Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 17.03.2008, 17:56
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Je vlada prodala Slovensko zemljo?

Zmago Jelinčič je v Murski šumi prebarval mejne kamne, ki so jih Hrvati samovoljno prebarvali čeprav naj bi bilo nedvomno slovensko ozemlje in tako naredil to kar bi morala narediti država in policija. Ampak očitno to ozemlje kljub temu da tako kataster kakor tudi vlada to potrjujeta ni slovensko ozemlje, vsaj sodeč po tem kaj je bilo videti na Kanalu A v oddaji Svet, ko je policija ustavila vozilo novinarjev POP TV, ki so to dejanje snemali in tudi avto poslanca Jelinčiča in v avto iskala barvne spreje in novinarjem očitala poškodovanje tuje lastnine in celo poskušala izsiliti priznanje.
Kataster je z časa SFRJ in to ozemlje je nedvomno vpisano v slovenski kataster in če so tam poškodovali tujo lastnino potem je nekaj hudo narobe in vprašanje je če so mejni policisti najprej spremljali poslanca in ga pri delu opazovali nato pa jih pregledujejo in obtožujejo - kdo jih je tja napotil in zakaj?
Potem se pa sprašujem tudi kdo bo nosil zato potem odgovornost?

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 17.03.2008, 18:25
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Je vlada prodala Slovensko zemljo?

Ogledala sem si prispevek na A kanalu. Zanimivo na TV Ljubljana so bili nekoliko krajši in z "novico" opravili na hitro. Mogoče se bodo zadevi bolj posvetili v Odmevih, ali pa se motim.

Ob gledanju prispevka sem se resno vprašala, v čigavi službi so slovenski policisti, ki opravljajo delo na tem delu naše meje. Blagor njihovim hrvaškim kolegom.

Reakcije naše vlade, njenih uradnih predstavnikov (ministera Rupela) dejansko dajo slutiti, da je v ozadju dogovor, ker kako bi si sicer lahko Hrvaška država dovolila tako nedvoumno kršenje državne meje in poseganje na tuje ozemlje.

Mogoče je nastopil čas, da mirno stopimo do parlamenta in trenutno vladajoči in bodoči garnituri damo jasno in glasno vedeti, da takega početja kot državljani ne bomo več dopuščali. V kolikor oni ne morejo ali nočejo očuvati naših meja, jo bomo pač sami.
Staro 17.03.2008, 19:38
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Tudi jaz sem prispevek gledala na TV SLO 1 in sem bila popolnoma zgrožena. Je to res? Je to sploh mogoče? Obnašanje naših oblasti (prejšnjih in sedanje) v zvezi z našo mejo s Hrvaško doživljam že kot nočno moro - in čakam, da se bom zbudila in si oddahnila "saj so bile samo moraste sanje ... ". Žal, budna sem.
Pa kaj za vraga jim je? In kaj za vraga je nam, državljanom Slovenije, da to obnašanje naših oblasti že toliko časa mirno gledamo???
Staro 18.03.2008, 20:23
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a Winglet1 Prikaži sporočila
samo res ne vem kakšne motive imajo ti balkanci, da se tukaj boksajo za teh nekaj kvadratnih metrov......
Motive? Ta status ustreza večini slovenskim pa tudi hrvaškim politikom. Da malo odvrneš pozornost od kup notranjih problemov, je najležje preusmerit pozornost na kaj drugega. In kaj je pripravnejše kot imeti soseda s katerim se lahko kregaš?
Staro 19.03.2008, 05:31
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a Dalmatinec Prikaži sporočila
Motive? Ta status ustreza večini slovenskim pa tudi hrvaškim politikom. Da malo odvrneš pozornost od kup notranjih problemov, je najležje preusmerit pozornost na kaj drugega. In kaj je pripravnejše kot imeti soseda s katerim se lahko kregaš?
Točno tako. Če bi bila politična volja na obeh straneh, pa je ni, bi vsi ti problemi bili že zdavnaj rešeni. Kot lajk pa res mislim, da je v političnem interesu tako enih kot drugih, da zadeve ostanejo takšne kot so.
Staro 27.03.2008, 14:49
ENARB Uporabnik ENARB ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2004
Sporočila: 57

Zato jeseni na volitve in volimo tisto stranko, ki se bo zavezala rešiti to vprašanje in ki bo imela tudi to možnost(SD,ZARES,Desus) So edini, ki me še niso razočarali.
Staro 27.03.2008, 17:12
keops Uporabnik keops ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.004

Citat:
Objavil-a ENARB Prikaži sporočila
Zato jeseni na volitve in volimo tisto stranko, ki se bo zavezala rešiti to vprašanje in ki bo imela tudi to možnost(SD,ZARES,Desus) So edini, ki me še niso razočarali.
SD (KPS,ZKS,SDP,itd.) poznam kar nekaj časa (tata Ciril, tamali Ciril, Kocka, zmrznjeni Kučan????) , o Zares nima smisla govoriti ( a je Golobčič tudi tam? od nekje se mi zdi znan).
Desus pa.. hmm, hmm, tretjina upokojencev do 400 EUR penzije... o tem niti besede do sedaj, tako da, hmm kar korajžnov razočaranje
Staro 27.03.2008, 17:13
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.676

Samo ena stranka doslej, je imela to možnost. Držali so jo 60 let, cena pa vemo kakšna je bila (Škrili ).
Vsi ostali si pa sedaj to zemljo z obljubami vred lahko nekam vtaknejo.
Če smo si ukinili vojsko, ali bodo lovci tisti garant, ki se ga vsi tako bojijo, ker krogla tudi izbira?
Staro 27.03.2008, 19:14
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.676

Evo poslušajte trenja, pa boste dobili napol odgovore.
Staro 28.03.2008, 07:16
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Evo poslušajte trenja, pa boste dobili napol odgovore.
Pa smo dobili odgovore.
Poslušajmo Jelinčioča, pa s policijo in vojsko vdarimo po tistih 20 hrvaških policajih na mjennem prehodu Plavanja in zasedimo levi breg Dragonje. kaj bodo hrvati nato naredili, ni važno, verjetno bodo v Ljubljhano poslali kakšno protestno noto. Če bi slučajno pri tem bilo kaj mrtvih, ni važno, politika bi pred volitvami dosegla svoje.

Značke
prodala, slovensko, vlada, zemljo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:26.