Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.08.2006, 11:21
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Re: Ne grem se več .. oz. grem se .. drugje

Citat:
Objavil-a M.T.
To pomeni, da gre za princip in ostale razloge in ne za ceno (ok, ni panike, sam ne mešat jabolk pa hrušk)

Nism baš fan t-2, sam podiral ga pa tudi ne bi. Lahk mi pa pišeš na privat pa ti dam cifro od kolega, k rihta dinamit OK- šalo na stran Itak- čimveč zdrave konkurence. T-2 vsekakor je dobrodošla konkurenca. Sam zdravi pa res niso najbolj

Emmmmm....lahko kej več o tem poveš? Predvsem o višanju cen. Si ti tole mal zbluzil na hiter skupi?. Me zanima kako lahko tole potrdiš...

In zdej veselo negiraš svojo prejšnjo trditev. Bravo!

To da jst pa ti + večina na tem forumu ne potrebuje stacionarnega telefona ne dvomim. Če pa trdiš, da ga ne potrebuje noben pa pomeni, da znaš gledat sam iz svojega vidika. Pri čemer se seveda krepko motiš.

Klasično pretiravanje. Preveč len da bi pogledal cenik potem pa pisal? Ti pomagam: http://www.telekom.si/zasebni_uporab...efonija/cenik/

Pa še eno sočna za konec.

Na kratko: SEDI; 1
cena je tudi ena izmed ostalih razlogov, poleg raznih nategovanj, slabe pomoci uporabnikom, samo obveznosti uporabnikov, nobenih pravic, nobenih dolznosti z strani ISPjev, izpadanje signalov, itd...

Visanje cen velja predvsem za kabelsko, saj na zacetku so pri nas izgradili kabelsko dokaj poceni, folk je mogu placati pac 20.000SIT neki takega, samo so obljubili, da se splaca, ker potem se bo imelo kabelsko za 500SIT na mesec, vec kanalov in v boljsi kvaliteti. Ze tako se placuje RTVSLO prevec, sedaj pa se kabelsko, da bi se po nepotrebnem, no cene narocnine so tekom let rasle in prav tako so se menjavali lastniki, tako je narocnina sla gor po ne vem kaksni logiki za skoraj 800% od zacetne cene, sedaj je namesto 500SIT skoraj 4000SIT!

Dobro, valda, da nekateri potrebujejo telefon, v bistvu lahko receno, da vecina potrebuje telefon, ceprav ga v bistvu ne potrebuje, pac ce hoces imeti internet, ga moras imeti, samo za to ceno, bi lahko res klicali zastonj, tako, kot ponuja t-2 na t-2 telefon. Internet imamo na voljo 24ur na dan na sreco, ne placujemo impulzov za telefon in internet, kot smo nekoc, telefon, pa se zmeraj placujemo koliko r ga rabimo, ceprav nimajo oni nobenih stroskov, saj se je vsa oprema ze zdavnaj amortizirala in ali klices ti 24ur na dan ali ne, je itak vseeno, stroski so isti.
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2006, 12:22
M.T. Uporabnik M.T. ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 253

Citat:
Objavil-a anarchy
cena je tudi ena izmed ostalih razlogov, poleg raznih nategovanj, slabe pomoci uporabnikom, samo obveznosti uporabnikov, nobenih pravic, nobenih dolznosti z strani ISPjev, izpadanje signalov, itd...
Seveda je cena tudi razlog.
Slaba pomoč uporabnikom? Za siol je še vedno veljalo, da ima najbolje usposobljeno tehnično pomoč. Pa če že omenjaš t-2. Ja kakšna je pa pol tam, če je na Siolu slaba? Da o administraciji ne govorimo.
Same obveznosti in nobenoh pravic to sem jst govoru k sm bil v osnovni šoli. A mi zaupaš kakšne pravice bi rad. Pa kakšne dolžnosti imaš razen plačevanja položnice (pa še to ugibam da ne ti).+ kakšne dolžnosti naj bi ISP- ji imel po tvoje. Pa še: kaj misliš/pričakuješ da je drugje?
Preden mi kej čudnega v stilu tega odgvoriš ti predlagam da si prebereš splošne pogoje pri t-2, Siolu lahko pa še pri Telemachu itd. Pa se potrudi najdt kakšno razliko med naštetimi pri odstavku o pravicah in dolžnosti. Lahko ti pa prišparam čas s tem , da ti povem da gre za skoraj identične dokumente.

