Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 07.12.2007, 21:04
saneldinho Uporabnik saneldinho ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 4
Privzeto Re: Trgovanje z vrednostnimi papirji

hehe...to je blo kot bi jaz tebi opisal kako raztaviš menjalnik na avtomobilu bi lahko to ponazoril s kakšnim primerom, da vem bolj konkretno o čem govoriš? Bil bi ti hvaležen, da me naučiš nekaj novega saj sem laik v tej zadevi in imam samo ene delnice kupljene, sedaj bi pa malce razširil portfelj,zato pa iščem kaj bi se splačalo kupit.
hvala, lp
Staro 18.12.2007, 18:11
keegan Uporabnik keegan ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce keegan
Član od: May 2006
Sporočila: 17
Privzeto Franklin Templeton Investments

Ker želim vložiti denar v sklad in se zanimam predvsem za Templeton, pa me zanima ali kdo sklad pozna kaj bolje in ali se je kdo že ukavrjal s tem skladom?

Lep pozdrav!
Staro 21.04.2008, 18:13
firbec Uporabnik firbec ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2008
Sporočila: 1
Post Prodaja DELNIC - SAVA in NLB

Ker v zvezi z delnicami spadam med nepoznavalce vas prosim za kakšen nasvet.

Katere delnice priporočate za nakup? Pozavarovalnico Savo in NLB imam v mislih, ker bosta dostopni malim vlagateljem.
Mislite da bo podobno kot z NKBM in se bo vendarle dalo kaj zaslužiti kljub temu, da je borza več ali manj v rdečih številkah ?

Zakaj kupit delnice in zakaj ne?

Sem kratkoročen vlagatelj ( do 1 leta max.).

Hvala za vse nasvete
Staro 21.04.2008, 18:57
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto Re: Prodaja DELNIC - SAVA in NLB

Citat:
Objavil-a firbec Prikaži sporočila
Ker v zvezi z delnicami spadam med nepoznavalce vas prosim za kakšen nasvet.

Katere delnice priporočate za nakup? Pozavarovalnico Savo in NLB imam v mislih, ker bosta dostopni malim vlagateljem.
Mislite da bo podobno kot z NKBM in se bo vendarle dalo kaj zaslužiti kljub temu, da je borza več ali manj v rdečih številkah ?

Zakaj kupit delnice in zakaj ne?

Sem kratkoročen vlagatelj ( do 1 leta max.).

Hvala za vse nasvete
Si se kdaj vprašal koliko bi bilo milijonarjev, če bi obstojal enostaven odgovor na tvoje vprašanje? Če sredstva daš vezati za eno leto, ponekod že dobiš več kot 5% obresti...

Pozavarovalnica Sava:
O Savi Re je težko karkoli reči ker je znanih premalo infomracij. Ko bodo določili ceno in točen način prodaje se bo dalo kaj konkretnejšega napisati. Vseeno pa se vprašaj ali je verjetnost, da bodo mali vlagatelji pograbili vse delnice ob naslednjih stanjih kaj manjša kot pri NKBM:
- velika večina malih vlagateljev, ki so kupovali NKBM na borzi so v minusu (razen tistih, ki so sodelovali na IPO)
- vsi vlgatelji, ki so plasirali vrnjena sredstva (od preplačila za NKBM) na domačo borzo imajo lep minus
- vsi vlagatelji, ki varčujejo v vzajemnih skladih in delnicah imajo letos minus
- nihče od malih vlagatljev pravzaprav sploh ne ve s čim se Sava Re ukvarja in kako dobičkonosna je njena dejavnost
- dostop do lombardnih in potrošniških kreditov je zaradi razmer na bančnem trgu vse težji
-...

NLB:
Od blizu dokapitalizacije ne spremljam, me pa zanima zakaj bi kdo hotel kupiti delnice NLB po 3,1 kratniku knjigovodske vrednosti če vse banke iz EU, V Evrope, Amerike in Azije kotirajo krepko pod to vrednostjo? Ali so NLB res toliko boljša banka, da bi moral te delnice na vsak način kupit?

