bila v ok stanju, na jajčnikih so vidni folikli, lahko probam zanosit. koliko pa je to vplivalo na moje splošno počutje, kondicijo, energijo ... verjetno precej. zopet sem se začela gibat, poskušam izgubiti kile, ki so se nabrale zaradi hormonskih terapij.

razmišljam o bioenergetičarki, akopunkturi. o okrevanju in večje finese glede počutja, v bolnici še vedno premalo. morda bi za zanositev potrebovala večje ravnovesje, ne vem. sem za kvalitetno alternativno medicino v povezavi s klasično. o bioenergetičarki na temle linku sem slišala vse najboljše: http://www.drustvo-oko.com/

če pa ima katera še kak predlog, izkušnjo ...

Značke
ciste, jajčnikih

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Jetrca, diete, naše zdravstvo Smarty Zdravje 53 05.05.2007 05:19

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:19.