Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 14.03.2008, 10:54
Val_ Uporabnik Val_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 20
Privzeto Ljubosumje me razjeda

Situacija je skoraj brezizhodna.

Sem študent, živim na podeželju. Kot veste, tu ni kaj pametnega za početi, tako da že približno dest let zahajam v lokalno beznico. Gre res za beznico, ampak družba tam mi je kul.

Zgodilo se je, da sem začel flirtati z natakarico. Truditi sem se moral skoraj dve leti (kar sicer ni bil tak "problem", ker sem itak vsak teden bil tam), da sva končno pristala v postelji. Ona je osem let starejša od mene (jaz sem 25), ima fanta že približno deset let, vendar nimata otrok, imata pa skupaj hišo. Zaradi narave njegove službe ga skoraj nikoli ni doma, mogoče dva vikenda na mesec.

Kar je bilo na začetku mišljeno kot avantura, najbrž tudi z njene strani, se je razvilo v nekaj več. Postala sva čustveno navezana drug na drugega. Ker sva bilzu skupaj in ker je skoraj vedno sama, se videvava 2 - 3krat tedensko.

Sicer pa še vedno zahajam v tisti lokal in tu je problem. Ker gre res za beznico, jo drugi (predvsem pijanci) radi otipavajo. O tem sva že govorila. Rekla je, da jim to ne dovoli, ampak meni se zdi, da je pri tem le premalo odločna. Če jo kdo prime, reče "no". Ne reče npr. "ne!" ali "nehaj!". Včeraj zvečer, ko sem bil tam, je bilo podobno. Tistemu tipu je sicer prej (tudi zaradi najinega pogovora) rekla, da ona tega ne želi, ampak ko jo je pozneje prijel za rit, se mu je nasmehnila. Vem, da ona tega ne mara... bolj kot drugo je najbrž šlo za to, da skuša biti do vseh prijazna.

Ampak mene je to spravilo iz tira. Takoj sem plačal in odšel. Čez kaki dve minuti mi je poslala sms z vprašanjem, zakaj sem tako hitro odšel, in ker nisem takoj odgovoril, še enega z vprašanjem, kaj je narobe. Napisal sem ji to, vendar pravi "saj jim tega ne dovolim". Vprašala me je, če me lahko pokliče, vendar sem napisal, da raje naslednjič.

Ne razumite me narobe, ona nikakor ni lahka ženska. Vem tudi po tem, da sem se sam moral skoraj nenormalno dolgo časa truditi. In ko sva pristala skupaj, se mi je zdelo, da sem najsrečnejši človek na svetu (sedaj sva skupaj kakih pet mesecev.... vem, da ni posebno dolga doba).

Jaz tistim tipom ne morem reči, naj nehajo, ker bi bilo sumljivo. Zdi pa se mi, da je ona vseeno premalo odločna. Osvajajo jo in otipavajo, mene pa to boli do neznosnosti.
Včasih se mi zdi, da bi bilo najbolje, da bi prekinil vse skupaj, ampak rad sem z njo.

Situacija se mi tako zdi skoraj brezizhodna. Lahko bi nehal zahajti v lokal, ampak želim vedeti, kaj se dogaja. A je res tako nenormalno, če tega ne morem prenesti? Rad bi slišal mnenje nekoga tretjega glede vsega skupaj, saj sem sam najbrž preveč v tem, da bi lahko normalno razmišljal. Za vse odgovore bom iskreno hvaležen.
Staro 14.03.2008, 13:02
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Ljubosumje me razjeda

Nekam egoisticno ti gledas na vse skupaj...
Staro 14.03.2008, 13:06
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Zaman čakaš na pametne odgovore, bo pa vsekakor precej modrovanj in moraliziranj. Evo, prvo... ups, drugo. Jerry je prehiter.

Ali se boš sprijaznil, da tvoji frajli vseeno godi tuja pozornost ali pa trpi. Lahko gresta pa z njenim "uradnim" tipom na pir, pa pošteno premeljeta problem.

