Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 25.01.2010, 08:41
bolha Uporabnik bolha ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 29
Privzeto

Zanima me, če si je že kdo dal nastavit atlas - prvo vratno vretence?

Včeraj sem izpostavila vprašanje ali je morda že kdo bil na naravnanju atlasa - prvega vratnega vretenca v Zagrebu pa ni bilo odziva, bi pa prosila če je kdo bil naj opiše počutje pred posegom in potem? Mislim, da je zanimiva tema za vse tiste, ki so že slišali za to. Korajžno.

Ni nobenega korajžnega? V tem času sem si že dala nastavit atlas, resnično mi ni žal, saj so nekatere spremembe občutne takoj in to pozitivno. Skratka priporočam vsem, kateri imate težave s hrbtenico, trdi vrat, križ itd. Jaz se počutim kot nova.

Ali res nihče ni še slišal za to zadevo???
Staro 02.02.2010, 07:24
alpejadran Uporabnik alpejadran ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2010
Sporočila: 2
Privzeto Re: Atlas

Za nastavitve atlasa še nisem slišal, mogoče gre za kakšno obliko kiropraktičnih posegov ali podobne manipulativnih tehnik za vratno hrbtenico.
Staro 02.02.2010, 10:20
Novinec

Ne tukaj ne gre za obliko kiropraktičnega posega, koropraktični prijemi so vsi - skoraj vsi nevarni, to pa je popolnoma varno.
Staro 05.02.2010, 11:52
Novinec

Pa bom malo opisala za kaj tu gre. Vsi ljudje se rodimo z napako - imamo izpahnjen atlas. Atlas je najvišje vratno vreteno, ker imamo ta atlas izpahnjen imamo mnogo težav (ravnotežje, bolečine hrbtenice in vseh okončin ipd.)Če si damo ta Atlas nastavit, je to samo enkrat in potem ta atlas nosi glavo in začne se samozdravljenje telesa. Jaz sem to že opravila in je zanimivo da sem prej glavo sukala in se mi je celi vrat premikal, sedaj pa se mi premika samo glava. Prenehale so prej zelo močne in zelo moteče bolečine v križu in vratu. Preden sem si dala ta atlas nastavit sem prebrala vso možno literaturo in sedaj mi ni žal.
Staro 10.02.2010, 18:23
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

ah, še ena pogruntavščina takoimenovanih kozmičnih dohtarjev ...

vsaj po tistem sodeč, kar se da o tem najti na netu ...
Staro 11.02.2010, 01:10
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a bolha Prikaži sporočila
Pa bom malo opisala za kaj tu gre. Vsi ljudje se rodimo z napako - imamo izpahnjen atlas.
ne vem, kje si to pobrala. gospod, ki je prišel do tega fascinantnega odkritja trdi, da ima večina ljudi dislociran atlas. ne pa, da se vsi rodimo s to napako.

Citat:
...to pa je popolnoma varno...
aha to vsi terapevti zase trdijo. mi na kraj pameti ne pade, da bi si pustila po hrbtenici šarit vsakemu šušmarju, ki je prebral dve knjigi in je že tako visoko izobražen, da gre vretenca premikat... takšno je pač vsesplošno stanje "zdravilstva".
Staro 11.02.2010, 08:27
Novinec

No ja, ravno ni tako kot sta vidve to zapisali, sicer pa škoda, če bi sami to doživeli bi verjetno drugače pisali. Vsak pa ima pravico do svojega mnenja in komentarja, zato ta forum tudi je.
Staro 11.02.2010, 16:03
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

absolutno se strinjam, da je forum izumenjava mnenj ... a tvoj post je meni zvenel kot reklama in sem malce pobrskala ...

pa dajmo drugače

kdo je odkril in v kateri strokovni literaturi je bilo objavljeno, da se VSI rodimo z izpahnjenim atlasom?

kaj pa potem mi, ki nimamo bolečin v križu in podobno ...

kaj je narobe, da se premika celoten vrat? saj je vendarle narejen gibljivo z namenom premikanja ...

kje si izvedela za atlas ( če sem poštena, sem šele v tvojem postu prvič zasledila, da imamo atlas) in zakaj ga ne zdravijo ortopedi ... če sem prav razumela, si šla celo v zagreb ...

katero možno literaturo si brala ...

hvala za odgovore ...
Staro 12.02.2010, 07:03
Novinec

Spoštovana nattka, daleč od tega, da sem hotela delat reklamo, malo sem se razpisala, ker ni bilo odziva. V novembru sem gledala oddajo na TV, kjer so to nazorno prikazali in obširno razložili. V začetku decembra pa je bila tudi sorodnica in mož na tem trtmanu in sta se po tem resnično veliko bolje počutila, zato sem se tudi jaz odločila iti. Na vsa ostala kar provokativna vprašanja ne bom odgovorila, če želiš si lahko vse prebereš na spletu, kjer je gradiva - strokovnega ali ne veliko. Po tvojem pisanju sodeč si pač še zelo mlada in nimaš nobenih zdravstvenih težav. Za to le uživaj življenje dokler ti nič ni, ko pa ti kaj bo boš na te stvari gledala drugače.
Staro 12.02.2010, 07:29
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

hmmm ... če se že rodimo VSI s to napako - zakaj potem mladi ne bi imeli težav?

Značke
atlas

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:23.