Citat:
Visanje cen velja predvsem za kabelsko, saj na zacetku so pri nas izgradili kabelsko dokaj poceni, folk je mogu placati pac 20.000SIT neki takega, samo so obljubili, da se splaca, ker potem se bo imelo kabelsko za 500SIT na mesec, vec kanalov in v boljsi kvaliteti. Ze tako se placuje RTVSLO prevec, sedaj pa se kabelsko, da bi se po nepotrebnem, no cene narocnine so tekom let rasle in prav tako so se menjavali lastniki, tako je narocnina sla gor po ne vem kaksni logiki za skoraj 800% od zacetne cene, sedaj je namesto 500SIT skoraj 4000SIT!
Govor je bil sicer predvsem o internetu oz. triple playu. Zgodbo/zgodbe o kabelskih operaterijh bom prihranil za drugič.
Glede cen interneta v kakršnikoli kombinaciji z telefonom in televizijo pa je krivulja padajoča glede na čas.
Ti si pa pač posplošil da so ostali (razen) t-2 začeli z nizkimi in kasneje višali/nižali cene. Zelo površna primerjava pa še zgrešena.

Citat:
Dobro, valda, da nekateri potrebujejo telefon, v bistvu lahko receno, da vecina potrebuje telefon, ceprav ga v bistvu ne potrebuje, pac ce hoces imeti internet, ga moras imeti, samo za to ceno, bi lahko res klicali zastonj, tako, kot ponuja t-2 na t-2 telefon. Internet imamo na voljo 24ur na dan na sreco, ne placujemo impulzov za telefon in internet, kot smo nekoc, telefon, pa se zmeraj placujemo koliko r ga rabimo, ceprav nimajo oni nobenih stroskov, saj se je vsa oprema ze zdavnaj amortizirala in ali klices ti 24ur na dan ali ne, je itak vseeno, stroski so isti.
Drugič se raje najprej sam s sabo pogovor kaj ja pa kaj ne. Pa vidim da nisi zaštekal kar sem ti prej napisal. Govoril sem o telefonu kot samostojni zadevi. Ljude ga potrebujejo. Celo tako zelo ga potrebujejo, da ne bojo tvegal prestop na IP telefonijo, ki je precej bolj nezanesljiva. Ne glede na precejšno razliko v ceni. Govorim pa o večini ne o vseh.
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2006, 16:09
Banned

Citat:
Objavil-a M.T.
Seveda je cena tudi razlog.
Slaba pomoč uporabnikom? Za siol je še vedno veljalo, da ima najbolje usposobljeno tehnično pomoč. Pa če že omenjaš t-2. Ja kakšna je pa pol tam, če je na Siolu slaba? Da o administraciji ne govorimo.
Same obveznosti in nobenoh pravic to sem jst govoru k sm bil v osnovni šoli. A mi zaupaš kakšne pravice bi rad. Pa kakšne dolžnosti imaš razen plačevanja položnice (pa še to ugibam da ne ti).+ kakšne dolžnosti naj bi ISP- ji imel po tvoje. Pa še: kaj misliš/pričakuješ da je drugje?
Preden mi kej čudnega v stilu tega odgvoriš ti predlagam da si prebereš splošne pogoje pri t-2, Siolu lahko pa še pri Telemachu itd. Pa se potrudi najdt kakšno razliko med naštetimi pri odstavku o pravicah in dolžnosti. Lahko ti pa prišparam čas s tem , da ti povem da gre za skoraj identične dokumente.

Govor je bil sicer predvsem o internetu oz. triple playu. Zgodbo/zgodbe o kabelskih operaterijh bom prihranil za drugič.
Glede cen interneta v kakršnikoli kombinaciji z telefonom in televizijo pa je krivulja padajoča glede na čas.
Ti si pa pač posplošil da so ostali (razen) t-2 začeli z nizkimi in kasneje višali/nižali cene. Zelo površna primerjava pa še zgrešena.

Saj ne govorim samo o siolu tle, toda res malo prevec na splosno, toda dejstvo je, da ce ima prevec ljudi tezave in ce vsi naenkrat klicejo, ne bos dobil nobenega na telefon, le redki bodo imeli sreco, dobiti koga na telefon, prijaviti tezavo, ter morda imeli sreco, da se bo njihova prijava upostevala pri izdaji racuna.

Osebno vem, da pri telemachu recimo so bili problemi glede teh pritozb in uveljavljanja znizanja narocnine, zaradi slabega ali nedelovanja neta, pa jaz sem zelo izkusen uporabnik in, ce mene tako dribljajo, kaj sele une ta zares neizkusene. Se dobro, da jaz razumem in nisem toliko tezil glede nedelovanja, ker kaksen neizkusen verjetno itak za vsako stvar bi lahko tezil, sa lahko je tudi vzrok za nedelovanje doma, toda, ko je zares nekaj krivo z njihovo opremo pri meni doma ali kje na poti do njih, ali celo pri njih, potem ni izgovorov za reklamacijo, saj jih ne bo konec, ce bodo komu odsteli 200SIT iz poloznice.