PS: z zgoraj napisanim ne trdim, da se z omenjenima delnicama ne bo dalo zaslužiti, trdim pa, da zaenkrat ni razlogov (relativna podcenjenost, možnost prevzemne premije, visoke dividende), ki bi opravičili tveganje, ki ga omenjeni delnici prinašata (ob predpostavki, da izklicna cena za Savo Re večkratno presega knjigovodsko vrednost).
Staro 22.04.2008, 00:09
bilko Uporabnik bilko ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2008
Sporočila: 3

Pred kratkim sem koncal z stanovanjskim varčevanjem. Denarja ni verjetno niti da bi kupil nov avtodom, kaj šele stanovanje Pa me zanima, glede delnic, sej vem, da sem ne da nič napovedat pa bi vseen vprašal kaj bi blo najpametneje kupit? Kupil bi recimo delnice treh podjetij. Mislite, da bo se kej padal....pomoje ne morejo kej dost več pasti, tako da bi zaslužek moral biti, samo vprasanje casa. Če mi lahko kdo kaj svetuje ali da kakšno informacijo bi bil hvaležen.

Zanima me še naslov kakšne strani na kateri so dnevna poročila in cene delnic.

Nazadnje uredil bilko : 22.04.2008 ob 00:18.
Staro 27.10.2008, 21:47
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077

Citat:
Objavil-a bilko Prikaži sporočila
Pred kratkim sem koncal z stanovanjskim varčevanjem. Denarja ni verjetno niti da bi kupil nov avtodom, kaj šele stanovanje Pa me zanima, glede delnic, sej vem, da sem ne da nič napovedat pa bi vseen vprašal kaj bi blo najpametneje kupit? Kupil bi recimo delnice treh podjetij. Mislite, da bo se kej padal....pomoje ne morejo kej dost več pasti, tako da bi zaslužek moral biti, samo vprasanje casa. Če mi lahko kdo kaj svetuje ali da kakšno informacijo bi bil hvaležen.

Zanima me še naslov kakšne strani na kateri so dnevna poročila in cene delnic.
Na tvojo srečo od aprila ni več padalo, tečaji so v povprečju zrasli za 50 - 80%. Tiste tri delnice, ki si jih kupil (Krka in še dva) so naredile lep donos. Napoved je, da bodo do konca letošnjega leta naredile še vsaj 30% plusa.

In potem si se zbudil v deževno jutro in stopil na trda tla.

Staro 05.03.2010, 11:37
marko111x Uporabnik marko111x ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2010
Sporočila: 1
Wink Nakup vrednostnih papirjev...

Moj nasvet: ne prodajajte delnic NKBM in Gorenja pod ceno oz. kupite jih sedaj...
Staro 05.03.2010, 17:49
PowRider Uporabnik PowRider ni prijavljen
Banned
Sporočila: 374

Citat:
Objavil-a Davor Prikaži sporočila
Pregretost je relativen pojem, počakaj da pridejo na oblast SD & Co. Takrat bo pregretost dobila čisto nov pomen....in za mnoge vonabilevičarje na tem forumu še trši pristanek kot je bil tisti l 2004.
Omenjena napoved je bila pa zlata vredna. SBI se je iz takratnih 12000 točk spustil na 3800 točk...
Staro 05.03.2010, 17:49
PowRider Uporabnik PowRider ni prijavljen
Banned
Sporočila: 374
Privzeto Re: Nakup vrednostnih papirjev...

Citat:
Objavil-a marko111x Prikaži sporočila
Moj nasvet: ne prodajajte delnic NKBM in Gorenja pod ceno oz. kupite jih sedaj...
Zakaj tako misliš?
Staro 05.10.2011, 14:02
lifetrade Uporabnik lifetrade ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce lifetrade
Član od: Oct 2011
Sporočila: 8
Privzeto Re: Nakup vrednostnih papirjev...

Citat:
Objavil-a PowRider Prikaži sporočila
Zakaj tako misliš?
To tudi mene zanima

Značke
papirji, trgovanje, vrednostnimi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:44.