Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 24.12.2007, 08:41
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Re: Ljubice in ljubčki

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila
Meni se pa zdi "status" ljubice ali ljubčka skrajno poniževalen. Kako lahko nekdo, ki ceni samega sebe, pristane na to vlogo?
Vglavnem zaradi finančnih oz. materialih dobrin in ugodnosti..
Staro 25.12.2007, 15:57
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Kakih ugodnosti, na primer?
Po drugi strani ne razumem: zakaj bi bil tak "status" poniževalen, Babi2?

Sicer pa se strinjam s tvojim prejšnjim zapisom, nejc.
Staro 25.12.2007, 16:32
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila
Meni se pa zdi "status" ljubice ali ljubčka skrajno poniževalen. Kako lahko nekdo, ki ceni samega sebe, pristane na to vlogo?
Najbrž se ne ceni oz. se premalo ceni. Kaj pa ljudje, ki pristanejo na drugačne zlorabe v zvezi (pretepanje, varanje, psihično nasilje). Vprašanje, kaj je bolj poniževalno, mislim, da je odvisno od primera do primera.
Staro 25.12.2007, 17:09
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
Se ne ceniš toliko, da hočeš biti "prva violina" in ne le rezerva, oziroma občasna popestritev zakonskega življenja?
Staro 25.12.2007, 21:48
Mojster

Babi2, razumem, kaj želiš reči. Zame to itak ne bi bilo, čeprav, kot pravijo, "ne sodi prehitro" Kar se mene tiče, so povsem ok vsa razmerja, v katerih se vsi vpleteni strinjajo s svojo vlogo. Kar pomeni, da imeti ljubčka/ljubico odpade - razen, če se partner ne strinja. Ne, jaz se ne bi.

Po drugi strani pa ne vem, zakaj bi bilo to nujno poniževalno, čeprav s tem sprejmeš mesto "druge violine". Eno je, če ljubica/ljubček sanjari o resni zvezi s to osebo, pa se tolaži, da tako vsaj nekaj dobi. Kaj pa, če išče prav to? Biti občasna popestritev? Pa brez obveznosti do spolnega partnerja? Se ti ne zdi, da je to možno? V tem primeru ne vem, zakaj bi bilo to poniževalno...

(Podobno bi potem lahko rekla, da je poniževalno imeti le ljubimca - nekoga, ki ni nič drugega kot spolni partner. Oziroma biti to. Tak odnos namreč ni "poln", ne? Hja, že... ampak, če obema paše tak odnos... ampak to je druga tema, a ne. Vsaj zame. Partnerstvo spremeni vse.)

Kaj pa vem. Včasih sem imela precej "jasno" mnenje o ljubicah in ljubčkih, pa se mi zdi, da vse le ni tako enostavno. Partner, ki si omisli ljubico/ljubčka, zame ni več partner (kot je rekel nejc), ljubico/ljubčka pa vidim malo drugače (če tudi ta nima partnerskega odnosa). Zame tu namreč ne velja "krivda (če govorimo o njej) je na obeh straneh" - ne, "kriv" je tisti, ki vara, in manj tisti, s katerim vara.
Staro 25.12.2007, 22:06
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Citat:

Jaz tudi ne razumem, kaj je narobe s statusom ljubčka/ljubice, če seveda ne gre za izkoriščanje.

Sama sem bila kdaj nekje na meji "biti v funkciji ljubice" ali pa sem to tud bla...težko razmejit...pa me ni kaj dost motilo, ker sama nisem mela skrajnega namena s tem moškim bit v resni zvezi. In hkrati sem tud jaz v relaciji do tega moškega imela "ljubčka" (formalno sem bila samska) se pravi da je tudi ta "poročen" moški, ki je imel mene za ljubico, bil meni za drugo violino

Se pravi volk sit in koza cela
Staro 26.12.2007, 09:10
Mojster

Citat:

Nisem bil dovolj natančen.

Govorim za primere, ki jih poznam ali za katere sem slišal.

Recimo, splača se biti šefova ljubica/ljubček(če je šef ženska), ker imaš morebiti večjo plačo, kakšen dan dopusta več, večjo možnost napredovanja itd..