Glede pravic in dolznosti, vem, da imam dolznost placevati poloznice, samo rad bi imel pravico, da ko se pritozim, kadar je pritozba utemeljena, da jo upostevajo in brez nekih prevelikih ugovorov upostevajo, saj to je tudi njihova dolznost, vsaj mogla bi biti, ne pa, da dam se vec denarja za telefon, ko se pogovarjam z njimi, kot mi potem oni morda odbijejo iz poloznice, ker za unih 100SIT se res ne splaca bunini, samo meni verjetno pomeni vec teh 100SIT, kot njm.

Dobro, saj na sreco res internet pada dol in upam, da bo tako ostalo, toda saj veste, da je to nemogoce, saj ne morajo padati cene v neogled navzdol. Bojim se, da na koncu bo ostal samo en monopolist, ter nato ze spet dvignu vse cene gor. Zakaj se cene GSM pogovorov ne padajo malo hitreje dol, tudi tam bi lahko placevali vsi mesecno narocnino 1000SIT ali morda malo vec, ter imeli neomejeno stevilo pogovorov, saj glede na to, da nas je 2.000.000 in imamo skoraj vsi mobitele in porabimo cez 1000SIT, bi jim moglo biti 2.000.000.000 SIT na mesec dovolj, toda ocitno jim ni, le kaj se zelijo? Zakaj teleom se zmeraj ni spustil cene, ali bi res mogli toziti telekom ali naso drzavo, saj to kar se dogaja ni posteno, je kriminalno.
Odgovorite s citatom
Staro 19.08.2006, 16:47
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990

Citat:
Objavil-a anarchy
Zakaj se cene GSM pogovorov ne padajo malo hitreje dol, tudi tam bi lahko placevali vsi mesecno narocnino 1000SIT ali morda malo vec, ter imeli neomejeno stevilo pogovorov, saj glede na to, da nas je 2.000.000 in imamo skoraj vsi mobitele in porabimo cez 1000SIT, bi jim moglo biti 2.000.000.000 SIT na mesec dovolj, toda ocitno jim ni, le kaj se zelijo? Zakaj teleom se zmeraj ni spustil cene, ali bi res mogli toziti telekom ali naso drzavo, saj to kar se dogaja ni posteno, je kriminalno.
Dobrodošel v kapitalizmu.
Odgovorite s citatom
Staro 20.08.2006, 10:13
TEDYBEAR Uporabnik TEDYBEAR ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 36

2 miliardi sit baje ni dovolj niti za stroške......centrale itd stane...
Odgovorite s citatom
Staro 20.08.2006, 10:15
SloCop Uporabnik SloCop ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SloCop
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.684

kje so zaposleni........... vzdrževanje............ itd itd itd......................................
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2006, 15:46
Banned

Citat:
Objavil-a SloCop
kje so zaposleni........... vzdrževanje............ itd itd itd......................................

Me prav zanima, koliko zaposlenih je pri telekomu, ter koliksna je njihova povprecna bruto placa. Glede vzdrzevanja ni kaj dosti vec vzdrzevati, saj najvecji strosek je bila izgradnje celotne infrastrukture, vzdrzevanje je potem poceni, baje je t-2 porabu za svojo infrastrukturo samo 3.000.000.000SIT sem slisal, no glede na ceni, ki jih ima res ne vem, kdaj se mu bo to amortiziralo, samo itak ima verjetno velikega brata, ki ga je financiral, se pravi ni sam. Torej to je enkratni strosek, potem bo mogu dajati neki malega za vzdrzevanje, delavci so pa itak najmanjsi strosek, glede na to, da jih ni dosti zaposlenih.
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2006, 18:11
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990

31.12.2005 je imel Telekom 2140 zaposlenih. Povprečna bruto plača je 430.337 SIT.
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2006, 18:30
DramaQueen Uporabnik DramaQueen ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 4

Citat:
Objavil-a dal
Povprečna bruto plača je 430.337 SIT.
Blagor jim.
Odgovorite s citatom
Staro 21.08.2006, 18:31
drnovurb Uporabnik drnovurb ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce drnovurb
Član od: Jan 2006
Sporočila: 213

Citat:
Objavil-a anarchy
Me prav zanima, koliko zaposlenih je pri telekomu, ter koliksna je njihova povprecna bruto placa. Glede vzdrzevanja ni kaj dosti vec vzdrzevati, saj najvecji strosek je bila izgradnje celotne infrastrukture, vzdrzevanje je potem poceni, baje je t-2 porabu za svojo infrastrukturo samo 3.000.000.000SIT sem slisal, no glede na ceni, ki jih ima res ne vem, kdaj se mu bo to amortiziralo, samo itak ima verjetno velikega brata, ki ga je financiral, se pravi ni sam. Torej to je enkratni strosek, potem bo mogu dajati neki malega za vzdrzevanje, delavci so pa itak najmanjsi strosek, glede na to, da jih ni dosti zaposlenih.
Od kje tebi podatek, da je vzdrževanje minimalno? Imaš izkušnje v telekomunikacijah?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
drugje, grem, več

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:39.