Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 21.05.2009, 21:23
albrehti Uporabnik albrehti ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2005
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 34
Red face Canon MP 160 in Vista

Na prenosniku imam Visto Home Premium. Ko preko USB priklopim multifunkcijski Canon PIXMA MP160 printer, se le ta inštalira in mi javim da je pripravljen za uporabo. Vendar pa, ko hočem tiskati, printer ne dela. Poskušal sem že z "najnovejšim" drajverjem za ta tip printerja, pa ni pomagalo. Na enem Vistinem forumu je bil nasvet, naj izključim UAC, pa ni pomagalo. Lahko kdo od vas?
LP Ivan
Staro 22.05.2009, 08:20
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546
Privzeto Re: Canon MP 160 in Vista

v navodilih ne najdem podatka,da naj bi zadeva delovala v visti
pa v xp-jih deluje ?
ostale funkcije brez uporabe kompa ?

maš tiskalnik nastavljen kot privzet ?
si odstranil vsa morebitna nedokončana tiskalna opravila ?

si izvedel vse procedure od namestitve driverjev do testranja tiskalnika vključno z natisnjenjem poizkusne strani pravilno - točno po navodilih ali mal na pamet - če ne,ponovi vajo kot je treba....

usb deluje ?
kaj pa kabel ?
Staro 22.05.2009, 19:29
MB Ace Uporabnik MB Ace ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MB Ace
Član od: Jun 2001
Naslov: Rače
Sporočila: 678

Mogoče imaš v nadzorni plošči obkljukano "Začasno prekini tiskanje".
Staro 22.05.2009, 19:49
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Sploh ne vem kaj bi na to temo rekel ??? Zadnjič mi je Canon 8450MF kar naenkrat začel špičit. Če je bil v "deep sleep" je delal, če pa je bil aktiviran zaradi kopiranja, skeniranja ali le z namenom, da bi se ogrel pred tiskanjem pa nikakor ne...
Zadeva se je po nekaj dnehporihtala. ??! Sem pa nekaj menjal USB priključene naprave. A to nebi smelo imeti vpliva. Tudi ko je bilo po začetku težav vse izklopljeno ni šlo. Kabel za tiskalnik pa je bil skozi na istem mestu. Sumim, da je kak gonilnik ali update v ozadju štalo delal. Podobno kot mi je pred časom Nokijin gonilnik za kablsko povezavo telefona v določenih pogojih preprečeval dostop do zunanjega diska.

Skratka Canon in Vista (v mojem primeru x64) ne gre 100%. Z napravo niti drajverjev za Vista OS nisem dobil. Morda le slučaj zanikernega pakiranja...

Rešitev išči v smeri USB gonilnika in nastavitve le teh... oz. v kakem gonilniku, ki je na sistemu in dela štalo.
Staro 22.05.2009, 22:00
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Pri meni je bilo nekako takole.

Instaliran Canon iP4000 v omrežju. Po direktnem priklopu tiskalnika na notesnik - s kablom USB, je sam instaliral tiskalnik (našel novo strojno opremo). Ko sem želel natisniti stran, lump ni hotel tiskati in je napisal, da ni priključen tiskalnik. Zato sem odprl tisklanik - Natisni in v Ime-nu tisklanika izbral na novo instalirani tiskalnik. Ker na isti tiskalnik v omrežju ni hotel tiskati, v tem kjer je pisalo samo Tiskalnik Canon iP 4000, je pa začel takoj tiskati.

Poglej v izbiro tiskalnika in določi s katerim naj tiska!
Staro 24.05.2009, 20:40
Novinec

Počasi obupujem. Na XP-jih dela. USB dela. Inštalacija je opravljena s sporočilom,da je pripravljen za uporabo. Inštaliran je samo ta tiskalnik. In ne printa. Ko hočem tiskati, je status prikazan kot "nedejaven". Tale Vista se mi zdi da je za ... kervidim, da nisem edini stežavami.
Staro 26.05.2009, 16:48
Novinec

Zadevo rešil

Šel sem na stran proizvajalca prenosnika, Packard Bell, in še enkrat naložil gonilnik za USB.

Zanimivo je to, da je USB za druge potrebe deloval normalno.

Značke
160, canon, vista

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bitdefender - problemi/vprašanja/nasveti manc Računalništvo in internet 200 24.11.2009 13:20
Windows Vista ANG to SLO davor92 Računalništvo in internet 10 18.05.2009 19:33
Nakup Digitalni fotoaparat Canon EOS 400D psyX Hi-Fi in elektronika 2 09.06.2008 16:18
Canon fotoaparat SX 100 vs S5 - nakup Bo41 Hi-Fi in elektronika 3 03.03.2008 23:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:56.