Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 25.04.2006, 12:45
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980
Privzeto Re: Nasilne ženske

Citat:
Objavil-a Škrlatka
hmm,mislim da te ženska zna z***at bolj na fin , mentalen način, niti ne veš kdaj, le doleti te
osebno ne poznam ženske kjer bi res pretepla svojega moža kak te to mora zgledat
Kaj pa tista ženska, ki je po "nesreči" zabodla svojo hčerko?

To ti je kot iz mafijskih filmov:
"Sam je padel na nož!"
"Trikrat?"
"Seveda.. Tla so bila spolzka."
Staro 04.05.2006, 16:47
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Kakšen smešen vic.
Because, what's the difference?
Staro 04.05.2006, 16:55
spaceruner Uporabnik spaceruner ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce spaceruner
Član od: Mar 2006
Naslov: tu...čisto blizu...
Sporočila: 411

Citat:
Objavil-a dkivi
da nisi ti is fužina doma
Zakon geta...
Staro 04.05.2006, 18:15
Pax Romana Uporabnik Pax Romana ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Pax Romana
Naslov: Roma
Sporočila: 174

NaceM, bom še jaz copy/paste, ker se mi ne da še enkrat pisati (objavljeno že pod temo Nasilni moški):

----------------------------------------------------------

Tako kot spolna zloraba (obravnavana v eni drugi temi) in spolna diskriminacija (isto), je tudi nasilje nad ženskami, moškimi in otroci nedopustno. O vseh treh temah se vse premalo govori in tudi premalo se odpravlja v praksi.

Najbolj pereča problema sta nasilje nad ženskami in otroci. Ker ste verjetno v tej temi najbolj govorili o tem, se bom tu samo dotaknil nasilja nad moškimi. Da pa ne bo spet ploha ogroženih postov (kot se je to zgodilo nekomu pri temi o spolni diskriminaciji), naj povem, da s tem ne zanikam problema nasilja nad ženskami in otroci, niti ga ne zmanjšujem. Kapiš?

Tudi moški smo izpostavljeni nasilju. Zdi se da v manjši meri kot ženske. Verjetno res, čeprav pa nasilje ni samo fizično, ampak je lahko tudi psihično. V slednjem so mojstrice predvsem ženske (čeprav je tudi veliko moških, ki se tako izživljajo nad drugimi ljudmi, ne glede na spol), ker pač psihično in intuitivno plat človeka bolj obvladajo kot moški. Tako nasilje pa je tudi težje dokazati. Psihične modrice ne bodejo tako v oči kot modrice na telesu.

Takole malo ob strani bi še izpostavil klofutanje. V naši družbi se zelo obsoja, če moški prisoli klofuto ženski in je takoj označen za grobjana. Toda poglej, če ženska klofne moškega, je to nekaj čisto normalnega. Sem že videl kako so se ljudje smejali in celo ploskali ženski, ki je klofnila moškega in se zgražali ter ga skoraj linčali, ko jo je klofnil nazaj (osebno mislim, da je oboje vredno obsojanja). Tudi doživel sem, da sva se z neko žensko, ki ni znala sprejeti tega, da enkrat nima prav, hudo sprla. Grozila mi je, da me bo klofnila. Odgovoril sem ji, da če si ona jemlje to pravico, da si jo potem lahko tudi jaz (tako ali tako prazna "grožnja", ker se na tako nizko raven ne bi spustil). Rekla je, da moški ne smejo tepsti ženske. Rekel sem, če ženske lahko to počnejo oziroma imajo pravico kloftati moške. Rekla je da JA.:O Pa ne mi rečt, da je to rekla v jezi. Ona tako razmišlja tudi v "normalnem" stanju.

Za konec pa še en hec (ali pa tragedija, kot vzameš). Sem pred nekaj časa prejel po e-mailu en filmček na katerem ena zelo obilna ženska lovi po ulici svojega suhljatega moža. Vsake toliko časa ga ujame in mu eno ali dve prisoli.
Staro 04.05.2006, 18:22
Pax Romana Uporabnik Pax Romana ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Pax Romana
Naslov: Roma
Sporočila: 174

Sicer pa menim, da se bomo morali fantje glede mentalnega in verbalnega nasilja s strani žensk kar sami vzeti v roke (tako kot so se ženske glede nasilja nad njimi). Tako kot se učimo karateja za fizično samoobrambo, bi se morali tudi naučiti mentalnega in verbalnega "karateja".

Začnemo lahko kar s tem, da začnemo trenirati našo intuicijo in se nehamo trapati s tem, da je popolnoma brez veze. Popolna sicer ni, vendar lahko z njo marsikaj zaslutiš. Ampak, to za začetek.
Staro 04.05.2006, 18:22
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Sporočila: 1.157

ko zmanjka moci argumenta, se mnogi posluzijo argumenta moci -- bi rekel, da le to ni samo v domeni moskih -- je pa res, da imajo zenske mnogo nizji nivo testosterona, tako, da je ta "privilegij" bolj udomacen pri moskih -- ne vem, pa zakaj, ko se doseze tocka vrelisca, moski, ce se ima za mocnejsega ne uporabi tisto malo orescka v glavi in enostavno ne odneha in seveda obratno-- ali je intelektualna "velicina" bolj prizadeta ob racionalnem umiku ali ob togotnem in ustnopenastem mahanju po nesrecnem partnerju...
Staro 04.05.2006, 19:07
caramia Uporabnik caramia ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce caramia
Član od: Feb 2006
Sporočila: 30

Citat:
Objavil-a roxa
moja soseda je enkrat svojega moža, ampak v obrambi, s piskrom nekim po glavi-čist je bil krvav po frisu in ko so policaji prišli smo mi vsi umiral od smeha ko smo ga videli:D :D :D :D
Mislim, da to kar lepo povzame kolektivno prepričanje o ženskem nasilju. Pa še policaji so zraven. Sploh ne potrebujemo komentarja.

Bonitas Veritas Pulchritas
Staro 05.05.2006, 05:56
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a dkivi
da nisi ti is fužina doma
ne nisem, ker nisem sploh iz ljubljane...je bil pa ta primer na tv-ju, časopisu...itd...zdaj je pa ravno sodna obravnava
Staro 05.05.2006, 05:58
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a caramia
Mislim, da to kar lepo povzame kolektivno prepričanje o ženskem nasilju. Pa še policaji so zraven. Sploh ne potrebujemo komentarja.
sam ti cele zgodbe ne poznaš...ta ženska je trpinčena neprastano s strani svojega moža, tko, da je to naredila res že ko je bila pri koncu z živci
Staro 09.05.2006, 23:14
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Citat:
Objavil-a Pax Romana
Sicer pa menim, da se bomo morali fantje glede mentalnega in verbalnega nasilja s strani žensk kar sami vzeti v roke (tako kot so se ženske glede nasilja nad njimi). Tako kot se učimo karateja za fizično samoobrambo, bi se morali tudi naučiti mentalnega in verbalnega "karateja".

Začnemo lahko kar s tem, da začnemo trenirati našo intuicijo in se nehamo trapati s tem, da je popolnoma brez veze. Popolna sicer ni, vendar lahko z njo marsikaj zaslutiš. Ampak, to za začetek.
Bravo.
Because, what's the difference?

Značke
nasilne, Ženske

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:32.