Staro 14.03.2008, 13:09
Cifra Uporabnik Cifra ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Cifra
Član od: Sep 2003
Naslov: Maribor
Sporočila: 7.728

To je še tvoj najmanjši problem. Bolj bi te moralo skrbeti, kaj se bo zgodilo, če njen tip izve za vse skupaj.
Staro 14.03.2008, 13:36
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712

sem vedela, da ima naša M.M. odgovor na vse: http://www.siol.net/trendi/vroca_raz...a_ognjema.aspx
Staro 14.03.2008, 15:41
candyce Uporabnik candyce ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2008
Sporočila: 4

Praviš, da ni lahka ženska in veš, da s temi moški, ki jo otipavajo, nima nič, iz česar sledi, da nimaš razloga za ljubosumje. Razlog za ljubosumje imaš pri njenem partnerju, pa na njega nisi ljubosumen.

1.Iz tega sklepam, da te ne razjeda ljubosumje, ampak si žensko lastiš, to pomeni, da imaš ti ekskluzivno pravico na njo v smislu kakršnihkoli kontaktov, ki so več kakor suhoparno vljudnostno komuniciranje (napisal si, da te že njen nasmešek komu drugemu zaboli).
2. Drugi možen razlog je popolno pomanjkanje samozavesti, zaradi česar imaš občutek manjvrednosti vsakič, ko nakloni pozornost še komu drugemu poleg tebe.

V nobenem primeru pa nimaš razloga za ljubosumje.

Pa še to, že precej časa je minilo od takrat, ko je bila ženska "lahka" zato, ker je sexala z moškimi, ki niso njeni partnerji. Tam, kjer jaz živim, lahko ženska sexa s komerkoli hoče, pa je nihče zaradi tega ne spoštuje nič manj.
Staro 14.03.2008, 16:39
dina Uporabnik dina ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce dina
Član od: Mar 2008
Sporočila: 44

Zanimivo kako da nisi ljubosumen na tega njenega večletnega partnerja...saj on jo tudi šlata in spi z njo...še hišo imata skupaj???
Staro 14.03.2008, 19:31
Val_ Uporabnik Val_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 20

dina, hvaležen bi ti bil, če tega ne bi napisala. Sicer pa ona njega nima več rada in nanj nisem ljubosumen.

Govorila sva o tem, da bi bila skupaj, ampak gre za precej za***ano situacijo. Najbrž bi bilo drugače, če bi oba živela v velikem mestu. Tu naju oba poznajo in veste, kakšni so predsodki na podeželju.
In če bi se zgodilo, da bi bila tudi uradno skupaj... kaj pa če bi si jaz kdaj premislil? Na to seveda ne računam, se pa pojavljajo taki pomisleki. Vem, da gredo pari narazen... je pa ona osem let starejša in bi bilo najbrž zanjo težje kot zame. Bil bi rad z njo, se pa ne želim prenagliti.

Sicer pa sem prej govoril z njo in se že veliko boljše počutim. Vseeno so vaša mnenja več kot dobrodošla.

Nazadnje uredil Val_ : 14.03.2008 ob 19:34.
Staro 14.03.2008, 19:32
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Hecno se mi zdi, ko praviš, "zdaj sva skupaj že ... ". Figo sta! S teboj samo občasno vara svojega partnerja.
Staro 14.03.2008, 19:33
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

normalno je, da smo ljubosumni, ko smo enkrat v zvezi in nam ni vseeno ... če našega dragega/ drago tudi drugi gledajo kot spolni objekt ...

pri tem je nepomebno ali ima tvoja ljubezen stalnega partnerja ... z njim si se sprijaznil in ga ne jemlješ kot tekmeca ... drugi ti gredo pa na živce ...

pogovori se z njo in ji povej točno, kar si rekel nam ... da te boli, ker je premalo odločna ... ker jo imaš preveč rad, da bi ravnodušno gledal šlatarjenje z drugimi ... prisiliti pa je ne moreš, ker je očitno punca, ki uživa v "drobnih" pozornostih ...
sicer bi že v štartu nastopala bistveno bolj odločno ...

ostalega pa nebi komentirala ...

Značke
ljubosumje, razjeda

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
ljubosumje thecall Ljubezen in spolnost 26 25.12.2006 15:38

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:18.