Splača se biti ljubica/ljubček nekoga premožnega, ker s tako zvezo recimo pridejo dražja darila oz. se ti na splošno zviša standard. Poleg tega je nekdo premožnejši tudi nekdo vplivnejši. In smo spet pri zgornjem primeru. Vsaj podobno je. Zveze in poznanstva.

V mislih sem imel predvsem takšne zveze. Ker je tega največ, vsaj kar uspem izvedeti oz. kar sem doživel v lastni družini.

Maš seveda tud že omenjene varjante, ko nekdo upa, da bo iz takšne zveze nastalo kej resnega, ta druga oseba pa dejansko prvo vseskozi vleče za nos.

Pa še marikatero drugo varjanto.

Če pa je naslov teme "Ljubice in ljubčki", bi rekel, da je treba govoriti ravno o njih. Ljubica/ljubček je oseba, ki ni enakopravna drugi vpleteni osebi v neki nepartnerski zvezi. V kolikor bi bila enakopravna, bi govorili o partnerjih ali spolnih partnerjih itd.. Iz te neenakopravnosti pa pomoje izhaja, da je takšna oseba z vidika družbe v ponižujočem položaju. Seveda odvisno od tipa takšne zveze. V neki zvezi je položaj bolj poniževalen kot v drugi.

Staro 27.12.2007, 12:54
Pozzo Uporabnik Pozzo ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2007
Sporočila: 14

Citat:
Objavil-a La-di-da Prikaži sporočila
Kaj menite o ljubicah in ljubčkih? Je to res nekaj tako groznega? Je mogoče nujno zlo? Če sličajno poznate kakšno ali kakšnega, ki je ljubica oz.ljubček nekoga, kako gledate na to osebo?
Vsakega kdaj zamika, da bi pogledal čez plot ampak tu gre za odločitev. In vsak se odloči kaj mu pomeni več. Gre za to, da ima človek neko vrednoto in se je drži. Pogosto je to zelo težko - težje kot se prepustiti. Če mu je varanje vrednota...
Če gre za odprto vezo je to nekaj drugega, da se razumemo. So pa ponavadi tisti, ki varajo najbolj glasni in najbolj norijo, ko so preverani - zakaj že?
Staro 27.12.2007, 20:35
Mojster

Nejc, zakaj misliš, da ljubček in ljubica ne moreta biti enakopravna v njuni zvezi? Že, njun odnos ni ENAK kot tisti, ki ga ima (vsaj eden od njiju) s svojim "rednim" (eh, kak težko je kake izraze najti ) partnerjem, kar pa, mislim, da ne pomeni, da je zaradi tega, na primer, tisti brez tega partnerja nujno podrejen.

Hm, ali pa se spet lovimo okoli definicij No, jaz sem pisala o tistem, kar meni pomeni "ljubček" ali "ljubica" - to je oseba, s katero ima nekdo, ki že ima partnerski odnos, takšno ali drugačno razmerje, navadno seksualne narave (ni pa nujno, da le to), ta odnos pa ostaja v senci tistega prvega partnerskega odnosa. Kak odnos pa je med njima, pa bogve.

Drugo pa je tisti "z vidika družbe". Hm... ja, z vidika družbe tudi še vedno velja, da biti ljubica ni ok, imeti ljubico pa, ali kako? Če govorimo o tem, ali je to ponižujoče za koga ali ne, mislim, da več šteje "z njenega/njegovega vidika", in ne "z vidika družbe".
Staro 28.12.2007, 08:45
Mojster

Če vzamemo klasično definicijo ljubice(obratno velja isto), potem je ljubica ženska, ki je samska in ima zvezo z vezanim moškim. Vezan moški ima poleg vsakdanjih službenih in drugih obveznosti tudi družinske obveznosti. Torej, družina je še vedno na prvem mestu, ljubica pride šele na drugo ali nižje. Obratno pa je on na prvem mestu v njenem življenju. Kje je tu enakopravnost?

Ni vedno tako, je pa velikokrat. Velja tudi za vezane ženske in njihove ljubčke.

V končni fazi je pa povsem vseeno, ali je odnos enakopraven ali ne. Vsak se sam odloči, kakšno vlogo bo v življenju igral. Očitno jim paše.

Značke
ljubčki, ljubice

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:15.